Βία

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32624
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 24 Ιουν 2021, 19:44

Naida έγραψε:
24 Ιουν 2021, 19:17


Σιγά μη ταΐζουν. Πόσες φορές μαγείρεψες αυτη την εβδομάδα για το παιδί σου; πόσες έφαγες μαζί του και πόσες μαζέψες το τραπέζι και έπλυνες τα πιάτα; ε; ε;
εγω; για μενα μιλαμε τοση ωρα; οκ.

μαγειρεψα:καμμια. αυτες τις μερες μαζεψα ενα σωρο φασολακια και μελιτζανες απο τον κηπο, και εδωσα στις γιαγιαδες να φτιαξουν λαδερα, λειωσαμε στο ψωμι-φετα :003: αλλα σπανια μαγειρευω, δεν τα καταφερνω.

ζεστανα φαγι, εφαγα μαζι του, μαζεψα (βοηθαει κι ο ιδιος βεβαια) καθε μερα.

πιατα ποτε, πλυντηριο.

γαλα πρωι βραδυ, εγω, school runs επισης. η γυναικα δουλευει 10 το πρωι με 10 το βραδυ. το παιδι ειναι δικη μου υποθεση, και σωστα, οπως πρεπει.

αυτα που φανταζεσαι ειναι προηγουμενων γενεων. καφενειο ταβλι και τετοια τελευταια φορα που πηγα ημουν φοιτητης.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Ιουν 2021, 19:48

panos291 έγραψε:
24 Ιουν 2021, 19:43
Naida έγραψε:
24 Ιουν 2021, 19:08
Ασέβαστος έγραψε:
24 Ιουν 2021, 19:04

βλεπουμε.
υστεριαζει. για ολα. για πολλες γυναικες αυτος ειναι ο τροπος αντιμετωπισης του οποιου προβληματος. τις λενε και καρεν.

το ιδιο ακριβως προβλημα, οποιο κι αν ειναι αυτο, οι γυναικες προσπαθουν να το λυσουν με υστερια, οι αντρες κατα κανονα με ηρεμια.

συχνα οι καρεν υστεριαζουν και χωρις να υπαρχει προβλημα, μαλον το εχουν κατι σαν χομπι.

για παραδειγμα, θα δεις γυναικες να υστεριαζουν, να φωναζουν, να πιεζουν να φαει το παιδι, με το ζορι. ακομη και με απειλες η ξυλο.
αντρα, ποτε.
Ναι γιατί οι άντρες δεν ασχολούνται με το να φάει το παιδί, ούτε να του το μαγειρεύουν, ούτε να του το σερβίρουν, ούτε να το ταισουν, ούτε να πλυνουν το πιάτο του. Οι άντρες κάθονται και τα ξύνουν και φωνάζουν άστο παιδί μωρέ άμα δεν θέλει να φάει άλλο μη το πιέζεις και βγαίνουν οι καλοί. Και οταν το παιδί φαίνεται στον ήλιο ακτινογραφία αρχίζουν τη γυναίκα γιατί δεν τρώει καλά το παιδί, πολύ αδύνατο είναι. Άντρες σταρχιδιστές :102:
Η γυναικα για να παει στην θαλασσα με τα παιδια, παιρνει σνακ, νερα, πετσετες, αντηλιακα, ομπρελα, καπελα και οτι μαλακια σκεφτει.
Οταν τα παιρνω εγω τους λεω βαλτε μαγιω και παμε και γυριζουν στο σπιτι γεματα αμμο και καμμενα.
Αν τα παμε μαζι λεω πως εχω δουλειά και φευγω γιατί βαριέμαι τις προετοιμασίες και τους βρισκω μετα εκει.
Και όταν το παιδί πάθει ηλίαση και ξερνάει όλη μέρα και υποφέρει ή καεί και τσούζει το κορμάκι του η γυναίκα θα πρέπει να βρει τις λύσεις και να το φροντίσει. Ο άντρας στα αααρχιδια του. Ανέμελος θα ρίξει κανένα ύπνο γιατί τον κούρασε η θάλασσα.
Α και φυσικά δεν θα ησουν εκεί για τις προετοιμασίες. Χαζός είσαι να παιδευτείς;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14093
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 24 Ιουν 2021, 19:51

Naida έγραψε:
24 Ιουν 2021, 19:48
panos291 έγραψε:
24 Ιουν 2021, 19:43
Naida έγραψε:
24 Ιουν 2021, 19:08


Ναι γιατί οι άντρες δεν ασχολούνται με το να φάει το παιδί, ούτε να του το μαγειρεύουν, ούτε να του το σερβίρουν, ούτε να το ταισουν, ούτε να πλυνουν το πιάτο του. Οι άντρες κάθονται και τα ξύνουν και φωνάζουν άστο παιδί μωρέ άμα δεν θέλει να φάει άλλο μη το πιέζεις και βγαίνουν οι καλοί. Και οταν το παιδί φαίνεται στον ήλιο ακτινογραφία αρχίζουν τη γυναίκα γιατί δεν τρώει καλά το παιδί, πολύ αδύνατο είναι. Άντρες σταρχιδιστές :102:
Η γυναικα για να παει στην θαλασσα με τα παιδια, παιρνει σνακ, νερα, πετσετες, αντηλιακα, ομπρελα, καπελα και οτι μαλακια σκεφτει.
Οταν τα παιρνω εγω τους λεω βαλτε μαγιω και παμε και γυριζουν στο σπιτι γεματα αμμο και καμμενα.
Αν τα παμε μαζι λεω πως εχω δουλειά και φευγω γιατί βαριέμαι τις προετοιμασίες και τους βρισκω μετα εκει.
Και όταν το παιδί πάθει ηλίαση και ξερνάει όλη μέρα και υποφέρει ή καεί και τσούζει το κορμάκι του η γυναίκα θα πρέπει να βρει τις λύσεις και να το φροντίσει. Ο άντρας στα αααρχιδια του. Ανέμελος θα ρίξει κανένα ύπνο γιατί τον κούρασε η θάλασσα.
Α και φυσικά δεν θα ησουν εκεί για τις προετοιμασίες. Χαζός είσαι να παιδευτείς;
Ναι αλλα τους πληρωσα τα εισιτήρια και θα λειπουν 45 μερες+ να πανε στην Σουηδία Ιουλιο και Αύγουστο.
Με αφηνουν μονο και ερημο :a040:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Ιουν 2021, 19:52

Ασέβαστος έγραψε:
24 Ιουν 2021, 19:44
Naida έγραψε:
24 Ιουν 2021, 19:17


Σιγά μη ταΐζουν. Πόσες φορές μαγείρεψες αυτη την εβδομάδα για το παιδί σου; πόσες έφαγες μαζί του και πόσες μαζέψες το τραπέζι και έπλυνες τα πιάτα; ε; ε;
εγω; για μενα μιλαμε τοση ωρα; οκ.

μαγειρεψα:καμμια. αυτες τις μερες μαζεψα ενα σωρο φασολακια και μελιτζανες απο τον κηπο, και εδωσα στις γιαγιαδες να φτιαξουν λαδερα, λειωσαμε στο ψωμι-φετα :003: αλλα σπανια μαγειρευω, δεν τα καταφερνω.

ζεστανα φαγι, εφαγα μαζι του, μαζεψα (βοηθαει κι ο ιδιος βεβαια) καθε μερα.

πιατα ποτε, πλυντηριο.

γαλα πρωι βραδυ, εγω, school runs επισης. η γυναικα δουλευει 10 το πρωι με 10 το βραδυ. το παιδι ειναι δικη μου υποθεση, και σωστα, οπως πρεπει.

αυτα που φανταζεσαι ειναι προηγουμενων γενεων. καφενειο ταβλι και τετοια τελευταια φορα που πηγα ημουν φοιτητης.
Δέκα με δέκα δουλειά; και τις ώρες που έχει ελεύθερες να ξεκουραστεί θα ασχολείται με το σπίτι, το παιδί γιατί θα θες εσύ να ξεκουραστείς από τις ευθύνες του παιδιού. Άρα να μην ξεκουραστεί ποτέ αυτή. Και μετά αναρωτιέστε γιατί υστεριαζουν.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Ιουν 2021, 19:54

panos291 έγραψε:
24 Ιουν 2021, 19:51
Naida έγραψε:
24 Ιουν 2021, 19:48
panos291 έγραψε:
24 Ιουν 2021, 19:43


Η γυναικα για να παει στην θαλασσα με τα παιδια, παιρνει σνακ, νερα, πετσετες, αντηλιακα, ομπρελα, καπελα και οτι μαλακια σκεφτει.
Οταν τα παιρνω εγω τους λεω βαλτε μαγιω και παμε και γυριζουν στο σπιτι γεματα αμμο και καμμενα.
Αν τα παμε μαζι λεω πως εχω δουλειά και φευγω γιατί βαριέμαι τις προετοιμασίες και τους βρισκω μετα εκει.
Και όταν το παιδί πάθει ηλίαση και ξερνάει όλη μέρα και υποφέρει ή καεί και τσούζει το κορμάκι του η γυναίκα θα πρέπει να βρει τις λύσεις και να το φροντίσει. Ο άντρας στα αααρχιδια του. Ανέμελος θα ρίξει κανένα ύπνο γιατί τον κούρασε η θάλασσα.
Α και φυσικά δεν θα ησουν εκεί για τις προετοιμασίες. Χαζός είσαι να παιδευτείς;
Ναι αλλα τους πληρωσα τα εισιτήρια και θα λειπουν 45 μερες+ να πανε στην Σουηδία Ιουλιο και Αύγουστο.
Με αφηνουν μονο και ερημο :a040:
Ναι καταλαβαίνω πόσο στενοχωριέσαι που θα έχεις όλο το χρόνο για πάρτι σου, να ριλαξαρεις. Πάλι η γυναικα θα τρέχει στις διακοπές με τα παιδιά. Μηδέν χρόνος για εκείνη. Και θα γυρίσει κουρασμένη και θα έχει και σένα να της χτυπάς πλήρωσα 45.μερες να πάτε διακοπές και εγώ επηξα εδώ.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14093
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 24 Ιουν 2021, 20:00

Naida έγραψε:
24 Ιουν 2021, 19:54
panos291 έγραψε:
24 Ιουν 2021, 19:51
Naida έγραψε:
24 Ιουν 2021, 19:48


Και όταν το παιδί πάθει ηλίαση και ξερνάει όλη μέρα και υποφέρει ή καεί και τσούζει το κορμάκι του η γυναίκα θα πρέπει να βρει τις λύσεις και να το φροντίσει. Ο άντρας στα αααρχιδια του. Ανέμελος θα ρίξει κανένα ύπνο γιατί τον κούρασε η θάλασσα.
Α και φυσικά δεν θα ησουν εκεί για τις προετοιμασίες. Χαζός είσαι να παιδευτείς;
Ναι αλλα τους πληρωσα τα εισιτήρια και θα λειπουν 45 μερες+ να πανε στην Σουηδία Ιουλιο και Αύγουστο.
Με αφηνουν μονο και ερημο :a040:
Ναι καταλαβαίνω πόσο στενοχωριέσαι που θα έχεις όλο το χρόνο για πάρτι σου, να ριλαξαρεις. Πάλι η γυναικα θα τρέχει στις διακοπές με τα παιδιά. Μηδέν χρόνος για εκείνη. Και θα γυρίσει κουρασμένη και θα έχει και σένα να της χτυπάς πλήρωσα 45.μερες να πάτε διακοπές και εγώ επηξα εδώ.
"Παρτι" με γιωτα, σωστα το εγραψες :sal7:

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32624
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 24 Ιουν 2021, 20:03

Naida έγραψε:
24 Ιουν 2021, 19:52

Δέκα με δέκα δουλειά; και τις ώρες που έχει ελεύθερες να ξεκουραστεί θα ασχολείται με το σπίτι, το παιδί γιατί θα θες εσύ να ξεκουραστείς από τις ευθύνες του παιδιού. Άρα να μην ξεκουραστεί ποτέ αυτή. Και μετά αναρωτιέστε γιατί υστεριαζουν.
πρεπει οπωσδηποτε να βρεις κατι, ε;

αδιαφορο το ποσο δουλευει καθενας, και τι ευθυνες εχει. κανεις δεν δικαιουται να υστεριαζει, σε καμμια περιπτωση. πρακτικο ειναι το ζητημα, η υστερια κανει παντα τα πραγματα χειροτερα, ποτε καλυτερα.

γενικα μιλαμε τωρα, η για τη δικη μου; ουτε εργοδοτης της ειμαι να κανονιζω το ωραριο της, μονη της το κανονιζει. και τις υστεριες της τις κοβω πριν προλαβουν να αναπτυχθουν, δεν εχω ιδιεταιρο προβλημα, προσωπικα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Ιουν 2021, 20:08

Ασέβαστος έγραψε:
24 Ιουν 2021, 20:03
Naida έγραψε:
24 Ιουν 2021, 19:52

Δέκα με δέκα δουλειά; και τις ώρες που έχει ελεύθερες να ξεκουραστεί θα ασχολείται με το σπίτι, το παιδί γιατί θα θες εσύ να ξεκουραστείς από τις ευθύνες του παιδιού. Άρα να μην ξεκουραστεί ποτέ αυτή. Και μετά αναρωτιέστε γιατί υστεριαζουν.
πρεπει οπωσδηποτε να βρεις κατι, ε;

αδιαφορο το ποσο δουλευει καθενας, και τι ευθυνες εχει. κανεις δεν δικαιουται να υστεριαζει, σε καμμια περιπτωση. πρακτικο ειναι το ζητημα, η υστερια κανει παντα τα πραγματα χειροτερα, ποτε καλυτερα.

γενικα μιλαμε τωρα, η για τη δικη μου; ουτε εργοδοτης της ειμαι να κανονιζω το ωραριο της, μονη της το κανονιζει. και τις υστεριες της τις κοβω πριν προλαβουν να αναπτυχθουν, δεν εχω ιδιεταιρο προβλημα, προσωπικα.
Α όχι αδιάφορο. Οι άνδρες τα φορτώνουμε όλα στο γάιδαρο(γυναίκα) επειδή έτσι μάθατε ότι είναι ο ρόλος της γυναίκας και γκρινιάζετε άμα φωνάζει. Πάρε φορτίο από το γάιδαρο να είναι πιο ήρεμος. Εξάλλου δεν είστε συνάδελφοι, σύντροφοι και γονείς είστε. Ο ενας για τον άλλο και οι δύο μαζί για το παιδί :g094:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29691
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 24 Ιουν 2021, 20:21

Πατέρας 3 παιδιών "δουλεύει" κάθε μέρα σχεδόν. Μια φορά δούλευε 15αύγουστο. Βαφτίζει το μικρότερο μεθαύριο κι έφυγε πάλι για δουλειά. Θα έρθει, θα κάνει ένα μπάνιο και θα πάει εκκλησία. Για να βγει το πρόγραμμα, χώνουν τον πιο κοντινό παππού, νηπιαγωγείο, βρεφονηπιακός, ψώνια, μετακινήσεις, η σύζυγός του και γιαγιά, εννοείται, το περνάει ξώφαλτσα λόγω προβλημάτων υγείας. Πραγματικά τον λυπάμαι. Έχει πήξει ο έρμος.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32624
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 24 Ιουν 2021, 20:35

Naida έγραψε:
24 Ιουν 2021, 20:08


Α όχι αδιάφορο. Οι άνδρες τα φορτώνουμε όλα στο γάιδαρο(γυναίκα) επειδή έτσι μάθατε ότι είναι ο ρόλος της γυναίκας και γκρινιάζετε άμα φωνάζει. Πάρε φορτίο από το γάιδαρο να είναι πιο ήρεμος. Εξάλλου δεν είστε συνάδελφοι, σύντροφοι και γονείς είστε. Ο ενας για τον άλλο και οι δύο μαζί για το παιδί :g094:
η γυναικα δεν εχει ουτε το μισο φορτιο απο οσο εχω εγω.

και, ξαναειπα, οι καρεν υστεριαζουν σε καθε κατασταση, με φορτιο η χωρις, με λογο η χωρις.

και οπως επισης ξαναειπα, η υστερια κανει τα πραγματα χειροτερα και μονον. δεν διορθωνει τιποτε.

ακομη κι αν εχει βαρη, μολις υστεριασει θα εχει απλως ενα βαρος ακομη, αυτο που θα προκαλεσει η υστερια της. οπως ας πουμε πραγματι να σηκωθει και να φυγει ο αλλος να παει καφενειο, σιγα μην κατσει να ακουει.
ισως να παρει μαζι και το παιδι.
ισωςκαι να το σκεφτει καλα αν θα ξαναγυρισει.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Ιουν 2021, 20:36

Gherschaagk έγραψε:
24 Ιουν 2021, 20:21
Πατέρας 3 παιδιών "δουλεύει" κάθε μέρα σχεδόν. Μια φορά δούλευε 15αύγουστο. Βαφτίζει το μικρότερο μεθαύριο κι έφυγε πάλι για δουλειά. Θα έρθει, θα κάνει ένα μπάνιο και θα πάει εκκλησία. Για να βγει το πρόγραμμα, χώνουν τον πιο κοντινό παππού, νηπιαγωγείο, βρεφονηπιακός, ψώνια, μετακινήσεις, η σύζυγός του και γιαγιά, εννοείται, το περνάει ξώφαλτσα λόγω προβλημάτων υγείας. Πραγματικά τον λυπάμαι. Έχει πήξει ο έρμος.
Αφού "δουλεύει" ο άνθρωπος και φέρνει λεφτά στην οικογένεια. Τι θες να κανει πια;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29691
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 24 Ιουν 2021, 20:38

Naida έγραψε:
24 Ιουν 2021, 20:36
Gherschaagk έγραψε:
24 Ιουν 2021, 20:21
Πατέρας 3 παιδιών "δουλεύει" κάθε μέρα σχεδόν. Μια φορά δούλευε 15αύγουστο. Βαφτίζει το μικρότερο μεθαύριο κι έφυγε πάλι για δουλειά. Θα έρθει, θα κάνει ένα μπάνιο και θα πάει εκκλησία. Για να βγει το πρόγραμμα, χώνουν τον πιο κοντινό παππού, νηπιαγωγείο, βρεφονηπιακός, ψώνια, μετακινήσεις, η σύζυγός του και γιαγιά, εννοείται, το περνάει ξώφαλτσα λόγω προβλημάτων υγείας. Πραγματικά τον λυπάμαι. Έχει πήξει ο έρμος.
Αφού "δουλεύει" ο άνθρωπος και φέρνει λεφτά στην οικογένεια. Τι θες να κανει πια;
Και την γυναίκα του δουλεύει βέβαια.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Antipnevma
Δημοσιεύσεις: 1420
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2020, 12:11

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antipnevma » 24 Ιουν 2021, 20:40

Δεν είναι βία ένα χαστούκι, δύο κοπανιές στον ώμο και τέτοια που κάνουν καμιά φορά αγανακτισμένες γυναίκες στους αντρες τους. Κίνηση εξευτελισμού είναι.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14668
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 24 Ιουν 2021, 20:44

Ασέβαστος έγραψε:
24 Ιουν 2021, 20:35
Naida έγραψε:
24 Ιουν 2021, 20:08


Α όχι αδιάφορο. Οι άνδρες τα φορτώνουμε όλα στο γάιδαρο(γυναίκα) επειδή έτσι μάθατε ότι είναι ο ρόλος της γυναίκας και γκρινιάζετε άμα φωνάζει. Πάρε φορτίο από το γάιδαρο να είναι πιο ήρεμος. Εξάλλου δεν είστε συνάδελφοι, σύντροφοι και γονείς είστε. Ο ενας για τον άλλο και οι δύο μαζί για το παιδί :g094:
η γυναικα δεν εχει ουτε το μισο φορτιο απο οσο εχω εγω.

και, ξαναειπα, οι καρεν υστεριαζουν σε καθε κατασταση, με φορτιο η χωρις, με λογο η χωρις.

και οπως επισης ξαναειπα, η υστερια κανει τα πραγματα χειροτερα και μονον. δεν διορθωνει τιποτε.

ακομη κι αν εχει βαρη, μολις υστεριασει θα εχει απλως ενα βαρος ακομη, αυτο που θα προκαλεσει η υστερια της. οπως ας πουμε πραγματι να σηκωθει και να φυγει ο αλλος να παει καφενειο, σιγα μην κατσει να ακουει.
ισως να παρει μαζι και το παιδι.
ισωςκαι να το σκεφτει καλα αν θα ξαναγυρισει.
Δικέ μου, εξακολουθείς να δικαιολογείσαι;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Ιουν 2021, 20:46

Gherschaagk έγραψε:
24 Ιουν 2021, 20:38
Naida έγραψε:
24 Ιουν 2021, 20:36
Gherschaagk έγραψε:
24 Ιουν 2021, 20:21
Πατέρας 3 παιδιών "δουλεύει" κάθε μέρα σχεδόν. Μια φορά δούλευε 15αύγουστο. Βαφτίζει το μικρότερο μεθαύριο κι έφυγε πάλι για δουλειά. Θα έρθει, θα κάνει ένα μπάνιο και θα πάει εκκλησία. Για να βγει το πρόγραμμα, χώνουν τον πιο κοντινό παππού, νηπιαγωγείο, βρεφονηπιακός, ψώνια, μετακινήσεις, η σύζυγός του και γιαγιά, εννοείται, το περνάει ξώφαλτσα λόγω προβλημάτων υγείας. Πραγματικά τον λυπάμαι. Έχει πήξει ο έρμος.
Αφού "δουλεύει" ο άνθρωπος και φέρνει λεφτά στην οικογένεια. Τι θες να κανει πια;
Και την γυναίκα του δουλεύει βέβαια.
Απίστευτο. Δηλαδή πέφτω από τα σύννεφα. Δεν πιστεύω ότι γίνονται τέτοια.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών