Διακρίσεις στο σεξ

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27219
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Διακρίσεις στο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 03 Ιαν 2021, 19:51

Θέτουμε 2 περιπτώσεις που είναι σχεδόν πανομοιοτυπες με μια μικρή διαφορά αλλά τα αποτελέσματα είναι εντελώς διαφορετικά σε κάθε περίπτωση.

Σενάριο 1

Αν έρθει ο 15χρονος γιος σου και σου πει ότι πηδηξε τη μιλφαρα που μένει απέναντι θα δακρύσεις θα τον χτυπήσεις στην πλάτη και θα του πεις "από σήμερα είσαι άντρας αγόρι μου πάρε τσιγάρο".

Σενάριο 2

Αν έρθει η 15χρονη κόρη σου και σου πει ότι πηδηχτηκε με τον γοητευτικό 40αρη που μένει απέναντι τότε θα την κάνεις μαύρη στο ξύλο θα την κλειδώσεις στο δωμάτιο της και θα πας απέναντι όπου αφού κάνεις τον 40αρη μπαούλο στο ξύλο του κοπανάς και μήνυση για βιασμό ανηλίκου. Η τον πυροβολείς η τον πετάς από το μπαλκόνι ή κάτι αντίστοιχο.

Που οφείλεται κατά τη γνώμη σας ή διαφορά στο αποτέλεσμα? Τα σενάρια είναι τα ίδια και μόνο το φύλο αλλάζει τη κάθε φορά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος George_V την 03 Ιαν 2021, 20:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Διακρίσεις στο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 03 Ιαν 2021, 19:54

Που θες να οφείλεται; Μαλακισμένα μυαλά με εγκατεστημένη μαλακισμένη νοοτροπία και ιδεολογία.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Διακρίσεις στο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 03 Ιαν 2021, 19:58

Στην πατριαρχική νοοτροπία που υπάρχει στη χώρα μας. Και στις δύο περιπτώσεις τουλουμιαζεις τους γείτονες.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14117
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Διακρίσεις στο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 03 Ιαν 2021, 19:58

Διαφωνώ στο τσιγάρο.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27219
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Διακρίσεις στο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 03 Ιαν 2021, 20:01

Η Ελληνική κοινωνία είναι βαθύτατα συντηρητική όσες προοδευτικές κορώνες και αν πετάξει υποθέτω.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29831
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Διακρίσεις στο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 03 Ιαν 2021, 20:02

panos291 έγραψε:
03 Ιαν 2021, 19:58
Διαφωνώ στο τσιγάρο.
+1

Κατά τα άλλα, τα σενάρια πάνε ακριβώς έτσι.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27219
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Διακρίσεις στο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 03 Ιαν 2021, 20:06

Οφείλεται όμως μόνο στον συντηρητισμο της κοινωνίας η και σε άλλα αιτία? Και γιατί ειδικά στην κόρη ενώ ο γιος στα @@ μας?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5111
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Διακρίσεις στο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 03 Ιαν 2021, 20:07

Οι μαναδες ζηλεύουν υπερβολικα μια συνομήλικης τους να τους κλεβει τον γιο. Ειδικα οταν η γκομενα ειναι καλο κομματι και αυτες μπαζα.
Υπαρχει το οιδιποδειο μεταξυ μαμας και γιου.
Γιαυτο βλεπουμε μονο ωραιες δασκαλες στις ηπα που πανε φυλακη

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Διακρίσεις στο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 03 Ιαν 2021, 20:12

George_V έγραψε:
03 Ιαν 2021, 20:06
Οφείλεται όμως μόνο στον συντηρητισμο της κοινωνίας η και σε άλλα αιτία? Και γιατί ειδικά στην κόρη ενώ ο γιος στα @@ μας?
Γιατί ο άνδρας επιβεβαιώνει τον ανδρισμό του μέσα από την σεξουαλικη δραστηριότητα. Μη τους βγει και ομοφυλόφιλος. Έτσι όταν ένα έφηβο αγόρι κάνει σεξ με την ώριμη γειτόνισσα επιβεβαιώνει τον ανδρισμό του. Άμεση σύνδεση της αξίας του ανδρός με το πέος του.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27219
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Διακρίσεις στο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 03 Ιαν 2021, 20:13

Δεν έχει όλος ο κόσμος οιδιποδειο. Ούτε αντίστοιχα οι γυναίκες σύνδρομο της Ηλέκτρας.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Διακρίσεις στο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 03 Ιαν 2021, 20:13

George_V έγραψε:
03 Ιαν 2021, 19:51
Θέτουμε 2 περιπτώσεις που είναι σχεδόν πανομοιοτυπες με μια μικρή διαφορά αλλά τα αποτελέσματα είναι εντελώς διαφορετικά σε κάθε περίπτωση.

Σενάριο 1

Αν έρθει ο 15χρονος γιος σου και σου πει ότι πηδηξε τη μιλφαρα που μένει απέναντι θα δακρύσεις θα τον χτυπήσεις στην πλάτη και θα του πεις "από σήμερα είσαι άντρας αγόρι μου πάρε τσιγάρο".

Σενάριο 2

Αν έρθει η 15χρονη κόρη σου και σου πει ότι πηδηχτηκε με τον γοητευτικό 40αρη που μένει απέναντι τότε θα την κάνεις μαύρη στο ξύλο θα την κλειδώσεις στο δωμάτιο της και θα πας απέναντι όπου αφού κάνεις τον 40αρη μπαούλο στο ξύλο του κοπανάς και μήνυση για βιασμό ανηλίκου. Η τον πυροβολείς η τον πετάς από το μπαλκόνι ή κάτι αντίστοιχο.

Που οφείλεται κατά τη γνώμη σας ή διαφορά στο αποτέλεσμα? Τα σενάρια είναι τα ίδια και μόνο το φύλο αλλάζει τη κάθε φορά.
τι προτεινεις ? το αντιθετο?

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27219
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Διακρίσεις στο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 03 Ιαν 2021, 20:15

Δεν προτείνω τπτ. Ψάχνω να βρω το αίτιο της διαφοράς. Είναι μόνο ο συντηρητισμος η και άλλα?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5838
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Διακρίσεις στο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 03 Ιαν 2021, 20:20

Δεν θα αντιδρούσα έτσι με παιδιά 15 χρονών με τίποτα.
Θα μιλούσαν οι πιστόλες. κυριολεκτώ.
Ας πάμε σε ένα λογικό σενάριο.
Αν ο γιος μου ήτανε 19 χρονών και μάθαινα ότι πήγε με μια συνομήλικη μου θα της έκανα δώρο.
Αν η κόρη μου ήτανε 19 χρονών και μάθαινα ότι πήγε με ένα σαραντάρη απλά θα προσπαθούσα να το περιορίσω για μην τον ερωτευτεί.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11441
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Διακρίσεις στο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 03 Ιαν 2021, 20:32

Εγώ νομίζω είναι πρωτόγονο ένστικτο, και προέρχεται από την βαθιά ψυχολογική ανάγκη της επιβολής του Εγώ επί κάποιου άλλου, ως απόδειξη ανωτερότητας.

Ένα τέτοιο κατάλοιπο έχει ξεμείνει και στην νεοελληνική κουλτούρα, όπου η σεξουαλική πράξη, η οποία με σημείο αναφοράς το ανδρικό μόριο έχει ξεκάθαρους ρόλους (ενεργητικός και παθητικός), έχει μεταφερθεί σε αθλητικές/πολιτικές/κοινωνικές και πάσης άλλης φύσεως αναφορές και η ατάκα "σας γαμήσαμε" μπορεί να αναφέρεται και στο οτιδήποτε.

Στα εν λόγω παραδείγματα, το πρώτο είναι ξεκάθαρη επιβολή του ενεργητικού Εγώ (ο γιος) επί μίας γκόμενας (που έχει παθητικό Εγώ), το δεύτερο ξεκάθαρη επιβολή του ενεργητικού Εγώ κάποιου άλλου επί μίας άλλης γκόμενας (που έχει παθητικό Εγώ αλλά που τυγχάνει και θυγατέρα κάποιου που έχει ενεργητικό Εγώ).

Εννοείται πως όσο πιο σύντομα ξεπεράσει κάποιος τέτοια συμπλέγματα τόσο το καλύτερο για τον ίδιο και για τους ανθρώπους γύρω του, αλλά όταν ο άλλος είναι τρίτης γενιάς μπαστουνόβλαχος του οποίου το σόι τσακωνόταν για την σειρά με την οποία θα περνούσαν ένα χεράκι τα μαρτίνια στο μαντρί, αυτά είναι ψιλά γράμματα.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Διακρίσεις στο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 03 Ιαν 2021, 20:35

nick έγραψε:
03 Ιαν 2021, 20:07
Οι μαναδες ζηλεύουν υπερβολικα μια συνομήλικης τους να τους κλεβει τον γιο. Ειδικα οταν η γκομενα ειναι καλο κομματι και αυτες μπαζα.
Υπαρχει το οιδιποδειο μεταξυ μαμας και γιου.
Γιαυτο βλεπουμε μονο ωραιες δασκαλες στις ηπα που πανε φυλακη
Ε πόιντ :smt023
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών