LGBT News

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29193
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: LGBT News

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 08 Φεβ 2023, 19:25

08.02.2023
Νέος Κόσμος: «Με κατηγορεί πως τον βίασα επειδή τον απέρριψα» λέει ο άγνωστος που παρουσιάστηκε ως γυναίκα.
Σύμφωνα με το τραβεστί ο 22χρονος τον κάλεσε τουλάχιστον 10 φορές την επόμενη ημέρα.

Εικόνα

Ο άγνωστος που παρουσιάστηκε ως γυναίκα και κατηγορείται ότι βίασε έναν 22χρονο, ο οποίος είχε κλείσει ερωτικό ραντεβού μαζί της μέσω ιστοσελίδας γνωριμιών, δίνει την δική του εκδοχή για την υπόθεση (https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/e ... -rantevou/).




Σύμφωνα με όσα κατέθεσε στο Αστυνομικό τμήμα, στο οποίο πήγε αυτοβούλως, ο 22χρονος άδικα τον κατηγορεί ότι τον βίασε και πως οι κατηγορίες ήταν αποτέλεσμα της απόρριψης για σχέση μαζί του.

Συγκεκριμένα ο άγνωστος αναφέρει στην κατάθεσή του:
«Είμαι τραβεστί και νιώθω έτσι από τότε που γεννήθηκα. Διατηρώ κάποιες ιστοσελίδες στο διαδίκτυο με τις οποίες αναζητώ και παρέχω συντροφιά».

«Στις 29/1/2023 δέχτηκα τηλεφώνημα από έναν κύριο ”Ανδρέα” ο οποίος μου ζήτησε να με συναντήσει για να γνωριστούμε και να υπάρξει πιο σοβαρή εξέλιξη με την προοπτική να συναφθεί σχέση μεταξύ μας. Γνώριζε ότι είμαι τραβεστί και έπειτα από λίγη ώρα που συνομιλούσαμε τηλεφωνικώς μου ζήτησε παρακαλώντας με να με επισκεφτεί στο χώρο μου»
, λέει αρχικά στην κατάθεσή του, ενώ στη συνέχεια αποκαλύπτει όλα όσα έγιναν σε ενοικιαζόμενο διαμέρισμα στον Νέο Κόσμο.

«Αφού περάσαμε λίγο χρόνο μαζί συζητώντας, του είπα να κατευθυνθεί στην τουαλέτα να κάνει μπάνιο γιατί μύριζε άσχημα. Μετά από αυτό προβήκαμε σε σεξουαλική επαφή ενεργοπαθητικά τόσο ο ένας όσο και ο άλλος και αφού ολοκληρώθηκε η πράξη εκείνος μου ζήτησε να συνεχιστεί η μεταξύ μας σχέση».

«Θέλω να τονίσω ότι όλο αυτό έγινε άνευ οικονομικού ανταλλάγματος καθώς ούτε εγώ ζήτησα χρήματα ούτε εκείνoς μου προσέφερε. Επίσης θέλω να αναφέρω ότι και οι δυο ήρθαμε σε οργασμό και δεν έδειξε κάποια δυσφορία από την ερωτική πράξη. Μετά από μια ώρα αποχώρησε από το διαμέρισμα».


Σύμφωνα με το τραβεστί ο 22χρονος τον κάλεσε τουλάχιστον 10 φορές την επόμενη ημέρα.

«Την επομένη μέρα με ξανακάλεσε περίπου δέκα φορές και αφού απάντησα την τελευταία εξ αυτών με αποκάλεσε “μωρό μου” και σε στιχομυθία με τη μητέρα του με αποκάλεσε σε εκείνη ως “κοπέλα του”. Επειδή όλα αυτά μου ακούγονταν αλλοπρόσαλλα και ενοχλητικά του είπα να μη με ξαναπάρει τηλέφωνο και πως αν ήθελα να επικοινωνούμε περαιτέρω θα επικοινωνούσα εγώ μαζί του».

Στην κατάθεση, το τραβεστί αναφέρει ότι έμαθε από το διαδίκτυο ότι μια τρανς βίασε έναν 22χρονο και κάλεσε αμέσως στο Αστυνομικό Τμήμα της Ακρόπολης, ενώ προσήλθε αυτοβούλως για να παρέχει τις αναγκαίες εξηγήσεις.

Από την πλευρά του ο 22χρονος είχε καταγγείλει ότι έψαχνε για ερωτική επαφή και βρήκε σε ιστοσελίδα αγγελία που είχε τη φωτογραφία μιας γυναίκας με το όνομα ”Γκαμπριέλα”, την κάλεσε και την ρώτησε πολλές φορές αν είναι κανονική γυναίκα και πήρε καταφατική απάντηση.

«Μου είπε ότι παίρνει 50 ευρώ αλλά εγώ της είπα ότι δεν εργάζομαι αυτή την περίοδο και μου απάντησε ότι θα τα βρούμε από κοντά. Στη συνέχεια μου έδωσε τη διεύθυνσή της για να πάω. Όταν μπήκα στο σπίτι της μου πρότεινε να κάνω μπάνιο δίνοντάς μου και μια πετσέτα να τυλιχτώ. Εκείνη φορούσε ένα νυχτικό λευκού χρώματος, ένα μπλουζάκι πράσινο και μια φούστα χρώματος μαύρου».

«Όταν τελείωσα από το μπάνιο μου είπε να είμαι μπρούμυτα για να έρθει να με χαϊδέψει πρώτα πριν ξεκινήσουμε. Τότε αφού ξάπλωσα όπως μου είπε χωρίς ρούχα, ένιωσα να βρίσκεται από πάνω μου. Εκείνη τη στιγμή αντιλήφθηκα ότι δεν είναι κανονική γυναίκα αλλά τρανσέξουαλ. Προσπαθούσα να τραβηχτώ και να σηκωθώ από το κρεβάτι, αλλά εκείνη με κρατούσε κάτω και μου έλεγε να μην σφίγγομαι και να χαλαρώσω».


Στη συνέχεια ο 22χρονος κατέθεσε ότι το μαρτύριό του διήρκησε μια ώρα, ενώ όπως επισήμανε στους αστυνομικούς έχει κλείσει στο παρελθόν και άλλα ραντεβού αλλά με κανονικές γυναίκες. «Ό,τι έγινε, έγινε χωρίς τη θέληση μου γιατί δεν γνώριζα ότι είναι τραβεστί, ούτε με ρώτησε αν ήθελα να μου κάνει ότι έγινε».

Η υπόθεση έχει πάρει πλέον το δρόμο της δικαιοσύνης για να αποφανθεί αν πρόκειται για περιστατικό βιασμού ή εκδίκησης λόγω συναισθηματικής απόρριψης.
https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/e ... s-gynaika/

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29193
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: LGBT News

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 08 Φεβ 2023, 22:15

7 Φεβρουαρίου, 2023
Πρώην τραπεζίτης μεταμορφώθηκε …«σε δράκο χωρίς φύλο»
Η 61χρονη Tiamat Legion Medusa τα τελευταία χρόνια είχε όνειρο ζωής να γεμίσει το σώμα της με τατουάζ, piercings και εμφυτεύματα, έτσι όμως έχασε για πάντα τον γιο της (του-το)...

Εικόνα

Έκανε πραγματικότητα τη φαντασίωσή του για να αλλάξει το σώμα του αλλά η οικογένειά του τον έχει βάλει στο περιθώριο. Ένας πρώην τραπεζίτης που είχε όνειρο ζωής να καλύψει το σώμα του με τατουάζ και σκουλαρίκια σε μια προσπάθεια να γίνει ο «πρώτος δράκος χωρίς φύλο στον κόσμο» μιλάει για τη δραματική μεταμόρφωση που έχει υποστεί το σώμα του.


Ο 61χρονος Tiamat Legion Medusa, ο οποίος κατάγεται από το Τέξας, πέρασε την τελευταία δεκαετία της ζωής του υποβάλλοντας τον εαυτό του σε μια επική μεταμόρφωση.

Άλλαξε κυριολεκτικά δέρμα και μεταμορφώθηκε σε «μυθικό τέρας».

Εικόνα

Σε συνέντευξη που παραχώρησε στον YouTuber Anthony Padilla, ο Tiamat Legion Medusa – που γεννήθηκε Richard Hernandez και τώρα χρησιμοποιεί τις αντωνυμίες αυτοί/αυτές- εξήγησε ότι εργαζόταν ως τραπεζίτης πριν αποφασίσει ότι θέλει να παραιτηθεί.

«Ήμουν στα τέλη της δεκαετίας των 40, πριν γίνω το φρικιό που είμαι… Είχα ήδη 79 piercings και τα περισσότερα από αυτά ήταν κρυμμένα», εξήγησε ο Tiamat Legion Medusa, ο οποίος στο διαδίκτυο χρησιμοποιεί το όνομα Dragon Lady Medusa. «Κάποια από αυτά τα έβγαζα κάθε μέρα και να τα ξαναέβαζα, πράγμα που είχα συνηθίσει να κάνω».

Εικόνα
Ο Richard Hernandez – απεικονίζεται στη δεκαετία του 1980. Στο παρελθόν εργάστηκε ως τραπεζίτης.

Ωστόσο, ονειρευόταν από καιρό να προσθέσει πιο εμφανή piercings και τατουάζ τα οποία δεν θα του επέτρεπαν να εργάζεται σε τράπεζα. Στη συνέχεια εγκατέλειψε την καριέρα του στα οικονομικά και ξεκίνησε το όνειρο του δράκου.

Στα χρόνια που μεσολάβησαν από τότε, έκανε τατουάζ στο πρόσωπό του, χώρισε τη γλώσσα του και πρόσθεσε ακόμη και εμφυτεύματα κέρατα αξίας 80.000 δολαρίων στο μέτωπό του.

Η ακραία αλλαγή στην εξωτερική του εμφάνιση είχε ως αποτέλεσμα να αποξενωθεί από τον ενήλικο γιο του.

Εικόνα

Η σχέση που είχα με τον γιο μου έχει αλλάξει», εξομολογήθηκε. «Την εποχή που ξεκίνησα τη μεταμόρφωσή μου, ο γιος μου είχε ήδη κλείσει τα 16 και με απέρριψε από τότε».

«Ο γιος μου δεν είναι στη ζωή μου εδώ και επτά χρόνια, ελπίζω ότι τουλάχιστον με παρακολουθεί στο διαδίκτυο, γιατί ο λόγος που είμαι εκεί έξω σε τόσο μεγάλο βαθμό είναι γι’ αυτόν», είπε με εμφανή τη μελαγχολία στο πρόσωπό του.

Εικόνα
Η Μέδουσα έχει αποξενωθεί από τον ενήλικο γιο της, ο οποίος δεν καταλαβαίνει την επική μεταμόρφωσή της.

Εν τω μεταξύ, ο ίδιος θέλει να αποδείξει ότι μπορεί κάποιος να είναι ταυτόχρονα επιτυχημένος και αντισυμβατικός. Ενθάρρυνε όλους τους ανθρώπους που έχουν κολλήσει να ακολουθήσουν τον δρόμο τους.

«Είναι απίστευτο να ακούς και να βλέπεις ανθρώπους που δεν με ξέρουν να υποθέτουν αυτόματα ότι είμαι αποτυχημένη, ότι δεν έχω καταφέρει ποτέ τίποτα στη ζωή μου ή ότι είμαι αδαής και μάλλον δεν έχω αποφοιτήσει από το λύκειο», είπε χαρακτηριστικά.

Τα συμπεράσματα, δικά σας…


https://nypost.com/2023/01/31/im-an-ex- ... alk-to-me/
https://primenews.press/proin-trapeziti ... horis-fylo

https://twitter.com/medusatiamat?lang=en



axilmar
Δημοσιεύσεις: 8354
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: LGBT News

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 10 Φεβ 2023, 16:45

Ω ρε τρελα που υπαρχει...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: LGBT News

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 10 Φεβ 2023, 16:54

axilmar έγραψε:
10 Φεβ 2023, 16:45
Ω ρε τρελα που υπαρχει...
Απελπισία είναι και όχι τρέλλα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8354
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: LGBT News

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 11 Φεβ 2023, 12:15

ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Φεβ 2023, 16:54
axilmar έγραψε:
10 Φεβ 2023, 16:45
Ω ρε τρελα που υπαρχει...
Απελπισία είναι και όχι τρέλλα.
Απελπισια στα ορια της τρελας...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: LGBT News

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Φεβ 2023, 12:18

axilmar έγραψε:
11 Φεβ 2023, 12:15
ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Φεβ 2023, 16:54
axilmar έγραψε:
10 Φεβ 2023, 16:45
Ω ρε τρελα που υπαρχει...
Απελπισία είναι και όχι τρέλλα.
Απελπισια στα ορια της τρελας...
Δυστυχισμένος άνθρωπος είναι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8354
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: LGBT News

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 11 Φεβ 2023, 12:21

ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Φεβ 2023, 12:18
axilmar έγραψε:
11 Φεβ 2023, 12:15
ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Φεβ 2023, 16:54


Απελπισία είναι και όχι τρέλλα.
Απελπισια στα ορια της τρελας...
Δυστυχισμένος άνθρωπος είναι.
Σιγουρα, και εχει φτασει σε ορια τρελας.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: LGBT News

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Φεβ 2023, 12:25

axilmar έγραψε:
11 Φεβ 2023, 12:21
ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Φεβ 2023, 12:18
axilmar έγραψε:
11 Φεβ 2023, 12:15

Απελπισια στα ορια της τρελας...
Δυστυχισμένος άνθρωπος είναι.
Σιγουρα, και εχει φτασει σε ορια τρελας.
Συμφωνώ αλλά σχετικές παραλλαγές παίζουν και στους στρέιτ.
Γιατί το θέμα δεν είναι μόνον τα κέρατα, τα τατού και η διχαλωτή γλώσσα.

Και οι πιο σοφτ παραλλαγές σε παραμορφωμένους τύπους και τύπισες που έχουν κάνει δεκάδες πλαστικές, επειδή δεν μπορούν να αποδεχθούν τη φυσική εξέλιξη, την ίδια δυστυχία εκφράζουν.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 11 Φεβ 2023, 12:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8354
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: LGBT News

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 11 Φεβ 2023, 12:26

ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Φεβ 2023, 12:25
axilmar έγραψε:
11 Φεβ 2023, 12:21
ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Φεβ 2023, 12:18


Δυστυχισμένος άνθρωπος είναι.
Σιγουρα, και εχει φτασει σε ορια τρελας.
Συμφωνά αλλά σχετικές παραλλαγές παίζουν και στους στρέιτ.
Γιατί το θέμα δεν είναι μόνον τα κέρατα, τα τατού και η διχαλωτή γλώσσα.

Και οι πιο σοφτ παραλλαγές σε παραμορφωμένους τύπους και τύπισες που έχουν κάνει δεκάδες πλαστικές, επειδή δεν μπορούν να αποδεχθούν τη φυσική εξέλιξη, την ίδια δυστυχία εκφράζουν.
:+1:

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22781
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: LGBT News

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 11 Φεβ 2023, 12:26

καλά. κι εγώ θα ανοίξω νήμα "τα νέα της ελληνικής οικογενειας" και θα βάλω όποιον πατέρα η θείο βιάζει πιτσιρίκια. κλείστε αυτό το ηλίθιο νήμα, ήμαρτον. έχει και η μαλακιά τα όρια της.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29193
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: LGBT News

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 12 Φεβ 2023, 21:09

02-11-2023
ΑΛΛΑΖΟΥΝ όσα ξέραμε! Μεταμοσχεύσεις ΜΗΤΡΑΣ σε τρανς γυναίκες για να γεννούν μωρά.

Εικόνα

Σαράντα πέντε χρόνια μετά τη γέννηση του πρώτου «μωρού με δοκιμαστικό σωλήνα» στον κόσμο,


οι χειρουργοί προετοιμάζονται για μια άλλη ιστορική πρωτιά: τη μεταμόσχευση μήτρας στο σώμα κάποιου που γεννήθηκε αρσενικό.

Οι επιστήμονες εργάζονται πάνω στις μεταμοσχεύσεις μήτρας σε τρανς γυναίκες, σύμφωνα με άρθρο που δημοσιεύτηκε στο ιατρικό περιοδικό Fertility and Sterility.

Η πρώτη τέτοια διαδικασία είναι πιθανό να γίνει «μέσα στα επόμενα χρόνια, αν όχι νωρίτερα».

Μια ομάδα στην κλινική του Κλίβελαντ του Οχάιο, η πρώτη στη Βόρεια Αμερική που μεταμόσχευσε μια μήτρα από έναν αποθανόντα δότη σε μια γυναίκα που γεννήθηκε χωρίς μήτρα.

Τι μεταδίδεται:

«Εάν οι ανατομικές προκλήσεις στις τρανς γυναίκες μπορούν να ξεπεραστούν – και οι χειρουργοί είπαν ότι καμία δεν φαίνεται ανυπέρβλητη – οι μεταμοσχεύσεις μήτρας θα επέτρεπαν στις τρανς γυναίκες να κυοφορήσουν και να γεννήσουν ένα παιδί. Το μωρό θα γεννιόταν με καισαρική τομή.

Σε ορισμένες περιπτώσεις, η μήτρα δωρητή μπορεί να προέρχεται από έναν τρανσέξουαλ άνδρα – κάποιον που γεννήθηκε γυναίκα που μεταβαίνει σε αρσενικό και που δεν επιθυμεί πλέον μήτρα.

Άλλοι σκιαγράφησαν μια υποθετική αλλά εύλογη περίπτωση στην οποία μια διεμφυλική γυναίκα που υποβάλλεται σε μεταμόσχευση μήτρας κυοφορεί με το δικό της κατεψυγμένο σπέρμα – εγείροντας ηθικά και νομικά ζητήματα σχετικά με τον «γονικό τίτλο» που πρέπει να της δοθεί. Μητέρα? Πατέρας?».

«Φαίνεται ότι η μεταμόσχευση μήτρας σε τρανς γυναίκες ασθενείς θα γίνει σύντομα πραγματικότητα, και γι’ αυτό πρέπει προληπτικά να σχεδιάσουμε την πρόκληση που θα αντιμετωπίσουν αυτοί οι γονείς»
, έγραψε τον περασμένο Μάιο μια ομάδα από το πρόγραμμα πλαστικής και επανορθωτικής χειρουργικής του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Temple.
https://nationalpost.com/health/womb-tr ... nder-women
https://www.el.gr/nea-taxh/atzenta-2030 ... heyseis-m/

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8354
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: LGBT News

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 13 Φεβ 2023, 12:14

Μεταμοσχευσεις εγκεφαλων θα δουμε αραγε καποτε; αυτο θα λυσει το προβλημα τελειωτικα, οι αντρες θα γινονται κανονικες γυναικες και οι γυναικες κανονικοι αντρες.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8354
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: LGBT News

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 13 Φεβ 2023, 12:14

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
11 Φεβ 2023, 12:26
καλά. κι εγώ θα ανοίξω νήμα "τα νέα της ελληνικής οικογενειας" και θα βάλω όποιον πατέρα η θείο βιάζει πιτσιρίκια. κλείστε αυτό το ηλίθιο νήμα, ήμαρτον. έχει και η μαλακιά τα όρια της.
Κατσε πως θα βγαλουμε ΟΛΟΥΣ τους ομοφυλοφιλους ανωμαλους!!!

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29193
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: LGBT News

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 17 Φεβ 2023, 22:32

17.02.2023
Καναδάς: Παιδόφιλος που βίασε μωρό τριών μηνών μεταφέρθηκε σε γυναικεία φυλακή με μονάδα μητέρας και μωρού.
Μετά από χειρουργική επέμβαση που τον έκανε τρανσέξουαλ... - Κατά τη διάρκεια της δίκης του, ομολόγησε επίσης ότι έπνιξε ένα τρίχρονο αγόρι όταν ήταν μόλις 11 ετών.

Εικόνα

Ένας βίαιος Καναδός παιδόφιλος που βίασε βάναυσα ένα βρέφος τριών μηνών ενώ ήταν έφηβος, μεταφέρθηκε σε γυναικεία φυλακή με μονάδα μητέρας και μωρού μετά τη μετάβασή του από άντρας σε γυναίκα.


Ο Adam Laboucan, ο οποίος το 1999 έγινε ο νεότερος καταδικασμένος εγκληματικά βίαιος σεξουαλικός δράστης του Καναδά σε ηλικία μόλις 17 ετών, άρχισε να ταυτίζεται ως γυναίκα με το όνομα Tara Desousa και καυχιόταν ότι υποβλήθηκε σε χειρουργική επέμβαση αλλαγής φύλου γύρω στο 2018.

Λίγο μετά τη μετάβαση, ο Laboucan έλαβε άδεια να μετακομίσει σε μια πτέρυγα γυναικείων φυλακών στο Fraser Valley Institution, όπου στεγάστηκε σε ένα κελί που είναι ακριβώς δίπλα με μια μονάδα όπου οι έγκλειστες μητέρες επιτρέπεται να ζουν με τα παιδιά τους έως επτά ετών.

Οι τρόφιμοι ανέφεραν ότι ο Laboucan απειλεί συχνά τις μητέρες κάνοντας προσβλητικά σχόλια και κοιτάζοντας τα παιδιά τους, ενώ έχει εμφανιστεί ακόμη και σε εκδηλώσεις φυλακής όπου ήταν παρόντα παιδιά, σύμφωνα με το Reduxx (https://reduxx.info/canada-man-who-rape ... der-claim/).

Το έγκλημα του Λαμπουκάν θεωρήθηκε τόσο βίαιο και η συμπεριφορά του που ακολούθησε ενώ ήταν φυλακισμένος τόσο απρόβλεπτη, που του επιβλήθηκε μια σπάνια ποινή φυλάκισης χωρίς καθορισμένη διάρκεια. Κατά τη διάρκεια της δίκης του, ομολόγησε επίσης ότι έπνιξε ένα τρίχρονο αγόρι όταν ήταν μόλις 11 ετών.

Εικόνα
Ο Adam Laboucan ονομαζόταν Tara Desousa μέχρι το 2010. Αργότερα μεταφέρθηκε σε μια γυναικεία φυλακή.

Εικόνα
Το Fraser Valley Institution, η γυναικεία φυλακή όπου μεταφέρθηκε ο Laboucan.

Ο Λαμπουκάν καταδικάστηκε για τον βιασμό του τριών μηνών αγοριού που φρόντιζε όταν ήταν μόλις 15 ετών. Το θύμα τραυματίστηκε τόσο σοβαρά στην επίθεση που χρειάστηκε επανορθωτική χειρουργική επέμβαση.

Δεν είναι σαφές πότε ο Laboucan ξεκίνησε τη μετάβαση του φύλου του, αλλά κατά τη διάρκεια της δίκης του κατατέθηκε ότι είχε «τα πάντα από τρανσέξουαλ συμπεριφορά έως παιδεραστικές τάσεις», σύμφωνα με το CBC (https://www.cbc.ca/news/canada/dangerou ... s-1.195188).

Μέχρι το 2010 αποκαλούσε τον εαυτό του Tara Desousa και μέχρι το 2017 είχε μεταφερθεί στη γυναικεία φυλακή όπου ήταν βίαιος με συγκρατούμενες του, συμπεριλαμβανομένου ενός καυγά όπου «τράβηξε μια άλλη κρατούμενη από τα μαλλιά και μετά την κλώτσησε στο πρόσωπο».

Ένα χρόνο αργότερα, ένα άλμπουμ της φυλακής, έδειξε φωτογραφίες του Laboucan ντυμένο με γυναικεία ρούχα έχοντας δύο μεγάλα γυναικεία στήθη και καταχωρήθηκε με το όνομα Desousa.

«Είμαι τρανς γυναίκα και γεννήθηκα άντρας, αλλά τώρα μετά την επέμβαση έγινα ολόκληρη γυναίκα», έγραψε σε αυτό το προφίλ του φωτογραφικού άλμπουμ, «Έχω κόλπο, όχι πέος, και επίσης έχω εμφυτεύματα τζελ 720ccs DD».

Εικόνα
Μια φωτογραφία του Laboucan από το προφίλ γνωριμιών του στη φυλακή το 2018, όπου καυχιέται ότι υποβλήθηκε σε πλήρη χειρουργική επέμβαση μετάβασης φύλου.

Παρά το βίαιο παρελθόν του, ο Laboucan στεγάστηκε δίπλα στον θάλαμο με μητέρες κρατούμενες, όπου άλλες τρόφιμοι μπορούν να κάνουν αίτηση για φύλαξη παιδιών από βρέφη.

Η συνήγορος των φυλακισμένων γυναικών, Χέδερ Μέισον, είπε στη Μόνιμη Επιτροπή Δημόσιας Ασφάλειας και Εθνικής Ασφάλειας του Καναδά ότι ο Laboucan είχε κάνει πολλές μητέρες στην πτέρυγα να νιώθουν άβολα.

«Μία από αυτές τις γυναίκες ανέφερε ότι ενώ βρίσκονταν στο πρόγραμμα μητέρας-παιδιού, ένα τρανς με καταδίκες για παιδεραστία, της επιτεθηκε», είπε ο Μέισον. «Η Tara Desousa περιπλανιόταν κοντά της και στο παιδί της, κάνοντας σεξιστικά και ακατάλληλα ανταγωνιστικά σχόλια».

Η Μέισον είπε ότι άλλες τρόφιμοι της φυλακής της ανέφεραν ότι ο Laboucan «κοιτάζει» συχνά τα παιδιά που βρίσκονται στον θάλαμο.

Εικόνα
Εικόνα
Ένα από τα προφίλ γνωριμιών του Laboucan, με το όνομα Tara Desousa.

Κατά τη διάρκεια της φυλάκισής του, ο Laboucan ζήτησε και του αρνήθηκαν την αποφυλάκιση υπό όρους, πολλές φορές.

Ένα συμβούλιο αποφυλάκισης τον απέρριψε το 2010 επικαλούμενο «παράξενη σεξουαλική συμπεριφορά» και θεώρησε ότι αποτελεί απειλή για τον κόσμο, συμπεριλαμβανομένης της «έλλειψης ταυτότητας φύλου, της παρορμητικής συμπεριφοράς, της βίας και της σεξουαλικής παρέκκλισης», σύμφωνα με το CTV News.

Το συμβούλιο ανέφερε ότι ο Laboucan παραδέχτηκε ότι κακοποίησε σεξουαλικά συγγενείς και φίλους ενώ ήταν ελεύθερος. «Ακρωτηρίασε μέχρι και το πέος του στην προσπάθεια του να γίνει γυναίκα», είπε το διοικητικό συμβούλιο.

Σημείωσε επίσης τον φόνο από πνιγμό του τρίχρονου, το οποίο διέπραξε οLaboucan πάνω σε μια έκρηξη οργής. Επειδή ήταν κάτω των 12 ετών όταν συνέβη η δολοφονία, η καναδική νομοθεσία δεν τον καταδίακασε τότε για το έγκλημα.

Ο Λαμπουκάν επέδειξε επίσης βία και σεξουαλική παρέκκλιση και μέσα στη φυλακή. Το συμβούλιο αποφυλάκισης σημείωσε ότι είχε βρεθεί να υπηρετεί ως πόρνη σε άλλους κρατούμενους, ότι έπαιρνε και διακινούσε ναρκωτικά, πιάστηκε με ένα αυτοσχέδιο μαχαίρι, μαχαίρωσε έναν συγκρατούμενο του και απείλησε να δολοφονήσει μια γυναίκα δεσμοφύλακα.
https://primenews.press/kanadas-paidofi ... -kai-morou

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29193
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: LGBT News

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 05 Μαρ 2023, 20:33

03-02-2023
«Δεν είναι ανθρώπινο δικαίωμα»! Ανώτατο Δικαστήριο σε χώρα της Αμερικής απορρίπτει τους γάμους προσώπων του ίδιου φύλου.

Εικόνα

Το Ανώτατο Δικαστήριο του Παναμά απέρριψε την αναγνώριση του γάμου ομοφυλοφίλων, αποφαινόμενο πως «δεν εμπίπτει ούτε στην κατηγορία των ανθρωπίνων δικαιωμάτων,


ούτε σε αυτή των θεμελιωδών δικαιωμάτων» σε απόφασή του που είδε το φως της δημοσιότητας χθες Τετάρτη.

«Το ίσο δικαίωμα στον γάμο δεν είναι παρά φιλοδοξία, αν και θεμιτή για τις ομάδες που αφορά, δεν εμπίπτει ούτε στην κατηγορία των ανθρωπίνων δικαιωμάτων, ούτε σε αυτήν των θεμελιωδών δικαιωμάτων», αναφέρει η απόφαση του κορυφαίου παναμαϊκού δικαστικού θεσμού, η οποία φέρει ημερομηνία 16η Φεβρουαρίου.

Στο Ανώτατο Δικαστήριο του Παναμά είχαν προσφύγει το 2016 ομοφυλόφιλα ζευγάρια εναντίον του οικογενειακού κώδικα, που αναγνωρίζει τον γάμο ως ένωση αποκλειστικά και μόνο μεταξύ άνδρα και γυναίκας.

Τα ζευγάρια που προσέφυγαν χαρακτήριζαν αντισυνταγματικές τις διατάξεις του, ζητούσαν να αναγνωριστούν οι γάμοι προσώπων του ιδίου φύλου όπως σε αρκετές άλλες χώρες.

Ωστόσο, «παρά τις αλλαγές που μπορεί να συμβαίνουν στην πραγματικότητα», ο γάμος ομόφυλων ζευγαριών «δεν χαίρει συμβατικής ούτε συνταγματικής αναγνώρισης» στον Παναμά, σύμφωνα με την απόφαση που ενέκριναν έξι από τα εννέα μέλη του Ανώτατου Δικαστηρίου της χώρας της κεντρικής Αμερικής.

Οι κανόνες που επιβάλλονται με τον οικογενειακό κώδικα είναι «αντικειμενικά και λογικά δικαιολογημένοι προς το γενικό συμφέρον (σ.σ. που επιτάσσει) να προτιμώνται ενώσεις που μπορούν να γίνουν θεμέλιο οικογενειών, να διαιωνίζουν το ανθρώπινο είδος και κατά συνέπεια την κοινωνία», σύμφωνα με το Ανώτατο Δικαστήριο.
https://www.el.gr/nea-taxh/atzenta-2030 ... oma-anota/



28/02/2023
Τὰ γραμματόσημα τῆς ντροπῆς τους.

Εικόνα

Κι ἐκεῖ ποὺ θεωρούσαμε πὼς ἡ πολυμέτωπη ἐπίθεσις εὐτελείας, ὑποτελείας καὶ ἐκτροπῆς ἀπὸ κάθε ἠθικὸ καὶ ἀγαθὸ πεδίο εἶχε πιάσει πάτο καὶ δὲν μποροῦσε νὰ πάῃ πιὸ χαμηλά, ἡ ἐμφάνισις τῆς «νέας σειρᾶς» γραμματοσήμων ἀπὸ τὸ ἄσπονδα μισελληνικὸ ἑλληνόφωνο Κράτος ἦλθε, γιὰ νὰ ἐπιβεβαιώσῃ τὸν σπουδαῖο δραματουργὸ Οὐΐλλιαμ Σαίξπηρ, ὁ ὁποῖος πρέσβευε πὼς ὅσο ζοῦμε πάντα ὑπάρχει πιὸ κάτω. Ἡ διεστραμμένη φαντασία τους ἔχει πλέον μεταλλαχθῇ σὲ μολυσματικὴ πρακτική, ἡ ὁποία ρυπαίνει καὶ τὶς λεπτομέρειες τῆς θλιβερῆς καθημερινότητός μας.
Διαβάστε περισσότερα »
https://ellhnes.net/ta-grammatosima-tis-ntropis-tous/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών