38χρονη :Είμαστε ζευγάρι 4 χρόνια, εγώ και ο χιμπατζής, και ο ζωολογικός κήπος δεν με αφήνει να τον βλέπω

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: 38χρονη :Είμαστε ζευγάρι 4 χρόνια, εγώ και ο χιμπατζής, και ο ζωολογικός κήπος δεν με αφήνει να τον βλέπω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 18 Μάιος 2022, 12:55

Εκεί τον έχουν μπουζουριάσει και τον ψάχνουμε;
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2438
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: 38χρονη :Είμαστε ζευγάρι 4 χρόνια, εγώ και ο χιμπατζής, και ο ζωολογικός κήπος δεν με αφήνει να τον βλέπω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 18 Μάιος 2022, 12:55

Μου θυμιζει εκεινη την ηλιθια που πηγαινε καθε μερα στον ζωολογικο του ροτερνταμ και χαμογελουσε στον γοριλα

Τι να της λενε οι υπαλληλοι οτι ειναι επικινδυνο αυτο, τι να την εμποδιζουν, αυτη τιποτα. Ελεγε οτι ειχε αναπτυξει εναν ιδιαιτερο δεσμο με το ζωο που οι αλλοι δεν μπορουσαν να καταλαβουν.

Οσπου μια απο εκεινες τις μερες...
Εικόνα

...Ο γοριλλας πηδηξε εξω απ το κλουβι, την επιασε απ το ποδι και αρχισε να την σερνει στον δρομο

Ολα καλα ομως, εζησε, απλα της εσπασε το χερι σε 4 σημεια και της εχωσε καμμια 10ρια δαγκωνιες :003:

https://en.wikipedia.org/wiki/Bokito_(gorilla)

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25897
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: 38χρονη :Είμαστε ζευγάρι 4 χρόνια, εγώ και ο χιμπατζής, και ο ζωολογικός κήπος δεν με αφήνει να τον βλέπω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 18 Μάιος 2022, 13:04

Κος Mike έγραψε:
18 Μάιος 2022, 12:33
επιτρέπετε η κτηνοβασια?
Είναι ταμπού η κτηνοβασία στην κοινωνία των Χιμπατζήδων - πολιτισμένο είδος .
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25897
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: 38χρονη :Είμαστε ζευγάρι 4 χρόνια, εγώ και ο χιμπατζής, και ο ζωολογικός κήπος δεν με αφήνει να τον βλέπω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 18 Μάιος 2022, 13:12

Beria έγραψε:
18 Μάιος 2022, 12:40
Αν ξεκινήσει παγκόσμιο κίνημα προβλέπω να έχει μεγάλη δυναμική στη νοτιοδυτική Ελλάδα
Θα φτιάχνουν και νυφικά για κατσικουλες
κ στην υπόλοιπη γαμπριάτικα κοστουμάκια όσες από τις Κυριες είναι ερωτευμένες με τους σκύλους τους
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21409
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: 38χρονη :Είμαστε ζευγάρι 4 χρόνια, εγώ και ο χιμπατζής, και ο ζωολογικός κήπος δεν με αφήνει να τον βλέπω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 18 Μάιος 2022, 13:17

Kauldron έγραψε:
18 Μάιος 2022, 12:42
Αυτή ήταν 38 πριν από 38 χρόνια.
:smt005::smt005::smt023:smt023:smt023
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Κος Mike
Δημοσιεύσεις: 1229
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 23:42

Re: 38χρονη :Είμαστε ζευγάρι 4 χρόνια, εγώ και ο χιμπατζής, και ο ζωολογικός κήπος δεν με αφήνει να τον βλέπω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κος Mike » 18 Μάιος 2022, 13:17

τώρα άμα κάνω tweet #μαθετε στις κορες σας να μη κακοποιουν τους γοριλες μας
θα φταίω?

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21409
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: 38χρονη :Είμαστε ζευγάρι 4 χρόνια, εγώ και ο χιμπατζής, και ο ζωολογικός κήπος δεν με αφήνει να τον βλέπω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 18 Μάιος 2022, 13:19

εγώ θεωρώ ότι κανένας δεν έχει το δικαίωμα να μπαίνει ανάμεσα σε δύο ερωτευμένους
άλλωστε ο χιμπατζής μπορεί να αυτοπροσδιορίζεται ως άνθρωπος, πού ξέρουμε τι είδος νιώθει;
τα είδη είναι κοινωνικά κατασκευάσματα, δεν υπάρχουν άνθρωποι και ζώα, η βιολογία είναι μια αποικιοκρατική απάτη
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48498
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: 38χρονη :Είμαστε ζευγάρι 4 χρόνια, εγώ και ο χιμπατζής, και ο ζωολογικός κήπος δεν με αφήνει να τον βλέπω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 18 Μάιος 2022, 13:19

Τριγκαρίστηκε βλέπω ο άλλος με τις κατσικούλες... :giggle:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27073
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: 38χρονη :Είμαστε ζευγάρι 4 χρόνια, εγώ και ο χιμπατζής, και ο ζωολογικός κήπος δεν με αφήνει να τον βλέπω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 18 Μάιος 2022, 13:20

Διαβασα τον τιτλο και νομιζα οτι καποια τα εφτιαξε με χρυσαυγίτη.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: 38χρονη :Είμαστε ζευγάρι 4 χρόνια, εγώ και ο χιμπατζής, και ο ζωολογικός κήπος δεν με αφήνει να τον βλέπω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 18 Μάιος 2022, 13:20

Αγις έγραψε:
18 Μάιος 2022, 13:12
Beria έγραψε:
18 Μάιος 2022, 12:40
Αν ξεκινήσει παγκόσμιο κίνημα προβλέπω να έχει μεγάλη δυναμική στη νοτιοδυτική Ελλάδα
Θα φτιάχνουν και νυφικά για κατσικουλες
κ στην υπόλοιπη γαμπριάτικα κοστουμάκια όσες από τις Κυριες είναι ερωτευμένες με τους σκύλους τους
:goodpost:
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: 38χρονη :Είμαστε ζευγάρι 4 χρόνια, εγώ και ο χιμπατζής, και ο ζωολογικός κήπος δεν με αφήνει να τον βλέπω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 18 Μάιος 2022, 13:22

:giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: 38χρονη :Είμαστε ζευγάρι 4 χρόνια, εγώ και ο χιμπατζής, και ο ζωολογικός κήπος δεν με αφήνει να τον βλέπω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 18 Μάιος 2022, 13:23

Μπίστης έγραψε:
18 Μάιος 2022, 13:20
Αγις έγραψε:
18 Μάιος 2022, 13:12
Beria έγραψε:
18 Μάιος 2022, 12:40
Αν ξεκινήσει παγκόσμιο κίνημα προβλέπω να έχει μεγάλη δυναμική στη νοτιοδυτική Ελλάδα
Θα φτιάχνουν και νυφικά για κατσικουλες
κ στην υπόλοιπη γαμπριάτικα κοστουμάκια όσες από τις Κυριες είναι ερωτευμένες με τους σκύλους τους
:goodpost:
οι ινσελς ειναι προβληματικοι και αυτοι που φταινε :giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: 38χρονη :Είμαστε ζευγάρι 4 χρόνια, εγώ και ο χιμπατζής, και ο ζωολογικός κήπος δεν με αφήνει να τον βλέπω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 18 Μάιος 2022, 13:23

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
18 Μάιος 2022, 13:19
εγώ θεωρώ ότι κανένας δεν έχει το δικαίωμα να μπαίνει ανάμεσα σε δύο ερωτευμένους
άλλωστε ο χιμπατζής μπορεί να αυτοπροσδιορίζεται ως άνθρωπος, πού ξέρουμε τι είδος νιώθει;
τα είδη είναι κοινωνικά κατασκευάσματα, δεν υπάρχουν άνθρωποι και ζώα, η βιολογία είναι μια αποικιοκρατική απάτη
:giggle::giggle::giggle::giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25897
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: 38χρονη :Είμαστε ζευγάρι 4 χρόνια, εγώ και ο χιμπατζής, και ο ζωολογικός κήπος δεν με αφήνει να τον βλέπω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 18 Μάιος 2022, 13:24

Kauldron έγραψε:
18 Μάιος 2022, 13:19
Τριγκαρίστηκε βλέπω ο άλλος με τις κατσικούλες... :giggle:
Με το ''Νοτιοδυτική'' - πανέξυπνε.
Επίσης γιατί πάντα αναφέρεστε σε κατσικογάμηδες κ ποτέ σε σκυλογαμούσες .
Ρατσισμός κ σεξισμος δλδ σε ενα πακέτο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αγις την 18 Μάιος 2022, 13:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 14952
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: 38χρονη :Είμαστε ζευγάρι 4 χρόνια, εγώ και ο χιμπατζής, και ο ζωολογικός κήπος δεν με αφήνει να τον βλέπω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 18 Μάιος 2022, 13:24

foscilis έγραψε:
18 Μάιος 2022, 12:40
για 38 δε μπορείς να πεις ότι κρατιέται και πολύ καλά
Λάθος μετάφραση. Ο Χιμπατζής είναι 38, όχι η κυρία(ή τουλάχιστον ήταν 38 πέρσι, που πρωτοβγήκε η είδηση)
https://weeklyrecess.com/article/belgia ... chimpanzee

A Belgian zoo has asked a woman to stop visiting the chimpanzee with whom she claims to be "in love," claiming that she is making it difficult for him to fit in with his own species.

The Antwerp Zoo has asked Adie Timmermans to stop visiting its chimp enclosure on a weekly basis, where she claims to have been having a "relationship" with an ape named Chita for the past four years.

Timmermans' decision inspired her to share her own emotional account of the situation with Belgian media.

While wiping away tears, she told local broadcaster ATV, "I love that animal, and he loves me." "Let's just say we're having an affair."

Chita is becoming an outcast among his own species, according to zoo officials, as the other chimps will dislike him for spending too much time with humans.

"When Chita is constantly surrounded by visitors, the other animals ignore him and don't regard him as a member of the group," Sarah Lafaut, the zoo's mammalian manager, told ATV.

"An animal that is overly focused on people is regarded as less intelligent by its peers. "As much as possible, we want Chita to be a chimpanzee."

The 39-year-old chimp has been at the zoo for nearly three decades, after a pet owner couldn't handle his "behavioral issues," according to officials.

Chimpanzees live for an average of 40 years in the wild, though captive chimps can add another 10 to 20 years.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Σενέκας την 18 Μάιος 2022, 13:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών