Αιθερογάμων

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13318
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Αιθερογάμων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 31 Μαρ 2021, 00:30

Εντάξει, ρε σεις, ότι έχει γίνει η αερογαμία επιστήμη και παίζουν και αερο-όργια δεν το περίμενα.
Ρε τι έχουμε πάθει...
Μια παρατήρηση μόνο.
Ας πει κάποιος στη κυρά-δασκάλα, την Gayatri, να βγάζει τις τριχούλες από τα χεράκια.
Αερογάμηδες ξε-αερογάμηδες, υπάρχει κι ένα όριο μαντάμ.
Μαθαίνοντας πώς να Έρθεις σε Οργασμό Χωρίς να Ακουμπήσεις τον Εαυτό σου
Αν θέλεις να «τελειώσεις» με το μυαλό σου, το κλειδί είναι η νοητική άσκηση και οι καθοδηγούμενες αναπνοές.

Εικόνα

Κάνω ημικυκλικές κινήσεις με τη λεκάνη μου ενώ είμαι ξαπλωμένη στο πάτωμα και φαντάζομαι ότι ένα κόκκινο φως φέγγει μέσα στο περίνεό μου. Γύρω μου, 12 άγνωστοι βγάζουν βογγητά ενώ κάνουν το ίδιο. Βρίσκομαι σε ένα workshop ενεργειοργασμού, προσπαθώντας να προκαλέσω οργασμό χωρίς χέρια, μόνο με τη δύναμη του μυαλού μου.

Η Gayatri Beegan, η εκπαιδεύτριά μας, βηματίζει στο δωμάτιο ξυπόλυτη, φορώντας μια μαύρη δαντελένια μπλούζα και κολάν με σχέδια. «Συγκεντρωνόμαστε στην κυκλικότητα της αναπνοής. Εισπνέουμε από τη μύτη και εκπνέουμε με ανοιχτό το στόμα». Εγώ κοιτάζω την κάτασπρη, ξύλινη θολωτή στέγη από πάνω μου και προσπαθώ να μην υπεροξυγονωθώ

Με έστειλαν να καλύψω το ταντρικό workshop ένα άστατο απόγευμα στο νότιο Λονδίνο. Πλησιάζουμε στην κορύφωση της συνεδρίας και η δημιουργία της νοερής εικόνας ενός κόκκινου φωτός που πηγάζει από το βασικό τσάκρα (το περίνεο) είναι το πρώτο βήμα της διαδικασίας του ενεργειοργασμού.

Το περίεργο είναι ότι παρά το γεγονός ότι βγάζω σεξουαλικές κραυγές σε ένα δωμάτιο γεμάτο κόσμο, δεν ντρέπομαι. Είμαστε στο workshop εδώ και τρεις ώρες και περάσαμε την περισσότερη ώρα χτίζοντας εμπιστοσύνη με τους συμμετέχοντες και μαθαίνοντας τις τεχνικές για την επίτευξη του ενεργειοργασμού, οπότε είμαι πολύ χαλαρή.

Εικόνα

Όταν έφτασα στο workshop, νωρίτερα το απόγευμα, ένιωσα πολύ διαφορετικά. Μιλώντας στην άκρη με την Gayatri προτού ξεκινήσουμε, της εμπιστεύτηκα ότι ήμουν τρομοκρατημένη και ότι σε ολόκληρη τη διαδρομή μέχρι εκεί προσπαθούσα να βρω μια δικαιολογία να πω στον συντάκτη μου ώστε να το αποφύγω. Η Gayatri, μια λεπτοκαμωμένη γυναίκα γύρω στα 45, απαντάει στις ανησυχίες μου με μια ζεστή σκοτσέζικη προφορά που πολύ συχνά εναλλάσσεται με ένα απροσδόκητα υπέροχο γέλιο.

«Ένιωθα το ίδιο πριν από τον πρώτο μου ενεργειοργασμό». Με καθησυχάζει. «Το έκανα στο πλαίσιο της εκπαίδευσής μου με την [γνωστή ταντρική εκπαιδευτικό] Barbara Carrellas και ήμουν τρομοκρατημένη. Φοβόμουν τόσο που είχα ξαπλώσει σαν πέτρα ενώ όλοι βίωναν μια εκστατική εμπειρία και ήταν πολύ ντροπιαστικό. Κι όμως, ο ενεργειοργασμός ξεκλείδωσε κάτι απίστευτο μέσα μου και οραματίστηκα τον εαυτό μου να οδηγεί δωμάτια γεμάτα ανθρώπους στα μονοπάτια του οργασμού. Έκτοτε έχω οργανώσει workshops με περισσότερους από 400 ανθρώπους».

Τη ρωτάω ποιο ήταν το μεγαλύτερο γκρουπ που είχε. «Πρέπει να ήταν γύρω στα 50 άτομα, τα οποία βίωναν την εμπειρία του οργασμού ταυτόχρονα. Ήταν τρομερό». Τα μάτια της λαμπυρίζουν καθώς χάνεται στην ανάμνηση. Εγώ κατεβάζω μια γουλιά τσάι.

Ο κόσμος πλέον συγκεντρώνεται σιγά σιγά και τακτοποιεί τα χαλάκια για yoga σε ένα ημικύκλιο στο δωμάτιο. Πιάνω κουβέντα με μια κοκκινομάλλα γυναίκα που φοράει σκουλαρίκια με το χέρι της Φατιμά. Μου λέει ότι εύχεται να μην ντρεπόταν τόσο ο κόσμος για τον οργασμό και στη συνέχεια αρχίζει να πλέκει το εγκώμιο σε άλλες ταντρικές συνεδρίες της Gayatri που είχε παρακολουθήσει.

Όπως φαίνεται, οι περισσότεροι στην τάξη (των οποίων οι ηλικίες κυμαίνονται από τα 20 μέχρι τα 60) έχουν συναντήσει ξανά την Gayatri στο παρελθόν, σε φεστιβάλ ή ειδικά ταντρικά workshops. Καθώς μπαίνουν μέσα, εκείνη τους χαιρετά αποκαλώντας τους με το όνομά τους και τους αγκαλιάζει έναν-έναν ξεχωριστά για αρκετή ώρα που ξεπερνούσε το φυσιολογικό – ή τουλάχιστον έτσι φάνηκε σ' εμένα.

Εικόνα

Η συνεδρία ξεκινά με εμάς να καθόμαστε στο ημικύκλιο και να συστηνόμαστε στην ομάδα. Εξηγώ ότι βρίσκομαι εδώ για να καλύψω το θέμα, αλλά τους διαβεβαιώνω ότι δεν θα περιγράψω την εμπειρία κανενός άλλου, παρά μόνο τη δική μου – μια βασική προϋπόθεση για να μου επιτραπεί να βρεθώ εκεί. Μετά τις συστάσεις, δηλώνουμε ποιος είναι ο στόχος που θέλουμε να πετύχουμε σήμερα. Κλείνω τα μάτια μου. «Ορκίζομαι να είμαι ανοιχτόμυαλη».

Και τώρα, μερικές ασκήσεις εμπιστοσύνης. Μας ζητείται να αλληλοκοιταχτούμε έντονα στα μάτια με κάποιον στον χώρο. «Καλωσορίστε τους με το βλέμμα σας», μας παροτρύνει η Gayatri. Η διατήρηση της οπτικής επαφής με έναν άγνωστο σε κάνει να νιώθεις παραδόξως οικεία. Προσπαθώ να αντισταθώ στην παρόρμησή μου να γελάσω νευρικά και καλωσορίζω στον χώρο ένα πρασινομάλλικο κορίτσι με τα μάτια μου.

Μαθαίνουμε για τις αναπνοές τσάκρα καθώς και πώς να εστιάζουμε στην ενέργεια μεμονωμένων τσάκρα στο σώμα μας. Αυτό σημαίνει εισπνοή από τα μύτη και εκπνοή από το στόμα χωρίς διακοπές στο ενδιάμεσο, ή, όπως το αποκαλεί η Gayatri, «κυκλική αναπνοή». Αφού κάνουμε εξάσκηση στις αναπνοές τσάκρα, κλείνουμε τα μάτια μας και φανταζόμαστε ένα ολόκληρο σύμπαν να απλώνεται στην άκρη του μικρού μας δαχτύλου.

Εγώ ζορίζομαι πολύ σε αυτό το σημείο. Δεν ασχολούμαι με διαλογισμό ή τάντρα και το να κάθομαι ακίνητη για τόση ώρα μου είναι εντελώς ξένο. Αρχίζω να ανησυχώ ότι άφησα την τσάντα μου πολύ κοντά στο καλοριφέρ και φοβάμαι ότι θα χαλάσει η γαριδοσαλάτα που έχω μέσα. Προσπαθώ να διώξω τη σκέψη, πράγμα που είναι σαν να επιχειρώ να κλείσω μια ντουλάπα που ξεχειλίζει από ρούχα, και επιστρέφω στον γαλαξία που βρίσκεται στο δαχτυλάκι μου.

Εικόνα

Έπειτα από δύο ώρες κάνουμε διάλειμμα για τσάι και μετά επιστρέφουμε στην τάξη και περνάμε κατευθείαν στις ασκήσεις. Η Gayatri πατάει play και βάζει το «Let's Get It On» του Marvin Gaye.

«Κουνήστε το ισχίο σας σχηματίζοντας οκτάρια», ουρλιάζει. «Επαναλάβετε μετά από εμένα: "Είμαι σέξι!"».

«EIMAI ΣΕΞΙ», ουρλιάζω ενώ χτυπιέμαι μανιωδώς.

Κάνουμε έναν ξέφρενο χορό με τη λεκάνη γύρω της.

«Τώρα γυρίστε στο πρόσωπο που είναι δίπλα σας και πείτε, EΙΣΑΙ ΟΡΓΑΣΜΙΚΟΣ/Η».

Χοροπηδάω πάνω-κάτω και φωνάζω «ΕΙΣΑΙ ΟΡΓΑΣΜΙΚΟΣ» σε έναν χαμηλών τόνων άνδρα με γυαλιά. Γουστάρω.

Αρχίζω να μπαίνω σε όλο αυτό κι έτσι απογοητεύομαι όταν η Gayatri κλείνει τη μουσική και μας κάνει νόημα να καθίσουμε.

Σε συνδυασμό με την αναπνοή, την ενέργεια και την κίνηση, ο ήχος είναι το τελικό συστατικό του ενεργειοργασμού. Πράγμα που σημαίνει ότι θα εξασκήσουμε τους οργασμικούς μας ήχους σαν χορωδία, με την Gayatri για μαέστρο.

«Η Gayatri περπατά γύρω μας και μας λέει σε ποια στιγμή να αναπνεύσουμε, πότε να σφίξουμε τον ηβοκοκκυγικό μυ και μας παροτρύνει να τραγουδάμε δυνατότερα την οργασμική ψαλμωδία»

Λοιπόν, θα μπορούσα να σας το περιγράψω, αλλά ποιο το νόημα; Ακουγόταν ακριβώς όπως φαντάζεστε ότι ακουγόταν, αυτήν τη στιγμή που διαβάζετε. Κλείνω τα μάτια μου και εκπέμπω ένα μακρόσυρτο βογγητό, καθώς φαντάζομαι ότι ηχογραφώ το soundtrack τσόντας για άτομα με προβλήματα στην όραση.

Αφού μάθαμε το τελευταίο κομμάτι του ενεργειοργασμού (το να σφίγγουμε τον ηβοκοκκυγικό μυ, ο οποίος βασικά είναι ο μυς που διακόπτει την ούρηση), είμαστε έτοιμοι να προχωρήσουμε στη διαδικασία του να έρθουμε σε ενεργειοργασμό από μόνοι μας. Πρώτα από όλα, η Gayatri μας κάνει μια επίδειξη. Βάζει μια μικρή βελέντζα στο κέντρο του κύκλου. Ακολουθεί ελαφριά σιωπή. Παρακολουθούμε καθώς εκείνη έρχεται σε πλήρη οργασμό χωρίς να αγγίξει τον εαυτό της. Είμαι 100 τοις εκατό σίγουρη ότι δεν προσποιούνταν.

Η ατμόσφαιρα δεν είναι σέξι, αλλά δεν νιώθεις ψυχοπλάκωμα. Πιάνω τον εαυτό μου να σκέφτεται πόσο ωραίο είναι που η Gayatri νιώθει τόσο άνετα με το σώμα της και σκέφτομαι πως η κοινωνία μάς κάνει να νιώθουμε ότι ακόμα και το να μιλάμε για το σεξ είναι κακό. Θυμάμαι τη γυναίκα με τα χέρια της Φατιμά για σκουλαρίκια που μου είπε νωρίτερα ότι ήθελε να σπάσει το ταμπού γύρω από τον οργασμό. Τώρα καταλαβαίνω τι εννοούσε.

Έχει ξεκινήσει να σκοτεινιάζει έξω και τα κεριά τρεμοπαίζουν στο υποφωτισμένο στούντιο καθώς βάζουμε τις κουβέρτες μας στο πάτωμα και ετοιμαζόμαστε για τον ενεργειοργασμό. Μας συνοδεύει δυνατή σαμανική θεραπευτική μουσική. Τρίβουμε το ισχίο μας ενώ φανταζόμαστε ότι ένα κόκκινο φως λάμπει μέσα από το βασικό μας τσάκρα. Η Gayatri περπατά γύρω μας και μας λέει σε ποια στιγμή να αναπνεύσουμε, πότε να σφίξουμε τον ηβοκοκκυγικό μυ και μας παροτρύνει να τραγουδάμε δυνατότερα την οργασμική ψαλμωδία.

Αρχίζω να νιώθω μια υπέροχη αίσθηση σε ολόκληρο το κορμί μου. Ένα αίσθημα απόκοσμης παραζάλης. Το δωμάτιο μοιάζει ζεστό, φιλόξενο. Νιώθω να αιωρούμαι. Το ξέρω αυτό το συναίσθημα. Το λατρεύω αυτό το συναίσθημα.

Αναγνώστη, με πήρε ο ύπνος.

Όταν ξυπνάω, η Gayatri με σκεπάζει με μια κουβέρτα χαμογελώντας. Αναρωτιέμαι αν κατάλαβε ότι κοιμήθηκα. Οι υπόλοιποι στην τάξη ξαπλώνουν βιώνοντας τη μετα-οργασμική ευτυχία. Νιώθω τέλεια. Λατρεύω τον ύπνο.

Με όποιον μίλησα μετά τη συνεδρία, μου είπε ότι είχε βιώσει κάτι βαθύ, αν και αξίζει να σημειώσουμε ότι ο ενεργειοργασμός δεν είναι το ίδιο με τον σεξουαλικό οργασμό. Αν είσαι άνδρας, δεν πρόκειται να λερώσεις το παντελόνι σου. Για να είμαι ειλικρινής, νομίζω ότι ένα πιο ανοιχτό άτομο απ' ό,τι εγώ (παρά τις καλές μου προθέσεις) θα είχε καλύτερα αποτελέσματα. Πέρα από το ότι είμαι ένα άτομο που μπορεί να κοιμηθεί κυριολεκτικά παντού, το προηγούμενο βράδυ έπινα μέχρι αργά και δεν είχα κοιμηθεί καλά.

Κάνουμε μια γαλήνια προσευχή για κλείσιμο. Καθώς στέκομαι σε ένα δωμάτιο γεμάτο αγνώστους που κρατιούνται χέρι-χέρι, συνειδητοποιώ κάτι εκπληκτικό. Υπάρχει μια απτή αίσθηση σε αυτό τον χώρο με τους ανθρώπους να στέκονται ο ένας πλάι στον άλλο. Δεν είναι ακριβώς φιλία, αλλά αλληλεγγύη. Συμπόνια.

Καθώς φεύγω, αγκαλιάζω απαλά κάθε άτομο στο δωμάτιο για πολλή ώρα. Μόνο που τώρα δεν μου φαίνεται αφύσικο το να κρατάς κάποιον στην αγκαλιά σου. Ίσα-ίσα, είναι ωραία αίσθηση. Αν έμαθα κάτι σήμερα, αυτό είναι το πώς να αγκαλιάζω καλύτερα.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14586
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Αιθερογάμων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 31 Μαρ 2021, 00:58

τι να πεις.η γκόμενα έσερνε μια γαριδοσαλάτα στη τσάντα της όλη μέρα

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13318
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Αιθερογάμων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 31 Μαρ 2021, 01:41

Και κουνώντας πάνω κάτω-κάνοντας οκτάρια με το τέλοσπάντων της, ούρλιαζε στον άγνωστο -χαμηλών τόνων- γυαλάκια δίπλα της (που επίσης κουνούσε το απαυτό του πάνω κάτω στον αέρα): ΕΙΣΑΙ ΟΡΓΑΣΜΙΚΟΣ, ΕΙΣΑΙ ΟΡΓΑΣΜΙΚΟΣ!
Και γουστάρει κιόλας! :lol:

Γιάννης

Re: Αιθερογάμων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 01 Απρ 2021, 09:40

nowhere έγραψε:
31 Μαρ 2021, 00:58
τι να πεις.η γκόμενα έσερνε μια γαριδοσαλάτα στη τσάντα της όλη μέρα
Είσαι σίγουρος ότι αυτό ήταν που μύριζε;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Αιθερογάμων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 02 Απρ 2021, 20:31

Το λες και παρτούζα :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Αιθερογάμων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 02 Απρ 2021, 20:32

Δηλαδή αυτοί οι χαμένοι βαριούνται μέχρι κ μαλακια να τραβήξουν;

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11861
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Αιθερογάμων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 02 Απρ 2021, 20:35

Θα είναι σαν να μαμάμε αλλά δεν θα μαμάμε !

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Αιθερογάμων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 02 Απρ 2021, 20:36

Κουράστηκα και μόνο που το διάβασα.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16294
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Αιθερογάμων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 02 Απρ 2021, 20:37

EKPLIKTIKOS έγραψε:
02 Απρ 2021, 20:32
Δηλαδή αυτοί οι χαμένοι βαριούνται μέχρι κ μαλακια να τραβήξουν;
:smt005::smt005::smt005:
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών