H Ιστορία Σου: «Είμαι σε σχέση με άντρα 3 χρόνια, αλλά δεν με ελκύει πια το αντρικό φύλο»

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

Τι πιστεύετε ότι πρέπει να κάνει η αναγνώστρια "Χαμένη στην Προτίμηση"

Να χωρίσει
1
33%
Να μην χωρίσει
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Να το ρίξει στις τριτούζες
1
33%
Δεν ξέρω! Δεν απαντώ! Κοινή γαρ η τύχη και το μέλλον αόρατον.
1
33%
 
Σύνολο ψήφων: 3

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

H Ιστορία Σου: «Είμαι σε σχέση με άντρα 3 χρόνια, αλλά δεν με ελκύει πια το αντρικό φύλο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 25 Νοέμ 2021, 19:31

Αγαπημένη παρέα, χαίρετε. Είμαι γυναίκα και έχω τρία χρόνια τώρα σχέση με έναν άνθρωπο (άντρα) που έχω αγαπήσει πολύ και σχεδιάζουμε το μέλλον μας μαζί. Το θέμα είναι πως πλέον δεν νιώθω να με ελκύει τόσο σεξουαλικά το ανδρικό φύλο. Ανατρέχοντας στη ζωή μου, εν τω μεταξύ, συνειδητοποιώ πως πάντα με ενθουσίαζε πολύ περισσότερο το γυναικείο φύλο (σε πορνό, ας πούμε, έβλεπα μόνο λεσβιακό, οι άντρες με ξενέρωναν). Η πρώτη μου ερωτική σχέση, επίσης, ήταν με γυναίκα. Πάντα μου άρεσε να φλερτάρω και με άντρες, αλλά πλέον νομίζω μόνο στο πλαίσιο που δεν προχωράει μέχρι το σεξ. Οπότε υποθέτω το έβλεπα πολλές φορές σαν παιχνίδι/πρόκληση, κάποιες άλλες όμως ρομαντικά και ερωτικά.

Δεν ξέρω καν αν βγάζουν νόημα αυτά που λέω, μάλλον είναι τόσο μπερδεμένα όσο εγώ. Νομίζω πως με τους άντρες νιώθω κάποια μεγαλύτερη ασφάλεια στην πατριαρχική κοινωνία που ζούμε, και ξέρω πως αυτό δεν είναι δικαιολογία… Ή μήπως είναι όντως γεγονός που, ακόμα κι αν δεν θέλω να το καταλάβω, δηλώνει πως νιώθω μεγαλύτερη έλξη απ’ ο,τι πιστεύω αυτή τη στιγμή για το ανδρικό φύλο;

Αγαπώ την σχέση μου πολύ, δεν θέλω να χάσω αυτόν τον άνθρωπο από μια παρόρμηση. Νιώθω χαμένη, δεν ξέρω αν αυτό που αισθάνομαι είναι απλώς περιέργεια ή η πραγματική μου προτίμηση. Πώς μπορώ να ανακαλύψω τι πραγματικά συμβαίνει με τη σεξουαλική μου ζωή; Θα ήθελα να ακούσω κάποια παραπάνω άποψη, θα σημαίνει πολλά για μένα η κάθε οπτική γωνία ή συμβουλή…

-Από την Χαμένη στην Προτίμηση


Ας οργανώσουμε την συζήτηση.

Αρχικά, αν κάτι έχω καταλάβει είναι ότι δεν υπάρχει εγγύηση για σχεδόν τίποτα. Δεν ξέρεις εξαρχής τι οικογένεια θα σου λάχει. Δεν ξέρεις τι θα δουλειά θα κάνεις τελικά. Προσέχεις την υγεία σου, ένας καρκίνος καταφθάνει από το πουθενά (μακριά από σένα!). Πόσο μάλλον η ανθρώπινη σεξουαλικότητα ή οι ερωτικές σχέσεις.

Η ανθρώπινη σεξουαλικότητα είναι ένα πράγμα φίνο, δαντελωτό, εύθραυστο, και πολύ όμορφο. Κάτι τόσο το διανοητικό, όσο και συνυφασμένο με την βιολογία. Και λογικό είναι να δίνουμε έμφαση σ’ αυτήν. Εδώ η Caitlyn Jenner κι έκανε φυλομετάβαση σε μεγάλη ηλικία. Άλλοι αγαπούν ομόφυλα μετά από μια ζωή σε ετεροφυλόφιλες σχέσεις. Δεν ξέρεις πάντα τι θα γίνει μετά. Σάμπως κι ο σύντροφός σου ξέρει ή μήπως θα δώσετε όρκο δεμένο με τα αίματά σας ότι δεν θα λαχταρήσει τίποτα άλλο μέχρι να πεθάνει; Έχουμε μπετοναρισμένη σεξουαλικότητα, πάντα ίδια, ή σε κάποιες περιπτώσεις οι ίδιοι αλλάζουμε γούστα; Θα το συζητήσουμε και με τους αναγνώστες.

Μια χαρά βγάζει νόημα ο προβληματισμός σου. Στην ουσία, όμως, ρωτάς κάτι άλλο: “Mπορώ να συμβιώσω σε έναν γάμο με κάποιον που δεν με ελκύει σεξουαλικά τόσο πολύ ή να χωρίσω;” Τι να σου πω. Ανάλογα πόσο θεωρεί σημαντική την ερωτική πλήρωση. Δεν είμαστε όλοι ίδιοι.

Επειδή γράφεις για “παρόρμηση”, το μέλλον που σχεδιάζετε, και “την ασφάλεια στην πατριαρχική κοινωνία”, δηλαδή διακρίνεις husband material, σκέψου.



Τι να ρωτήσεις τον εαυτό σου:

Ο άντρας αυτός σε ικανοποιούσε σεξουαλικά στο παρελθόν, ή φάνηκε τώρα που ο ενθουσιασμός ξεφούσκωσε;
Πόσο έχετε εξερευνήσει την σεξουαλικότητα σας;
Μήπως βλέπετε το penis in vagina ως μονόδρομο;
Μήπως τον έφτιαξες ένα σύμβολο όλου του φύλου του στο μυαλό σου;
Το “παιχνίδι του φλερτ” αντίστοιχα το θεωρείς στοίχημα/σύμβολο της θηλυκότητας, κάτι καθησυχαστικό;
Έχεις φόβο ότι δεν θα δημιουργήσεις οικογένεια; Όμως ο κόσμος προχωράει, βρίσκει λύσεις.
Η ερώτηση τζηζ: έχεις το κουράγιο να κάνεις κάποιες “θυσίες” στο πλαίσιο της αναζήτησης; Καμμιά φορά η γενναιότητα ανταμείβει.
Το σημαντικότερο: συζητήσατε για το θέμα;

Κάποιες συζητήσεις τις κάνεις και δεν μπορείς μετά να τις ξεκάνεις -είναι καλό να το έχουμε κατά νου. Όμως αγαπάτε ο ένας τον άλλον 3 χρόνια, λες, με ορίζοντα μιας ζωής. Επομένως, αν μια συζήτηση με εκατέρωθεν σεβασμό δημιουργήσει αγεφύρωτο ρήγμα, τότε δεν θα μακροημερεύατε. Ίσως σε εκπλήξει ευχάριστα, ίσως να ανοίξετε τη σχέση σας σε σχήμα πολυερωτικό. Υπάρχουν τέτοια ζευγάρια ανάμεσά μας. Από την άλλη, ίσως να μην μπορεί να δεχθεί άνοιγμα της σχέσης, πειραματισμό, ή κάτι έξω από τα καθιερωμένα. Σεβαστό και σταματάτε εκεί την ιστορία σας για να ψάξεις τον εαυτό σου.

Τέλος, μια παρατηρήση, πριν το συζητήσουμε στα σχόλια.

Πολλές γυναίκες παρακολουθήσαμε (και) λεσβιακό πορνό. Εντούτοις δεν σημαίνει ότι δείχνει τον προσανατολισμό μας αναγκαστικά (Βεβαίως μπορεί και να τον δείχνει, δεν διατυπώνω αξιολογική κρίση.) Ίσως απλώς είναι πιο σέξυ να κατανοούν το γυναικείο σώμα. Και το σέξυ είναι όλο το νόημα στη δραστηριότητα αυτή.

https://ampa.lifo.gr/snax_poll/h-istori ... riko-fylo/
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: H Ιστορία Σου: «Είμαι σε σχέση με άντρα 3 χρόνια, αλλά δεν με ελκύει πια το αντρικό φύλο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 27 Νοέμ 2021, 22:12

Ακόμη μία ενδιαφέρουσα περίπτωση ενός δυσεπίλυτου προβλήματος.

Η Ιστορία Σου: Θέλει να εκσπερματώνει πάνω μου

AΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΣΤΡΙΑ Κ.Β.
Με το αγόρι μου είμαστε μαζί κάνα χρόνο. Είναι πολύ όμορφος, στοργικός και νιώθω ότι μ’ αγαπάει αρκετά. Ταιριάζουμε πολύ και είμαι πολύ ερωτευμένη μαζί του. Παρόλα αυτά έχω ένα πρόβλημα με το οποίο νιώθω πολύ άβολα και δεν μπορώ να το συζητήσω μαζί του. Όταν κάνουμε έρωτα, πάντα με προφυλακτικό, θέλει να τελειώνει πάνω μου. Βγάζει πάντα το προφυλακτικό και εκσπερματώνει πάνω μου και εγώ σιχαίνομαι πάρα πολύ. Πάντα σιχαινόμουν το σπέρμα, η μυρωδιά του και μόνο μου φέρνει αναγούλα.
Όλες οι προηγούμενες σχέσεις μου ήταν ΟΚ, αφού κανείς δεν ήθελε ντε και καλά να τελειώνει επάνω μου. Δεν φοβάμαι μην κολλήσω τίποτα αλλά πραγματικά αηδιάζω κάθε φορά με αποτέλεσμα να αποφεύγω το σεξ ή να προσπαθώ να τον κάνω να ολοκληρώσει πριν προλάβει να βγάλει το προφυλακτικό.
Τώρα τελευταία μου αναφέρει πόσο θα του άρεσε να τελειώσει στο πρόσωπο μου, μάλιστα μου έχει δείξει και αντίστοιχες σκηνές πορνό. Και μόνο στην ιδέα θα κάνω εμετό.
Πως μπορώ να του το πω χωρίς να προσβληθεί; Μήπως έχω εγώ το πρόβλημα;


Ας οργανώσουμε την συζήτηση.
Ας ξεκινήσουμε από μια παραδοχή.

Για να γίνει κάτι στον έρωτα πρέπει να συναινούν όλα τα μέλη. Τη συναίνεση αυτή πρέπει να την δίνουμε συνεχώς, ανανεούμενα, και με τρόπο σαφή στον αποδέκτη της.

Η αηδία είναι ένα συναίσθημα, κι όπως όλα τα συναισθήματα δεν έχει “φίλτρο”. Είναι αυτό που είναι. Μικρή σημασία έχει γιατί αηδιάζω από το marzipan, αν καθίσω να το θεωρητικολογήσω μια χαρά βρίσκω τους λόγους, τους συνειρμούς και πρότερες εμπειρίες που διαμόρφωσαν αυτό το συναίσθημα, ωστόσο το γεγονός παραμένει. Όπως δεν με υποχρεώνουν εμένα να τρώω marzipan κάθε φορά που είμαι στο τραπέζι, έτσι κι εσένα δεν μπορεί να σε υποχρέωνει να δέχεσαι το αντίστοιχο.

Το ερώτημα σου είναι πώς του το λες χωρίς να τον προσβάλλεις.

Ελπίζω να ρωτάς χωρίς φόβο τι θα κάνει αν προσβληθεί. Γιατί τότε τα πράγματα δεν είναι και τόσο ρόδινα…

Προφανώς όσο νωρίτερα το πεις τόσο καλύτερα, επειδή αν συνεχίσεις να το ανέχεσαι για πολύ, θα διαμορφώσει την εντύπωση ότι είσαι ΟΚ με αυτό (που ήδη την έχει διαμορφώσει, εδώ που τα λέμε). Νομίζω πρέπει να του εκφράσεις ότι δεν θέλεις να το κάνει, χωρίς περιστροφές και χωρίς πολλά λόγια που αφαιρούν από την δύναμη της δήλωσής σου.

Δεν είναι δηλαδή ανάγκη να το εξηγήσεις, να το αναλύσεις διεξοδικά, να κάνεις μούτες αηδίας, ή να βγάλεις λογύδριο για “κάψιμο” από την τσόντα (μακριά από μας το kink shaming!). Πες απλά “αυτό δεν θα το κάνουμε (πια), δεν με ευχαριστεί”. Σίγουρα θα βρείτε πράγματα να κάνετε που ευχαριστούν και τους δυο, τόσα υπάρχουν. Πες του το μάλιστα σε στιγμή ηρεμίας, όχι πάνω στην κορύφωση.

Αν αυτό γίνει αφορμή για παθητικοεπιθετική συμπεριφορά, μούτρα, απειλές ότι θα ψάξει αλλού να βρει αυτό που θέλει, ξέρεις ότι δεν έχεις την σωστή σχέση που ονειρεύεσαι. Και τότε ξέρεις τι να κάνεις.

Πολλοί άντρες αγαπούν τα σωματικά υγρά σε σύγκριση με τις γυναίκες. Είναι θέμα ανατροφής, διάθεσης, επικυριαρχίας, κάτι άλλο; Μικρή σημασία έχει γιατί, ίσως το αναλύσουμε στα σχόλια, αν υπάρχει διάθεση. Δεν αποτελεί “πρόβλημα” η προτίμηση ή μη προτίμηση, εφόσον όταν το προτείνουν έχουν την φιλοτιμία να κάνουν πίσω σε περίπτωση άρνησης.

Τον ανανά τον έχει δοκιμάσει; Λένε πως η κατανάλωση φρούτων γλυκαίνει κι απαλύνει τη μυρωδιά του σπέρματος συνολικά. Για γενική γνώση το αναφέρω, όχι για να πιεστείς για κάτι.

Πολύ θα ήθελα να ακούσω και τις γνώμες σας στα σχόλια.

https://ampa.lifo.gr/snax_poll/i-istori ... -pano-moy/
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: H Ιστορία Σου: «Είμαι σε σχέση με άντρα 3 χρόνια, αλλά δεν με ελκύει πια το αντρικό φύλο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 27 Νοέμ 2021, 22:21

Ζενίθεδρος έγραψε:
25 Νοέμ 2021, 19:31
Αγαπημένη παρέα, χαίρετε. Είμαι γυναίκα και έχω τρία χρόνια τώρα σχέση με έναν άνθρωπο (άντρα) που έχω αγαπήσει πολύ και σχεδιάζουμε το μέλλον μας μαζί. Το θέμα είναι πως πλέον δεν νιώθω να με ελκύει τόσο σεξουαλικά το ανδρικό φύλο. Ανατρέχοντας στη ζωή μου, εν τω μεταξύ, συνειδητοποιώ πως πάντα με ενθουσίαζε πολύ περισσότερο το γυναικείο φύλο (σε πορνό, ας πούμε, έβλεπα μόνο λεσβιακό, οι άντρες με ξενέρωναν). Η πρώτη μου ερωτική σχέση, επίσης, ήταν με γυναίκα. Πάντα μου άρεσε να φλερτάρω και με άντρες, αλλά πλέον νομίζω μόνο στο πλαίσιο που δεν προχωράει μέχρι το σεξ. Οπότε υποθέτω το έβλεπα πολλές φορές σαν παιχνίδι/πρόκληση, κάποιες άλλες όμως ρομαντικά και ερωτικά.

Δεν ξέρω καν αν βγάζουν νόημα αυτά που λέω, μάλλον είναι τόσο μπερδεμένα όσο εγώ. Νομίζω πως με τους άντρες νιώθω κάποια μεγαλύτερη ασφάλεια στην πατριαρχική κοινωνία που ζούμε, και ξέρω πως αυτό δεν είναι δικαιολογία… Ή μήπως είναι όντως γεγονός που, ακόμα κι αν δεν θέλω να το καταλάβω, δηλώνει πως νιώθω μεγαλύτερη έλξη απ’ ο,τι πιστεύω αυτή τη στιγμή για το ανδρικό φύλο;

Αγαπώ την σχέση μου πολύ, δεν θέλω να χάσω αυτόν τον άνθρωπο από μια παρόρμηση. Νιώθω χαμένη, δεν ξέρω αν αυτό που αισθάνομαι είναι απλώς περιέργεια ή η πραγματική μου προτίμηση. Πώς μπορώ να ανακαλύψω τι πραγματικά συμβαίνει με τη σεξουαλική μου ζωή; Θα ήθελα να ακούσω κάποια παραπάνω άποψη, θα σημαίνει πολλά για μένα η κάθε οπτική γωνία ή συμβουλή…

-Από την Χαμένη στην Προτίμηση


Ας οργανώσουμε την συζήτηση.

Αρχικά, αν κάτι έχω καταλάβει είναι ότι δεν υπάρχει εγγύηση για σχεδόν τίποτα. Δεν ξέρεις εξαρχής τι οικογένεια θα σου λάχει. Δεν ξέρεις τι θα δουλειά θα κάνεις τελικά. Προσέχεις την υγεία σου, ένας καρκίνος καταφθάνει από το πουθενά (μακριά από σένα!). Πόσο μάλλον η ανθρώπινη σεξουαλικότητα ή οι ερωτικές σχέσεις.

Η ανθρώπινη σεξουαλικότητα είναι ένα πράγμα φίνο, δαντελωτό, εύθραυστο, και πολύ όμορφο. Κάτι τόσο το διανοητικό, όσο και συνυφασμένο με την βιολογία. Και λογικό είναι να δίνουμε έμφαση σ’ αυτήν. Εδώ η Caitlyn Jenner κι έκανε φυλομετάβαση σε μεγάλη ηλικία. Άλλοι αγαπούν ομόφυλα μετά από μια ζωή σε ετεροφυλόφιλες σχέσεις. Δεν ξέρεις πάντα τι θα γίνει μετά. Σάμπως κι ο σύντροφός σου ξέρει ή μήπως θα δώσετε όρκο δεμένο με τα αίματά σας ότι δεν θα λαχταρήσει τίποτα άλλο μέχρι να πεθάνει; Έχουμε μπετοναρισμένη σεξουαλικότητα, πάντα ίδια, ή σε κάποιες περιπτώσεις οι ίδιοι αλλάζουμε γούστα; Θα το συζητήσουμε και με τους αναγνώστες.

Μια χαρά βγάζει νόημα ο προβληματισμός σου. Στην ουσία, όμως, ρωτάς κάτι άλλο: “Mπορώ να συμβιώσω σε έναν γάμο με κάποιον που δεν με ελκύει σεξουαλικά τόσο πολύ ή να χωρίσω;” Τι να σου πω. Ανάλογα πόσο θεωρεί σημαντική την ερωτική πλήρωση. Δεν είμαστε όλοι ίδιοι.

Επειδή γράφεις για “παρόρμηση”, το μέλλον που σχεδιάζετε, και “την ασφάλεια στην πατριαρχική κοινωνία”, δηλαδή διακρίνεις husband material, σκέψου.



Τι να ρωτήσεις τον εαυτό σου:

Ο άντρας αυτός σε ικανοποιούσε σεξουαλικά στο παρελθόν, ή φάνηκε τώρα που ο ενθουσιασμός ξεφούσκωσε;
Πόσο έχετε εξερευνήσει την σεξουαλικότητα σας;
Μήπως βλέπετε το penis in vagina ως μονόδρομο;
Μήπως τον έφτιαξες ένα σύμβολο όλου του φύλου του στο μυαλό σου;
Το “παιχνίδι του φλερτ” αντίστοιχα το θεωρείς στοίχημα/σύμβολο της θηλυκότητας, κάτι καθησυχαστικό;
Έχεις φόβο ότι δεν θα δημιουργήσεις οικογένεια; Όμως ο κόσμος προχωράει, βρίσκει λύσεις.
Η ερώτηση τζηζ: έχεις το κουράγιο να κάνεις κάποιες “θυσίες” στο πλαίσιο της αναζήτησης; Καμμιά φορά η γενναιότητα ανταμείβει.
Το σημαντικότερο: συζητήσατε για το θέμα;

Κάποιες συζητήσεις τις κάνεις και δεν μπορείς μετά να τις ξεκάνεις -είναι καλό να το έχουμε κατά νου. Όμως αγαπάτε ο ένας τον άλλον 3 χρόνια, λες, με ορίζοντα μιας ζωής. Επομένως, αν μια συζήτηση με εκατέρωθεν σεβασμό δημιουργήσει αγεφύρωτο ρήγμα, τότε δεν θα μακροημερεύατε. Ίσως σε εκπλήξει ευχάριστα, ίσως να ανοίξετε τη σχέση σας σε σχήμα πολυερωτικό. Υπάρχουν τέτοια ζευγάρια ανάμεσά μας. Από την άλλη, ίσως να μην μπορεί να δεχθεί άνοιγμα της σχέσης, πειραματισμό, ή κάτι έξω από τα καθιερωμένα. Σεβαστό και σταματάτε εκεί την ιστορία σας για να ψάξεις τον εαυτό σου.

Τέλος, μια παρατηρήση, πριν το συζητήσουμε στα σχόλια.

Πολλές γυναίκες παρακολουθήσαμε (και) λεσβιακό πορνό. Εντούτοις δεν σημαίνει ότι δείχνει τον προσανατολισμό μας αναγκαστικά (Βεβαίως μπορεί και να τον δείχνει, δεν διατυπώνω αξιολογική κρίση.) Ίσως απλώς είναι πιο σέξυ να κατανοούν το γυναικείο σώμα. Και το σέξυ είναι όλο το νόημα στη δραστηριότητα αυτή.

https://ampa.lifo.gr/snax_poll/h-istori ... riko-fylo/
Ενα ακόμα ξεδιάντροπο πορνίδιο απο τα τοσα
που υπαρχουν. :102:
Μου αρέσει που τα φορτώνει όλα στην κακιά
πατριαρχία λες κι αυτή είναι αγνή κι
αμόλυντη. :102:

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27082
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: H Ιστορία Σου: «Είμαι σε σχέση με άντρα 3 χρόνια, αλλά δεν με ελκύει πια το αντρικό φύλο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 27 Νοέμ 2021, 22:23

Προβλήματα πο έχει ο κόσμος...
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 6993
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: H Ιστορία Σου: «Είμαι σε σχέση με άντρα 3 χρόνια, αλλά δεν με ελκύει πια το αντρικό φύλο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 27 Νοέμ 2021, 22:24

Ζενίθεδρος έγραψε:
25 Νοέμ 2021, 19:31
στην πατριαρχική κοινωνία που ζούμε
:smt005::smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: H Ιστορία Σου: «Είμαι σε σχέση με άντρα 3 χρόνια, αλλά δεν με ελκύει πια το αντρικό φύλο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 27 Νοέμ 2021, 22:27

George_V έγραψε:
27 Νοέμ 2021, 22:23
Προβλήματα πο έχει ο κόσμος...
Μπορούν να επιλυθούν με τις κατάλληλες
συνταγές γαμήσεως. :lol:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών