Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 23 Ιούλ 2021, 23:24

οχι :102::102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 23 Ιούλ 2021, 23:25

dna replication έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 21:12
Βλήμα έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:19
τον παράτησα, κάποια στιγμή τα πήρε κρανίο, ήρθε σπίτι, απείλησε πως θα με σκοτώσει, έσπασε την πόρτα, παρά λίγο κατάφερα να μαζέψω το παιδί και να σηκωθώ να φύγω από την σκάλα υπηρεσίας. Δυστυχώς δεν ήσουν κοντά να σε πάρω να καθαρίσεις"
έναν άνθρωπο πάνω απόλα έψαχνε η κοπέλα
:giggle::giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιούλ 2021, 23:25

Βλήμα έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 23:19
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 23:15
Νομίζω μπλέκεις δύο τελείως διαφορετικά πράγματα. :wink

Την αμιγώς φιλική συμπαράσταση, που -νομίζω ότι- παίζει στη φάση που ανέφερες, με μια γενικότερη αμηχανία διαχείρισης της ερωτικής σου σχέσης με το άλλο φύλο.
Νομίσματα. Ήμουν ξεκάθαρος.
Το ότι ήσουν ξεκάθαρος σ' αυτό που περιέγραψες δεν σημαίνει ότι δεν είσαι μπερδεμένος.

Οπότε, θα ρίξω ακόμη ένα νόμισμα.

Σ' απασχολεί υπερβολικά η γνώμη των άλλων. Αν θες, κράτησε το.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 23 Ιούλ 2021, 23:56

Bazoomba έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:32
Βλήμα έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:19
Παλιά (δεν έχουμε μιλήσει τέσσερα χρόνια, τόσο παλιά) φίλη, είχε έρθει πρόσφατα Μυτιλήνη να με επισκεφτεί. Μ' είχε καλέσει και στον γάμο της. Ο (πρώην) άντρας της είναι γομάρι, δεν τον έχω για κανέναν λόγο.

Μου έλεγε λοιπόν τι τράβηξε από αυτόν. Σε περίληψη: "Με απομόνωσε, ήταν στην πρέζα, μου έτρωγε τα χρήματα, δεν είχα να μεγαλώσω το παιδί μας, τον παράτησα, κάποια στιγμή τα πήρε κρανίο, ήρθε σπίτι, απείλησε πως θα με σκοτώσει, έσπασε την πόρτα, παρά λίγο κατάφερα να μαζέψω το παιδί και να σηκωθώ να φύγω από την σκάλα υπηρεσίας. Δυστυχώς δεν ήσουν κοντά να σε πάρω να καθαρίσεις". Είπα μια εξυπνάδα αστειευόμενος και διευκρίνισε "αλήθεια μαλάκα, σε σκέφτηκα, δεν είχα να απευθυνθώ σε κανέναν". Της είπα κάτι μαλακίες του στιλ "μπορείς να στηρίζεσαι πάνω μου" αλλά ΑΝ ήμουν ειλικρινής θα απαντούσα "και τι νομίζεις ότι θα έκανα; Τους μπάτσους θα έπαιρνα. Θα μπορούσες να τους πάρεις εσύ κατευθείαν να γλυτώσεις χρόνο".

Τι φάση όταν παίζει κίνδυνος να καλούμαστε να 'ξηγηθούμε; Δηλαδή 'ντάξ' την αγαπώ (φιλικά) αλλά αν ήταν να διαλέξω ποιος από τους δυο μας θα επιβιώσει... ας πούμε ότι ο αγαπημένος μου άνθρωπος είμαι εγώ. 2000 βιβλία έχω, τα περισσότερα διαβασμένα, πόσο χρόνο να έχω αφιερώσει σε τακτικές μάχης; Μου ήρθαν στο μυαλό συνεντεύξεις θυμάτων βιασμού σε φεμινιστικά περιοδικά (τρεις- τέσσερις έχω διαβάσει) που έλεγαν ότι πέρασαν χ άνδρες (όχι άνθρωποι, άνδρες) από την σκηνή του εγκλήματος και δεν αντέδρασε κανείς. Μου ήρθε στο μυαλό η σκηνή του βιασμού από το "μη αναστρέψιμος" που όταν φαίνεται ότι θα γίνει κάτι κακό φαίνεται από πίσω ένας περαστικός που βλέπει τα δύσκολα και σηκώνεται και φεύγει. Τι σκατά καλούμαστε να κάνουμε στην τελική; Οφείλουμε δηλαδή να αντιλαμβανόμαστε τους εαυτούς μας ως αναλώσιμους;
Ίσως παρεξηγήσες. Ίσως ήθελε απλά να σκουπίσεις τα αίματα :102:
...ή τα σπέρματα.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19147
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 24 Ιούλ 2021, 05:36

Blackdog έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 23:21
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 23:06
Blackdog έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 23:02


Δεν ξερω αν κανεις πλακα, αλλα το ακουσα αυτο τις προαλες, λεει οτι "αν ενας αντρας ειναι προστατευτικος σε μια γυναικα το κανει για να εχει εξουσια πανω της"

wtf?
Ισχύει αυτό πάντως
Όταν προστατευτούμε κάτι το εξουσιάζουμε ..
Δεν το εχω

Μπορεις σε παρακαλω να μου το εξηγησεις με δυο λογια;
Όταν βοηθούμενος ή προστατευτούμε κάποιον ή κάποια ασκούμε επιρροή πάνω του και σε κάποιο βαθμό και κάποια εξουσία αφού εξαρτάται από εμάς

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 24 Ιούλ 2021, 08:44

ναι. οφειλουμε τουλαχιστον να προσπαθουμε.

σε οποιαδηποτε κατασταση αδικειται καποιος (αντρας η γυναικα) πρεπει να προσπαθουμε να σταματησουμε το κακο (ειτε ειμαστε αντρες ειτε γυναικες) με τον πιο αποτελεσματικο τροπο. ο οποιος στο 90% των περιπτωσεων ειναι να καλεσουμε τις αρχες.

ενταξει, αν τον εχουμε πολυ ανετα τον οποιο καθικη, μπορουμε να ασκησουμε και βια.

βεβαια, πολλοι εχουμε την παρορμηση να χωθουμε στη μεση ακομη και αν δεν τον εχουμε, και αυτο συχνα βγαινει σε κακο, για ολους.

πολυ περισσοτερο αν γνωριζουμε τον ανθρωπο που παθαινει κακο, και ξερουμε οτι δεν του αξιζει.

στη συγκεκριμμενη περιπτωση, θα ελεγα ξεκαθαρα οτι δεν μπορω να βοηθησω περα απο συμβουλες να προσεχει και να μην μπλεκει με μαλακες.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Ιούλ 2021, 17:16

Βλήμα έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 22:50
Naida έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:52
Νομίζω κακώς της είπες να υπολογίζει σε σένα από την στιγμή που δεν είσαι άτομο που θα τρέξεις σε μια τέτοια ανάγκη. Μπορείς να της πεις μέχρι ποιο σημείο μπορείς να σταθείς δίπλα της και αυτό το σημείο το ορίζεις εσύ. Και δεν έχει να κάνει ότι είσαι άντρας. Έχει να κάνει με τα όρια που βάζεις σαν άτομο.
Αγις έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:54
''Γυναικα εν κινδυνω''
κλασσικη παγιδα - καταστροφη αντρων
να ρωτησω ;
τπτ δεν σας μαθαινουν οι δικοι σας για το πως λειτουργουν αι γυναικαι ;
Μένει Αθήνα, μένω Μυτιλήνη, είχαμε να τα πούμε τέσσερα χρόνια και μάλλον πριν τα ξαναπούμε θα περάσουν άλλα τόσα. Η υπόσχεση ήταν ανέξοδη και χρειαζόταν να την ακούσει.

Αλλά μείνατε στην αφορμή και χάσατε τον προβληματισμό. Ας το θέσω πιο γενικά (αν κι ήδη το έχω κάνει από ην πρώτη ανάρτηση). Το ότι είμαστε άνδρες μας φορτώνει ευθύνες; Το ότι πάμε στον στρατό να πολεμήσουμε μας καθιστά αναλώσιμους; Έστω ότι δίπλα μας γίνεται ένας βιασμός. Εγώ ας πούμε θα φρόντιζα να βρεθώ σε απόσταση που αν ο βιαστής άρχιζε να με κυνηγά δεν θα μπορούσε να με πιάσει, θα του φώναζα από μακριά "επ, σε βλέπω, παίρνω τους μπάτσους" μπας και φύγει κι ύστερα θα έπαιρνα όντως τους μπάτσους. Τιποτα δηλαδή που δεν θα μπορούσε να κάνει μια γυναίκα. Το ότι γεννήθηκα με αρχίδια με κάνει να φέρω κάποια ευθύνη περισσότερη; Αν έμενα εκεί θα ήμουν ανεύθυνος;
Όχι δεν σε κάνει ανεύθυνο. Το να θες να προστατέψεις τον εαυτό σου και να μην εμπλακείς δεν είναι κάτι κακό. Λόγω πατριαρχίας υπάρχει αυτή η νοοτροπία σε άντρες και γυναίκες οτι ο άντρας είναι ο δυνατός κτλ κτλ. Αυτό πρέπει να εκλείψει σαν νοοτροπία.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 24 Ιούλ 2021, 17:21

Προσωπικά είχα την τάση να μπαίνω στη μέση όταν ένιωθα ότι κάποιος πιο αδύναμος κινδυνεύει. Πλέον φοβάμαι, έχω κ ένα παιδί να μεγαλώσω κ δε θέλω να φάω καμία μαχαιριά, αλλά μπορώ να δώσω συμβουλές ή να καλέσω την αστυνομια

Άβαταρ μέλους
I know just what you re sayin
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: 20 Ιουν 2021, 03:25

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από I know just what you re sayin » 24 Ιούλ 2021, 18:53

Naida έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:52
Νομίζω κακώς της είπες να υπολογίζει σε σένα από την στιγμή που δεν είσαι άτομο που θα τρέξεις σε μια τέτοια ανάγκη.
Βέβαια, όπως τα λες....αναγκη...και τρέξιμο..... να μου ζήσεις Πατριαρχία....εις υγείαν των σουργελων... :102:
the comet the course the tail έγραψε:
22 Μάιος 2021, 00:59
μαλακίες έλεγε ο Κώστας. ήταν καλά μέχρι το 2000-2001 τουλάχιστον.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Ιούλ 2021, 18:57

I know just what you re sayin έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 18:53
Naida έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:52
Νομίζω κακώς της είπες να υπολογίζει σε σένα από την στιγμή που δεν είσαι άτομο που θα τρέξεις σε μια τέτοια ανάγκη.
Βέβαια, όπως τα λες....αναγκη...και τρέξιμο..... να μου ζήσεις Πατριαρχία....εις υγείαν των σουργελων... :102:
Μπομπο αν αρχίσουν να σε βαράνε μπροστά μου θα μπω ανάμεσα να σε σώσω.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 26 Ιούλ 2021, 11:53

Naida έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 17:16
Λόγω πατριαρχίας υπάρχει αυτή η νοοτροπία σε άντρες και γυναίκες οτι ο άντρας είναι ο δυνατός κτλ κτλ. Αυτό πρέπει να εκλείψει σαν νοοτροπία.
ε;

δεν ειναι η πατριαρχια, ειναι η φυση, η πραγματικοτητα, η αληθεια.

δω η αλλη 22 χρονω, στην καλυτερη εποχη της ζωης της, και την καταφερε σαψαλο 70αρης, που θαπρεπε με μια φαπα να βαζει και το δευτερο ποδι στον ταφο.

δεν θα παψουν οι ανδρες να ειναι δυνατοτεροι επειδη νοοτροπια και λογια του αερα. ειναι, και θα ειναι παντα. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 26 Ιούλ 2021, 11:59

Ασέβαστος έγραψε:
26 Ιούλ 2021, 11:53
Naida έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 17:16
Λόγω πατριαρχίας υπάρχει αυτή η νοοτροπία σε άντρες και γυναίκες οτι ο άντρας είναι ο δυνατός κτλ κτλ. Αυτό πρέπει να εκλείψει σαν νοοτροπία.
ε;

δεν ειναι η πατριαρχια, ειναι η φυση, η πραγματικοτητα, η αληθεια.

δω η αλλη 22 χρονω, στην καλυτερη εποχη της ζωης της, και την καταφερε σαψαλο 70αρης, που θαπρεπε με μια φαπα να βαζει και το δευτερο ποδι στον ταφο.

δεν θα παψουν οι ανδρες να ειναι δυνατοτεροι επειδη νοοτροπια και λογια του αερα. ειναι, και θα ειναι παντα. :102:

Ναι, δεν λέω δεν είστε πιο δυνατοί. Λέω ότι πρέπει να εκλείψει η νοοτροπία.
Δεν είναι όλοι οι 70χρονοι ανήμπορα γερόντια. Και δεν αντιδρά πάντα το θυμα οπως πιστεύεις εσύ που είσαι απέξω ότι θα αντιδράσει.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25901
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 26 Ιούλ 2021, 12:02

Naida έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 17:16
Βλήμα έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 22:50
Naida έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:52
Νομίζω κακώς της είπες να υπολογίζει σε σένα από την στιγμή που δεν είσαι άτομο που θα τρέξεις σε μια τέτοια ανάγκη. Μπορείς να της πεις μέχρι ποιο σημείο μπορείς να σταθείς δίπλα της και αυτό το σημείο το ορίζεις εσύ. Και δεν έχει να κάνει ότι είσαι άντρας. Έχει να κάνει με τα όρια που βάζεις σαν άτομο.
Αγις έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:54
''Γυναικα εν κινδυνω''
κλασσικη παγιδα - καταστροφη αντρων
να ρωτησω ;
τπτ δεν σας μαθαινουν οι δικοι σας για το πως λειτουργουν αι γυναικαι ;
Μένει Αθήνα, μένω Μυτιλήνη, είχαμε να τα πούμε τέσσερα χρόνια και μάλλον πριν τα ξαναπούμε θα περάσουν άλλα τόσα. Η υπόσχεση ήταν ανέξοδη και χρειαζόταν να την ακούσει.

Αλλά μείνατε στην αφορμή και χάσατε τον προβληματισμό. Ας το θέσω πιο γενικά (αν κι ήδη το έχω κάνει από ην πρώτη ανάρτηση). Το ότι είμαστε άνδρες μας φορτώνει ευθύνες; Το ότι πάμε στον στρατό να πολεμήσουμε μας καθιστά αναλώσιμους; Έστω ότι δίπλα μας γίνεται ένας βιασμός. Εγώ ας πούμε θα φρόντιζα να βρεθώ σε απόσταση που αν ο βιαστής άρχιζε να με κυνηγά δεν θα μπορούσε να με πιάσει, θα του φώναζα από μακριά "επ, σε βλέπω, παίρνω τους μπάτσους" μπας και φύγει κι ύστερα θα έπαιρνα όντως τους μπάτσους. Τιποτα δηλαδή που δεν θα μπορούσε να κάνει μια γυναίκα. Το ότι γεννήθηκα με αρχίδια με κάνει να φέρω κάποια ευθύνη περισσότερη; Αν έμενα εκεί θα ήμουν ανεύθυνος;
Όχι δεν σε κάνει ανεύθυνο. Το να θες να προστατέψεις τον εαυτό σου και να μην εμπλακείς δεν είναι κάτι κακό. Λόγω πατριαρχίας υπάρχει αυτή η νοοτροπία σε άντρες και γυναίκες οτι ο άντρας είναι ο δυνατός κτλ κτλ. Αυτό πρέπει να εκλείψει σαν νοοτροπία.
ε ναι
πατριαρχικες μαλακιες
:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25901
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 26 Ιούλ 2021, 12:05

Naida έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 18:57
I know just what you re sayin έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 18:53
Naida έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:52
Νομίζω κακώς της είπες να υπολογίζει σε σένα από την στιγμή που δεν είσαι άτομο που θα τρέξεις σε μια τέτοια ανάγκη.
Βέβαια, όπως τα λες....αναγκη...και τρέξιμο..... να μου ζήσεις Πατριαρχία....εις υγείαν των σουργελων... :102:
Μπομπο αν αρχίσουν να σε βαράνε μπροστά μου θα μπω ανάμεσα να σε σώσω.
ΠΟΤΕ :smt018

αν δω να σε χτυπανε η να σε βιαζουν θα φροντισω πρωτα να παρω αποσταση ασφαλειας - να καλεσω τας αρμοδιους αρχας σαν συγχρονος κ πολιτικα σωστος πολιτης
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Οφείλουμε να καθαρίζουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 26 Ιούλ 2021, 12:39

Naida έγραψε:
26 Ιούλ 2021, 11:59



Ναι, δεν λέω δεν είστε πιο δυνατοί. Λέω ότι πρέπει να εκλείψει η νοοτροπία.
δεν ειμαστε πιο δυνατοι απο νοοτροπια. απλως ειμαστε. :102: η δυναμη δεν ειναι νοοτροπια.

ποια νοοτροπια ζητας να εκλειψει;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών