Χωρισμός και σχέσεις εξάρτησης

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20205
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Χωρισμός και σχέσεις εξάρτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 19 Αύγ 2018, 17:48

Μη δικαιολογείς καταστάσεις ρε συ, βγες απέξω και δες το. Το συγκεκριμένο ζευγάρι είχε μια σχέση αλληλοεξάρτησης για διαφορετικό λόγο ο καθένας. Ο καθένας έπαιρνε κάτι από τον άλλον με τη γνώση του άλλου.

Το ότι ερωτεύτηκε η κυρία ήταν αστάθμητος παράγοντας, αλλά δεν θα άλλαζε χαρακτήρα, τον υπάρχοντα χαρακτήρα θα κουβαλούσε σε άλλη σχέση. Ο δε πρώτος τι περίμενες να κάνει; Του πήραν το παιχνιδάκι του.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5593
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Χωρισμός και σχέσεις εξάρτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 19 Αύγ 2018, 17:51

Αγις έγραψε:
19 Αύγ 2018, 17:37

Αν κατάλαβα καλά η γυναίκα ερωτεύτηκε εντός γάμου - χώρισε - κ έκανε σοβαρή σχέση παντρεύτηκε σε δευτερο γάμο με κάποιον άλλο ;
το πάνε για γάμο, αλλά θα δείξει που θα πάει
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5593
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Χωρισμός και σχέσεις εξάρτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 19 Αύγ 2018, 17:54

Naida έγραψε:
19 Αύγ 2018, 17:42
Τα παιδιά ανήλικα; θα πρέπει να δίνει διατροφή ο κύριος. Αν εξαφανίζεται υπαρχει και το δικαστήριο.
ναι,
όπως και τα κανάλια ή το έγκλημα γιατί έχουν γίνει και κάποιες μεγάλες χοντράδες στην πορεία (ξυλοδαρμός, απειλές, βία)

αλλά τώρα ηρέμησαν κάπως τα πράγματα
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Χωρισμός και σχέσεις εξάρτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 19 Αύγ 2018, 17:55

Τα γεγονότα είναι δλδ οτι η κυρία ερωτεύτηκε αποφάσισε να χωρίσει ετοιμάζεται για δεύτερο γάμο - να ευχηθώ βίον ανθόσπαρτο με την ευκαιρία - ο δεύτερος φαντάζομαι είναι ενήλικος :003: - πήραν τις αποφάσεις τους ανέλαβαν και τις ευθύνες για την επιλογή τους.
Το πρόβλημα που είναι ;
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5593
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Χωρισμός και σχέσεις εξάρτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 19 Αύγ 2018, 17:57

Cecily Anne έγραψε:
19 Αύγ 2018, 17:48
Μη δικαιολογείς καταστάσεις ρε συ, βγες απέξω και δες το. Το συγκεκριμένο ζευγάρι είχε μια σχέση αλληλοεξάρτησης για διαφορετικό λόγο ο καθένας. Ο καθένας έπαιρνε κάτι από τον άλλον με τη γνώση του άλλου.

Το ότι ερωτεύτηκε η κυρία ήταν αστάθμητος παράγοντας, αλλά δεν θα άλλαζε χαρακτήρα, τον υπάρχοντα χαρακτήρα θα κουβαλούσε σε άλλη σχέση. Ο δε πρώτος τι περίμενες να κάνει; Του πήραν το παιχνιδάκι του.
πάντα παρα- δικαιολογώ τους ανθρώπους, είναι ένα από τα μεγαλύτερα ελαττώματα μου
Ευχαριστώ πάντως, γιατί μέσα μου αυτό πιστεύω κι εγώ, άσχετα αν όλοι τον δικαιολογούν (ως απατημένος σύντροφος)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Γαληνός την 19 Αύγ 2018, 17:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20205
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Χωρισμός και σχέσεις εξάρτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 19 Αύγ 2018, 17:57

Αγις έγραψε:
19 Αύγ 2018, 17:55
Τα γεγονότα είναι δλδ οτι η κυρία ερωτεύτηκε αποφάσισε να χωρίσει ετοιμάζεται για δεύτερο γάμο - να ευχηθώ βίον ανθόσπαρτο με την ευκαιρία - ο δεύτερος φαντάζομαι είναι ενήλικος :003: - πήραν τις αποφάσεις τους ανέλαβαν και τις ευθύνες για την επιλογή τους.
Το πρόβλημα που είναι ;
Ε ότι έχει σκοπό να ξαναδιαιωνίσει το είδος, το λες και πρόβλημα μια φορά.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20205
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Χωρισμός και σχέσεις εξάρτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 19 Αύγ 2018, 17:59

Γαληνός έγραψε:
19 Αύγ 2018, 17:57
Cecily Anne έγραψε:
19 Αύγ 2018, 17:48
Μη δικαιολογείς καταστάσεις ρε συ, βγες απέξω και δες το. Το συγκεκριμένο ζευγάρι είχε μια σχέση αλληλοεξάρτησης για διαφορετικό λόγο ο καθένας. Ο καθένας έπαιρνε κάτι από τον άλλον με τη γνώση του άλλου.

Το ότι ερωτεύτηκε η κυρία ήταν αστάθμητος παράγοντας, αλλά δεν θα άλλαζε χαρακτήρα, τον υπάρχοντα χαρακτήρα θα κουβαλούσε σε άλλη σχέση. Ο δε πρώτος τι περίμενες να κάνει; Του πήραν το παιχνιδάκι του.
πάντα δικαιολογώ τους ανθρώπους, είναι ένα από τα μεγαλύτερα ελαττώματα μου
Ευχαριστώ πάντως, γιατί μέσα μου αυτό πιστεύω κι εγώ, άσχετα αν όλοι τον δικαιολογούν (ως απατημένος σύντροφος)
Προφανώς και ο απατημένος έχει πάντα τη συμπόνια, αλλά σε αυτή την περίπτωση μπερδεύεις δύο εντελώς άσχετους ρόλους.
1. Τον πατέρα
2. Τον σύζυγο

Ο τύπος θα μπορούσε να τη σέρνει στα δικαστήρια να ζητάει επιμέλειες, αν τόσο καιγόταν.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Χωρισμός και σχέσεις εξάρτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 19 Αύγ 2018, 18:02

Γαληνός έγραψε:
19 Αύγ 2018, 17:54
Naida έγραψε:
19 Αύγ 2018, 17:42
Τα παιδιά ανήλικα; θα πρέπει να δίνει διατροφή ο κύριος. Αν εξαφανίζεται υπαρχει και το δικαστήριο.
ναι,
όπως και τα κανάλια ή το έγκλημα γιατί έχουν γίνει και κάποιες μεγάλες χοντράδες στην πορεία (ξυλοδαρμός, απειλές, βία)

αλλά τώρα ηρέμησαν κάπως τα πράγματα
Αφού είναι ανήλικα τα παιδιά να αναλάβει τις υποχρεώσεις του ο πατέρας κανονικά και με τον νόμο. Η απιστία δεν έχει να κάνει με τη πατρότητα ούυε τη μητρότητα. Και ας πρόσεχε κι αυτός να συμπεριφερόταν καλύτερα. Κάποτε ξυπνάνε τα θύματα. Βέβαια η συγκεκριμένη βολεύεται κιόλας.
Και επίσης πόσο καιρό είναι με αυτόν που πάει για γάμο; και άλλο παιδί γιατί θέλει να κάνει; για σωσίβιο;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5593
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Χωρισμός και σχέσεις εξάρτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 19 Αύγ 2018, 18:03

Αγις έγραψε:
19 Αύγ 2018, 17:55
Τα γεγονότα είναι δλδ οτι η κυρία ερωτεύτηκε αποφάσισε να χωρίσει ετοιμάζεται για δεύτερο γάμο - να ευχηθώ βίον ανθόσπαρτο με την ευκαιρία - ο δεύτερος φαντάζομαι είναι ενήλικος :003: - πήραν τις αποφάσεις τους ανέλαβαν και τις ευθύνες για την επιλογή τους.
Το πρόβλημα που είναι ;
στο ότι οι άνθρωποι δεν αλλάζουν
και θα κάνει τις ίδιες μαλακίες και με τον δεύτερο

εδώ έχει τόσα προβλήματα (οικονομικά) και σκέφτεται πως να κάνει παιδί (με τον δεύτερο)
αλλά αν δεν κάνει, μάλλον θα τον χάσει

κοινώς, ότι να ναι
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29355
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Χωρισμός και σχέσεις εξάρτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 19 Αύγ 2018, 18:05

Οικογενειακές ιστορίες στον Alpha


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Χωρισμός και σχέσεις εξάρτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 19 Αύγ 2018, 18:06

Γαληνός έγραψε:
19 Αύγ 2018, 18:03
Αγις έγραψε:
19 Αύγ 2018, 17:55
Τα γεγονότα είναι δλδ οτι η κυρία ερωτεύτηκε αποφάσισε να χωρίσει ετοιμάζεται για δεύτερο γάμο - να ευχηθώ βίον ανθόσπαρτο με την ευκαιρία - ο δεύτερος φαντάζομαι είναι ενήλικος :003: - πήραν τις αποφάσεις τους ανέλαβαν και τις ευθύνες για την επιλογή τους.
Το πρόβλημα που είναι ;
στο ότι οι άνθρωποι δεν αλλάζουν
και θα κάνει τις ίδιες μαλακίες και με τον δεύτερο

εδώ έχει τόσα προβλήματα (οικονομικά) και σκέφτεται πως να κάνει παιδί (με τον δεύτερο)
αλλά αν δεν κάνει, μάλλον θα τον χάσει

κοινώς, ότι να ναι
μα δεν είναι θύμα και ο πρώην πρέπει να πληρώνει ; :smt017
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5593
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Χωρισμός και σχέσεις εξάρτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 19 Αύγ 2018, 18:08

Otto Weininger έγραψε:
19 Αύγ 2018, 18:05
Οικογενειακές ιστορίες στον Alpha
τρίτο-τέταρτο επεισόδιο
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Χωρισμός και σχέσεις εξάρτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 19 Αύγ 2018, 20:08

Γαληνός έγραψε:
19 Αύγ 2018, 17:18

πολλές φίλες, θειες και λοιπές λέγανε "να μην χωρίσει αλλά να κερατώσει τον 1ο άντρα της, να περάσει καλά και βλέπει" αυτό εξάλλου κάνουνε κι αυτές

:o:o:roll:
Γαληνός έγραψε:
19 Αύγ 2018, 17:18


πολλοί φίλοι μου λένε "καλά κάνει και δεν βοηθά ο πατέρας τα παιδιά", κι αυτοί το ίδιο θα έκαναν γιατί είναι πουτάνα η πρώην γυναίκα του κλπ
Δυστυχώς πολλοί το κάνουν έτσι και αλλιώς αυτό με διάφορες δικαιολογίες. Αλλά για να λέμε και την αλήθεια, αν έχεις χωρίσει για οικονομικούς λόγους, πώς στο καλό την παλεύεις με δύο σπίτια και τα ίδια εισοδήματα; Δεν τους δικαιολογώ, αλλά με αυτά που ακούω την έχω ακούσει! Νόμιζα ότι τους γνώριζα τους ανθρώπους και δεν αναγνωρίζονται, σε σχέση με το πόσο τιμωρούν τα παιδιά τους, που δεν φταίνε κιόλας.
Γαληνός έγραψε:
19 Αύγ 2018, 17:18


πολλοί φίλοι μου λένε "καλά κάνει και δεν βοηθά ο πατέρας τα παιδιά", κι αυτοί το ίδιο θα έκαναν γιατί είναι πουτάνα η πρώην γυναίκα του κλπ
Δυστυχώς πολλοί το κάνουν έτσι και αλλιώς αυτό με διάφορες δικαιολογίες. Αλλά για να λέμε και την αλήθεια, αν έχεις χωρίσει για οικονομικούς λόγους, πώς στο καλό την παλεύεις με δύο σπίτια και τα ίδια εισοδήματα; Δεν τους δικαιολογώ, αλλά με αυτά που ακούω την έχω ακούσει! Νόμιζα ότι τους γνώριζα τους ανθρώπους και δεν αναγνωρίζονται, σε σχέση με το πόσο τιμωρούν τα παιδιά τους, που δεν φταίνε κιόλας.

Δεν ξέρω κιόλας, δεν είμαι σίγουρη ότι έχω καταλάβει και ποια είναι η ερώτηση. Αν αξίζει αυτή η γυναίκα να κάνει κανείς οικογένεια μαζί της; Τι να σου πει κανείς τώρα;

bizeli
Δημοσιεύσεις: 1095
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 18:26

Re: Χωρισμός και σχέσεις εξάρτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bizeli » 19 Αύγ 2018, 20:12

Η ξαδέρφη μου που ήταν στα χωρίσματα με τον άντρα της ξέρετε τι έκαναν;
Δεύτερο παιδί.

Και όταν της είπα "Πας καλά;"

Μου λέει "Θέλω να είναι από τον ίδιο πατέρα τουλάχιστον".

Αν το καλοσκεφτείς make sense.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20205
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Χωρισμός και σχέσεις εξάρτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 19 Αύγ 2018, 20:17

bizeli έγραψε:
19 Αύγ 2018, 20:12
Η ξαδέρφη μου που ήταν στα χωρίσματα με τον άντρα της ξέρετε τι έκαναν;
Δεύτερο παιδί.

Και όταν της είπα "Πας καλά;"

Μου λέει "Θέλω να είναι από τον ίδιο πατέρα τουλάχιστον".

Αν το καλοσκεφτείς make sense.
Και τελικά χώρισαν;
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών