Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27072
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 27 Αύγ 2021, 14:56

AlienWay έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:54
George_V έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:49
AlienWay έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:48


Μα στην περίπτωση που η επιδίωξη αφορά τη σύναψη δεσμού, δεν μπορούμε να μιλάμε για εθισμό σε κάτι.

Για να εθιστεί κάποιος σε κάτι, θα πρέπει να το δοκιμάσει πρώτα.

Νομίζω ότι η έρευνα εξετάζει πολλά πράγματα μαζί, με αποτέλεσμα να εμφανίζεται κάπως αφοριστική.
Εσυ το ειπες.

Εθισμος στις κοινωνικες νορμες.
Είναι όμως τέτοιου τύπου που αν κρίνει ότι ζημιώνεται, θα θελήσει ο ίδιος να ζητήσει βοήθεια. Δεν γίνεται να το προ-αποφασίσει για λογαριασμό του κάποιος "ειδικός".
Αν ο ειδικος το καταταξει στους εθισμους αυτο που εχει τοτε μπορει να το προαποφασισει.

Ποιος "τρελος" γνωριζει την κατασταση του? Αν την ηξερε δεν θα ηταν τρελος.

(Με τη λεξη τρελος δεν εννοω παραφρων. Τη χρησιμοποιησα-κακως βεβαια-ως ορισμο ομπρελα).
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14585
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 27 Αύγ 2021, 14:57

Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:14
Και εγώ έχω έναν φίλο σε αυτή τη φάση και δεν ξέρω πως να του πω να ζητήσει βοήθεια γιατί δεν θα το παραδεχθεί. Έχω την εντύπωση πως κάποιες φορές έχει παραισθησεις με το τι κάνει σεξουαλικα.
αν αρχίσει και την παίζει όταν βγαίνετε έξω ίσως θα πρέπει να του μιλήσεις

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Αύγ 2021, 14:57

nowhere έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:57
Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:14
Και εγώ έχω έναν φίλο σε αυτή τη φάση και δεν ξέρω πως να του πω να ζητήσει βοήθεια γιατί δεν θα το παραδεχθεί. Έχω την εντύπωση πως κάποιες φορές έχει παραισθησεις με το τι κάνει σεξουαλικα.
αν αρχίσει και την παίζει όταν βγαίνετε έξω ίσως θα πρέπει να του μιλήσεις
Δεν βγαίνουμε καθόλου :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23094
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 27 Αύγ 2021, 14:59

Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:56
AlienWay έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:52
Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:47


Ξαναλέω μιλάμε για ανθρώπους που τους κάνει την ζωή μη λειτουργική.
Τι πάει να πει "μη λειτουργική ζωή"; Το να μην αποδίδει καλά στη φάμπρικα;

Αυτό είναι κάτι που θα το αποφασίσει ο ίδιος και όχι ο εκάστοτε κεφαλαιοκράτης ή οι "ειδικοί" που χρηματοδοτεί ο κεφαλαιοκράτης.

Γιατί και κάποιος που συλλέγει καπάκια από μπύρες, μπορεί να ασχολείται μόνο με αυτά και να μην "αποδίδει καλά" στη ζωή του.

Δεν έχει να κάνει μόνο με το σεξ το πόσο "λειτουργικός στη ζωή" είναι κάποιος.
Μη λειτουργικός σημαίνει σου μιλάει και σου λέει μόνο για σεξ, σου λέει έκανα αυτό, έκανα το αλλο, όλη του ή ζωή είναι πως να γμσει, να δει τσόντες. Γυρνάει από τη δουλειά και κλείνεται στο σπίτι και κάνει σεξοτσατ, δεν έχει φίλους, κάνει πράγματα χωρίς σκέψη όπου να ναι και όπως να ναι, έχει άλλη αβτηψη για το τι πραγματικά συνέβη και άλλα τέτοια.
Ε ρε συ, εσύ μπορεί να είσαι αδιάφορος για την ποιότητα ζωής ενός φίλου σου. Εγώ δεν είμαι.
Σου είπα, θα μπορούσε να έχει μια οποιαδήποτε εμμονή. Είναι ΙΔΨ αυτό το πράγμα (ιδεοψυχαναγκασμός). Οντως αποτελεί πρόβλημα, αλλά υπάρχουν ΙΔΨ που σχετίζονται με ένα σωρό πράγματα. Ο συγκεκριμένος, απ' ότι μου λες, το εμφανίζει στο σεξ.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Αύγ 2021, 15:00

AlienWay έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:59
Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:56
AlienWay έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:52


Τι πάει να πει "μη λειτουργική ζωή"; Το να μην αποδίδει καλά στη φάμπρικα;

Αυτό είναι κάτι που θα το αποφασίσει ο ίδιος και όχι ο εκάστοτε κεφαλαιοκράτης ή οι "ειδικοί" που χρηματοδοτεί ο κεφαλαιοκράτης.

Γιατί και κάποιος που συλλέγει καπάκια από μπύρες, μπορεί να ασχολείται μόνο με αυτά και να μην "αποδίδει καλά" στη ζωή του.

Δεν έχει να κάνει μόνο με το σεξ το πόσο "λειτουργικός στη ζωή" είναι κάποιος.
Μη λειτουργικός σημαίνει σου μιλάει και σου λέει μόνο για σεξ, σου λέει έκανα αυτό, έκανα το αλλο, όλη του ή ζωή είναι πως να γμσει, να δει τσόντες. Γυρνάει από τη δουλειά και κλείνεται στο σπίτι και κάνει σεξοτσατ, δεν έχει φίλους, κάνει πράγματα χωρίς σκέψη όπου να ναι και όπως να ναι, έχει άλλη αβτηψη για το τι πραγματικά συνέβη και άλλα τέτοια.
Ε ρε συ, εσύ μπορεί να είσαι αδιάφορος για την ποιότητα ζωής ενός φίλου σου. Εγώ δεν είμαι.
Σου είπα, θα μπορούσε να έχει μια οποιαδήποτε εμμονή. Είναι ΙΔΨ αυτό το πράγμα (ιδεοψυχαναγκασμός). Οντως αποτελεί πρόβλημα, αλλά υπάρχουν ΙΔΨ που σχετίζονται με ένα σωρό πράγματα. Ο συγκεκριμένος, απ' ότι μου λες, το εμφανίζει στο σεξ.
Ακριβώς. Δεν λέμε για κάποιον που κάνει πολύ σεξ. Με γεια του και χαρά του. Λέμε για κάποιον που έχει εμμονή. Παλαβωσιά.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14585
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 27 Αύγ 2021, 15:02

Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:57
Δεν βγαίνουμε καθόλου :lol:
άστο να αιωρειται τότε

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23094
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 27 Αύγ 2021, 15:03

Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 15:00
AlienWay έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:59
Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:56


Μη λειτουργικός σημαίνει σου μιλάει και σου λέει μόνο για σεξ, σου λέει έκανα αυτό, έκανα το αλλο, όλη του ή ζωή είναι πως να γμσει, να δει τσόντες. Γυρνάει από τη δουλειά και κλείνεται στο σπίτι και κάνει σεξοτσατ, δεν έχει φίλους, κάνει πράγματα χωρίς σκέψη όπου να ναι και όπως να ναι, έχει άλλη αβτηψη για το τι πραγματικά συνέβη και άλλα τέτοια.
Ε ρε συ, εσύ μπορεί να είσαι αδιάφορος για την ποιότητα ζωής ενός φίλου σου. Εγώ δεν είμαι.
Σου είπα, θα μπορούσε να έχει μια οποιαδήποτε εμμονή. Είναι ΙΔΨ αυτό το πράγμα (ιδεοψυχαναγκασμός). Οντως αποτελεί πρόβλημα, αλλά υπάρχουν ΙΔΨ που σχετίζονται με ένα σωρό πράγματα. Ο συγκεκριμένος, απ' ότι μου λες, το εμφανίζει στο σεξ.
Ακριβώς. Δεν λέμε για κάποιον που κάνει πολύ σεξ. Με γεια του και χαρά του. Λέμε για κάποιον που έχει εμμονή. Παλαβωσιά.
Το θέμα είναι ότι αυτό είναι κάτι που πρέπει να το επικοινωνήσουν πιο προσεκτικά στο κοινό οι ειδικοί. Γιατί είμαστε μια χώρα συντηρητική. Εγώ ας πούμε μένω στη Θεσσαλονίκη που είναι κολλημένη στο Βυζάντιο και πιο συντηρητική πόλη δεν υπάρχει.

Αν τα διαβάσουν αυτά τίποτα μπαρμπάδες ή τίποτα κάρεν μπορεί να τα παντρέψουν με τον συντηρητισμό τους και να εξάγουν εσφαλμένα συμπεράσματα.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Αύγ 2021, 15:04

nowhere έγραψε:
27 Αύγ 2021, 15:02
Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:57
Δεν βγαίνουμε καθόλου :lol:
άστο να αιωρειται τότε
Θα βγούμε κάποια στιγμή, ίσως βρω τρόπο να του μιλήσω αν και δεν θα το παραδεχθεί.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Αύγ 2021, 15:05

AlienWay έγραψε:
27 Αύγ 2021, 15:03
Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 15:00
AlienWay έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:59


Σου είπα, θα μπορούσε να έχει μια οποιαδήποτε εμμονή. Είναι ΙΔΨ αυτό το πράγμα (ιδεοψυχαναγκασμός). Οντως αποτελεί πρόβλημα, αλλά υπάρχουν ΙΔΨ που σχετίζονται με ένα σωρό πράγματα. Ο συγκεκριμένος, απ' ότι μου λες, το εμφανίζει στο σεξ.
Ακριβώς. Δεν λέμε για κάποιον που κάνει πολύ σεξ. Με γεια του και χαρά του. Λέμε για κάποιον που έχει εμμονή. Παλαβωσιά.
Το θέμα είναι ότι αυτό είναι κάτι που πρέπει να το επικοινωνήσουν πιο προσεκτικά στο κοινό οι ειδικοί. Γιατί είμαστε μια χώρα συντηρητική. Εγώ ας πούμε μένω στη Θεσσαλονίκη που είναι κολλημένη στο Βυζάντιο και πιο συντηρητική πόλη δεν υπάρχει.

Αν τα διαβάσουν αυτά τίποτα μπαρμπάδες ή τίποτα κάρεν μπορεί να τα παντρέψουν με τον συντηρητισμό τους και να εξάγουν εσφαλμένα συμπεράσματα.
Μα αυτό λέω, ότι πρέπει να πάει σε ειδικό. Δεν είπα θα του το λύσω εγώ το πρόβλημα. Απλά δεν το καταλαβαίνει ο άλλος ότι έχει θέμα για να πάει σε ειδικό
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23094
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 27 Αύγ 2021, 15:06

Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 15:05
AlienWay έγραψε:
27 Αύγ 2021, 15:03
Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 15:00


Ακριβώς. Δεν λέμε για κάποιον που κάνει πολύ σεξ. Με γεια του και χαρά του. Λέμε για κάποιον που έχει εμμονή. Παλαβωσιά.
Το θέμα είναι ότι αυτό είναι κάτι που πρέπει να το επικοινωνήσουν πιο προσεκτικά στο κοινό οι ειδικοί. Γιατί είμαστε μια χώρα συντηρητική. Εγώ ας πούμε μένω στη Θεσσαλονίκη που είναι κολλημένη στο Βυζάντιο και πιο συντηρητική πόλη δεν υπάρχει.

Αν τα διαβάσουν αυτά τίποτα μπαρμπάδες ή τίποτα κάρεν μπορεί να τα παντρέψουν με τον συντηρητισμό τους και να εξάγουν εσφαλμένα συμπεράσματα.
Μα αυτό λέω, ότι πρέπει να πάει σε ειδικό. Δεν είπα θα του το λύσω εγώ το πρόβλημα. Απλά δεν το καταλαβαίνει ο άλλος ότι έχει θέμα για να πάει σε ειδικό
Μπορεί να μην έχει με τι αλλο να ασχοληθεί. :003:
Ζούμε σε μια οικονομία.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14585
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 27 Αύγ 2021, 15:09

Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 15:04
Θα βγούμε κάποια στιγμή, ίσως βρω τρόπο να του μιλήσω αν και δεν θα το παραδεχθεί.
ε ρε,μια φορά πέταξα και γω ένα πονηρό υπονοούμενο

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27072
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 27 Αύγ 2021, 15:13

Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 15:04
nowhere έγραψε:
27 Αύγ 2021, 15:02
Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:57
Δεν βγαίνουμε καθόλου :lol:
άστο να αιωρειται τότε
Θα βγούμε κάποια στιγμή, ίσως βρω τρόπο να του μιλήσω αν και δεν θα το παραδεχθεί.
Αν του κατσεις μηπως θεραπευθει? :003::smt005::roll:
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Αύγ 2021, 15:17

nowhere έγραψε:
27 Αύγ 2021, 15:09
Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 15:04
Θα βγούμε κάποια στιγμή, ίσως βρω τρόπο να του μιλήσω αν και δεν θα το παραδεχθεί.
ε ρε,μια φορά πέταξα και γω ένα πονηρό υπονοούμενο
Δεν το πιασα :smt005:
AlienWay έγραψε:
27 Αύγ 2021, 15:06
Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 15:05
AlienWay έγραψε:
27 Αύγ 2021, 15:03


Το θέμα είναι ότι αυτό είναι κάτι που πρέπει να το επικοινωνήσουν πιο προσεκτικά στο κοινό οι ειδικοί. Γιατί είμαστε μια χώρα συντηρητική. Εγώ ας πούμε μένω στη Θεσσαλονίκη που είναι κολλημένη στο Βυζάντιο και πιο συντηρητική πόλη δεν υπάρχει.

Αν τα διαβάσουν αυτά τίποτα μπαρμπάδες ή τίποτα κάρεν μπορεί να τα παντρέψουν με τον συντηρητισμό τους και να εξάγουν εσφαλμένα συμπεράσματα.
Μα αυτό λέω, ότι πρέπει να πάει σε ειδικό. Δεν είπα θα του το λύσω εγώ το πρόβλημα. Απλά δεν το καταλαβαίνει ο άλλος ότι έχει θέμα για να πάει σε ειδικό
Μπορεί να μην έχει με τι αλλο να ασχοληθεί. :003:
Ναι γιατί ασχολείται μονο με αυτό :D
George_V έγραψε:
27 Αύγ 2021, 15:13
Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 15:04
nowhere έγραψε:
27 Αύγ 2021, 15:02
άστο να αιωρειται τότε
Θα βγούμε κάποια στιγμή, ίσως βρω τρόπο να του μιλήσω αν και δεν θα το παραδεχθεί.
Αν του κατσεις μηπως θεραπευθει? :003::smt005::roll:
Μου το είχε προτείνει κι αυτό, όχι για να θεραπευτεί δεν κατανοεί ότι έχει θέμα, αλλά έτσι για την εμπειρία να δούμε αν έχουμε χημεία λέει :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21409
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 27 Αύγ 2021, 15:29

Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:40
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:31
Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:18


:smt005:

Υπάρχουν :D
φτωχό μου κορίτσι
Καλά, καλά εντάξει.
:cry
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Αύγ 2021, 15:30

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
27 Αύγ 2021, 15:29
Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:40
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:31


φτωχό μου κορίτσι
Καλά, καλά εντάξει.
:cry
Ε αφού είναι φουλ στερεοτυπικό αυτό.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών