Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Οκτ 2018, 15:57

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
23 Οκτ 2018, 15:43
οσο πιο φιλελευθερη ειναι σε επιπεδο σχεσεων σεξουαλικων μια κοινωνια τοσο πιο πολυ αποσυντιθεται και αναπαραγει αρρωστες κοινωνικες σχεσεις και νοοτροπιες

απλα σκεφτειτε ποιοι και ποιες ευνουνται σε επιπεδο σχεσεων απο αυτη την φιλελευθεροποιηση

και παλι οι γυναικες *ενας ανδρας στα 30 εχει απο ανυπαρκτες ως ελαχιστες σεξουαλικες επαφες σε σχεση με την μεση 30αρα που ζει στον απολυτο υπεργαμικο παραδεισο) :lol:

και μετα εχεις την καθε Ναιδα να αναρωτιεται ποια ειναι τα εγκληματα της γυναικοκρατιας :lol:
Γιατί είναι άρρωστο η ελευθερία στις σχέσεις; Δηλαδή ποιο είναι το λογικό για σένα; Το ζευγάρι ζευγάρι και να πηδιουνται από δω κι από κει αλλά ευτυχώς είναι ζευγάρι;
Αν θέλετε να έχετε γυναίκα να φτιάξετε συμπεριφορά :102:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22749
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 23 Οκτ 2018, 16:47

panos291 έγραψε:
23 Οκτ 2018, 15:34
Naida έγραψε:
23 Οκτ 2018, 15:24
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
23 Οκτ 2018, 15:05

Δε νομιζω. Το ίδιο ποσοστό νομιζω θελει σχεσεις αποκλειστικες κι αν ακουσει για μεγαλυτερη ποικιλια, την πουλευει. Απλα οι γυναικες το πιστευουν τις περισσοτερες φορες, ενω οι αντρες κερατώνουν, αλλα δε δεχονται αλλοι να "γαμησουν την γκομενα τους".Θεωρειται υποτιμητικό. Οι γυναικες που εχω γνωρισει εγω εχουν το αντιθετο, δηλαδη να ειναι σε σχεση που αν θελουν μπορουν να πηδηχτουν με οποιον θελουν, και να μην το κανουν επειδη δεν ενδιαφερονται, κι ας εχουν περισσοτερες προτασεις απο εναν αντρα.
Βρήκες Ελληνίδες; Που θέλουν ελεύθερη σχέση; να μπορούν να έχουν παράλληλα κι άλλους; Και υπάρχουν και ελληνες το αντίστοιχο;
Ελευθερη σχεση εννοεις fuck buddies ή κανονικο ζευγάρι που να μπορεί ο καθένας να πηγαινει και με αλλους?
Aπλά τις μερες που εισαι εκεί ειστε μαζί και τις υπολοιπες μερες δεν ρωτας και δε ρωταει. Ημουν με τη μία 4 μερες, στην αλλη 2, και την 7η αραζα. Μετα σκεφτομουν να το κανω 2-2-2 το συστημα, αλλά φανταζε τραβηγμενο και με αυτη που ειμαι 4 μερες ειμαστε χρονια και ειναι πιο σοβαρη η φαση.
Τωρα για το αν βρηκα, φυσικα, αρκει να μην ειναι σε ηλικια γάμου. Προσωπικα προτιμω τις 50+ γιατι ξερει τι παιζει και δεν στα πρήζει. Τωρα ειμαι μονο με την πιο σταθερη και απο εκει και περα οτι κατσει. Οντως αυτο το παραλληλο δεν πολυλεει, καλυτερα να εχεις δευτερη για να χτυπας και να φευγεις.

zteo
Δημοσιεύσεις: 10152
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 23 Οκτ 2018, 16:51

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
23 Οκτ 2018, 16:47
panos291 έγραψε:
23 Οκτ 2018, 15:34
Naida έγραψε:
23 Οκτ 2018, 15:24


Βρήκες Ελληνίδες; Που θέλουν ελεύθερη σχέση; να μπορούν να έχουν παράλληλα κι άλλους; Και υπάρχουν και ελληνες το αντίστοιχο;
Ελευθερη σχεση εννοεις fuck buddies ή κανονικο ζευγάρι που να μπορεί ο καθένας να πηγαινει και με αλλους?
Aπλά τις μερες που εισαι εκεί ειστε μαζί και τις υπολοιπες μερες δεν ρωτας και δε ρωταει. Ημουν με τη μία 4 μερες, στην αλλη 2, και την 7η αραζα. Μετα σκεφτομουν να το κανω 2-2-2 το συστημα, αλλά φανταζε τραβηγμενο και με αυτη που ειμαι 4 μερες ειμαστε χρονια και ειναι πιο σοβαρη η φαση.
Τωρα για το αν βρηκα, φυσικα, αρκει να μην ειναι σε ηλικια γάμου. Προσωπικα προτιμω τις 50+ γιατι ξερει τι παιζει και δεν στα πρήζει. Τωρα ειμαι μονο με την πιο σταθερη και απο εκει και περα οτι κατσει. Οντως αυτο το παραλληλο δεν πολυλεει, καλυτερα να εχεις δευτερη για να χτυπας και να φευγεις.
Γιατι δεν γνωριζες την μια με την αλλη.Μπορει να τα βρισκανε μεταξυ τους και να ξεκουραζοσουν περισσοτερες μερες.Δηλαδη 1-1-2(και τις δυο μαζι ταυτοχρονα) και τις υπολοιπες ξεκουραζεσαι και παιρνεις ματι αυτες. :8)
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32653
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Οκτ 2018, 17:18

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
23 Οκτ 2018, 15:43


απλα σκεφτειτε ποιοι και ποιες ευνουνται σε επιπεδο σχεσεων απο αυτη την φιλελευθεροποιηση

ολοι και ολες
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 23 Οκτ 2018, 17:51

ειναι δυσκολη η συνειδητοποιηση απο τους παντρεμενους της πραγματικοτητας που λεει οτι η ζωη τους εχει παει χαμενη

με τον ιδιο τροπο που ξυπναει ενα πρωι η μεση μισανδρη με τα σκυλια της αγκαλια και συνειδητοποιει οτι εχει χασει την ζωη της :g030:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2140
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 24 Οκτ 2018, 04:10

sys3x έγραψε:
23 Οκτ 2018, 01:05
lyna έγραψε:
23 Οκτ 2018, 00:57
zteo έγραψε:
07 Αύγ 2018, 22:45

Κι ομως δεν ειναι το ιδιο πραγμα.Η παρτουζα ειναι κατι το στιγμιαιο εδω μιλαμε για ποιο μονιμες και ολοκληρωμενες καταστασεις.
Κοινόβιο, κάμπινγκ , κατασκήνωση .

Έλεος με τη μανία να φτιάχνετε έννοιες που υπάρχουν ήδη
:romance-hearteyes::romance-hearteyes::romance-hearteyes::romance-hearteyes::romance-hearteyes:
(:
SpoilerShow
:wave:
Βρήκε ο γύφτος τη γενιά του κ αγαλιασε η καρδιά του
:lol::romance-hearteyes:
~~¥~~

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 15362
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 24 Οκτ 2018, 09:31

Athos έγραψε:
23 Οκτ 2018, 11:28
aLiCat έγραψε:
23 Οκτ 2018, 10:15
Μπα.. Αρκετά στρεσογόνα κατάσταση, οικονομικά ασύμφορη και χάσιμο (ακόμα περισσότερου) χρόνου.

Εικόνα
και που να δεις άμα τους ανακατέψεις διαφορετικά

Εικόνα
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 15362
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 24 Οκτ 2018, 09:42

sys3x έγραψε:
23 Οκτ 2018, 11:44
aLiCat έγραψε:
23 Οκτ 2018, 10:15
Μπα.. Αρκετά στρεσογόνα κατάσταση, οικονομικά ασύμφορη και χάσιμο (ακόμα περισσότερου) χρόνου.

Εικόνα
Πολύ καλλίτερο το Άβαταρ.

Εικόνα
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23258
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 24 Οκτ 2018, 20:18

Naida έγραψε:
23 Οκτ 2018, 15:57
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
23 Οκτ 2018, 15:43
οσο πιο φιλελευθερη ειναι σε επιπεδο σχεσεων σεξουαλικων μια κοινωνια τοσο πιο πολυ αποσυντιθεται και αναπαραγει αρρωστες κοινωνικες σχεσεις και νοοτροπιες

απλα σκεφτειτε ποιοι και ποιες ευνουνται σε επιπεδο σχεσεων απο αυτη την φιλελευθεροποιηση

και παλι οι γυναικες *ενας ανδρας στα 30 εχει απο ανυπαρκτες ως ελαχιστες σεξουαλικες επαφες σε σχεση με την μεση 30αρα που ζει στον απολυτο υπεργαμικο παραδεισο) :lol:

και μετα εχεις την καθε Ναιδα να αναρωτιεται ποια ειναι τα εγκληματα της γυναικοκρατιας :lol:
Γιατί είναι άρρωστο η ελευθερία στις σχέσεις; Δηλαδή ποιο είναι το λογικό για σένα; Το ζευγάρι ζευγάρι και να πηδιουνται από δω κι από κει αλλά ευτυχώς είναι ζευγάρι;
Αν θέλετε να έχετε γυναίκα να φτιάξετε συμπεριφορά :102:
Ναι από οτι εχω καταλάβει αν σου πει ο δικός σου ότι πατικωσε κάνα δυο γκομενάκια, θα είσαι χαλαρή και θα του πεις "δεν έγινε κάτι αγάπη μου, και εγώ πήρα τον σουβλατζη, η αγάπη μας μετραει"
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Οκτ 2018, 20:36

Ερμής έγραψε:
24 Οκτ 2018, 20:18

Ναι από οτι εχω καταλάβει αν σου πει ο δικός σου ότι πατικωσε κάνα δυο γκομενάκια, θα είσαι χαλαρή και θα του πεις "δεν έγινε κάτι αγάπη μου, και εγώ πήρα τον σουβλατζη, η αγάπη μας μετραει"
Αν έχουμε ελεύθερη σχέση και δεν εμπλακώ συναισθηματικά; Μωρέ και ολόκληρη ομάδα βόλεϊ να πάρει δεν ιδρώνει το αυτί μου.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23258
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 24 Οκτ 2018, 20:42

Για εξηγήστε ρε παιδιά ποια η διαφορά της ελευθερης σχέσης με το "βρισκόμαστε και Ρίχνουμε κανέναν που και που"
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Οκτ 2018, 20:46

Ερμής έγραψε:
24 Οκτ 2018, 20:42
Για εξηγήστε ρε παιδιά ποια η διαφορά της ελευθερης σχέσης με το "βρισκόμαστε και Ρίχνουμε κανέναν που και που"
Βρίσκεστε και εκτός του σεξ. Πάτε καμιά βόλτα, βγαίνετε και για κανένα ποτό,καμιά ταινιά κτλ μπορεί να πάτε και διακοπές παρεα. Και φυσικά σεξ.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23258
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 24 Οκτ 2018, 20:51

Τι να πω. Δε μου εχει έχει συμβει ποτέ αν και θεωρώ ότι κάνοντας πράγματα με τον αλλο μοιραία έρχεται κ το συναισθηματικό
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16957
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 24 Οκτ 2018, 20:53

Naida έγραψε:
24 Οκτ 2018, 20:46
Ερμής έγραψε:
24 Οκτ 2018, 20:42
Για εξηγήστε ρε παιδιά ποια η διαφορά της ελευθερης σχέσης με το "βρισκόμαστε και Ρίχνουμε κανέναν που και που"
Βρίσκεστε και εκτός του σεξ. Πάτε καμιά βόλτα, βγαίνετε και για κανένα ποτό,καμιά ταινιά κτλ μπορεί να πάτε και διακοπές παρεα. Και φυσικά σεξ.
Sorry που θα το πω........Π Α Π Α Ρ Ι Ε Σ!

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Οκτ 2018, 20:59

Ερμής έγραψε:
24 Οκτ 2018, 20:51
Τι να πω. Δε μου εχει έχει συμβει ποτέ αν και θεωρώ ότι κάνοντας πράγματα με τον αλλο μοιραία έρχεται κ το συναισθηματικό
Εκτός κι αν υπάρχει και άλλος που κάνεις τα ίδια πράγματα μαζί του οπότε και δεν εμπλέκεσαι συναισθηματικά παραπάνω. Μου έχει συμβεί στο περίπου(ο ένας ήταν σε απόσταση) και για λίγο διάστημα. Δεν μας βγήκε τελικά καλά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Naida την 24 Οκτ 2018, 21:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών