Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 23 Ιούλ 2021, 20:19

Παλιά (δεν έχουμε μιλήσει τέσσερα χρόνια, τόσο παλιά) φίλη, είχε έρθει πρόσφατα Μυτιλήνη να με επισκεφτεί. Μ' είχε καλέσει και στον γάμο της. Ο (πρώην) άντρας της είναι γομάρι, δεν τον έχω για κανέναν λόγο.

Μου έλεγε λοιπόν τι τράβηξε από αυτόν. Σε περίληψη: "Με απομόνωσε, ήταν στην πρέζα, μου έτρωγε τα χρήματα, δεν είχα να μεγαλώσω το παιδί μας, τον παράτησα, κάποια στιγμή τα πήρε κρανίο, ήρθε σπίτι, απείλησε πως θα με σκοτώσει, έσπασε την πόρτα, παρά λίγο κατάφερα να μαζέψω το παιδί και να σηκωθώ να φύγω από την σκάλα υπηρεσίας. Δυστυχώς δεν ήσουν κοντά να σε πάρω να καθαρίσεις". Είπα μια εξυπνάδα αστειευόμενος και διευκρίνισε "αλήθεια μαλάκα, σε σκέφτηκα, δεν είχα να απευθυνθώ σε κανέναν". Της είπα κάτι μαλακίες του στιλ "μπορείς να στηρίζεσαι πάνω μου" αλλά ΑΝ ήμουν ειλικρινής θα απαντούσα "και τι νομίζεις ότι θα έκανα; Τους μπάτσους θα έπαιρνα. Θα μπορούσες να τους πάρεις εσύ κατευθείαν να γλυτώσεις χρόνο".

Τι φάση όταν παίζει κίνδυνος να καλούμαστε να 'ξηγηθούμε; Δηλαδή 'ντάξ' την αγαπώ (φιλικά) αλλά αν ήταν να διαλέξω ποιος από τους δυο μας θα επιβιώσει... ας πούμε ότι ο αγαπημένος μου άνθρωπος είμαι εγώ. 2000 βιβλία έχω, τα περισσότερα διαβασμένα, πόσο χρόνο να έχω αφιερώσει σε τακτικές μάχης; Μου ήρθαν στο μυαλό συνεντεύξεις θυμάτων βιασμού σε φεμινιστικά περιοδικά (τρεις- τέσσερις έχω διαβάσει) που έλεγαν ότι πέρασαν χ άνδρες (όχι άνθρωποι, άνδρες) από την σκηνή του εγκλήματος και δεν αντέδρασε κανείς. Μου ήρθε στο μυαλό η σκηνή του βιασμού από το "μη αναστρέψιμος" που όταν φαίνεται ότι θα γίνει κάτι κακό φαίνεται από πίσω ένας περαστικός που βλέπει τα δύσκολα και σηκώνεται και φεύγει. Τι σκατά καλούμαστε να κάνουμε στην τελική; Οφείλουμε δηλαδή να αντιλαμβανόμαστε τους εαυτούς μας ως αναλώσιμους;
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30572
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 23 Ιούλ 2021, 20:25

Βλήμα έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:19
Μου έλεγε λοιπόν τι τράβηξε από αυτόν. Σε περίληψη: "Με απομόνωσε, ήταν στην πρέζα, μου έτρωγε τα χρήματα, δεν είχα να μεγαλώσω το παιδί μας, τον παράτησα, κάποια στιγμή τα πήρε κρανίο, ήρθε σπίτι, απείλησε πως θα με σκοτώσει, έσπασε την πόρτα, παρά λίγο κατάφερα να μαζέψω το παιδί και να σηκωθώ να φύγω από την σκάλα υπηρεσίας. Δυστυχώς δεν ήσουν κοντά να σε πάρω να καθαρίσεις". Είπα μια εξυπνάδα αστειευόμενος και διευκρίνισε "αλήθεια μαλάκα, σε σκέφτηκα, δεν είχα να απευθυνθώ σε κανέναν". Της είπα κάτι μαλακίες του στιλ "μπορείς να στηρίζεσαι πάνω μου" αλλά ΑΝ ήμουν ειλικρινής θα απαντούσα "και τι νομίζεις ότι θα έκανα; Τους μπάτσους θα έπαιρνα. Θα μπορούσες να τους πάρεις εσύ κατευθείαν να γλυτώσεις χρόνο".
η φίλη σου προφανώς θέλει τους άντρες βίαιους
είτε να τη χτυπάνε είτε να χτυπιούνται για πάρτη της
προβληματική, μακριά.
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 23 Ιούλ 2021, 20:28

dna replication έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:25
Βλήμα έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:19
Μου έλεγε λοιπόν τι τράβηξε από αυτόν. Σε περίληψη: "Με απομόνωσε, ήταν στην πρέζα, μου έτρωγε τα χρήματα, δεν είχα να μεγαλώσω το παιδί μας, τον παράτησα, κάποια στιγμή τα πήρε κρανίο, ήρθε σπίτι, απείλησε πως θα με σκοτώσει, έσπασε την πόρτα, παρά λίγο κατάφερα να μαζέψω το παιδί και να σηκωθώ να φύγω από την σκάλα υπηρεσίας. Δυστυχώς δεν ήσουν κοντά να σε πάρω να καθαρίσεις". Είπα μια εξυπνάδα αστειευόμενος και διευκρίνισε "αλήθεια μαλάκα, σε σκέφτηκα, δεν είχα να απευθυνθώ σε κανέναν". Της είπα κάτι μαλακίες του στιλ "μπορείς να στηρίζεσαι πάνω μου" αλλά ΑΝ ήμουν ειλικρινής θα απαντούσα "και τι νομίζεις ότι θα έκανα; Τους μπάτσους θα έπαιρνα. Θα μπορούσες να τους πάρεις εσύ κατευθείαν να γλυτώσεις χρόνο".
η φίλη σου προφανώς θέλει τους άντρες βίαιους
είτε να τη χτυπάνε είτε να χτυπιούνται για πάρτη της
προβληματική, μακριά.
Πρώτον, όχι.
Δεύτερον, ο λόγος που άνοιξα το νήμα δεν είναι η φίλη μου, αλλά ότι είναι κοινωνικό φαινόμενο ακόμα και στις φεμινίστριες. Αν έχει ένας άνδρας να επιλέξει ανάμεσα στην δική του ασφάλεια και μιας γυναίκας, αν επιλέξει την δική του θεωρείται σκουπίδι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Βλήμα την 23 Ιούλ 2021, 20:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4396
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 23 Ιούλ 2021, 20:30

δεν χρειάζεται να καθαρίσεις.

απλά αν αισθάνεσαι φίλος της, την νοιάζεσαι, θα μπορούσες να το συζητήσεις και να της προτείνεις βοήθεια αν χρειαστεί. π.χ. σε περίπτωση που χρειάζεται στήριξη αν θέλει να χωρίσει, αν θέλει να καταγγείλει κάποιο περιστατικό. αλλά θα πρέπει να δώσει αυτή το οκ.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19146
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 23 Ιούλ 2021, 20:30

Κάποτε είχα ρίξει έναν άγριο καυγα με μία γυναίκα συγγενικό μου πρόσωπο που την συνοδευα και πιυωσε μαγαζί που είχαμε πάει ήθελε να πιάσει κουβέντα με μία άγνωστη παρέα
Και της εξηγησα ότι εάν ή άγνωστη αυτή παρέα της φερθεί σεξιστικά και προσβλητικά εγώ δεν θα κάνω τον Τζακ Νορις παίζοντας καρατε με αγνώστους

Και στο χειρότερο κατωγειο εάν πάω με γυναίκα κατά ενενήντα εννέα τοις εκατό το εάν θα γίνει καυγάς εξαρτάται από την ίδια την γυναίκα
Εάν αυτή είναι σοβαρή και ασχολείται μόνο με την παρέα της πολύ δύσκολα θα την ενοχλήσει κάποιος
Εάν όμως αυτή δεν είναι σοβαρή και ψάχνεται εκεί μέσα ...

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9154
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 23 Ιούλ 2021, 20:32

Βλήμα έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:19
Παλιά (δεν έχουμε μιλήσει τέσσερα χρόνια, τόσο παλιά) φίλη, είχε έρθει πρόσφατα Μυτιλήνη να με επισκεφτεί. Μ' είχε καλέσει και στον γάμο της. Ο (πρώην) άντρας της είναι γομάρι, δεν τον έχω για κανέναν λόγο.

Μου έλεγε λοιπόν τι τράβηξε από αυτόν. Σε περίληψη: "Με απομόνωσε, ήταν στην πρέζα, μου έτρωγε τα χρήματα, δεν είχα να μεγαλώσω το παιδί μας, τον παράτησα, κάποια στιγμή τα πήρε κρανίο, ήρθε σπίτι, απείλησε πως θα με σκοτώσει, έσπασε την πόρτα, παρά λίγο κατάφερα να μαζέψω το παιδί και να σηκωθώ να φύγω από την σκάλα υπηρεσίας. Δυστυχώς δεν ήσουν κοντά να σε πάρω να καθαρίσεις". Είπα μια εξυπνάδα αστειευόμενος και διευκρίνισε "αλήθεια μαλάκα, σε σκέφτηκα, δεν είχα να απευθυνθώ σε κανέναν". Της είπα κάτι μαλακίες του στιλ "μπορείς να στηρίζεσαι πάνω μου" αλλά ΑΝ ήμουν ειλικρινής θα απαντούσα "και τι νομίζεις ότι θα έκανα; Τους μπάτσους θα έπαιρνα. Θα μπορούσες να τους πάρεις εσύ κατευθείαν να γλυτώσεις χρόνο".

Τι φάση όταν παίζει κίνδυνος να καλούμαστε να 'ξηγηθούμε; Δηλαδή 'ντάξ' την αγαπώ (φιλικά) αλλά αν ήταν να διαλέξω ποιος από τους δυο μας θα επιβιώσει... ας πούμε ότι ο αγαπημένος μου άνθρωπος είμαι εγώ. 2000 βιβλία έχω, τα περισσότερα διαβασμένα, πόσο χρόνο να έχω αφιερώσει σε τακτικές μάχης; Μου ήρθαν στο μυαλό συνεντεύξεις θυμάτων βιασμού σε φεμινιστικά περιοδικά (τρεις- τέσσερις έχω διαβάσει) που έλεγαν ότι πέρασαν χ άνδρες (όχι άνθρωποι, άνδρες) από την σκηνή του εγκλήματος και δεν αντέδρασε κανείς. Μου ήρθε στο μυαλό η σκηνή του βιασμού από το "μη αναστρέψιμος" που όταν φαίνεται ότι θα γίνει κάτι κακό φαίνεται από πίσω ένας περαστικός που βλέπει τα δύσκολα και σηκώνεται και φεύγει. Τι σκατά καλούμαστε να κάνουμε στην τελική; Οφείλουμε δηλαδή να αντιλαμβανόμαστε τους εαυτούς μας ως αναλώσιμους;
Ίσως παρεξηγήσες. Ίσως ήθελε απλά να σκουπίσεις τα αίματα :102:
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25897
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 23 Ιούλ 2021, 20:37

Βλήμα έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:19
Παλιά (δεν έχουμε μιλήσει τέσσερα χρόνια, τόσο παλιά) φίλη, είχε έρθει πρόσφατα Μυτιλήνη να με επισκεφτεί. Μ' είχε καλέσει και στον γάμο της. Ο (πρώην) άντρας της είναι γομάρι, δεν τον έχω για κανέναν λόγο.

Μου έλεγε λοιπόν τι τράβηξε από αυτόν. Σε περίληψη: "Με απομόνωσε, ήταν στην πρέζα, μου έτρωγε τα χρήματα, δεν είχα να μεγαλώσω το παιδί μας, τον παράτησα, κάποια στιγμή τα πήρε κρανίο, ήρθε σπίτι, απείλησε πως θα με σκοτώσει, έσπασε την πόρτα, παρά λίγο κατάφερα να μαζέψω το παιδί και να σηκωθώ να φύγω από την σκάλα υπηρεσίας. Δυστυχώς δεν ήσουν κοντά να σε πάρω να καθαρίσεις". Είπα μια εξυπνάδα αστειευόμενος και διευκρίνισε "αλήθεια μαλάκα, σε σκέφτηκα, δεν είχα να απευθυνθώ σε κανέναν". Της είπα κάτι μαλακίες του στιλ "μπορείς να στηρίζεσαι πάνω μου" αλλά ΑΝ ήμουν ειλικρινής θα απαντούσα "και τι νομίζεις ότι θα έκανα; Τους μπάτσους θα έπαιρνα. Θα μπορούσες να τους πάρεις εσύ κατευθείαν να γλυτώσεις χρόνο".

Τι φάση όταν παίζει κίνδυνος να καλούμαστε να 'ξηγηθούμε; Δηλαδή 'ντάξ' την αγαπώ (φιλικά) αλλά αν ήταν να διαλέξω ποιος από τους δυο μας θα επιβιώσει... ας πούμε ότι ο αγαπημένος μου άνθρωπος είμαι εγώ. 2000 βιβλία έχω, τα περισσότερα διαβασμένα, πόσο χρόνο να έχω αφιερώσει σε τακτικές μάχης; Μου ήρθαν στο μυαλό συνεντεύξεις θυμάτων βιασμού σε φεμινιστικά περιοδικά (τρεις- τέσσερις έχω διαβάσει) που έλεγαν ότι πέρασαν χ άνδρες (όχι άνθρωποι, άνδρες) από την σκηνή του εγκλήματος και δεν αντέδρασε κανείς. Μου ήρθε στο μυαλό η σκηνή του βιασμού από το "μη αναστρέψιμος" που όταν φαίνεται ότι θα γίνει κάτι κακό φαίνεται από πίσω ένας περαστικός που βλέπει τα δύσκολα και σηκώνεται και φεύγει. Τι σκατά καλούμαστε να κάνουμε στην τελική; Οφείλουμε δηλαδή να αντιλαμβανόμαστε τους εαυτούς μας ως αναλώσιμους;
πιπες σου ελεγε - μην πιστευεις τπτ
φυσικα εψαχνε κ για μαλακα
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30572
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 23 Ιούλ 2021, 20:43

Βλήμα έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:28
dna replication έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:25
η φίλη σου προφανώς θέλει τους άντρες βίαιους
είτε να τη χτυπάνε είτε να χτυπιούνται για πάρτη της
προβληματική, μακριά.
Πρώτον, όχι.
Δεύτερον, ο λόγος που άνοιξα το νήμα δεν είναι η φίλη μου, αλλά ότι είναι κοινωνικό φαινόμενο ακόμα και στις φεμινίστριες. Αν έχει ένας άνδρας να επιλέξει ανάμεσα στην δική του ασφάλεια και μιας γυναίκας, αν επιλέξει την δική του θεωρείται σκουπίδι.
Ω ναι!
δε ζήτησε καν θεσμική βοήθεια μας λες
στη δυσκολη στιγμή θυμήθηκε ένα ισχυρό σερνικό που θα την έσωζε απο την προηγούμενη επιλογή ζόρικου σερνικού που έκανε.
Και εσυ τώρα κάθεσαι και νοιώθεις ενοχές....
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Ιούλ 2021, 20:52

Νομίζω κακώς της είπες να υπολογίζει σε σένα από την στιγμή που δεν είσαι άτομο που θα τρέξεις σε μια τέτοια ανάγκη. Μπορείς να της πεις μέχρι ποιο σημείο μπορείς να σταθείς δίπλα της και αυτό το σημείο το ορίζεις εσύ. Και δεν έχει να κάνει ότι είσαι άντρας. Έχει να κάνει με τα όρια που βάζεις σαν άτομο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25897
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 23 Ιούλ 2021, 20:54

''Γυναικα εν κινδυνω''
κλασσικη παγιδα - καταστροφη αντρων
να ρωτησω ;
τπτ δεν σας μαθαινουν οι δικοι σας για το πως λειτουργουν αι γυναικαι ;
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14668
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 23 Ιούλ 2021, 20:55

Πατριαρχία παντού, τύπε.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25897
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 23 Ιούλ 2021, 20:57

Naida έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:52
Νομίζω κακώς της είπες να υπολογίζει σε σένα από την στιγμή που δεν είσαι άτομο που θα τρέξεις σε μια τέτοια ανάγκη. Μπορείς να της πεις μέχρι ποιο σημείο μπορείς να σταθείς δίπλα της και αυτό το σημείο το ορίζεις εσύ. Και δεν έχει να κάνει ότι είσαι άντρας. Έχει να κάνει με τα όρια που βάζεις σαν άτομο.
εχει απολυτα να κανει με το οτι ειναι αντρας - κλασσικο κ ευκολο θυμα της κλαψομουνιασης
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4340
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 23 Ιούλ 2021, 20:58

εγώ πάντως θα ήθελα σήμερα να ξέρω καρατε, βαρατε, να ειμαι ραμπο, φρανκεσταιν οτι μπορουσα πιο κακό για να τα κάνω λίμπα στο Δημαρχείο της πόλης μου. Διότι, πήρε ο υπάλληλος τα χαρτιά εδώ και ένα μήνα τα χωσε στο συρτάρι του και καλουμαι να πληρώσω ΤΑΠ για ένα ακίνητο που χει πουληθει εδω και τρια χρόνια και πλέον έχει γίνει γήπεδο μπάσκετ.
οπότε.... σε αυτο το ρδελο που ζουμε οφείλουμε να καθαρίζουμε.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30572
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 23 Ιούλ 2021, 21:00

Naida έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:52
Νομίζω κακώς της είπες να υπολογίζει σε σένα από την στιγμή που δεν είσαι άτομο που θα τρέξεις σε μια τέτοια ανάγκη. Μπορείς να της πεις μέχρι ποιο σημείο μπορείς να σταθείς δίπλα της και αυτό το σημείο το ορίζεις εσύ. Και δεν έχει να κάνει ότι είσαι άντρας. Έχει να κάνει με τα όρια που βάζεις σαν άτομο.
δηλαδή η γυναικα είχε επαφή με κέντρα κακοποιημένων γυναικών και ζητησε να της προσφέρουν προστασία και νομική βοήθεια, πηρε έστω τηλέφωνο την αστυνομία και πουθενα δεν βρήκε υποστήριξη μεσα σε αυτήν την πατριαρχική κενωνία
και έψαχνε να βρεί ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ανεξαρτήτως φυλου που θα έτρεχε στην ανάγκη και θυμήθηκε το Βλήμα?
αστεια πράγματα...
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4340
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 23 Ιούλ 2021, 21:05

οπως βοηθησε η αστυνομια την Τοπαλουδη που χε κανει καταγγελια και τελικα βρεθηκε οπως βρεθηκε.

κακοποιηση δεν κανουν τα κτηνη μονον, ανδρικα ή γυναικεια, αλλά και οι δημόσιοι υπάλληλοι που βαριουνται να κουνησουν τον απαυτο τους.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών