οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 09 Νοέμ 2018, 11:03

Leporello έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 11:00
Οταν πρόκειται γιά αδέσμευτους άνδρες και γυναίκες, δεν νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας χωρίς sex. Από την άλλη, δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος άνδρας θα ήθελε μόνο sex. Η φιλία και η συναισθηματική κάλυψη είναι και ανδρική ανάγκη.

Οταν πρόκειται γιά δεσμευμένους, μόνο φιλία είναι δυνατή, αν και κάπως παράξενη (ackward θα ήθελα να πώ) και παρεξηγήσιμη.

Τέλος, όταν ο ένας είναι δεσμευμένος και ο άλλος όχι, οποιαδήποτε σχέση είναι δύσκολη και καλύτερα να αποφεύγεται.
Μην ξεκινήσουμε ν' αναφέρουμε τώρα τι είναι δυνατό, τι είναι επιτρεπτό, τι επιθυμητό και τι κατακριτέο.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Νοέμ 2018, 11:07

Leporello έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 11:00
Οταν πρόκειται γιά αδέσμευτους άνδρες και γυναίκες, δεν νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας χωρίς sex. Από την άλλη, δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος άνδρας θα ήθελε μόνο sex. Η φιλία και η συναισθηματική κάλυψη είναι και ανδρική ανάγκη.

Οταν πρόκειται γιά δεσμευμένους, μόνο φιλία είναι δυνατή, αν και κάπως παράξενη (ackward θα ήθελα να πώ) και παρεξηγήσιμη.

Τέλος, όταν ο ένας είναι δεσμευμένος και ο άλλος όχι, οποιαδήποτε σχέση είναι δύσκολη και καλύτερα να αποφεύγεται.
Αφελείς απόψεις ανθρώπων που έμειναν στα 15 τους και δεν έχουν ακόμα ενηλικιωθεί.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 09 Νοέμ 2018, 11:17

Naida έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 11:07
Leporello έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 11:00
Οταν πρόκειται γιά αδέσμευτους άνδρες και γυναίκες, δεν νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας χωρίς sex. Από την άλλη, δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος άνδρας θα ήθελε μόνο sex. Η φιλία και η συναισθηματική κάλυψη είναι και ανδρική ανάγκη.

Οταν πρόκειται γιά δεσμευμένους, μόνο φιλία είναι δυνατή, αν και κάπως παράξενη (ackward θα ήθελα να πώ) και παρεξηγήσιμη.

Τέλος, όταν ο ένας είναι δεσμευμένος και ο άλλος όχι, οποιαδήποτε σχέση είναι δύσκολη και καλύτερα να αποφεύγεται.
Αφελείς απόψεις ανθρώπων που έμειναν στα 15 τους και δεν έχουν ακόμα ενηλικιωθεί.
Δηλαδή το 95% των ανδρών. :P
Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.

Γραφικός

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 09 Νοέμ 2018, 11:19

Naida έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 10:04
Αν τη γουστάρει ακόμα δεν είναι φιλία. Και δεν ήταν ποτέ. Δεν υπάρχει προδοσία.
Μπορεί να βρίσκονται ας πούμε στην ίδια παρέα και να δεθούν όπως δένονται οι φίλοι και να αποφασίσουν να περάσουν χρόνο μεταξύ τους όπως θα περνούσαν με έναν φίλο.
Γενικά η φιλία είναι κάτι μη ορισμένο, οπότε μπορούμε να διαφωνούμε στο κατά πόσο κάτι διαλύει μία φιλία ή όχι. Προσωπικά για να θεωρήσω κάποιον (ή κάποια) φίλο (ή φίλη) μου, πρέπει να γουστάρει ο ένας την παρέα του άλλου και να θέλουν ειλικρινώς το καλό ο ένας του αλλουνού. Αν προσθέσεις σε αυτό κάποιες κοινές εμπειρίες που δένουνε δυο αθρώπους έχουμε φιλία. Το να γουστάρει το ένας μέλος το άλλο δεν απαγορεύει την φιλία, φτάνει να σέβεται ο γουστάρον ότι δεν γουστάρεται κι ο γουσταρόμενος να μην κάνει παιχνιδάκια αυτοπεποίθησης στον γουστάροντα. Η σπανιότητα αυτής της συγκυρίας μας κάνει να θεωρούμε ότι αποκλύεται να γίνει ποτέ, αλλά γίνεται.
SpoilerShow
όποιος κι όποια όμως χαλάσει αυτή την ισορροπία δεν άξιζε ποτέ φιλία
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Γραφικός την 09 Νοέμ 2018, 11:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Νοέμ 2018, 11:20

Νταρνάκας έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 11:17

Δηλαδή το 95% των ανδρών. :P
Ελπίζω όχι :011:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Νοέμ 2018, 11:32

Γραφικός έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 11:19


Μπορεί να βρίσκονται ας πούμε στην ίδια παρέα και να δεθούν όπως δένονται οι φίλοι και να αποφασίσουν να περάσουν χρόνο μεταξύ τους όπως θα περνούσαν με έναν φίλο.
Γενικά η φιλία είναι κάτι μη ορισμένο, οπότε μπορούμε να διαφωνούμε στο κατά πόσο κάτι διαλύει μία φιλία ή όχι. Προσωπικά για να θεωρήσω κάποιον (ή κάποια) φίλο (ή φίλη) μου, πρέπει να γουστάρει ο ένας την παρέα του άλλου και να θέλουν ειλικρινώς το καλό ο ένας του αλλουνού. Αν προσθέσεις σε αυτό κάποιες κοινές εμπειρίες που δένουνε δυο αθρώπους έχουμε φιλία. Το να γουστάρει το ένας μέλος το άλλο δεν απαγορεύει την φιλία, φτάνει να σέβεται ο γουστάρον ότι δεν γουστάρεται κι ο γουσταρόμενος να μην κάνει παιχνιδάκια αυτοπεποίθησης στον γουστάροντα. Η σπανιότητα αυτής της συγκυρίας μας κάνει να θεωρούμε ότι αποκλύεται να γίνει ποτέ, αλλά γίνεται.
Πως γίνεται να γουστάρεις τον άλλον ερωτικά και να τον βλέπεις και φιλικά; νομίζω δε γίνεται. Άλλο το να περνάς χρόνο μαζί του επειδή τον γουστάρεις και ας μη σε γουστάρει.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14103
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 09 Νοέμ 2018, 11:36

Naida έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 11:07
Leporello έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 11:00
Οταν πρόκειται γιά αδέσμευτους άνδρες και γυναίκες, δεν νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας χωρίς sex. Από την άλλη, δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος άνδρας θα ήθελε μόνο sex. Η φιλία και η συναισθηματική κάλυψη είναι και ανδρική ανάγκη.

Οταν πρόκειται γιά δεσμευμένους, μόνο φιλία είναι δυνατή, αν και κάπως παράξενη (ackward θα ήθελα να πώ) και παρεξηγήσιμη.

Τέλος, όταν ο ένας είναι δεσμευμένος και ο άλλος όχι, οποιαδήποτε σχέση είναι δύσκολη και καλύτερα να αποφεύγεται.
Αφελείς απόψεις ανθρώπων που έμειναν στα 15 τους και δεν έχουν ακόμα ενηλικιωθεί.
Δεν ξέρω τι εννοείς, πάντως με την γυναίκα μου έχουμε και φιλικές σχέσεις, με την έννοια ότι δεν θα ψάξω να βρώ άλλη παρέα γιά να πάμε μιά βόλτα ή στο σινεμά. Ετσι ήταν τα τελευταία 25 χρόνια. Αντίθετα με ό,τι λες, στα 15 (και γιά μερικά χρόνια μετά βέβαια) στ'αλήθεια ήθελα sex χωρίς άλλη επαφή. Ηταν περίοδος αυτοεπιβεβαίωσης.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Γραφικός

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 09 Νοέμ 2018, 11:40

Naida έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 11:32
Πως γίνεται να γουστάρεις τον άλλον ερωτικά και να τον βλέπεις και φιλικά; νομίζω δε γίνεται. Άλλο το να περνάς χρόνο μαζί του επειδή τον γουστάρεις και ας μη σε γουστάρει.
Συνήθως "σε βλέπω φιλικά" είναι δικαιολογία για το ότι δεν θες να γαμήσεις κάποιον. Το "σε βλέπω φιλικά" απέχει από το "σε θεωρώ ΦΙΛΟ μου.
Εγώ έδωσα τον ορισμό της φιλίας κατά την γνώμη μου κι αυτός δεν αποκλύει το ένα μέλος να έλκεται από το άλλο. Από την δική σου οπτική γιατί η έλξη αποκλύει την φιλία;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Νοέμ 2018, 11:42

Leporello έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 11:36
Δεν ξέρω τι εννοείς, πάντως με την γυναίκα μου έχουμε και φιλικές σχέσεις, με την έννοια ότι δεν θα ψάξω να βρώ άλλη παρέα γιά να πάμε μιά βόλτα ή στο σινεμά. Ετσι ήταν τα τελευταία 25 χρόνια. Αντίθετα με ό,τι λες, στα 15 (και γιά μερικά χρόνια μετά βέβαια) στ'αλήθεια ήθελα sex χωρίς άλλη επαφή. Ηταν περίοδος αυτοεπιβεβαίωσης.
Εννοώ ότι συμφωνώ μαζί σου. Σαφώς και υπάρχει φιλία μεταξύ ανδρών και γυναικών και είναι λίγο παιδιάστικη η άποψη οι άντρες δε μπορούν να δουν φιλικά μια γυναίκα.
Και εννοείται ένα ζευγάρι κάνει πράγματα που κάνουν οι φίλοι μεταξύ τους.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Νοέμ 2018, 11:46

Γραφικός έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 11:40
Naida έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 11:32
Πως γίνεται να γουστάρεις τον άλλον ερωτικά και να τον βλέπεις και φιλικά; νομίζω δε γίνεται. Άλλο το να περνάς χρόνο μαζί του επειδή τον γουστάρεις και ας μη σε γουστάρει.
Συνήθως "σε βλέπω φιλικά" είναι δικαιολογία για το ότι δεν θες να γαμήσεις κάποιον. Το "σε βλέπω φιλικά" απέχει από το "σε θεωρώ ΦΙΛΟ μου.
Εγώ έδωσα τον ορισμό της φιλίας κατά την γνώμη μου κι αυτός δεν αποκλύει το ένα μέλος να έλκεται από το άλλο. Από την δική σου οπτική γιατί η έλξη αποκλύει την φιλία;
Γιατί εάν μπει ο παράγοντας ερωτική έλξη στη μεταξύ τους σχέση "ξυπνάνε" άλλου είδους συναισθήματα. Βέβαια δεν έχω προσδιορίσει όταν λες έλξη τι ακριβώς εννοείς; Να σου αρέσει οπτικά ή αν είχατε γνωριστεί κάτω από άλλες συνθήκες θα έμπαινες σε σεξουαλική σχέση ή να τον έχεις ερωτευτεί;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23320
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 09 Νοέμ 2018, 11:47

Naida έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 11:42

Και εννοείται ένα ζευγάρι κάνει πράγματα που κάνουν οι φίλοι μεταξύ τους.
Ναι αλλά εδω υπάρχει και το ερωτικό.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Νοέμ 2018, 11:57

Ερμής έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 11:47
Naida έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 11:42

Και εννοείται ένα ζευγάρι κάνει πράγματα που κάνουν οι φίλοι μεταξύ τους.
Ναι αλλά εδω υπάρχει και το ερωτικό.
Αυτό λέω. Δυο φίλοι όμως δε μπορούν να κάνουν ότι ένα ζευγάρι. Ξεφεύγει από τη φιλία.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Γραφικός

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 09 Νοέμ 2018, 12:05

Naida έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 11:32
Άλλο το να περνάς χρόνο μαζί του επειδή τον γουστάρεις και ας μη σε γουστάρει.
Το να περνάς χρόνο μαζί του κι ας γουστάρεις.
Το να ξέρεις ότι μπορείς να στηριχτείς πάνω του όπως σε έναν φίλο.
Στην τελική όπως και να ονομάσεις την σχέση που περιέγραψα, το να παίζεις μαζί του είναι προδοσία.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14103
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 09 Νοέμ 2018, 12:14

Γραφικός έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 12:05
Naida έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 11:32
Άλλο το να περνάς χρόνο μαζί του επειδή τον γουστάρεις και ας μη σε γουστάρει.
Το να περνάς χρόνο μαζί του κι ας γουστάρεις.
Το να ξέρεις ότι μπορείς να στηριχτείς πάνω του όπως σε έναν φίλο.
Στην τελική όπως και να ονομάσεις την σχέση που περιέγραψα, το να παίζεις μαζί του είναι προδοσία.
То να σου αρέσει να περνάς χρόνο μαζί με κάποιον του άλλου φύλου και να μπορείς να στηριχθείς πάνω του και εν τούτοις να μη θέλεις sex αν και δεν υπάρχει κάποιο εμπόδιο, δεν το καταλαβαίνω. Πιθανότατα, αν γίνεται κάτι τέτοιο, δεν είναι ειλικρινές. Π.χ. θα μπορούσε να είναι κάποιος με λεφτά και να κυκλοφορεί κάποια κοπέλα σε μέρη που δεν θα μπορούσε να πάει αυτή μόνη της και να του πεί ότι δεν θέλει sex γιατί είναι "φίλοι", ενώ θα πρόκειται γιά εκμετάλλευση.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32779
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 09 Νοέμ 2018, 12:15

Leporello έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 11:00
Οταν πρόκειται γιά αδέσμευτους άνδρες και γυναίκες, δεν νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας χωρίς sex. Από την άλλη, δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος άνδρας θα ήθελε μόνο sex. Η φιλία και η συναισθηματική κάλυψη είναι και ανδρική ανάγκη.

Οταν πρόκειται γιά δεσμευμένους, μόνο φιλία είναι δυνατή, αν και κάπως παράξενη (ackward θα ήθελα να πώ) και παρεξηγήσιμη.

Τέλος, όταν ο ένας είναι δεσμευμένος και ο άλλος όχι, οποιαδήποτε σχέση είναι δύσκολη και καλύτερα να αποφεύγεται.
οι δεσμευμευμενοι, δε φορανε χειροπεδες ουτε ειναι στη φυλακη, ακριβως τα ιδια θελουν με τους ελευθερους. τοαν τα πραγματιποιουν η οχι, ειναι ενα θεμα, αλλα σε επιπεδο θελησης δεν αλλαζει κατι με τη δεσμευση.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών