Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30657
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 15 Μάιος 2021, 21:44

Βλήμα έγραψε:
15 Μάιος 2021, 03:53
Επειδή όμως δεν είσαι κοινωνικά αναλφάβητος
:p2:
Наше дело правое - победа будет за нами!

Γιάννης

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 16 Μάιος 2021, 23:43

Βλήμα έγραψε:
15 Μάιος 2021, 03:53
Περνάς 1-1,5 χρόνο αόρατος. Κάποια στιγμή έρχεται μια περίοδος που αντιλαμβάνεσαι βλέμματα και υπονοούμενα ταυτόχρονα από αρκετές γυναίκες. Επειδή έχει ξανασυμβεί ξέρεις ότι δεν θα κρατήσει για πάντα, παρά μια- δυο 'βδομάδες και μετά θα επέλθει παρόμοια περίοδος ξηρασίας. Κάθεσαι σπίτι και κάνεις λίστα με τους πιθανούς στόχους, από τον σιγουρότερο στον λιγότερο σίγουρο. Πας στην πιο σίγουρη και σου λέει "όχι, δεν ξέρω, μπορεί κι έτσι μπορεί κι αλλιώς" λες εσύ "οκ, πάμε στην επόμενη". Η δεύτερη το ίδιο. Για να μην τα πολυλογώ, μέσα σε διάστημα δυο- τριών ημερών έχεις φάει οχτώ χυλόπιτες. Επειδή όμως δεν είσαι κοινωνικά αναλφάβητος κι υπήρχε λόγος που τις θεώρησες πιθανά ταίρια, όλο και κάποια θα ξαναπάρει να πει ότι το μετάνιωσε με ύφος

Εικόνα

Ερωτήσεις:
1. Τυχαίνει σε πολλούς ή μόνο σε εμένα;
2. Εγώ φταίω να αποκριθώ "σε 3 μέρες έφαγα οχτώ χυλόπιτες, αυτή την στιγμή μαζεύω τα κομμάτια μου. Να πας να φύγεις".
3. Αν εγώ έριχνα χυλόπιτα κι ύστερα το μετάνιωνα το πιθανότερο θα ήταν να μην ξανασχολιόμουν καν. Θα έλεγα "την έκανα την μαλακία, καλά να πάθω που θα χάσω αυτή την ωραία σχέση, τώρα αυτή θα βρει κάποιον να της αξίζει κι εγώ θα μείνω μόνος μου όπως μου αξίζει". Ακόμα και να ήθελα να εξαντλήσω τη 1% πιθανότητα να δεχθεί την συγνώμη μου θα το έκανα με την ουρά στα σκέλια. Αυτές πού βρίσκουν το τουπέ να λένε "άντε, είσαι τυχεράκιας που άλλαξα γνώμη";
Ποσών χρόνων είσαι αν επιτρέπεται;

Τεσπά, περίμενε να κλείσεις τα 45, που θα γίνεις κι εσύ μόνιμα αόρατος και θα πάψουν να σε απασχολούν αυτές οι απορίες.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12812
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 16 Μάιος 2021, 23:47

Nostalgia έγραψε:
15 Μάιος 2021, 09:13
Ισχυει οτι υπαρχουν περιοδοι νηνεμιας και περιοδοι τρικυμιας. Τα υπονοουμενα τα βλεμματα κλπ ειναι απλες ενδειξεις και οχι αποδειξεις οτι κατι θα συμβει, τις περισσοτερες φορες μαλιστα εαν ενδωσεις σε αυτες τις πρωτες ενδειξεις θα φας ακυρο επειδη η γυναικα ειδε οτι μπορει να σε εχει και ουσιαστικα χανει το ενδιαφερον της, αλλες το χρησιμοποιουν για επιβεβαιωση (ΟΚ τον εχω παμε παρακατω). Τις πρωτες αυτες ενδειξεις θα πρεπει να τις μετατρεψεις σε παιγνιδι ωστε να χτισεις σιγα σιγα το ενδιαφερον της προς τα εσενα. Ποτε μην ξεχνατε το παιγνιδι μαγκες ειναι το Α και Ω για μια γυναικα.

Οταν πιτσιρικας βρεθηκε στον δρομο μου, μια παλαιοτερη καραβανα απο εμενα και της ειπα με το θρασος και την αγνοια της ηλικιας, "ρε συ αφου θα σε γαμησω στο τελος γιατι μου κανεις την ζωη δυσκολη;" μου απαντησε "γιατι το παιγνιδι ειναι αρχαιοτερο και απο εσενα και απο εμενα". Αλλαξα αρδην, χαλαρωσα και σχετικα γρηγορα απομακρυνθηκα, ετσι ηρθε η στιγμη να κανει αυτη την ερωτηση της "γιατι απομακρυνθηκες, τοσο πολυ σε πληγωσα;" της απαντησα "αυτο που μου εδωσες ηταν πιο σημαντικο απο το κορμι σου και σε ευχαριστω". Δεν ξετρελαθηκε απο την απαντηση μου, αλλα επι της ουσιας δεν ειχα πει και ψεματα και επειδη οι γυναικες μιλανε πολυ μεταξυ τους αυτο που εγινε το κυκλοφορησε στις φιλες της ανοιγωντας μου περισσοτερους δρομους. Δεν γαμησα ουτε αυτη ουτε καποια φιλη της, αλλα η κινητικοτητα που υπηρξε απο αυτη και απο καποιες απο την παρεα της, να καταφερουν οτι δεν κατεφερε εκεινη, ηταν καμπανακι προς αλλες να στρεψουν το βλεμμα τους, πιο βατες και πιο κοντα στα μετρα μου.
Εικόνα

Η σίγουρη λύση. Όποιος βρει πλούσιο αγαμητο να μου πει να αναθεωρήσω. Παιχνίδια, στρατηγικές και θεωρίες κτλ είναι για τους φτωχομπινεδες.

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 17 Μάιος 2021, 16:57

Από τα πιο λυπηρά πράγματα.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 17 Μάιος 2021, 17:01

1451 έγραψε:
17 Μάιος 2021, 16:57
Από τα πιο λυπηρά πράγματα.
Είναι λυπηρό λόγω της εκμετάλλευσης που υφίστανται αυτές οι γυναίκες.
Όλο σπάω το κεφάλι μου να βρω έναν τρόπο τέτοιας συναλλαγής που να εκμηδενίζει την καπιταλιστική εκμετάλλευση, αλλά δεν έχω καταφέρει να βρω ακόμα.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 17 Μάιος 2021, 17:14

Πέρα από την εκμετάλλευση είναι καί παραδοχή ήττας.

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 17 Μάιος 2021, 17:25

Τρεις τρόποι υπάρχουν ώστε να έχει κατακτήσεις ένας άνδρας :
1 ) Χρήματα ή κύρος
2 ) Άρτια εξωτερική εμφάνιση
3 ) Να γνωρίζει πώς να κάνει παιχνίδι και να είναι εξαιρετικά επικοινωνιακός
Αν συνδιάζει και κάποιους ή όλους τους τρόπους ακόμα καλύτερα .

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 17 Μάιος 2021, 17:27

1451 έγραψε:
17 Μάιος 2021, 16:57
Από τα πιο λυπηρά πράγματα.
:+1:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 17 Μάιος 2021, 22:29

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
17 Μάιος 2021, 17:25
Τρεις τρόποι υπάρχουν ώστε να έχει κατακτήσεις ένας άνδρας :
1 ) Χρήματα ή κύρος
2 ) Άρτια εξωτερική εμφάνιση
3 ) Να γνωρίζει πώς να κάνει παιχνίδι και να είναι εξαιρετικά επικοινωνιακός
Αν συνδιάζει και κάποιους ή όλους τους τρόπους ακόμα καλύτερα .
Τύπε, αν δεν βρέξει, θα χιονίσει.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27172
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 17 Μάιος 2021, 22:32

nyxtovios έγραψε:
16 Μάιος 2021, 23:47
Nostalgia έγραψε:
15 Μάιος 2021, 09:13
Ισχυει οτι υπαρχουν περιοδοι νηνεμιας και περιοδοι τρικυμιας. Τα υπονοουμενα τα βλεμματα κλπ ειναι απλες ενδειξεις και οχι αποδειξεις οτι κατι θα συμβει, τις περισσοτερες φορες μαλιστα εαν ενδωσεις σε αυτες τις πρωτες ενδειξεις θα φας ακυρο επειδη η γυναικα ειδε οτι μπορει να σε εχει και ουσιαστικα χανει το ενδιαφερον της, αλλες το χρησιμοποιουν για επιβεβαιωση (ΟΚ τον εχω παμε παρακατω). Τις πρωτες αυτες ενδειξεις θα πρεπει να τις μετατρεψεις σε παιγνιδι ωστε να χτισεις σιγα σιγα το ενδιαφερον της προς τα εσενα. Ποτε μην ξεχνατε το παιγνιδι μαγκες ειναι το Α και Ω για μια γυναικα.

Οταν πιτσιρικας βρεθηκε στον δρομο μου, μια παλαιοτερη καραβανα απο εμενα και της ειπα με το θρασος και την αγνοια της ηλικιας, "ρε συ αφου θα σε γαμησω στο τελος γιατι μου κανεις την ζωη δυσκολη;" μου απαντησε "γιατι το παιγνιδι ειναι αρχαιοτερο και απο εσενα και απο εμενα". Αλλαξα αρδην, χαλαρωσα και σχετικα γρηγορα απομακρυνθηκα, ετσι ηρθε η στιγμη να κανει αυτη την ερωτηση της "γιατι απομακρυνθηκες, τοσο πολυ σε πληγωσα;" της απαντησα "αυτο που μου εδωσες ηταν πιο σημαντικο απο το κορμι σου και σε ευχαριστω". Δεν ξετρελαθηκε απο την απαντηση μου, αλλα επι της ουσιας δεν ειχα πει και ψεματα και επειδη οι γυναικες μιλανε πολυ μεταξυ τους αυτο που εγινε το κυκλοφορησε στις φιλες της ανοιγωντας μου περισσοτερους δρομους. Δεν γαμησα ουτε αυτη ουτε καποια φιλη της, αλλα η κινητικοτητα που υπηρξε απο αυτη και απο καποιες απο την παρεα της, να καταφερουν οτι δεν κατεφερε εκεινη, ηταν καμπανακι προς αλλες να στρεψουν το βλεμμα τους, πιο βατες και πιο κοντα στα μετρα μου.
Εικόνα

Η σίγουρη λύση. Όποιος βρει πλούσιο αγαμητο να μου πει να αναθεωρήσω. Παιχνίδια, στρατηγικές και θεωρίες κτλ είναι για τους φτωχομπινεδες.
μπιλ γκέιτς. είχε γκώσει στην πίτα ο φουκαράς, τον λυπήθηκε η ψυχή μου
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12812
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 17 Μάιος 2021, 23:10

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
17 Μάιος 2021, 22:32
nyxtovios έγραψε:
16 Μάιος 2021, 23:47
Nostalgia έγραψε:
15 Μάιος 2021, 09:13
Ισχυει οτι υπαρχουν περιοδοι νηνεμιας και περιοδοι τρικυμιας. Τα υπονοουμενα τα βλεμματα κλπ ειναι απλες ενδειξεις και οχι αποδειξεις οτι κατι θα συμβει, τις περισσοτερες φορες μαλιστα εαν ενδωσεις σε αυτες τις πρωτες ενδειξεις θα φας ακυρο επειδη η γυναικα ειδε οτι μπορει να σε εχει και ουσιαστικα χανει το ενδιαφερον της, αλλες το χρησιμοποιουν για επιβεβαιωση (ΟΚ τον εχω παμε παρακατω). Τις πρωτες αυτες ενδειξεις θα πρεπει να τις μετατρεψεις σε παιγνιδι ωστε να χτισεις σιγα σιγα το ενδιαφερον της προς τα εσενα. Ποτε μην ξεχνατε το παιγνιδι μαγκες ειναι το Α και Ω για μια γυναικα.

Οταν πιτσιρικας βρεθηκε στον δρομο μου, μια παλαιοτερη καραβανα απο εμενα και της ειπα με το θρασος και την αγνοια της ηλικιας, "ρε συ αφου θα σε γαμησω στο τελος γιατι μου κανεις την ζωη δυσκολη;" μου απαντησε "γιατι το παιγνιδι ειναι αρχαιοτερο και απο εσενα και απο εμενα". Αλλαξα αρδην, χαλαρωσα και σχετικα γρηγορα απομακρυνθηκα, ετσι ηρθε η στιγμη να κανει αυτη την ερωτηση της "γιατι απομακρυνθηκες, τοσο πολυ σε πληγωσα;" της απαντησα "αυτο που μου εδωσες ηταν πιο σημαντικο απο το κορμι σου και σε ευχαριστω". Δεν ξετρελαθηκε απο την απαντηση μου, αλλα επι της ουσιας δεν ειχα πει και ψεματα και επειδη οι γυναικες μιλανε πολυ μεταξυ τους αυτο που εγινε το κυκλοφορησε στις φιλες της ανοιγωντας μου περισσοτερους δρομους. Δεν γαμησα ουτε αυτη ουτε καποια φιλη της, αλλα η κινητικοτητα που υπηρξε απο αυτη και απο καποιες απο την παρεα της, να καταφερουν οτι δεν κατεφερε εκεινη, ηταν καμπανακι προς αλλες να στρεψουν το βλεμμα τους, πιο βατες και πιο κοντα στα μετρα μου.
Εικόνα

Η σίγουρη λύση. Όποιος βρει πλούσιο αγαμητο να μου πει να αναθεωρήσω. Παιχνίδια, στρατηγικές και θεωρίες κτλ είναι για τους φτωχομπινεδες.
μπιλ γκέιτς. είχε γκώσει στην πίτα ο φουκαράς, τον λυπήθηκε η ψυχή μου

Μπορεί να μην έχει λεφτά και να μας κοροϊδεύει :lol:

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 23 Μάιος 2021, 19:04

1451 έγραψε:
17 Μάιος 2021, 17:14
Πέρα από την εκμετάλλευση είναι καί παραδοχή ήττας.
Μπα, όχι. Εκτός κι εννοείς την ήττα του να υποκύψω στα ένστικτα και να θυσιάσω τα ιδανικά, οπότε συμφωνώ.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
esu
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2018, 16:08

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από esu » 23 Μάιος 2021, 19:26

Naida έγραψε:
15 Μάιος 2021, 13:49

Εξαρτάται για τι σε θέλει. Έχω μια φίλη που έχει βίτσιο τους παντρεμένους. Κανονικό βίτσιο θέλει να βλέπει βέρα όχι να διεκδικεί να τους χωρίσει κτλ.
Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου.
Αυτό δεν είναι βίτσιο, είναι μακάρι όλα τα μακάρι.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70073
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Μάιος 2021, 19:32

Winston Smith έγραψε:
15 Μάιος 2021, 14:11
Naida έγραψε:
15 Μάιος 2021, 14:03
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Μάιος 2021, 14:01


E, όχι και άβυσσος. Η πιο εύκολη επιβεβαίωση και χαρά της ανασφάλειας, είναι. :lol:

Αναφέρομαι στις σειριακές περιπτώσεις.
Δεν σε πιάνω.
Ναι σιγά την άβυσσο. Το πιο πιθανό είναι ότι θέλει την επιβεβαίωση ότι είναι τόσο σημαντική που θα ρισκάρει κάποιος κάτι σημαντικό γι'αυτήν (=οικογένεια) και απλά το ονομάζει "έχω φετίχ με τις βέρες".
:smt023

Και παίζει μ' εύκολη -φαινομενικά- αντίπαλο στο ερωτικό πεδίο. Βασικό.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
esu
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2018, 16:08

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από esu » 23 Μάιος 2021, 19:38

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Μάιος 2021, 19:32
Winston Smith έγραψε:
15 Μάιος 2021, 14:11
Naida έγραψε:
15 Μάιος 2021, 14:03


Δεν σε πιάνω.
Ναι σιγά την άβυσσο. Το πιο πιθανό είναι ότι θέλει την επιβεβαίωση ότι είναι τόσο σημαντική που θα ρισκάρει κάποιος κάτι σημαντικό γι'αυτήν (=οικογένεια) και απλά το ονομάζει "έχω φετίχ με τις βέρες".
:smt023

Και παίζει μ' εύκολη -φαινομενικά- αντίπαλο στο ερωτικό πεδίο. Βασικό.
Αν μιλάμε για κανέναν Αινείαν, μπορεί.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών