Εκείνη 23 ετών, πλούσιος 63χρονος ο σύζυγός της: «Δε με παντρεύτηκε για τα λεφτά μου»

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Εκείνη 23 ετών, πλούσιος 63χρονος ο σύζυγός της: «Δε με παντρεύτηκε για τα λεφτά μου»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 07 Ιούλ 2022, 01:10

Εκείνη 23 ετών, πλούσιος 63χρονος ο σύζυγός της: «Δε με παντρεύτηκε για τα λεφτά μου»

Εκείνη 23 ετών, πλούσιος 63χρονος ο σύζυγός της: «Δε με παντρεύτηκε για τα λεφτά μου» λέει με σιγουριά ο ίδιος
by Evi06/07/2022 16:13

Εικόνα


Ο έρωτας χτύπησε την πόρτα σε έναν 60άρη και δηλώνει απόλυτα βέβαιος πως η σχέση του με την 23 ετών γυναίκα του δε βασίζεται στα λεφτά.

«Ήμουν 60 ετών. Μόλις είχα πάρει σύνταξη και είχα αποσυρθεί στο εξοχικό μου σπίτι στην Δομινικανή Δημοκρατία για να περάσω ήσυχα το υπόλοιπο της ζωής μου. Τα παιδιά μου έχουν ενηλικιωθεί, με την πρώην γυναίκα μου έχουμε χωρίσει εδώ και τρία χρόνια οπότε ζούσα απαλλαγμένος από άγχη και υποχρεώσεις. Η μόνη μου ευθύνη ήταν τα οκτώ αδέσποτα σκυλιά που είχα υιοθετήσει.

Η αρχή της γνωριμίας

Εικόνα

Μια μέρα, χαζεύοντας μια ομάδα για φιλόζωους στο Facebook, είδα μια ανάρτηση της Alex και της έστειλα μήνυμα. Παρότι ήταν μόλις 20 ετών και ζούσε στις ΗΠΑ, μου απάντησε. Σιγά σιγά, οι διαδικτυακές μας επικοινωνίες μετατράπηκαν σε ολονύχτιες τηλεφωνικές συνομιλίες μέχρι που μια μέρα την προσκάλεσα να με επισκεφτεί.

Αφού ζήτησε την άδεια της μητέρας της, η οποία είναι 10 χρόνια νεότερή μου, πήρε την απόφαση και ήρθε να γνωριστούμε από κοντά. Σε λιγότερο από έναν χρόνο, κι αφού δεν έφυγε ποτέ από την Δομινικανή Δημοκρατία, με παντρεύτηκε!

Η αντίδραση των οικείων τους
Ωστόσο, μέχρι να ανταλλάξουμε όρκους, αντιμετωπίσαμε την αμηχανία που προκαλούσε η σχέση μας σε άλλους. Οι φίλοι μας, τόσο οι δικοί της όσο και οι δικοί μου, αναρωτιόνταν αν ήταν λογικό να προχωρήσουμε σε γάμο. Οι γιοι μου, μορφωμένοι, φιλελεύθεροι και διανοούμενοι κι οι δύο, δεν ήξεραν πώς να διαχειριστούν το να είναι πάνω από έξι χρόνια μεγαλύτεροι από την 23 ετών γυναίκα του πατέρα τους. Η μητέρα μου, πάλι, αντιμετώπισε την είδηση του γάμου μας με τρόμο και αποστροφή ενώ η μητέρα της Alex, την οποία είχα καταλήξει να λατρεύω, ήταν εξίσου ανήσυχη με την οικογένειά μου.

Η αντίδραση του κόσμου
«Αλλά αυτό που μας ζόρισε περισσότερο ήταν η στερεοτυπική εντύπωση ότι είχαμε μπει σε μια “σχέση συμφέροντος” – ότι δηλαδή προσφέρω στην νεότερη γυναίκα μου οικονομική υποστήριξη με αντάλλαγμα το σεξ. Εγώ, όμως, δεν είχα ανάγκη να παντρευτώ για το σεξ και εκείνη δεν είχε ανάγκη να παντρευτεί για τα χρήματα, παρόλο που αυτό ακριβώς σκέφτηκαν όλοι», τονίζει για τη σχέση του με την 23 ετών κοπέλα.

Μόνο οι λίγοι που μας γνωρίζουν – οι φίλοι και οι στενοί συγγενείς μας – ξέρουν την αλήθεια. Η γυναίκα μου είναι μια επιτυχημένη ζωγράφος κι εγώ αποσύρθηκα από μια μεγάλη καριέρα στα κτηματομεσιτικά για να αφοσιωθώ, επιτέλους, στη συγγραφή» λέει ο Jeffrey και συνεχίζει:

«Έχουμε σταματήσει εδώ και καιρό να δίνουμε σημασία στις μικρές ταπεινώσεις που αντιμετωπίζουμε καθημερινά. Δεν έχουμε πάει ούτε μια φορά σε εστιατόριο και να μη μας έχει ρωτήσει κάποιος τι θα παραγγείλει η κόρη μου. Και πού να αποφασίσει κιόλας η γυναίκα μου να κεράσει εκείνη το δείπνο, με τα δικά της χρήματα: ο σερβιτόρος δεν θα την πάρει στα σοβαρά όταν ζητήσει το λογαριασμό» προσθέτει για την 23 ετών γυναίκα του.

«Όμως», καταλήγει, «σε μια εποχή που σχεδόν οι μισοί γάμοι καταλήγουν σε διαζύγιο, σπάνια θα αμφισβητηθεί μια μακροχρόνια σχέση που όχι απλώς επιβιώνει, αλλά είναι και ευτυχισμένη. Ελπίζω να ζήσω αρκετά για να το δω αυτό να συμβαίνει στη δική μας».


Ο ερως χρονια δεν κοιτα αναμφιβολως. :giggle:



Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70524
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Εκείνη 23 ετών, πλούσιος 63χρονος ο σύζυγός της: «Δε με παντρεύτηκε για τα λεφτά μου»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 07 Ιούλ 2022, 17:49

Αν περνάνε καλά, γιατί όχι; Κατά τα φαινόμενα ο τύπος δεν κάνει μια χλιδάτη ζωή, έχουν κοινά ενδιαφέροντα και ούτε είναι τόσο μεγάλος ώστε να πρόκειται να κληρονομήσει η νεαρή κάποια μεγάλη περιουσία, σύντομα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.


Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16366
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Εκείνη 23 ετών, πλούσιος 63χρονος ο σύζυγός της: «Δε με παντρεύτηκε για τα λεφτά μου»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 07 Ιούλ 2022, 17:52

plouf έγραψε:
07 Ιούλ 2022, 01:10
Ελπίζω να ζήσω αρκετά για να το δω αυτό να συμβαίνει στη δική μας».
:-|
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23612
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Εκείνη 23 ετών, πλούσιος 63χρονος ο σύζυγός της: «Δε με παντρεύτηκε για τα λεφτά μου»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 07 Ιούλ 2022, 17:53

plouf έγραψε:
07 Ιούλ 2022, 01:10


«Όμως», καταλήγει, «σε μια εποχή που σχεδόν οι μισοί γάμοι καταλήγουν σε διαζύγιο, σπάνια θα αμφισβητηθεί μια μακροχρόνια σχέση που όχι απλώς επιβιώνει, αλλά είναι και ευτυχισμένη. Ελπίζω να ζήσω αρκετά για να το δω αυτό να συμβαίνει στη δική μας».


Ε, δεν θα είναι δα και τόσο μακροχρόνια πχια :roll:
Frappezitis έγραψε:
11 Μάιος 2024, 17:06
Ένα μεγάλο μπράβο στην Μαρίνα Σάττι που εκπροσωπεί επαξίως τον λαό μας γεμίζοντας το Instagram με εικόνες από καρπούζια

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14627
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Εκείνη 23 ετών, πλούσιος 63χρονος ο σύζυγός της: «Δε με παντρεύτηκε για τα λεφτά μου»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 07 Ιούλ 2022, 17:54

Τον έχει τρελανει στα τσιμπουκια
Μισος έμεινε.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7438
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Εκείνη 23 ετών, πλούσιος 63χρονος ο σύζυγός της: «Δε με παντρεύτηκε για τα λεφτά μου»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 07 Ιούλ 2022, 17:56

Daje έγραψε:
07 Ιούλ 2022, 17:54
Τον έχει τρελανει στα τσιμπουκια
Μισος έμεινε.
Τριχες. Μετα απο την πρωτη πιπα, αυτος θα θελει υπνακο. Θα γλυφει πομολα η πιτσιρικα.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Εκτωρ
Δημοσιεύσεις: 2395
Εγγραφή: 20 Φεβ 2022, 01:30
Phorum.gr user: Έκτωρ

Re: Εκείνη 23 ετών, πλούσιος 63χρονος ο σύζυγός της: «Δε με παντρεύτηκε για τα λεφτά μου»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εκτωρ » 07 Ιούλ 2022, 18:03

Parrot έγραψε:
07 Ιούλ 2022, 17:51
Καλά αυτός δεν ντρέπεται λίγο..;;
Εσύ είσαι, μαμά; Τώρα με παρακολουθείς και στο διαδίκτυο;

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4531
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Εκείνη 23 ετών, πλούσιος 63χρονος ο σύζυγός της: «Δε με παντρεύτηκε για τα λεφτά μου»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 07 Ιούλ 2022, 18:08

Δεν νομίζω πως συμβαίνει κάτι τέτοιο αλλά το αποκλείετε να έχει κάποιου είδους φετίχ η μικρή;
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12056
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Εκείνη 23 ετών, πλούσιος 63χρονος ο σύζυγός της: «Δε με παντρεύτηκε για τα λεφτά μου»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 07 Ιούλ 2022, 18:19

Το μονο που δεν με αρεσει ειναι η μεγαλη διαφορα υψους που εχουν, θεωρω πως τα ζευγαρια δεν πρεπει να εχουν μεγαλη αποκλιση υψους μεταξυ τους αλλα και παλι δεν ειναι δικη μου δουλεια
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4378
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Εκείνη 23 ετών, πλούσιος 63χρονος ο σύζυγός της: «Δε με παντρεύτηκε για τα λεφτά μου»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 07 Ιούλ 2022, 18:44

Είναι μικρότερη από μένα και αυτός μεγαλύτερος απ'τον πατέρα μου.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14579
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Εκείνη 23 ετών, πλούσιος 63χρονος ο σύζυγός της: «Δε με παντρεύτηκε για τα λεφτά μου»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 07 Ιούλ 2022, 18:48

Αυτός ο ξερακιανος δεν μπορεί να πάρει τα πόδια του, όχι να πηδαει κάθε μέρα τρεις απανωτές φορές την 23 χρόνη.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Εκείνη 23 ετών, πλούσιος 63χρονος ο σύζυγός της: «Δε με παντρεύτηκε για τα λεφτά μου»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 08 Ιούλ 2022, 20:16

Είστε κακοπροαίρετοι,μπορεί να είχε λεφτά αισθήματα.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40350
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Εκείνη 23 ετών, πλούσιος 63χρονος ο σύζυγός της: «Δε με παντρεύτηκε για τα λεφτά μου»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Ιούλ 2022, 20:18

Ενα 10% των γυναικων συμφωνα με οσα μου λενε οι ιδιες θελουν αντρα στην ηλικια του μπαμπα τους. Και καμια φορα οι 50ρηδες ειναι μικροι για τα γουστα τους.

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών