Βία

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 23 Ιουν 2021, 20:33

Πρόσφατα, στα γλυκά νερά, είχαμε ακόμη μία γυναικοκτονία, Γενικά, αν θες να δεις ποιο φύλο έχει αφήσει περισσότερες φορές ανάπηρο το άλλο και ποιο έχει σκοτώσει το άλλο, οι άνδρες απέναντι στις γυναίκες έχουμε την πρωτοκαθεδρία.
ΑΛΛΑ
Θεωρώ ότι αν εξετάζαμε ποιο είναι το φύλο που λιγότερες φορές έχει χειροδικήσει απέναντι στο αντίθετο, πάλι οι άνδρες θα παίρναμε τα πρωτεία. Υπάρχει γυναίκα που δεν έχει βαρέσει σχέση της; Στα ίσια, έστω μία. Υπάρχουν καταστάσεις "ναι μεν τον βάρεσα, αλλά κι αυτός μπλα μπλα μπλα..." που δικαιολογούμε σε γυναίκες αλλά δεν θα δικαιολογούσαμε σε άνδρες όμως στα ίσια: γυναίκα να μην έχει βαρέσει άνδρα υπάρχει;
Αν είστε τέτοια γυναίκα πείτε το, διότι με καταπίνουν οι προκαταλήψεις μου. Η μόνη περίπτωση που η βία εξαιρείται είναι αν μιλάμε για συνεταιρικές, σεξουαλικές φάσεις, όταν δυο ενήλικοι γουστάρουν παρομοίως με ό,τι γίνεται.

Αλλά ελάτε και πείτε μου ότι δεν έχετε βαρέσει άνδρα. Εγώ το λέω χύμα: δεν έχω βαρέσει ποτέ γυναίκα. Εσείς μπορείτε να το πείτε αυτό για άνδρες;
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 23 Ιουν 2021, 20:37

Δεν ξέρω που οδηγεί αυτή η λαγνεία με τη βία. Ναι θα μου πεις θα σταματήσει να υπάρχει γύρω μας αν σταματήσουμε να ασχολούμαστε; Δεν ξέρω. Η τηλεόραση όμως μας προκαλεί εθισμό στη βία, είναι δεδομένο. Τρεφόμαστε με βία. Τέσπα είμαι στο κινητό και δεν το αναλύω.
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4386
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 23 Ιουν 2021, 20:38

Βλήμα έγραψε:
23 Ιουν 2021, 20:33
Πρόσφατα, στα γλυκά νερά, είχαμε ακόμη μία γυναικοκτονία, Γενικά, αν θες να δεις ποιο φύλο έχει αφήσει περισσότερες φορές ανάπηρο το άλλο και ποιο έχει σκοτώσει το άλλο, οι άνδρες απέναντι στις γυναίκες έχουμε την πρωτοκαθεδρία.
ΑΛΛΑ
Θεωρώ ότι αν εξετάζαμε ποιο είναι το φύλο που λιγότερες φορές έχει χειροδικήσει απέναντι στο αντίθετο, πάλι οι άνδρες θα παίρναμε τα πρωτεία. Υπάρχει γυναίκα που δεν έχει βαρέσει σχέση της; Στα ίσια, έστω μία. Υπάρχουν καταστάσεις "ναι μεν τον βάρεσα, αλλά κι αυτός μπλα μπλα μπλα..." που δικαιολογούμε σε γυναίκες αλλά δεν θα δικαιολογούσαμε σε άνδρες όμως στα ίσια: γυναίκα να μην έχει βαρέσει άνδρα υπάρχει;
Αν είστε τέτοια γυναίκα πείτε το, διότι με καταπίνουν οι προκαταλήψεις μου. Η μόνη περίπτωση που η βία εξαιρείται είναι αν μιλάμε για συνεταιρικές, σεξουαλικές φάσεις, όταν δυο ενήλικοι γουστάρουν παρομοίως με ό,τι γίνεται.

Αλλά ελάτε και πείτε μου ότι δεν έχετε βαρέσει άνδρα. Εγώ το λέω χύμα: δεν έχω βαρέσει ποτέ γυναίκα. Εσείς μπορείτε να το πείτε αυτό για άνδρες;
ένα χαστουκάκι από γυναίκα δεν είναι βία. είναι επιβεβαίωση ότι νοιάζεται για σένα.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 23 Ιουν 2021, 20:42

Για να το βάλει στο Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα και όχι στην Κοινωνία σημαίνει ότι φτιάχνεται με τέτοια κατάσταση.
the end

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 23 Ιουν 2021, 20:44

Πάνας έγραψε:
23 Ιουν 2021, 20:42
Για να το βάλει στο Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα και όχι στην Κοινωνία σημαίνει ότι φτιάχνεται με τέτοια κατάσταση.
Και μένα το μυαλό πήγε στο ότι μιλάει από προσωπική εμπειρία.


Περίεργη περσόνα το Βλήμα.
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 23 Ιουν 2021, 20:47

Βλήμα έγραψε:
23 Ιουν 2021, 20:33
Στα ίσια, έστω μία. Υπάρχουν καταστάσεις "ναι μεν τον βάρεσα, αλλά κι αυτός μπλα μπλα μπλα..." που δικαιολογούμε σε γυναίκες αλλά δεν θα δικαιολογούσαμε σε άνδρες όμως στα ίσια: γυναίκα να μην έχει βαρέσει άνδρα υπάρχει;
Κάποτε συζούσα με μία και καλά παίζαμε ξύλο, για πλάκα στα ψέματα, εγώ την ακουμπούσα απλά και εκείνη μου τις έριχνε κανονικά. Άβυσσος η ψυχή της γυναίκας.

Αυτή είναι και η μοναδική μου εμπειρία σε αυτό που ρωτάς.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Πάνας την 23 Ιουν 2021, 20:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
the end

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 23 Ιουν 2021, 20:50

Πάνας έγραψε:
23 Ιουν 2021, 20:42
Για να το βάλει στο Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα και όχι στην Κοινωνία σημαίνει ότι φτιάχνεται με τέτοια κατάσταση.
Όχι μαν.
Θεωρώ ότι υπάρχει μια γκρίζα ζώνη βίας, σωματικής και ψυχολογικής, που αν την ασκήσουν άνδρες είναι "μπάσταρδος φύγε μακριά από τον μαλάκα" ενώ αν την ασκήσουν γυναίκες είναι απλά Μαρίες.
Εγώ λέω όχι στην βία, τελεία.
Αν θεωρείται βία όμως κάτι που θα κάνω, να θεωρείται κι ό,τι υφίσταμαι. Το φύλο να μην παίζει ρόλο.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 23 Ιουν 2021, 20:54

Βλήμα έγραψε:
23 Ιουν 2021, 20:50
Πάνας έγραψε:
23 Ιουν 2021, 20:42
Για να το βάλει στο Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα και όχι στην Κοινωνία σημαίνει ότι φτιάχνεται με τέτοια κατάσταση.
Όχι μαν.
Θεωρώ ότι υπάρχει μια γκρίζα ζώνη βίας, σωματικής και ψυχολογικής, που αν την ασκήσουν άνδρες είναι "μπάσταρδος φύγε μακριά από τον μαλάκα" ενώ αν την ασκήσουν γυναίκες είναι απλά Μαρίες.
Εγώ λέω όχι στην βία, τελεία.
Αν θεωρείται βία όμως κάτι που θα κάνω, να θεωρείται κι ό,τι υφίσταμαι. Το φύλο να μην παίζει ρόλο.
Φίλε αν τους ψάξεις όλους κανείς δεν είναι άγιος στις διαπροσωπικές του σχέσεις. Αν θες πας παρακάτω.
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 23 Ιουν 2021, 20:54

Βλήμα έγραψε:
23 Ιουν 2021, 20:50
Πάνας έγραψε:
23 Ιουν 2021, 20:42
Για να το βάλει στο Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα και όχι στην Κοινωνία σημαίνει ότι φτιάχνεται με τέτοια κατάσταση.
Όχι μαν.
Θεωρώ ότι υπάρχει μια γκρίζα ζώνη βίας, σωματικής και ψυχολογικής, που αν την ασκήσουν άνδρες είναι "μπάσταρδος φύγε μακριά από τον μαλάκα" ενώ αν την ασκήσουν γυναίκες είναι απλά Μαρίες.
Εγώ λέω όχι στην βία, τελεία.
Αν θεωρείται βία όμως κάτι που θα κάνω, να θεωρείται κι ό,τι υφίσταμαι. Το φύλο να μην παίζει ρόλο.
Κοίτα αν με χτυπούσε για να ξεσπάσει όταν είχε νεύρα φυσικά και θα χώριζα με την μια, δεν θα προσπαθούσα να της επιβληθώ, είναι άρρωστες αυτές οι καταστάσεις.
Θα χώριζα γιατί μπορεί να τα έπαιρνα σε κάποια φάση και να έτρεχε για πλαστικές... άσε που δεν μου αρέσει τέτοια συμπεριφορά.
the end

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 23 Ιουν 2021, 20:58

Πάνας έγραψε:
23 Ιουν 2021, 20:54
Βλήμα έγραψε:
23 Ιουν 2021, 20:50
Πάνας έγραψε:
23 Ιουν 2021, 20:42
Για να το βάλει στο Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα και όχι στην Κοινωνία σημαίνει ότι φτιάχνεται με τέτοια κατάσταση.
Όχι μαν.
Θεωρώ ότι υπάρχει μια γκρίζα ζώνη βίας, σωματικής και ψυχολογικής, που αν την ασκήσουν άνδρες είναι "μπάσταρδος φύγε μακριά από τον μαλάκα" ενώ αν την ασκήσουν γυναίκες είναι απλά Μαρίες.
Εγώ λέω όχι στην βία, τελεία.
Αν θεωρείται βία όμως κάτι που θα κάνω, να θεωρείται κι ό,τι υφίσταμαι. Το φύλο να μην παίζει ρόλο.
Κοίτα αν με χτυπούσε για να ξεσπάσει όταν είχε νεύρα φυσικά και θα χώριζα με την μια, δεν θα προσπαθούσα να της επιβληθώ, είναι άρρωστες αυτές οι καταστάσεις.
Θα χώριζα γιατί μπορεί να τα έπαιρνα σε κάποια φάση και να έτρεχε για πλαστικές... άσε που δεν μου αρέσει τέτοια συμπεριφορά.
Το ότι χρειάζεται να διευκρινίσεις ότι "πρέπει απλά να έχει νεύρα" για να πεις πότε θα της έδινες πούλο είναι ήδη προβληματικό. Κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες, αν την βάραγες εσύ θα θεωρούνταν κακοποίηση. Γιατί να μην θεωρείται κι όταν το κάνει αυτή;
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 23 Ιουν 2021, 20:59

Η πιο συχνή βία στην ελληνική κοινωνία είναι από μανάδες σε παιδιά. FIGHT ME.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 23 Ιουν 2021, 21:00

Βλήμα έγραψε:
23 Ιουν 2021, 20:58
Το ότι χρειάζεται να διευκρινίσεις ότι "πρέπει απλά να έχει νεύρα" για να πεις πότε θα της έδινες πούλο είναι ήδη προβληματικό. Κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες, αν την βάραγες εσύ θα θεωρούνταν κακοποίηση. Γιατί να μην θεωρείται κι όταν το κάνει αυτή;
Δηλαδή ποια άλλη συνθήκη θα μπορούσε να υπάρξει... να μου τις χώνει την ώρα που κάνουμε σεξ; :102:

Και αυτό άρρωστο μου φαντάζει.
the end

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 23 Ιουν 2021, 21:03

Πάνας έγραψε:
23 Ιουν 2021, 21:00
Βλήμα έγραψε:
23 Ιουν 2021, 20:58
Το ότι χρειάζεται να διευκρινίσεις ότι "πρέπει απλά να έχει νεύρα" για να πεις πότε θα της έδινες πούλο είναι ήδη προβληματικό. Κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες, αν την βάραγες εσύ θα θεωρούνταν κακοποίηση. Γιατί να μην θεωρείται κι όταν το κάνει αυτή;
Δηλαδή ποια άλλη συνθήκη θα μπορούσε να υπάρξει... να μου τις χώνει την ώρα που κάνουμε σεξ; :102:
Οτιδήποτε θεωρείται βία, σωματική και ψυχολογική αν την ασκήσεις εσύ, να θεωρείται βία αν στην ασκήσει αυτή. Να είναι οι ίδιες συνθήκες που λέμε σε γυναίκες "παράτησέ τον, σου κάνει κακό" με αυτές που λέμε στους άνδρες.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 23 Ιουν 2021, 21:06

Βλήμα έγραψε:
23 Ιουν 2021, 21:03
Πάνας έγραψε:
23 Ιουν 2021, 21:00
Βλήμα έγραψε:
23 Ιουν 2021, 20:58
Το ότι χρειάζεται να διευκρινίσεις ότι "πρέπει απλά να έχει νεύρα" για να πεις πότε θα της έδινες πούλο είναι ήδη προβληματικό. Κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες, αν την βάραγες εσύ θα θεωρούνταν κακοποίηση. Γιατί να μην θεωρείται κι όταν το κάνει αυτή;
Δηλαδή ποια άλλη συνθήκη θα μπορούσε να υπάρξει... να μου τις χώνει την ώρα που κάνουμε σεξ; :102:
Οτιδήποτε θεωρείται βία, σωματική και ψυχολογική αν την ασκήσεις εσύ, να θεωρείται βία αν στην ασκήσει αυτή. Να είναι οι ίδιες συνθήκες που λέμε σε γυναίκες "παράτησέ τον, σου κάνει κακό" με αυτές που λέμε στους άνδρες.
Γιατί πρέπει να το αναγνωρίσει κάποιος, την στέλνεις στην μάνα της και τέλος. Εκτός και αν τα θέλει ο κώλος σου... τότε μιλάμε για μαζόχα.
the end

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Βία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 23 Ιουν 2021, 21:08

Πάνας έγραψε:
23 Ιουν 2021, 21:06
Βλήμα έγραψε:
23 Ιουν 2021, 21:03
Πάνας έγραψε:
23 Ιουν 2021, 21:00


Δηλαδή ποια άλλη συνθήκη θα μπορούσε να υπάρξει... να μου τις χώνει την ώρα που κάνουμε σεξ; :102:
Οτιδήποτε θεωρείται βία, σωματική και ψυχολογική αν την ασκήσεις εσύ, να θεωρείται βία αν στην ασκήσει αυτή. Να είναι οι ίδιες συνθήκες που λέμε σε γυναίκες "παράτησέ τον, σου κάνει κακό" με αυτές που λέμε στους άνδρες.
Γιατί πρέπει να το αναγνωρίσει κάποιος, την στέλνεις στην μάνα της και τέλος, Εκτός και αν τα θέλει ο κώλος σου... τότε μιλάμε για μαζόχα.
Έχω μια απάντηση (που πιθανόν να είναι λάθος), αλλά θα ήθελα να απαντήσουν πρώτα γυναίκες στην ερώτηση του νήματος πριν την εκθέσω.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών