Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23237
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 24 Οκτ 2018, 22:13

Όταν με τον αλλο τα βρίσκεις σε αυτά τα θέματα δύο είναι τα τινά, ή που σε θέλει αυτός/ή μόνο για οπότε να ναι και απλά συμβιβάζεσαι ή που είναι μια ανθυπομετριοτητα και απλά τον/την χρησιμοποιείς για να μη κολλήσουν τα γρανάζια. Όλα τα άλλα είναι λόγια.
Α και αν ακούσεις κάποιον να σου λέει "ξέρεις με καλύπτεις παντού αλλά δεν είμαι σε φαση", παπατζες σου λέει, μη τις πιστεύεις, απλά είσαι καβατζα και πιθανότατα Όχι ή μοναδική.
Βασικά μπορεί να ισχύει ότι είναι σε φαση να μη κάνει σχέση αλλά αυτό είναι για ελάχιστο χρονικό διάστημα.
Μου έχει τύχει περίπτωση με γυναίκα να με καλύπτει σε πολλά άλλα να μην είμαι σε φαση για σχέση, δεν έκανα σεξ παρόλο που ήθελα.

Κάνεις δε χρησιμοποιεί μια ferrari Για αυτοκίνητο πόλης, να πέφτει σε λακκούβες, να καβαλάει πεζοδρόμια, να μη φοβάται ότι θα του την χτυπήσουν/γρατζουνισουν. Για τέτοια περίπτωση παίρνεις ντατσουνα
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Οκτ 2018, 22:15

lyna έγραψε:
24 Οκτ 2018, 22:10

Εναλλακτική του φακμπαντυ είναι η μοναξιά ή ένας καλύτερος φακμπαντυ.

Γενικά, όλο αυτό είναι κοσμοπολιταν κατασκεύασμα γτ η φάση του σταρχιδισμου δεν είναι αέναη. Σου βγαίνει λίγο ν θες κι άλλα πράγματα ή τουλάχιστον να τα θέλει ο άλλος από εσένα, να σε θέλει γ σχέση κι εσύ να λες όχι φίλε δεν θέλω.

Τι ωριμότητα συναισθηματική. Ενθουσιάστηκα .κλαπ κλαπ
Καλά άλλη φάση φακ μπάντι. Εκεί μπορεί να τον έχεις ανά πάσα στιγμή είσαι εκτός σχέσης και θες απλά να πηδηχτείς.
Δεν έχει να κάνει με ελεύθερη σχέση.
Για την ελεύθερη σχέση το διαπίστωσα και εγώ προσωπικά ότι δεν τραβάει για πολύ. Αλλά καλά είναι για όσο είναι πριν αρχίσουν άλλα μπερδέματα συναισθηματικά ή κάποιος από τους δύο μεταπηδήσει σε κανονική σχέση.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Οκτ 2018, 22:19

Ερμής έγραψε:
24 Οκτ 2018, 22:13
Όταν με τον αλλο τα βρίσκεις σε αυτά τα θέματα δύο είναι τα τινά, ή που σε θέλει αυτός/ή μόνο για οπότε να ναι και απλά συμβιβάζεσαι ή που είναι μια ανθυπομετριοτητα και απλά τον/την χρησιμοποιείς για να μη κολλήσουν τα γρανάζια. Όλα τα άλλα είναι λόγια.
Α και αν ακούσεις κάποιον να σου λέει "ξέρεις με καλύπτεις παντού αλλά δεν είμαι σε φαση", παπατζες σου λέει, μη τις πιστεύεις, απλά είσαι καβατζα και πιθανότατα Όχι ή μοναδική.
Βασικά μπορεί να ισχύει ότι είναι σε φαση να μη κάνει σχέση αλλά αυτό είναι για ελάχιστο χρονικό διάστημα.
Μου έχει τύχει περίπτωση με γυναίκα να με καλύπτει σε πολλά άλλα να μην είμαι σε φαση για σχέση, δεν έκανα σεξ παρόλο που ήθελα.

Κάνεις δε χρησιμοποιεί μια ferrari Για αυτοκίνητο πόλης, να πέφτει σε λακκούβες, να καβαλάει πεζοδρόμια, να μη φοβάται ότι θα του την χτυπήσουν/γρατζουνισουν. Για τέτοια περίπτωση παίρνεις ντατσουνα
Δεν ισχύει αυτό που λες βρε συ. Άμα δεν είσαι σε φάση να κάνεις κανονική σχέση γιατί να μπεις σε μια τέτοια διαδικασία; Και ας είναι του γούστου σου ο άλλος. Δε σημαίνει απαραίτητα ότι είναι η καβατζα σου. Μπορείς να είσαι με δύο διαφορετικούς ανθρώπους και να περνάς καλά και με τους δυο. Αυτό είναι και το νόημα της ελεύθερης σχέσης.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2140
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 24 Οκτ 2018, 22:19

Naida έγραψε:
24 Οκτ 2018, 22:15
lyna έγραψε:
24 Οκτ 2018, 22:10

Εναλλακτική του φακμπαντυ είναι η μοναξιά ή ένας καλύτερος φακμπαντυ.

Γενικά, όλο αυτό είναι κοσμοπολιταν κατασκεύασμα γτ η φάση του σταρχιδισμου δεν είναι αέναη. Σου βγαίνει λίγο ν θες κι άλλα πράγματα ή τουλάχιστον να τα θέλει ο άλλος από εσένα, να σε θέλει γ σχέση κι εσύ να λες όχι φίλε δεν θέλω.

Τι ωριμότητα συναισθηματική. Ενθουσιάστηκα .κλαπ κλαπ
Καλά άλλη φάση φακ μπάντι. Εκεί μπορεί να τον έχεις ανά πάσα στιγμή είσαι εκτός σχέσης και θες απλά να πηδηχτείς.
Δεν έχει να κάνει με ελεύθερη σχέση.
Για την ελεύθερη σχέση το διαπίστωσα και εγώ προσωπικά ότι δεν τραβάει για πολύ. Αλλά καλά είναι για όσο είναι πριν αρχίσουν άλλα μπερδέματα συναισθηματικά ή κάποιος από τους δύο μεταπηδήσει σε κανονική σχέση.
Συμφωνούμε.
Βγάλαμε κ άκρη . :lol::wave:
~~¥~~

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23237
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 24 Οκτ 2018, 22:22

Σόρρυ αν γίνομαι αδιακριτος αλλά ρωτάω επειδή είμαστε περίπου κοντά στην ηλικία. Μέχρι τώρα είχες περισσότερες ελεύθερες σχεσεις, κανονικές σχέσεις ή φακ μπαντις?
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Οκτ 2018, 22:57

Ερμής έγραψε:
24 Οκτ 2018, 22:22
Σόρρυ αν γίνομαι αδιακριτος αλλά ρωτάω επειδή είμαστε περίπου κοντά στην ηλικία. Μέχρι τώρα είχες περισσότερες ελεύθερες σχεσεις, κανονικές σχέσεις ή φακ μπαντις?
Κανονικές. 1 ελεύθερη προσπάθησα και δεν λειτούργησε σωστά.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14093
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 24 Οκτ 2018, 23:02

Naida έγραψε:
24 Οκτ 2018, 22:57
Ερμής έγραψε:
24 Οκτ 2018, 22:22
Σόρρυ αν γίνομαι αδιακριτος αλλά ρωτάω επειδή είμαστε περίπου κοντά στην ηλικία. Μέχρι τώρα είχες περισσότερες ελεύθερες σχεσεις, κανονικές σχέσεις ή φακ μπαντις?
Κανονικές. 1 ελεύθερη προσπάθησα και δεν λειτούργησε σωστά.
Ή κανονικη, ή φακ μπαντις. Η ελεύθερη παραειναι μπέρδεμα.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23237
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 24 Οκτ 2018, 23:03

Naida έγραψε:
24 Οκτ 2018, 22:57
Ερμής έγραψε:
24 Οκτ 2018, 22:22
Σόρρυ αν γίνομαι αδιακριτος αλλά ρωτάω επειδή είμαστε περίπου κοντά στην ηλικία. Μέχρι τώρα είχες περισσότερες ελεύθερες σχεσεις, κανονικές σχέσεις ή φακ μπαντις?
Κανονικές. 1 ελεύθερη προσπάθησα και δεν λειτούργησε σωστά.
Είδες που έρχεσαι στα λόγια μου;

Στην ουσία αυτό που λέει ο Πάνος είναι αληθές. Τα ημίμετρα ποτέ δεν έβγαλαν πουθενά
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Οκτ 2018, 23:12

Ερμής έγραψε:
24 Οκτ 2018, 23:03
Naida έγραψε:
24 Οκτ 2018, 22:57
Ερμής έγραψε:
24 Οκτ 2018, 22:22
Σόρρυ αν γίνομαι αδιακριτος αλλά ρωτάω επειδή είμαστε περίπου κοντά στην ηλικία. Μέχρι τώρα είχες περισσότερες ελεύθερες σχεσεις, κανονικές σχέσεις ή φακ μπαντις?
Κανονικές. 1 ελεύθερη προσπάθησα και δεν λειτούργησε σωστά.
Είδες που έρχεσαι στα λόγια μου;

Στην ουσία αυτό που λέει ο Πάνος είναι αληθές. Τα ημίμετρα ποτέ δεν έβγαλαν πουθενά
Βρε μια χαρά ήταν η ελεύθερη όσο ήταν ελεύθερη. Απλά είπαμε δεν είναι για πολύ γιατί αλλάζουν τα δεδομένα. Συμφωνώ σε αυτό . Αλλά δεν είναι απαραίτητο ότι πρέπει να έχεις ή το ένα ή το άλλο ή το παράλλο. Ότι σε καλύπτει στη δεδομένη φάση της ζωής σου. Μπορεί να είσαι και των μακροχρόνιων σχέσεων και σε κάποια φάση της ζωής σου να θες χαλαρότητα, ή σκέτο σεξ ή εντελώς μοναχικότητα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Πολυσυντροφικότητα-polyamory

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 23 Μαρ 2021, 00:23

Ο Ηρακλης ηταν polyamory.

Σύζυγος

Δηιάνειρα
Μεγάρα[1]
Ήβη

Σύντροφος

Αστυδάμεια
Αύγη
Βόλβη
Κελτίνη
Chalciope
Μελίτη
Μελίτη
Φιαλώ
Πυρήνη
Τίγγη
Αισχρηίς
Αγλαΐα
Κέρθη
Ελαχία
Εύβοια
Μάρση
Νικίππη
Meda
Barge
Ξενοδίκη
Εξόλη
Αστυόχη
Πρόκρις
Παρθενόπη
Ανθίππη
Ομφάλη
Ασωπίδα
Επικάστη
Autonoe
Αργήλη
Μυρτώ
Archedice
Κλυτίππη
Ηλάκατος
Χρυσηίδα
Ἠώνη
Epilais
Λυσιδίκη
Euryca
Νίκη
Λαοθόη
Τιφύση
Ολύμπουσα
Πραξιθέα
Τοξικράτη
Ιπποκράτη
Ερασίππη
Άνθεια
Psophis
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών