Υπερβολικά υψηλές απαιτήσεις

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

Ένας άνθρωπος έχει δικαίωμα να θέτει υπερβολικά υψηλά στάνταρ για το ταίρι που θα βρει;

Όχι γιατί όταν πολλοί άνθρωποι θέτουν υψηλά στάνταρ, τα υψηλά στάνταρ γίνονται νόρμα και καταπιέζουν το άλλο φύλο
1
4%
Όχι γιατί όλοι μας οφείλουμε να μεγαλώσουμε κάποια στιγμή και να προσφέρουμε στην κοινωνία μέσω μιας οικογένειας
2
8%
Αν είναι γυναίκα ναι, αν είναι άντρας όχι (γιατί;)
1
4%
Αν είναι άντρας ναι, αν είναι γυναίκα όχι (γιατί;)
1
4%
Έχει κάθε δικαίωμα να έχει όχι όποια στάνταρ θέλει. Αν στο τέλος καταλήξει μόνος του το μόνο άτομο στο οποίο θα οφείλει μία συγνώμη είναι ο εαυτός του
18
75%
Άλλο
1
4%
 
Σύνολο ψήφων: 24

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Υπερβολικά υψηλές απαιτήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 05 Μάιος 2021, 12:26

Εγώ ψήφισα ότι έχει κάθε δικαίωμα να έχει όποια κριτήρια θέλει. Εσείς;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Βλήμα την 05 Μάιος 2021, 13:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13561
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Υπερβολικά υψηλές απαιτήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 05 Μάιος 2021, 12:28

Δεν σού κάθισε, ε;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Υπερβολικά υψηλές απαιτήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 05 Μάιος 2021, 12:35

Ναύτης έγραψε:
05 Μάιος 2021, 12:28
Δεν σού κάθισε, ε;
Ένας άνεργος σαν εμένα γνωρίζει ότι δεν υπάρχουν πιθανότητες σχέσης πριν βρει δουλειά οπότε προστατεύεται από τέτοιου είδους απογοητεύσεις (η δουλειά δεν είναι υπερβολικά υψηλό κριτήριο, είναι εκ των ων ουκ άνευ). Το ερώτημα είναι φιλοσοφικό και η απάντησή του του έχει πολλές προεκτάσεις στις πολιτικές φύλου.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Υπερβολικά υψηλές απαιτήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 05 Μάιος 2021, 12:50

Την σεξουαλική εξουσία που λίγο-πολύ όλοι και όλες έχουμε οφείλουμε να την ασκούμε με κάποια υπευθυνότητα ή μπορούμε να πούμε “εγώ για να τα φτιάξω με κάποιον ή κάποια πρέπει οπωσδήποτε να χέζει παγωτό βανίλια” και δεν οφείλουμε καμία εξήγηση σε κανέναν και καμία;
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

the comet the course the tail

Re: Υπερβολικά υψηλές απαιτήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 05 Μάιος 2021, 12:55

έχω θέσει πλέον υψηλά στανταρντς για μένα. το οποίο σημαίνει ότι στην φάση που είμαι δεν θα ήταν καλό να πάρω στο λαιμό μου μια γυναίκα...

the comet the course the tail

Re: Υπερβολικά υψηλές απαιτήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 05 Μάιος 2021, 12:56

ναι, ναι φίλε... δυστυχώς θα πρέπει να μείνω μόνος μου για την ώρα...

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Υπερβολικά υψηλές απαιτήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 05 Μάιος 2021, 12:59

the comet the course the tail έγραψε:
05 Μάιος 2021, 12:56
ναι, ναι φίλε... δυστυχώς θα πρέπει να μείνω μόνος μου για την ώρα...
Εικόνα

:50aris:
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

the comet the course the tail

Re: Υπερβολικά υψηλές απαιτήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 05 Μάιος 2021, 13:05

στην φάση που είμαι, θα ήμουν κακή επιρροή για μια γυναίκα.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13437
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Υπερβολικά υψηλές απαιτήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 05 Μάιος 2021, 13:09

Σαφέστατα και πρέπει να έχει υψηλές απαιτήσεις, τουλάχιστον σε επίπεδο κατανόησης. Πώς μπορείς να είσαι με κάποιον όταν δεν πληροί τις ανάγκες μιας σχέσης, στο βαθμό που τις έχετε ορίσει και οι δυο; Αυτές που θα δώσουν στη συνύπαρξη, την ικανοποίηση που της πρέπει;
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Υπερβολικά υψηλές απαιτήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 05 Μάιος 2021, 13:15

Πασιφάη έγραψε:
05 Μάιος 2021, 13:09
Σαφέστατα και πρέπει να έχει υψηλές απαιτήσεις, τουλάχιστον σε επίπεδο κατανόησης. Πώς μπορείς να είσαι με κάποιον όταν δεν πληροί τις ανάγκες μιας σχέσης, στο βαθμό που τις έχετε ορίσει και οι δυο; Αυτές που θα δώσουν στη συνύπαρξη, την ικανοποίηση που της πρέπει;
Για υπερβολικά υψηλές μιλάμε.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Υπερβολικά υψηλές απαιτήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 05 Μάιος 2021, 13:16

the comet the course the tail έγραψε:
05 Μάιος 2021, 13:05
στην φάση που είμαι, θα ήμουν κακή επιρροή για μια γυναίκα.
Από μία ηλικία και μετά το αντιλαμβάνονται από μόνες τους και δεν σου αφήνουν το περιθώριο να την ασκήσεις.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13561
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Υψηλές απαιτήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 05 Μάιος 2021, 13:22

Βλήμα έγραψε:
05 Μάιος 2021, 12:50
Την σεξουαλική εξουσία που λίγο-πολύ όλοι και όλες έχουμε οφείλουμε να την ασκούμε με κάποια υπευθυνότητα ή μπορούμε να πούμε “εγώ για να τα φτιάξω με κάποιον ή κάποια πρέπει οπωσδήποτε να χέζει παγωτό βανίλια” και δεν οφείλουμε καμία εξήγηση σε κανέναν και καμία;
Άστα, φίλε, έχουν γίνει ανελέητες οι κάρχιες.
Πριν από λίγο καιρό, που χώρισα μια τύπισσα γιατί μού γυάλισε ένα άλλο μωρό, της είπα τη γνωστή παρόλα: "σού αξίζει κάτι καλύτερο", και ξέρεις τι μού απάντησε η ξεδιάντροπη σκύλα; "Όχι, μού αξίζει κάτι μεγαλύτερο!"
Σε ρωτώ, ήταν κουβέντα αυτή; Τον ψυχισμό μου, που καταρρακώθηκε, δεν τον σκέφτηκε; :a040:

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Υπερβολικά υψηλές απαιτήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 05 Μάιος 2021, 13:23

Οι απαιτήσεις είναι η αρχή και του τέλους μίας οποιασδήποτε σχέσης, ερωτικής, φιλικής κλπ.

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Υπερβολικά υψηλές απαιτήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 05 Μάιος 2021, 13:24

stavmanr έγραψε:
05 Μάιος 2021, 13:23
Οι απαιτήσεις είναι η αρχή και του τέλους μίας οποιασδήποτε σχέσης, ερωτικής, φιλικής κλπ.
:goodpost::+1:
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13437
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Υπερβολικά υψηλές απαιτήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 05 Μάιος 2021, 13:29

Βλήμα έγραψε:
05 Μάιος 2021, 13:15
Πασιφάη έγραψε:
05 Μάιος 2021, 13:09
Σαφέστατα και πρέπει να έχει υψηλές απαιτήσεις, τουλάχιστον σε επίπεδο κατανόησης. Πώς μπορείς να είσαι με κάποιον όταν δεν πληροί τις ανάγκες μιας σχέσης, στο βαθμό που τις έχετε ορίσει και οι δυο; Αυτές που θα δώσουν στη συνύπαρξη, την ικανοποίηση που της πρέπει;
Για υπερβολικά υψηλές μιλάμε.
Α, οκ. Δεν είμαι φαν της υπερβολής, διότι έτσι, απαιτείται η τελειότητα. Που δεν υπάρχει. :lol:
Προτιμώ να κινούμαι στα πλαίσια του λογικού.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών