Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23337
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 27 Αύγ 2021, 19:45

Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 15:17
Μου το είχε προτείνει κι αυτό, όχι για να θεραπευτεί δεν κατανοεί ότι έχει θέμα, αλλά έτσι για την εμπειρία να δούμε αν έχουμε χημεία λέει :lol:
Αν βρεθείτε τωρα, το πιθανότερο να σου προτείνει τριολέ με τον οπερατέρ παρά να κάτσει να σε ακούσει για το πρόβλημά του.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Αύγ 2021, 19:55

GoBack έγραψε:
27 Αύγ 2021, 19:20
Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 15:17

George_V έγραψε:
27 Αύγ 2021, 15:13


Αν του κατσεις μηπως θεραπευθει? :003::smt005::roll:
Μου το είχε προτείνει κι αυτό, όχι για να θεραπευτεί δεν κατανοεί ότι έχει θέμα, αλλά έτσι για την εμπειρία να δούμε αν έχουμε χημεία λέει :lol:
Για μισο λεπτο,αυτος ειναι ο φιλος που τον εφερνες ως παραδειγμα σε συζητησεις του παρελθοντος ως προτυπο στο θεμα φιλιας μεταξυ αντρα και γυναικας χωρις κανενα σεξουαλικο υποβαθρο;
Οχι. Αυτός που λες είναι ο κολλητός μου, πρώην συγκατοικός μου, παιδικός μου φίλος και αρκετά μικρότερος μου και ποτέ δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο.
Αλλά και με αυτόν που αναφέρθηκε είναι λόγω του θέματος του όχι επειδή υπάρχει κάτι ερωτικό. Είμαστε φίλοι. Όταν ήταν καλά, δεν υπήρχε ποτέ καμία αναφορά.
vantono έγραψε:
27 Αύγ 2021, 19:45
Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 15:17
Μου το είχε προτείνει κι αυτό, όχι για να θεραπευτεί δεν κατανοεί ότι έχει θέμα, αλλά έτσι για την εμπειρία να δούμε αν έχουμε χημεία λέει :lol:
Αν βρεθείτε τωρα, το πιθανότερο να σου προτείνει τριολέ με τον οπερατέρ παρά να κάτσει να σε ακούσει για το πρόβλημά του.
Τα πάντα περιμένω να ακούσω από αυτόν. Πραγματικά.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8906
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 27 Αύγ 2021, 22:28

George_V έγραψε:
27 Αύγ 2021, 13:44
Ο σεξουαλικός εθισμός αναφέρεται επίσημα από τον Παγκόσμιο Οργανισμό Υγείας ως αναγκαστική διαταραχή σεξουαλικής συμπεριφοράς και μοιάζει πολύ με τον αλκοολισμό και την τοξικομανία.

Η εξάρτηση από το σεξ προσδιορίζεται βάση συγκεκριμένων κριτηρίων:
– Εμμονή με την ουσία ή τη συμπεριφορά της επιλογής.

– Απώλεια ελέγχου της χρήσης της ουσίας ή της συμπεριφοράς, που συνήθως αποδεικνύεται από αποτυχημένες προσπάθειες διακοπής ή περικοπής.

– Απευθείας αρνητικές συνέπειες – προβλήματα σχέσεων, προβλήματα στην εργασία ή στο σχολείο, μείωση της σωματικής υγείας, κατάθλιψη, άγχος, μειωμένη αυτοεκτίμηση, απομόνωση, οικονομικές δυσκολίες, απώλεια ενδιαφέροντος για προηγούμενες ευχάριστες δραστηριότητες, νομικό πρόβλημα κ.λπ.

Για τους εξαρτώμενους από το σεξ, οι σεξουαλικές φαντασιώσεις είναι προτεραιότητα. Οργανώνουν τη ζωή τους γύρω από τη σεξουαλική φαντασία και τις συμπεριφορές. Ξοδεύουν υπερβολικό χρόνο σκέψης, σχεδιασμού, και συμμετοχής σε σεξουαλικές δραστηριότητες, αναφέρει το Ανδρολογικό Ινστιτούτο Αθηνών.


Το σεξ γίνεται εμμονή στο σημείο όπου αγνοούνται σημαντικές σχέσεις, συμφέροντα και ευθύνες. Σχεδόν πάντα όσοι είναι σεξουαλικά εξαρτώμενοι βιώνουν μια διπλή ζωή, διατηρώντας τη σεξουαλική τους δράση κρυμμένη από την οικογένεια, τους φίλους και όλους τους άλλους που έχουν σημασία για εκείνους.

Τα συμπτώματα εξάρτησης από το σεξ περιλαμβάνουν:
Καταναγκαστική χρήση της πορνογραφίας, με ή χωρίς αυνανισμό.

Υποχρεωτική χρήση μιας ψηφιακής τεχνολογίας- κάμερες web, sexting, σεξουαλικά παιχνίδια εικονικής πραγματικότητας, σεξουαλικές συσκευές κλπ.

Αγορά ταινιών για ενήλικες, βιβλίων και άλλες δραστηριότητες που επικεντρώνονται στο σεξ.

Ένα πρότυπο ανώνυμων και / ή περιστασιακών σεξουαλικών συνδέσεων με ανθρώπους που συναντήθηκαν στο διαδίκτυο.

Επαναλαμβανόμενη συμμετοχή σε απροστάτευτο σεξ.

Επαναλαμβανόμενη συμμετοχή στο σεξ με δυνητικά επικίνδυνα άτομα ή σε δυνητικά επικίνδυνα μέρη.

Αναζήτηση σεξουαλικών εμπειριών χωρίς να λαμβάνονται υπόψη άμεσες ή μακροπρόθεσμες πιθανές συνέπειες.

Όπως και οι υπόλοιποι εθισμένοι, έτσι και όσοι εξαρτώνται από το σεξ χρησιμοποιούν συνήθως τη συμπεριφορά τους ως τρόπο να «εξομαλύνουν» και να ξεφύγουν από το άγχος και τη συναισθηματική (και μερικές φορές σωματική) δυσφορία – συμπεριλαμβανομένου του πόνου των υποκείμενων συναισθηματικών και / ή ψυχολογικών προβλημάτων, όπως η κατάθλιψη, το άγχος.

Με άλλα λόγια οι εθισμένοι στο σεξ δεν χρησιμοποιούν τις σεξουαλικές φαντασιώσεις και συμπεριφορές για να αισθάνονται καλά και να διασκεδάζουν, τις χρησιμοποιούν για να αισθάνονται λιγότερο – δηλαδή, να αποσπάσουν τον εαυτό τους από αυτό που αισθάνονται.

Πηγη: https://healthstories.gr/eyexia/sex/246 ... norisoyme/


Μπορω να πω οτι ξερω κανα δυο ατομα με τετοια συμπεριφορα...

Ειδικα ενας ειναι εντελως κλινικη περιπτωση...
Μου είχαν πει ότι για άντρα το απλούστερο τεστ προκαταρκτικής διάγνωσης είναι το σεξ κάθε μέρα για 6 μήνες χωρίς εξαίρεση.
Z

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8354
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 30 Αύγ 2021, 14:52

George_V έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:11
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:09
Το νόημα πιο είναι ;
Το σεξ είναι κάτι κακό ;
Οχι βεβαια

Αλλα το να το αφηνεις να ελεγχει την καθημερινοτητα σου ειναι.
Το οποιο ισχυει για ολα τα πραγματα.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48615
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 30 Αύγ 2021, 14:55

Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:14
Και εγώ έχω έναν φίλο σε αυτή τη φάση και δεν ξέρω πως να του πω να ζητήσει βοήθεια γιατί δεν θα το παραδεχθεί. Έχω την εντύπωση πως κάποιες φορές έχει παραισθησεις με το τι κάνει σεξουαλικα.
Δε μπορείς να τον βοηθήσεις?
:003:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 30 Αύγ 2021, 15:04

Ο σεξουαλικός συναισθηματισμός δεν είναι παρά η φύση του ανθρώπου.
Τουλάχιστον πριν του παρουσιαστούν προβλήματα στον προστάτη.
Είναι βέβαια και κάτι κακό. Στο Βυζάντιο όταν ένα παιδί είχε τα πνευματικά προσόντα να προχωρήσει το έκαναν ευνούχο για να μην ασχολείται με το σεξ. Ο αρχιστράτηγος του Ιουστινιανού Ναρσής ήταν ευνούχος.
Το πρόβλημα πάντως όλων σ' αυτό το ζήτημα είναι ότι δεν καταλαβαίνουν την γυναικεία πονηρία. Όλοι λένε "α τι ωραίο κοριτσάκι είναι αυτό" για κάποιαν που τους αρέσει. Ότι μπορεί να είναι μία νέα Λουκρητία Βοργία δεν τους περνάει καν από το μυαλό. Έτσι δημιουργείται ο σεξουαλικός συναισθηματισμός.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27182
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 30 Αύγ 2021, 15:08

wooded glade έγραψε:
30 Αύγ 2021, 15:04
Ο σεξουαλικός συναισθηματισμός δεν είναι παρά η φύση του ανθρώπου.
Τουλάχιστον πριν του παρουσιαστούν προβλήματα στον προστάτη.
Είναι βέβαια και κάτι κακό. Στο Βυζάντιο όταν ένα παιδί είχε τα πνευματικά προσόντα να προχωρήσει το έκαναν ευνούχο για να μην ασχολείται με το σεξ. Ο αρχιστράτηγος του Ιουστινιανού Ναρσής ήταν ευνούχος.
Το πρόβλημα πάντως όλων σ' αυτό το ζήτημα είναι ότι δεν καταλαβαίνουν την γυναικεία πονηρία. Όλοι λένε "α τι ωραίο κοριτσάκι είναι αυτό" για κάποιαν που τους αρέσει. Ότι μπορεί να είναι μία νέα Λουκρητία Βοργία δεν τους περνάει καν από το μυαλό. Έτσι δημιουργείται ο σεξουαλικός συναισθηματισμός.
Eθισμος λεει στον τιτλο.

Κοψε τα τσιπουρα μεσημεριατικα.

Οτι να ναι διαβαζεις.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 30 Αύγ 2021, 15:09

George_V έγραψε:
30 Αύγ 2021, 15:08
wooded glade έγραψε:
30 Αύγ 2021, 15:04
Ο σεξουαλικός συναισθηματισμός δεν είναι παρά η φύση του ανθρώπου.
Τουλάχιστον πριν του παρουσιαστούν προβλήματα στον προστάτη.
Είναι βέβαια και κάτι κακό. Στο Βυζάντιο όταν ένα παιδί είχε τα πνευματικά προσόντα να προχωρήσει το έκαναν ευνούχο για να μην ασχολείται με το σεξ. Ο αρχιστράτηγος του Ιουστινιανού Ναρσής ήταν ευνούχος.
Το πρόβλημα πάντως όλων σ' αυτό το ζήτημα είναι ότι δεν καταλαβαίνουν την γυναικεία πονηρία. Όλοι λένε "α τι ωραίο κοριτσάκι είναι αυτό" για κάποιαν που τους αρέσει. Ότι μπορεί να είναι μία νέα Λουκρητία Βοργία δεν τους περνάει καν από το μυαλό. Έτσι δημιουργείται ο σεξουαλικός συναισθηματισμός.
Eθισμος λεει στον τιτλο.

Κοψε τα τσιπουρα μεσημεριατικα.

Οτι να ναι διαβαζεις.
Ποιά η διαφορά ;
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27182
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 30 Αύγ 2021, 15:11

wooded glade έγραψε:
30 Αύγ 2021, 15:09
George_V έγραψε:
30 Αύγ 2021, 15:08
wooded glade έγραψε:
30 Αύγ 2021, 15:04
Ο σεξουαλικός συναισθηματισμός δεν είναι παρά η φύση του ανθρώπου.
Τουλάχιστον πριν του παρουσιαστούν προβλήματα στον προστάτη.
Είναι βέβαια και κάτι κακό. Στο Βυζάντιο όταν ένα παιδί είχε τα πνευματικά προσόντα να προχωρήσει το έκαναν ευνούχο για να μην ασχολείται με το σεξ. Ο αρχιστράτηγος του Ιουστινιανού Ναρσής ήταν ευνούχος.
Το πρόβλημα πάντως όλων σ' αυτό το ζήτημα είναι ότι δεν καταλαβαίνουν την γυναικεία πονηρία. Όλοι λένε "α τι ωραίο κοριτσάκι είναι αυτό" για κάποιαν που τους αρέσει. Ότι μπορεί να είναι μία νέα Λουκρητία Βοργία δεν τους περνάει καν από το μυαλό. Έτσι δημιουργείται ο σεξουαλικός συναισθηματισμός.
Eθισμος λεει στον τιτλο.

Κοψε τα τσιπουρα μεσημεριατικα.

Οτι να ναι διαβαζεις.
Ποιά η διαφορά ;
Οταν ξεμεθυσεις θα την καταλαβεις μονος σου.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 30 Αύγ 2021, 15:13

George_V έγραψε:
30 Αύγ 2021, 15:11
wooded glade έγραψε:
30 Αύγ 2021, 15:09
George_V έγραψε:
30 Αύγ 2021, 15:08


Eθισμος λεει στον τιτλο.

Κοψε τα τσιπουρα μεσημεριατικα.

Οτι να ναι διαβαζεις.
Ποιά η διαφορά ;
Οταν ξεμεθυσεις θα την καταλαβεις μονος σου.
Δεν την καταλαβαίνω.
Εσύ που είσαι ειδικός πες μας.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27182
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 30 Αύγ 2021, 15:14

wooded glade έγραψε:
30 Αύγ 2021, 15:13
George_V έγραψε:
30 Αύγ 2021, 15:11
wooded glade έγραψε:
30 Αύγ 2021, 15:09


Ποιά η διαφορά ;
Οταν ξεμεθυσεις θα την καταλαβεις μονος σου.
Δεν την καταλαβαίνω.
Εσύ που είσαι ειδικός πες μας.
Ξεμεθυσε πρωτα.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 30 Αύγ 2021, 17:16

Kauldron έγραψε:
30 Αύγ 2021, 14:55
Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:14
Και εγώ έχω έναν φίλο σε αυτή τη φάση και δεν ξέρω πως να του πω να ζητήσει βοήθεια γιατί δεν θα το παραδεχθεί. Έχω την εντύπωση πως κάποιες φορές έχει παραισθησεις με το τι κάνει σεξουαλικα.
Δε μπορείς να τον βοηθήσεις?
:003:
Ναι αμέ, αν τον πάω με το ζόρι σε ψυχ.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48615
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 30 Αύγ 2021, 17:42

Naida έγραψε:
30 Αύγ 2021, 17:16
Kauldron έγραψε:
30 Αύγ 2021, 14:55
Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:14
Και εγώ έχω έναν φίλο σε αυτή τη φάση και δεν ξέρω πως να του πω να ζητήσει βοήθεια γιατί δεν θα το παραδεχθεί. Έχω την εντύπωση πως κάποιες φορές έχει παραισθησεις με το τι κάνει σεξουαλικα.
Δε μπορείς να τον βοηθήσεις?
:003:
Ναι αμέ, αν τον πάω με το ζόρι σε ψυχ.
Α. :P
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 31 Αύγ 2021, 09:21

Naida έγραψε:
30 Αύγ 2021, 17:16
Kauldron έγραψε:
30 Αύγ 2021, 14:55
Naida έγραψε:
27 Αύγ 2021, 14:14
Και εγώ έχω έναν φίλο σε αυτή τη φάση και δεν ξέρω πως να του πω να ζητήσει βοήθεια γιατί δεν θα το παραδεχθεί. Έχω την εντύπωση πως κάποιες φορές έχει παραισθησεις με το τι κάνει σεξουαλικα.
Δε μπορείς να τον βοηθήσεις?
:003:
Ναι αμέ, αν τον πάω με το ζόρι σε ψυχ.
κι αν του κατσει και η ψυχ;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σεξουαλικος εθισμος. Η μάστιγα της συγχρονης εποχης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 31 Αύγ 2021, 11:15

Ασέβαστος έγραψε:
31 Αύγ 2021, 09:21
Naida έγραψε:
30 Αύγ 2021, 17:16
Kauldron έγραψε:
30 Αύγ 2021, 14:55


Δε μπορείς να τον βοηθήσεις?
:003:
Ναι αμέ, αν τον πάω με το ζόρι σε ψυχ.
κι αν του κατσει και η ψυχ;
Θα τον πάω σε άντρα ψυχ.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών