Αντε γεια!

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Αντε γεια!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 09 Ιουν 2022, 09:42

Ασέβαστος έγραψε:
09 Ιουν 2022, 09:12
Gherschaagk έγραψε:
08 Ιουν 2022, 12:50
Volk έγραψε:
08 Ιουν 2022, 00:05


παραδειγμα: Ανεβασα μια φωτογραφια οταν ημουν μαζι με μια κοπελα και διαβαζαμε παρεα, ετσι για να κανουμε πλακα σε ενα αλλο μελος να γελασουμε, μου λεει ελα θα του γραψω σε χαρτι ανεβασε τη φωτο.
.....
Volk έγραψε:
14 Νοέμ 2021, 18:33
Εικόνα

Καλαμαρακια τηγανιτα, καραβιδα, σαρδελα φιλετο στα καρβουνα, χωριατικη.
Volk έγραψε:
16 Μάιος 2022, 02:27
Εικόνα
Εικόνα
Μία φωτογραφία τώρα, δύο άλλες πριν από λίγο καιρό, το ίδιο χέρι, το ίδιο μανικιούρ. Τυχαίο θα είναι, αν δεν σε ξέραμε καλύτερα θα λέγαμε πως δεν βγαίνεις με άλλη κοπέλα.
δικασες.
Μάθε μπαλίτσα αγόρι μου.

Να κάνεις κι εσύ παιχνίδι με πολλές.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32899
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αντε γεια!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 09 Ιουν 2022, 10:20

Gherschaagk έγραψε:
09 Ιουν 2022, 09:42


Μάθε μπαλίτσα αγόρι μου.

Να κάνεις κι εσύ παιχνίδι με πολλές.
μπα. δεν κατεχω απο παιχνιδι. ποτε δεν ασχοληθηκα, και ποτε δεν εμαθα να παιζω.

κι αν ειχα η εχω πολλες η λιγες, αυτο δεν ειναι αποτελεσμα καποιας τεχνης, καποιου παιχνιδου, καποιας τακτικης που εσκεμμενα ακολουθω η ακολουθησα.

απλως ηρθαν. οσες ηρθαν, και πηγα κι εγω. αυτα. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9520
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Αντε γεια!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 09 Ιουν 2022, 10:36

Ασέβαστος έγραψε:
09 Ιουν 2022, 10:20
Gherschaagk έγραψε:
09 Ιουν 2022, 09:42


Μάθε μπαλίτσα αγόρι μου.

Να κάνεις κι εσύ παιχνίδι με πολλές.
μπα. δεν κατεχω απο παιχνιδι. ποτε δεν ασχοληθηκα, και ποτε δεν εμαθα να παιζω.

κι αν ειχα η εχω πολλες η λιγες, αυτο δεν ειναι αποτελεσμα καποιας τεχνης, καποιου παιχνιδου, καποιας τακτικης που εσκεμμενα ακολουθω η ακολουθησα.

απλως ηρθαν. οσες ηρθαν, και πηγα κι εγω. αυτα. :102:
Δεν είναι ποτέ αργά.
Ξέρεις τι φταίει; Δεν πηγαίνεις συχνά στο σούπερ μάρκετ, να γίνει παιχνίδι. :g030:
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Αντε γεια!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 09 Ιουν 2022, 10:48

Bazoomba έγραψε:
09 Ιουν 2022, 10:36
Ασέβαστος έγραψε:
09 Ιουν 2022, 10:20
Gherschaagk έγραψε:
09 Ιουν 2022, 09:42


Μάθε μπαλίτσα αγόρι μου.

Να κάνεις κι εσύ παιχνίδι με πολλές.
μπα. δεν κατεχω απο παιχνιδι. ποτε δεν ασχοληθηκα, και ποτε δεν εμαθα να παιζω.

κι αν ειχα η εχω πολλες η λιγες, αυτο δεν ειναι αποτελεσμα καποιας τεχνης, καποιου παιχνιδου, καποιας τακτικης που εσκεμμενα ακολουθω η ακολουθησα.

απλως ηρθαν. οσες ηρθαν, και πηγα κι εγω. αυτα. :102:
Δεν είναι ποτέ αργά.
Ξέρεις τι φταίει; Δεν πηγαίνεις συχνά στο σούπερ μάρκετ, να γίνει παιχνίδι. :g030:
Εγώ πηγαίνω 3 φορές τη βδομάδα σχεδόν σούπερ μάρκετ και δεν έχω καταλάβει τπτ. Πρέπει να πηγαίνω πιο συχνά;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2186
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Αντε γεια!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 09 Ιουν 2022, 11:09

Αν κατάλαβα καλά το βόλκειο πνεύμα, δεν φταίει που δεν πας αρκετά συχνά όσο ότι είσαι προσανατολισμένη στο ψώνισμα και όχι στο "ψώνισμα" :-?
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Αντε γεια!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 09 Ιουν 2022, 11:20

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
09 Ιουν 2022, 11:09
Αν κατάλαβα καλά το βόλκειο πνεύμα, δεν φταίει που δεν πας αρκετά συχνά όσο ότι είσαι προσανατολισμένη στο ψώνισμα και όχι στο "ψώνισμα" :-?
Η αλήθεια είναι πως πάω για τα χαρτιά υγείας, τις χλωρίνες και τα γάλατα. Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ. :oops:
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9520
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Αντε γεια!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 09 Ιουν 2022, 11:30

Gherschaagk έγραψε:
09 Ιουν 2022, 10:48
Bazoomba έγραψε:
09 Ιουν 2022, 10:36
Ασέβαστος έγραψε:
09 Ιουν 2022, 10:20


μπα. δεν κατεχω απο παιχνιδι. ποτε δεν ασχοληθηκα, και ποτε δεν εμαθα να παιζω.

κι αν ειχα η εχω πολλες η λιγες, αυτο δεν ειναι αποτελεσμα καποιας τεχνης, καποιου παιχνιδου, καποιας τακτικης που εσκεμμενα ακολουθω η ακολουθησα.

απλως ηρθαν. οσες ηρθαν, και πηγα κι εγω. αυτα. :102:
Δεν είναι ποτέ αργά.
Ξέρεις τι φταίει; Δεν πηγαίνεις συχνά στο σούπερ μάρκετ, να γίνει παιχνίδι. :g030:
Εγώ πηγαίνω 3 φορές τη βδομάδα σχεδόν σούπερ μάρκετ και δεν έχω καταλάβει τπτ. Πρέπει να πηγαίνω πιο συχνά;
Τουλάχιστον 1 φορά την μέρα...Τι ώρες πας; Να αποφεύγεις το άνοιγμα και το κλείσιμο γιατί τότε κανείς δεν έχει στο νου του να κάνει παιχνίδι. Επιπλέον, να επιλέγεις το ψευδοτσεκάρισμα να γίνεται σε διαμπερή ράφια ώστε το οπτικό σου πεδίο να περιλαμβάνει και άλλους διαδρόμους. Πίστεψε με δεν ξέρεις πόσες φορές κοιτούσα στον διάδρομο με τα ρεβύθια Αμφίσσης ενώ το δυνητικό μου μπάσιμο βρισκόταν στον διάδρομο με τις σάλτσες Barilla. Τι άλλο;

Α, ναι! Στον διάδρομο με τα αλλαντικά και τα χύμα τυριά, δεν πρέπει ποτέ να ζητήσεις Gouda ή Edam, για κάποιον λόγο και μόνο στο άκουσμα ρίχνει την λίμπιντο. Από μπισκότα παίρνεις μόνο Βιολάντα με βρώμη και δίνεις έμφαση η ημερομηνία λήξης να πλησιάζει για να δείξεις στο δυνητικό ταίρι ότι είσαι ριψοκίνδυνος. Στο ταμείο περνάς πάντα από το section με τα προφυλακτικά, αρπάζεις το xl πρώτα, ξεφυσάς καγχάζοντας μα τελικά θα διαλέξεις τα medium φροντίζοντας το ταίρι να δει την πράξη σου για να καταλάβει ότι δεν έχεις κόμπλεξ με τον ανδρισμό σου. Περνάς επιδεικτικά απο κόντα της και πηγαίνεις στα ράφια με τα είδη μπάνιου για να δείξεις ότι κατά βάθος το ρίσκο που πήρες με τα μπισκότα Βιολάντα ήταν υπολογισμένο. Πληρώνεις πάντα με μετρητά. 1,60 τα Τσίτος; Δίνεις 100ευρώ και ζητάς συγνώμη από την ταμία, προσπαθώντας να εκκινήσεις μια ζεστή προσωπική κουβέντα μαζί της, ώστε να ζηλεψει η γκόμενα. Κάνεις eye-contact μαζί της καθώς σου δίνει η ταμίας τα ρέστα και φεύγεις. Στην έξοδο περιμένεις δήθεν για να βάλεις τα ψιλά στο πορτοφόλι, αφήνεις ένα 2ευρω να πέσει κάτω και το αγνοείς επιδεικτικά. Το μαζέυει η λεγάμενη και ΜΠΑΜ!

Εικόνα

Επαιξες μπάλα...
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

xioni
Δημοσιεύσεις: 1606
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Αντε γεια!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 09 Ιουν 2022, 11:35

nick έγραψε:
09 Ιουν 2022, 00:57
Αγις έγραψε:
09 Ιουν 2022, 00:51
nick έγραψε:
09 Ιουν 2022, 00:50
Ο χιόνι και ο volk είναι το ίδιο άτομο.
:o
Ο χιόνι δημιούργησε έναν χαρακτήρα για να τον μπινελικωνει όλη μέρα.
:smt005::smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Αντε γεια!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 09 Ιουν 2022, 12:07

Bazoomba έγραψε:
09 Ιουν 2022, 11:30
Gherschaagk έγραψε:
09 Ιουν 2022, 10:48
Bazoomba έγραψε:
09 Ιουν 2022, 10:36

Δεν είναι ποτέ αργά.
Ξέρεις τι φταίει; Δεν πηγαίνεις συχνά στο σούπερ μάρκετ, να γίνει παιχνίδι. :g030:
Εγώ πηγαίνω 3 φορές τη βδομάδα σχεδόν σούπερ μάρκετ και δεν έχω καταλάβει τπτ. Πρέπει να πηγαίνω πιο συχνά;
Τουλάχιστον 1 φορά την μέρα...Τι ώρες πας; Να αποφεύγεις το άνοιγμα και το κλείσιμο γιατί τότε κανείς δεν έχει στο νου του να κάνει παιχνίδι. Επιπλέον, να επιλέγεις το ψευδοτσεκάρισμα να γίνεται σε διαμπερή ράφια ώστε το οπτικό σου πεδίο να περιλαμβάνει και άλλους διαδρόμους. Πίστεψε με δεν ξέρεις πόσες φορές κοιτούσα στον διάδρομο με τα ρεβύθια Αμφίσσης ενώ το δυνητικό μου μπάσιμο βρισκόταν στον διάδρομο με τις σάλτσες Barilla. Τι άλλο;

Α, ναι! Στον διάδρομο με τα αλλαντικά και τα χύμα τυριά, δεν πρέπει ποτέ να ζητήσεις Gouda ή Edam, για κάποιον λόγο και μόνο στο άκουσμα ρίχνει την λίμπιντο. Από μπισκότα παίρνεις μόνο Βιολάντα με βρώμη και δίνεις έμφαση η ημερομηνία λήξης να πλησιάζει για να δείξεις στο δυνητικό ταίρι ότι είσαι ριψοκίνδυνος. Στο ταμείο περνάς πάντα από το section με τα προφυλακτικά, αρπάζεις το xl πρώτα, ξεφυσάς καγχάζοντας μα τελικά θα διαλέξεις τα medium φροντίζοντας το ταίρι να δει την πράξη σου για να καταλάβει ότι δεν έχεις κόμπλεξ με τον ανδρισμό σου. Περνάς επιδεικτικά απο κόντα της και πηγαίνεις στα ράφια με τα είδη μπάνιου για να δείξεις ότι κατά βάθος το ρίσκο που πήρες με τα μπισκότα Βιολάντα ήταν υπολογισμένο. Πληρώνεις πάντα με μετρητά. 1,60 τα Τσίτος; Δίνεις 100ευρώ και ζητάς συγνώμη από την ταμία, προσπαθώντας να εκκινήσεις μια ζεστή προσωπική κουβέντα μαζί της, ώστε να ζηλεψει η γκόμενα. Κάνεις eye-contact μαζί της καθώς σου δίνει η ταμίας τα ρέστα και φεύγεις. Στην έξοδο περιμένεις δήθεν για να βάλεις τα ψιλά στο πορτοφόλι, αφήνεις ένα 2ευρω να πέσει κάτω και το αγνοείς επιδεικτικά. Το μαζέυει η λεγάμενη και ΜΠΑΜ!

[img]https://i.postimg.cc/xT18p4xx/cdc4 ... .jpg[/img]

Επαιξες μπάλα...
I'm profoundly shocked and impressed at the same time.

Σε απλά ελληνικά, έκλαψα. :smt005::smt005::smt005:

Άπειρα ρισπεκτ Αβέρκιε.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32899
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αντε γεια!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 09 Ιουν 2022, 12:10

Bazoomba έγραψε:
09 Ιουν 2022, 10:36

Δεν είναι ποτέ αργά.
Ξέρεις τι φταίει; Δεν πηγαίνεις συχνά στο σούπερ μάρκετ, να γίνει παιχνίδι. :g030:
λοιπον, ητανε μια που δουλευε στο σμ στα τυρια, οταν ημανε 15 χρονω, θατανε 20-25, ΜΟΥΝΑΡΑ κατα νταντζε. πηγαινα να βοηθαω τη γιαγια μου στα ψωνια, δηθεν, αλλα επαιρνα δουλεια για το σπιτι. ελοιπον, ακομη στα τυρια δουλευει, κατα συμπτωση στο σμ που συχναζω τωρα, και αν και πλεον 55αρα η κατι τετοιο, βαστιεται. δεν ειχα το θαρρος τοσα χρονια να της την πεσω, τι πρεπει να κανω, να κλεισω πονηρα το ματι λεγοντας "1 κιλο φετα δωδωνη";
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Αντε γεια!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 09 Ιουν 2022, 12:17

Bazoomba έγραψε:
09 Ιουν 2022, 11:30

Τουλάχιστον 1 φορά την μέρα...Τι ώρες πας; Να αποφεύγεις το άνοιγμα και το κλείσιμο γιατί τότε κανείς δεν έχει στο νου του να κάνει παιχνίδι. Επιπλέον, να επιλέγεις το ψευδοτσεκάρισμα να γίνεται σε διαμπερή ράφια ώστε το οπτικό σου πεδίο να περιλαμβάνει και άλλους διαδρόμους. Πίστεψε με δεν ξέρεις πόσες φορές κοιτούσα στον διάδρομο με τα ρεβύθια Αμφίσσης ενώ το δυνητικό μου μπάσιμο βρισκόταν στον διάδρομο με τις σάλτσες Barilla. Τι άλλο;

Α, ναι! Στον διάδρομο με τα αλλαντικά και τα χύμα τυριά, δεν πρέπει ποτέ να ζητήσεις Gouda ή Edam, για κάποιον λόγο και μόνο στο άκουσμα ρίχνει την λίμπιντο. Από μπισκότα παίρνεις μόνο Βιολάντα με βρώμη και δίνεις έμφαση η ημερομηνία λήξης να πλησιάζει για να δείξεις στο δυνητικό ταίρι ότι είσαι ριψοκίνδυνος. Στο ταμείο περνάς πάντα από το section με τα προφυλακτικά, αρπάζεις το xl πρώτα, ξεφυσάς καγχάζοντας μα τελικά θα διαλέξεις τα medium φροντίζοντας το ταίρι να δει την πράξη σου για να καταλάβει ότι δεν έχεις κόμπλεξ με τον ανδρισμό σου. Περνάς επιδεικτικά απο κόντα της και πηγαίνεις στα ράφια με τα είδη μπάνιου για να δείξεις ότι κατά βάθος το ρίσκο που πήρες με τα μπισκότα Βιολάντα ήταν υπολογισμένο. Πληρώνεις πάντα με μετρητά. 1,60 τα Τσίτος; Δίνεις 100ευρώ και ζητάς συγνώμη από την ταμία, προσπαθώντας να εκκινήσεις μια ζεστή προσωπική κουβέντα μαζί της, ώστε να ζηλεψει η γκόμενα. Κάνεις eye-contact μαζί της καθώς σου δίνει η ταμίας τα ρέστα και φεύγεις. Στην έξοδο περιμένεις δήθεν για να βάλεις τα ψιλά στο πορτοφόλι, αφήνεις ένα 2ευρω να πέσει κάτω και το αγνοείς επιδεικτικά. Το μαζέυει η λεγάμενη και ΜΠΑΜ!

Εικόνα

Επαιξες μπάλα...
ΈΠΟΣ :rofl::rofl:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70554
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αντε γεια!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Ιουν 2022, 12:30

Ασέβαστος έγραψε:
09 Ιουν 2022, 12:10
Bazoomba έγραψε:
09 Ιουν 2022, 10:36

Δεν είναι ποτέ αργά.
Ξέρεις τι φταίει; Δεν πηγαίνεις συχνά στο σούπερ μάρκετ, να γίνει παιχνίδι. :g030:
λοιπον, ητανε μια που δουλευε στο σμ στα τυρια, οταν ημανε 15 χρονω, θατανε 20-25, ΜΟΥΝΑΡΑ κατα νταντζε. πηγαινα να βοηθαω τη γιαγια μου στα ψωνια, δηθεν, αλλα επαιρνα δουλεια για το σπιτι. ελοιπον, ακομη στα τυρια δουλευει, κατα συμπτωση στο σμ που συχναζω τωρα, και αν και πλεον 55αρα η κατι τετοιο, βαστιεται. δεν ειχα το θαρρος τοσα χρονια να της την πεσω, τι πρεπει να κανω, να κλεισω πονηρα το ματι λεγοντας "1 κιλο φετα δωδωνη";
1 κιλό φέτα δωδώνη την καλή. :smt047
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών