ΠΙΕΡΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30646
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: ΠΙΕΡΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 14 Μάιος 2022, 14:27

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
13 Μάιος 2022, 16:15
Θυμάστε την πάλαι ποτέ μεταφραστική υπερεσία του υπουργείου εξωτερικών; Αυτό το τριτοκοσμικό χαμαιτυπείο σε παράδρομο της Ερμού όπου σαπιοδόντηδες ζαίοι δυ με όψη κομπάρσου από το μαντ μαξ με κοντομάνικα πουκάμισα με κίτρινους λεκέδες ιδρώτα κάτω από τη μασχάλη, οχυρωμένοι πίσω από βρωμερά γκισέ με λεκέδες από ξεραμένες μύξες, ροχάλες, κάπνα από τσιγάρο, φραπόγαλλο και κόλλα ζηλοτέιπ, ασχημονούσαν εις βάρος φορολογούμενων πολιτών; ... Ε, λοιπόν, μας τελείωσε.
Εικόνα
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48635
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: ΠΙΕΡΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Μάιος 2022, 16:17

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
14 Μάιος 2022, 08:19
Kauldron έγραψε:
13 Μάιος 2022, 22:16
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
13 Μάιος 2022, 16:25


Τότε πρέπει να έπεσες στην αλλαγή. Διαβάζω ότι τέλη του '21 το κλείσανε το δέλο. Υπάρχει ένα τέλειο άθρρο της εφσύν όπου πέφτει πολύ κλάμα :003:
Εικόνα

Κατά τ' άλλα, δεν ήξερα οτι το πιστοποιητικό μετάβασης σε τζέντερ νιούτραλ που πήρες στην Ολλανδία χρειάζεται και επίσημη μετάφραση και σε ταλαιπωρούσαν οι υπάλληλοι.

Scouser. :003:
έχω ήδη επιφέρει συντριπτικό φερστ στράικ https://elefthero.net/viewtopic.php?f=2 ... 02#p351302
Ρε, με αναφέρεις ακόμα και σε φόρουμ που δε συμμετέχω? Ε, ρε σκάλωμα.
Εντάξει, σ' έχω τρέξει γερά, αλλά τί να πούν και άλλοι. :g030:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27171
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: ΠΙΕΡΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 17 Μάιος 2022, 17:50

Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14890
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: ΠΙΕΡΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 03 Ιουν 2022, 15:51

bump


Τρεμε Γούντυ
a challenger has appeared :popc:
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27171
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: ΠΙΕΡΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 03 Ιουν 2022, 15:57

μπράβο ρε τύπε, και το έψαχνα


Εικόνα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: ΠΙΕΡΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 03 Ιουν 2022, 16:07

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
17 Μάιος 2022, 17:50
Ναι αλλά αν χάνονται ονόματα, τι να το κάνεις; :smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11547
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: ΠΙΕΡΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 03 Ιουν 2022, 16:20

Ποντίκα έκανες αυχενική διαφάνεια,;

Σε ποιον μοιάζει το παιδί; Δεν πιστεύω σε κανέναν Πανικα... :011:
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21439
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: ΠΙΕΡΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 03 Ιουν 2022, 16:35

Υπενθυμίζεται ότι το ΥΠΕΞ σε ανακοίνωσή του προσπάθησε να «πετάξει τη μπάλα στην εξέδρα» και να ρίξει την ευθύνη για την λαθροχειρία στους ιδιώτες μεταφραστές, γεγονός που διαψεύδεται πανηγυρικά, καθώς το σχετικό έγγραφο μεταφράστηκε προτού ολοκληρωθεί η μεταβατική περίοδος στο ιδιωτικό καθεστώς του μητρώου μεταφραστών. Παράλληλα, καθίσταται σαφές πως όπως αναφέρει ρητά ο νόμος 4781/21 τον οποίο επικαλείται το ΥΠΕΞ οι ιδιώτες μεταφραστές «εποπτεύονται από το Υπουργείο Εξωτερικών».
πηγή https://www.koutipandoras.gr/article/de ... iadaki-kai

μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα για τους εκσυγχρονιστές
ή το όλο εγχείρημα με τις εξωτερικές αναθέσεις μεταφράσεων σε "εποπτευόμενους ιδιώτες" είναι μια αναξιόπιστη μαλακία ή έχουν κάνει καραμπινάτη παραποίηση του εγγράφου οι δικοί τους :smt005:
καλά, όλοι βέβαια ξέρουμε τι πραγματικά συμβαίνει, αλλά έχει πλάκα το πώς αμέσως έσπευσαν να τα ρίξουν στους ιδιώτες που πριν από ένα μήνα εκθείαζαν
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: ΠΙΕΡΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 03 Ιουν 2022, 16:36

Τα σπάει :romance-hearteyes:

Τώρα το μόνο που θέλω είναι να μας δώσουν εύκολη ψηφιακή υπογραφή σε όσους δεν είμαστε ΔΥ, να αλλάξουν τις ταυτότητες και να κάνουν τα παράβολο απευθείας πληρωμή με κάρτα κεντρικά σε μια πύλη και να πηγαίνει εσωτερικά στους φορείς.
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
03 Ιουν 2022, 16:35
ή έχουν κάνει καραμπινάτη παραποίηση του εγγράφου οι δικοί τους :smt005:
Το προφανές
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9919
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: ΠΙΕΡΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 03 Ιουν 2022, 16:46

Ό,τι μου έχουν ζητήσει μετάφραση τους ρωτάω αν δέχονται από δικηγόρο, συνήθως λένε ναι, τα μεταφράζω τα πάω στον κολλητό τα σφραγίζει, τον κερνάω καφέ, αυτά.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: ΠΙΕΡΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 03 Ιουν 2022, 16:47

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
03 Ιουν 2022, 16:35
έχουν κάνει καραμπινάτη παραποίηση του εγγράφου οι δικοί τους :smt005:
καλά, όλοι βέβαια ξέρουμε τι πραγματικά συμβαίνει, αλλά έχει πλάκα το πώς αμέσως έσπευσαν να τα ρίξουν στους ιδιώτες που πριν από ένα μήνα εκθείαζαν
Το ζήτημα είναι ότι αν η μετάφραση έχει κατατεθεί κάπου, τότε μιλάμε για καραμπινάτη νόθευση εγγράφου, δηλαδή πλαστογραφία και θα πρέπει να αναλάβει άμεσα ο εισαγγελέας να βρει ποιος το έκανε (ξεκινώντας προφανώς από τον ωφελούμενο)

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: ΠΙΕΡΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 03 Ιουν 2022, 16:48

H EYΔΑΠ σχετίζεται; Έχω πάθει μεγάλη πλάκα σε λέω.

Λοιπόν, φρέσκο σημερινό. Μου σκάει μια ειδοποίηση διακοπής νερού με απλήρωτους λογαριασμούς 150 ευρώ. Παθαίνω το πρώτο εγκεφαλικό διότι είχα πληρώσει τον Απρίλη το λογαριασμό και μάλιστα θυμάμαι και την ημερομηνία, γιατί μόλις είχα ξεκοβιδιαστεί. Παίρνω τηλ την ΕΥΔΑΠ και:
Σοκ νούμερο 1: απαντάνε σε 1 λεπτό αναμονής.
Άκρη δεν έβγαλα, γιατί δε φαινόταν η πληρωμή του Απρίλη στο σύστημά τους. Μου δώσανε το ιμέιλ το σχετικό να προωθήσω το αποδεικτικό πληρωμής τραπέζης, για να βγει άκρη.
Σοκ νούμερο 2: το ίδιο απόγευμα μου απαντάνε στο ιμέιλ ότι έχει προωθηθεί το αποδεικτικό στο κατάλληλο τμήμα και θα επικοινωνήσουν μαζί μου μόλις βγάλουν άκρη.
Σοκ νούμερο 3: το επόμενο πρωί με πήραν τηλ και το λύσαμε το θέμα.


Τί παίχτηκε ρε παιδιά; Πρωτοφανή πράματα.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: ΠΙΕΡΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 03 Ιουν 2022, 18:49

Cecily Anne έγραψε:
03 Ιουν 2022, 16:48
H EYΔΑΠ σχετίζεται; Έχω πάθει μεγάλη πλάκα σε λέω.

Λοιπόν, φρέσκο σημερινό. Μου σκάει μια ειδοποίηση διακοπής νερού με απλήρωτους λογαριασμούς 150 ευρώ. Παθαίνω το πρώτο εγκεφαλικό διότι είχα πληρώσει τον Απρίλη το λογαριασμό και μάλιστα θυμάμαι και την ημερομηνία, γιατί μόλις είχα ξεκοβιδιαστεί. Παίρνω τηλ την ΕΥΔΑΠ και:
Σοκ νούμερο 1: απαντάνε σε 1 λεπτό αναμονής.
Άκρη δεν έβγαλα, γιατί δε φαινόταν η πληρωμή του Απρίλη στο σύστημά τους. Μου δώσανε το ιμέιλ το σχετικό να προωθήσω το αποδεικτικό πληρωμής τραπέζης, για να βγει άκρη.
Σοκ νούμερο 2: το ίδιο απόγευμα μου απαντάνε στο ιμέιλ ότι έχει προωθηθεί το αποδεικτικό στο κατάλληλο τμήμα και θα επικοινωνήσουν μαζί μου μόλις βγάλουν άκρη.
Σοκ νούμερο 3: το επόμενο πρωί με πήραν τηλ και το λύσαμε το θέμα.


Τί παίχτηκε ρε παιδιά; Πρωτοφανή πράματα.
Όσο αρχίζουν και μπαίνουν πιο νέοι τα πράγματα πηγαίνουν με πιο φυσιολογικούς ρυθμούς. Έχω συνηθίσει σε εξυπηρέτηση χελώνας από 50αρηδες-60αρηδες που μεγάλωσαν με διαφορετικούς ρυθμούς αλλά όλα τα παιδιά που βλέπω γύρω στα 30-40 πετάνε. Βοηθάει πολύ και το gov.gr και η διασύνδεση των υπηρεσιών που εξαφανίζει τη χαρτούρα και τα έχει όλα μαζεμένα.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27171
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: ΠΙΕΡΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 03 Ιουν 2022, 18:52

Chilloutbuddy έγραψε:
03 Ιουν 2022, 16:46
Ό,τι μου έχουν ζητήσει μετάφραση τους ρωτάω αν δέχονται από δικηγόρο, συνήθως λένε ναι, τα μεταφράζω τα πάω στον κολλητό τα σφραγίζει, τον κερνάω καφέ, αυτά.
Απ' τα αυτραλέζικα φίλε μου; Χαίρω πολύ. Εμείς μεταφράζομε ολλανδικά, ρούσικα (φτου), αραβικά
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: ΠΙΕΡΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 03 Ιουν 2022, 18:57

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
03 Ιουν 2022, 18:52
Chilloutbuddy έγραψε:
03 Ιουν 2022, 16:46
Ό,τι μου έχουν ζητήσει μετάφραση τους ρωτάω αν δέχονται από δικηγόρο, συνήθως λένε ναι, τα μεταφράζω τα πάω στον κολλητό τα σφραγίζει, τον κερνάω καφέ, αυτά.
Απ' τα αυτραλέζικα φίλε μου; Χαίρω πολύ. Εμείς μεταφράζομε ολλανδικά, ρούσικα (φτου), αραβικά
Καλά νταξ έχω ζήσει κορυφαίες στιγμές με ιταλικες και γερμανικες μεταφράσεις από την Αριων ! Να με παίρνει τηλ τυπισσα μια μέρα πριν την προθεσμία της, ενώ έχω πληρώσει 25 ευρώ τη σελίδα ταχεία μετάφραση, να μου ζητάει παράταση η ίδια, γιατί δεν προλαβαίνει, να της ρίχνω τα καντήλια του αιώνα, γιατί έχω προθεσμία να λήγει και να καταλήξουμε να της λέω τι να γράφει!

Τα αγγλικά τα ξεπετανε εύκολα, δεν είχα ποτέ θέμα !
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών