Περί κέρατου

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23120
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 17 Αύγ 2021, 04:06

Βλήμα έγραψε:
17 Αύγ 2021, 03:01
AlienWay έγραψε:
17 Αύγ 2021, 02:56
Αυτές πάντως ξενοπηδιούνται κατά κανόνα με οποιον θεωρούν ΚΑΛΥΤΕΡΟ από εμάς. Τις περισσότερες φορές βέβαια, προτιμούν να μας χωρίσουν πριν το κάνουν μαζί του.
Έστω ότι περνάει δίπλα μας ο Μπραντ Πιτ στα νιάτα του και την φλερτάρει. Το να πιστέψω ότι δεν θα ήθελε να γαμηθεί μαζί του γιατί είναι μαζί μου, είναι αυταπάτη. Θα επιλέξει να μην το κάνει γιατί οι κοινωνικοί κανόνες μας το επιβάλλουν, γιατί δεν θα θέλει να χαλάσει κάτι πιο μακροπρόθεσμο για ένα γαμησάκι, ή θα επιλέξει να πάει μαζί του και δεν γαμιέται. Στις δύο πρώτες περιπτώσεις, εγώ δεν θα έχω την ψευδαίσθηση ότι προτιμά την δικιά μου πούτσα από την δικιά του, αλλά θα απαιτήσω να υποκριθεί ότι την προτιμά.
Έχω μπερδευτεί.
Θα σε παρατήσει όμως μετά. Και θα μείνει με τον Μπραντ Πιτ. Μην έχεις ψευδαισθήσεις.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 17 Αύγ 2021, 04:09

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
17 Αύγ 2021, 04:05
Χαοτικός έγραψε:
17 Αύγ 2021, 03:55
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
17 Αύγ 2021, 03:43

Γιατί συμβαίνει τι; Η γενετήσια ορμή της αναπαραγωγής;
Να σε πειράζει το γαμήσι του άλλου άσχετα από το αν θα αναπαραχθείς. Μία ιδέα τώρα που αξιώνεται και για φωτισμένη κάνοντας λόγω για ενδόμυχη τάση του DNA επικρατήσει έναντι άλλου. Πολλά λογικά άλματα και εικασίες.
Εδώ μιλάμε για το γαμήσι ως ανάγκη και που την έχει ο καθένας και η καθεμία. Γιατί να σε πειράζει αφού είναι ικανοποίηση ανάγκης και ξέρεις ότι δεν θα επιφέρει παιδιά. όπως όταν γαμάς εσύ για να γαμήσεις μόνο και θα τραβηχτείς (Δεν πιστεύω να βάζεις καπότα μλκ :o )
Το γαμήσι ικανοποιεί την ανάγκη της αναπαραγωγής, άσχετα αν εσύ το κάνεις από μεράκι. Ο οργανισμός σου το γουστάρει διότι πρέπει να αναπαραχθείς. Και το σκουμπρί το καπνιστό από μεράκι το διαλέγεις, αλλά η λιγούρα και η πείνα καλύπτει την ανάγκη σου να καταναλώσεις καύσιμο για να επιβιώσεις.
Δεν λέω όχι γι αυτό. Σίγουρα αν η φύση το άφηνε πάνω μας στη συνείδησή μας να αναπαραχθούμε, την είχε πουτσίσει. μας έβαλε την ορμή και την ηδονή να δουλέψουν από μόνες τους. Αλλά η εικασία ότι ενστικτωδώς δεν θες να γαμήσει ο άλλος για να μην κάνει αυτός παιδιά γιατί μόνο τότε θα κάνεις εσύ και θα έχει εκπληρώσει το DNA την αποστολή του, είναι αοριστολογία.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10307
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 17 Αύγ 2021, 04:12

Χαοτικός έγραψε:
17 Αύγ 2021, 04:09
Δεν λέω όχι γι αυτό. Σίγουρα αν η φύση το άφηνε πάνω μας στη συνείδησή μας να αναπαραχθούμε, την είχε πουτσίσει. μας έβαλε την ορμή και την ηδονή να δουλέψουν από μόνες τους. Αλλά η εικασία ότι ενστικτωδώς δεν θες να γαμήσει ο άλλος για να μην κάνει αυτός παιδιά γιατί μόνο τότε θα κάνεις εσύ και θα έχει εκπληρώσει το DNA την αποστολή του, είναι αοριστολογία.
Τι αοριστολογία; από πού κι ως πού; σχεδόν όλοι οι οργανισμοί του ζωικού βασιλείου αυτό κάνουν -για να μην πιάσουμε τα θηλαστικά καν.
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 17 Αύγ 2021, 04:14

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
17 Αύγ 2021, 04:12
Χαοτικός έγραψε:
17 Αύγ 2021, 04:09
Δεν λέω όχι γι αυτό. Σίγουρα αν η φύση το άφηνε πάνω μας στη συνείδησή μας να αναπαραχθούμε, την είχε πουτσίσει. μας έβαλε την ορμή και την ηδονή να δουλέψουν από μόνες τους. Αλλά η εικασία ότι ενστικτωδώς δεν θες να γαμήσει ο άλλος για να μην κάνει αυτός παιδιά γιατί μόνο τότε θα κάνεις εσύ και θα έχει εκπληρώσει το DNA την αποστολή του, είναι αοριστολογία.
Τι αοριστολογία; από πού κι ως πού; σχεδόν όλοι οι οργανισμοί του ζωικού βασιλείου αυτό κάνουν -για να μην πιάσουμε τα θηλαστικά καν.
Οι τσούχτρες; :8)
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10307
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 17 Αύγ 2021, 04:16

Χαοτικός έγραψε:
17 Αύγ 2021, 04:14
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
17 Αύγ 2021, 04:12
Χαοτικός έγραψε:
17 Αύγ 2021, 04:09
Δεν λέω όχι γι αυτό. Σίγουρα αν η φύση το άφηνε πάνω μας στη συνείδησή μας να αναπαραχθούμε, την είχε πουτσίσει. μας έβαλε την ορμή και την ηδονή να δουλέψουν από μόνες τους. Αλλά η εικασία ότι ενστικτωδώς δεν θες να γαμήσει ο άλλος για να μην κάνει αυτός παιδιά γιατί μόνο τότε θα κάνεις εσύ και θα έχει εκπληρώσει το DNA την αποστολή του, είναι αοριστολογία.
Τι αοριστολογία; από πού κι ως πού; σχεδόν όλοι οι οργανισμοί του ζωικού βασιλείου αυτό κάνουν -για να μην πιάσουμε τα θηλαστικά καν.
Οι τσούχτρες; :8)
εννοείται. Γι αυτό όταν κολυμπάς ανάμεσά τους ορμάνε στο πουλί σου. Δεν έχουν ξαναδεί τέτοια ψωλή σε όλον τον γιαλό.
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23120
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 17 Αύγ 2021, 04:17

GoBack έγραψε:
17 Αύγ 2021, 03:35
AlienWay έγραψε:
17 Αύγ 2021, 02:46
Για ευθύ κέρατο (όχι monkey branching) αξίζει να μελετηθεί η παρακάτω περίπτωση.


Πιαστηκε λιγο μαλακας ο Ολιβερ με το θεμα των παιδιων εχει πολλα ελαφρυντικα βεβαια,αυτη σιγουρα σερνει καραβια.
Ο Ολιβερ πιάστηκε μαλάκας γιατί η μόνη τεχνική αντισύλληψης που προτείνει η ινφλουένσερ σε άλλα βίντεό της, είναι το "τράβηγμα". Κι έτσι προέκυψε το παιδί, ενώ αμφότεροι παιδιαρίζουν εμφανώς.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23120
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 17 Αύγ 2021, 04:20

Σε υποσυνείδητο επίπεδο, σίγουρα επιδρούν οι μηχανισμοί της αναπαραγωγής που έχουν διανέμει ρόλους στα φύλα(άλλο αν τους έχουμε εκλογικεύσει στην εποχή μας).

Οταν το θηλυκό βρίσκει ένα ανώτερο αρσενικό, όχι απλώς του κάθεται ασύστολα, αλλά το βρίζει χυδαία κατά την ερωτική πράξη. "Πώς τολμάς, σκατόπουστ@! Καργίολη μου σκίζεις τα ράμματα, μου ξεχειλώνεις τη μήτρα!"
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10307
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 17 Αύγ 2021, 04:29

AlienWay έγραψε:
17 Αύγ 2021, 04:20
Σε υποσυνείδητο επίπεδο, σίγουρα επιδρούν οι μηχανισμοί της αναπαραγωγής που έχουν διανέμει ρόλους στα φύλα(άλλο αν τους έχουμε εκλογικεύσει στην εποχή μας).
έχει ξεχειλωθεί η εκλογίκευση τόσο πολύ ώστε καθόμαστε, συζητάμε και αναρωτιόμαστε αν οι μηχανισμοί αναπαραγωγής έχουν σχέση με το σεξ. Αυτή δεν είναι εκλογίκευση, είναι εκπαραλογισμός.
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
Paris
Δημοσιεύσεις: 2344
Εγγραφή: 25 Οκτ 2020, 22:29
Phorum.gr user: ΜΕΓΑΛΟΣ

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Paris » 17 Αύγ 2021, 04:55

Βλήμα έγραψε:
17 Αύγ 2021, 00:38
Από πάντα αναρωτιόμουνα γιατί με ενοχλεί τόσο πολύ το κέρατο. Δηλαδή, να πούμε, εκεί μετριέται η σχέση; Ιδίως αν έχει περάσει κάποιος καιρός που είστε μαζί, ξέρεις αν σ' αγαπάει ή όχι, αν θα σου παρασταθεί, αν μπορείς στηρίζεσαι επάνω της όσο θέλει να στηρίζεται επάνω σου. Τα διαδικαστικά έχουν λυθεί. Γιατί να με ενοχλεί τόσο πολύ να θέλει να βάλει ένα άλλο χοτ ντογκ στο ψωμάκι της;

Το μόνο πράγμα που με ενοχλεί περισσότερο είναι η αναίτια επιθετικότητα, αλλά αυτό έχει λογική εξήγηση. Η επιθετικότητα κάνει χειρότερη την ζωή αυτού που την δέχεται κι αυτή που επιτίθεται το ξέρει, παρόλα αυτά την πράττει. Είναι σα να σου λέει "στο μουνί μου το πόσο καλά περνάς, εγώ τραβάω τα ζόρια μου οπότε θα υποφέρεις κι εσύ". Είναι που νοιάζεται περισσότερο για τον εαυτό της απ' όσο της αναγνωρίζω το δικαίωμα, ότι προκειμένου να ξεσπάσει κάνει την δική μου ζωή δύσκολη. Έχει μια βάση ρε παιδί μου το να την απεχθάνομαι. Το να μισώ το κέρατο όμως είναι πολύ κόντρα στην κουλτούρα μου. Δεν θέλω να με επηρεάζει, αλλά με επηρεάζει. Πώς εξηγείται αυτό;
Σε ενοχλεί γιατι απο σενα τρωει απο σενα πινει κ αλλου παει κ το δινει τσαμπα :003:

Η αναιτοα επιθετικοτητα ειναι χαρακτηριστικο τους ( ωριμοτητα εξαχρονων ) τους προκυπτει ομως με μεγαλη ενταση κ οταν ξενοπηδιουνται

κανε συνεδριες με τον Ματθαιο να σου εξηγησει τα ''γιατι'' της συμπεριφορας τους - μακρια απο τον Χαοτικο θα καταστραφεις :003:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 17 Αύγ 2021, 06:51

Βλήμα έγραψε:
17 Αύγ 2021, 00:38
Από πάντα αναρωτιόμουνα γιατί με ενοχλεί τόσο πολύ το κέρατο. Δηλαδή, να πούμε, εκεί μετριέται η σχέση; Ιδίως αν έχει περάσει κάποιος καιρός που είστε μαζί, ξέρεις αν σ' αγαπάει ή όχι, αν θα σου παρασταθεί, αν μπορείς στηρίζεσαι επάνω της όσο θέλει να στηρίζεται επάνω σου. Τα διαδικαστικά έχουν λυθεί. Γιατί να με ενοχλεί τόσο πολύ να θέλει να βάλει ένα άλλο χοτ ντογκ στο ψωμάκι της;

Το μόνο πράγμα που με ενοχλεί περισσότερο είναι η αναίτια επιθετικότητα, αλλά αυτό έχει λογική εξήγηση. Η επιθετικότητα κάνει χειρότερη την ζωή αυτού που την δέχεται κι αυτή που επιτίθεται το ξέρει, παρόλα αυτά την πράττει. Είναι σα να σου λέει "στο μουνί μου το πόσο καλά περνάς, εγώ τραβάω τα ζόρια μου οπότε θα υποφέρεις κι εσύ". Είναι που νοιάζεται περισσότερο για τον εαυτό της απ' όσο της αναγνωρίζω το δικαίωμα, ότι προκειμένου να ξεσπάσει κάνει την δική μου ζωή δύσκολη. Έχει μια βάση ρε παιδί μου το να την απεχθάνομαι. Το να μισώ το κέρατο όμως είναι πολύ κόντρα στην κουλτούρα μου. Δεν θέλω να με επηρεάζει, αλλά με επηρεάζει. Πώς εξηγείται αυτό;
Γιατί όταν υπάρχουν συναισθήματα δεν θες να αισθανθεί αυτά που αισθάνεται με σένα με κάποιον άλλον. Κάτι σπάει μέσα σου ρε παιδί μου. Σαν να προδίδει αυτό που υποτίθεται νιώθετε και οι δύο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14595
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 17 Αύγ 2021, 07:41

τόσες δηθενιές και τόση γνώση τζάμπα.πήρε τα σώβρακα των σοφών η νάιδα με μια παπαρίτσα

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10307
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 17 Αύγ 2021, 08:34

nowhere έγραψε:
17 Αύγ 2021, 07:41
τόσες δηθενιές και τόση γνώση τζάμπα.πήρε τα σώβρακα των σοφών η νάιδα με μια παπαρίτσα
Τα σώβρακα τα πήρε γεμάτα
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14595
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 17 Αύγ 2021, 08:36

τι,μαλακίες?

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 17 Αύγ 2021, 08:40

nowhere έγραψε:
17 Αύγ 2021, 07:41
τόσες δηθενιές και τόση γνώση τζάμπα.πήρε τα σώβρακα των σοφών η νάιδα με μια παπαρίτσα
Δεν ειναι παπαριτσα :p5:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14595
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 17 Αύγ 2021, 08:45

πως να το πούμε,δεν είχε την μορφή "ακούτε να μαθαίνετε" που γράφουν οι σοφοί της πούτσας.σωστό πάντως

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών