LGBT News

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
axilmar
Δημοσιεύσεις: 8370
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: LGBT News

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 09 Απρ 2024, 11:00

Με ρεγουλα τα ληγμενα παιδια, υπαρχουν και ορια...

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29245
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: LGBT News

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 09 Απρ 2024, 19:21

09/04/2024
Η «οικοφυλοφιλία» είναι ο πιο πρόσφατος σεξουαλικός προσανατολισμός όπου άνθρωποι «διεγείρονται» απο τη φύση, και κάνουν σχέσεις… με δέντρα.

Εικόνα

Ένα ρεπορταζ της dailymail επικεντρώθηκε στον σεξουαλικό προσανατολισμό που έχουν οι αυτοαποκαλούμενοι οικοφυλόφιλοι, κάτι που έχει τραβήξει τα βλέμματα από τους χρήστες των social media, που βλέπουν ανθρώπους να ερωτοτροπούν με τα δέντρα (https://www.dailymail.co.uk/health/arti ... trees.html).


Ο όρος «οικοφυλόφιλος» είναι η κατάσταση του να βρίσκεις τη φύση ελκυστική σεξουαλικά, είτε αυτό σημαίνει να αισθάνεσαι την «ενέργεια» της φύσης είτε να χαϊδεύεις τη φύση.

Ένας προπονητής σεξουαλικής υγείας της φύσης (έχει και τέτοιους) στο TikTok περιέγραψε την «οικοσεξουαλικότητα» ως όρο ομπρέλα για τους ανθρώπους που «περιποιούνται τη φύση σαν το σύντροφο τους».

https://www.tiktok.com/@itsnormalco/vid ... 4140738818

Μια γυναίκα από το Τορόντο που ξεκίνησε μια «ερωτική» σχέση με μια βελανιδιά και έκανε ένα κλιπ στη βρετανική τηλεοπτική εκπομπή Naked Attraction στην οποία αποκαλεί τον εαυτό της οικοφυλόφιλο.

Η Sonja Semyonova, ετών 45, που εμφανίζεται εδώ με την σχέση της (το δέντρο), είπε πως ένιωθε πάντα μοναξιά, αλλά η νέα της σχέση της έχει γεμίσει αυτό το κενό.

Η ετικέτα οικοσεξουαλικότητας στο TikTok έχει προβληθεί με περισσότερες από 470.000 προβολές, με βίντεο που δείχνουν ανθρώπους να αγκαλιάζουν, να χαϊδεύουν και να τρίβονται σε δέντρα.

Εικόνα

Ο όρος επινοήθηκε από την Annie Sprinkle, η οποία, το 2008, «παντρεύτηκε» τη γη σε μια πράσινη γαμήλια τελετή. Η οικοσεξουαλικότητα της περιελάμβανε την αφαίρεση του όρου «μητέρα» από τη Μητέρα Γη και την αλλαγή του σε Εραστή Γη.

Ακολούθησαν και άλλοι γάμοι: ένας γάμος στον ουρανό, ένας γάμος με το φεγγάρι, ένας λευκός γάμος στο χιόνι και πολλά άλλα. Κάθε φορά, η Sprinkle ορκιζόταν να αγαπά, να τιμάει και να λατρεύει ένα διαφορετικό μέρος της φύσης.

Η Stefanie Weiss, σύμβουλος οικοσεξουαλικότητας, είπε ότι αισθάνεται την σεξουαλικότητα της να βγαίνει πιο έντονα όταν πηγαίνει στην παραλία.

Είπε: «Όταν πηγαίνω, όλο μου το σώμα χαίρεται την πρώτη στιγμή που τα πόδια μου αγγίζουν την καυτή άμμο. Το να νιώθω τον ήλιο στο δέρμα μου, τη μυρωδιά του αλατιού ή του λαδιού καρύδας και την αίσθηση των μικροσκοπικών κυμάτων να χτυπούν τους αστραγάλους μου—αυτό είναι ένα είδος Οικολογικού Σεξ.

«Ακόμα κι αν δεν υπάρχει άνθρωπος εραστής, αυτό μου φέρνει μια αναμφισβήτητη ερωτική φόρτιση. Αυτή είναι η σχέση μου με τη γη, και ποτέ δεν με αφήνει να θέλω».

Εικόνα

Η Annie Sprinkle [αριστερά] και η σύντροφός της Beth Stephens [δεξιά] είναι αυτοαποκαλούμενοι οικοφυλόφιλοι και διατηρούν παράλληλες σχέσεις με δέντρα.

Θα μπορούσαμε να κάνουμε πολλά σχόλια για το νέο αυτό φαινόμενο, αλλα μάλλον δεν αξίζει να επικεντρωθούμε σε αυτό, καθώς όλα αυτά έχουν να κάνουν με μια ευρύτερη νοοτροποία που δυστυχώς προβάλεται απο τις δυτικές κοινωνίες και παρουσιάζει τα πάντα ως σεξουαλικό προορισμό. Ακόμα και την αγάπη για την φύση, η την ευφορία που νιώθει κάποιος όταν έρχεται σε επαφή με αυτήν…
https://katohika.gr/nea-taksi-pragmaton ... me-dentra/

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29245
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: LGBT News

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 10 Απρ 2024, 22:09

axilmar έγραψε:
09 Απρ 2024, 11:00
Με ρεγουλα τα ληγμενα παιδια, υπαρχουν και ορια...

Εικόνα


Εικόνα


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29245
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: LGBT News

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 14 Απρ 2024, 21:57

04-10-2024
«Με λένε Φιν»! Η κόρη του Μπεν Άφλεκ και Τζένιφερ Γκάρνερ παρουσιάστηκε ως τρανς αγόρι.

Εικόνα

Η 15χρονη κόρη των Μπεν Άφλεκ και της Τζένιφερ Γκάρνερ, Σεραφίνα Ρόουζ, πρόσφατα εμφανίστηκε ως τρανς αγόρι. Και σύμφωνα με ρεπορτάζ της Daily Mail (https://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/a ... o=embedded), το νέο της όνομα Φιν, παρουσιάστηκε από το ζευγάρι στο μνημόσυνο του πατέρα της Τζένιφερ, Γουίλιαμ Τζον Γκάρνερ. «Γεια, με λένε Φιν Άφλεκ», είπε το παιδί (https://www.dailymail.co.uk/femail/arti ... dship.html).


Ο πατέρας της Garner πέθανε στις 2 Απριλίου σε ηλικία 85 ετών. «Ο μπαμπάς μου πέθανε ειρηνικά το απόγευμα του Σαββάτου. Ήμασταν μαζί του, τραγουδώντας το Amazing Grace καθώς μας άφησε! Ενώ δεν υπάρχει τραγωδία στον θάνατο ενός 85χρονου άνδρα που έζησε μια υγιή, υπέροχη ζωή, ξέρω ότι η θλίψη είναι αναπόφευκτη».

Ο Φιν, χρησιμοποίησε για πρώτη φορά το νέο του όνομα, την ώρα που έβγαζε λόγο στο μνημόσυνο του παππού του.

Φορώντας ένα μαύρο κοστούμι και γραβάτα, ο Φιν είχε κουρέψει κοντά τα μαλλιά του και είπε:

«Γεια σας, το όνομά μου είναι Φιν Άφλεκ» πριν διαβάσει ένα στίχο της Βίβλου.
https://www.el.gr/life/me-lene-fin-i-ko ... ek-kai-tz/





Εικόνα


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29245
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: LGBT News

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 15 Απρ 2024, 22:08

13/04/2024
Νιγηρία: Διάσημη τρανσέξουαλ φυλακίστηκε επειδή πέταξε χρήματα στον αέρα.
Η εξάμηνη ποινή φυλάκισης - που της επιβλήθηκε χωρίς τη δυνατότητα επιβολής προστίμου - είναι η μέγιστη επιτρεπόμενη από το νόμο για το αδίκημα.

Εικόνα

Μια δημοφιλής Νιγηριανή τρανσέξουαλ φυλακίστηκε την Παρασκευή για έξι μήνες, αφού τοπικό δικαστήριο την καταδίκασε για ρίψη χρημάτων στον αέρα. Πρόκειται για μια σπάνια καταδίκη που επικρίθηκε από πολλούς στο δυτικοαφρικανικό έθνος, όπου είναι σύνηθες, αν και παράνομο, οι άνθρωποι να πετάνε χρήματα.


Ο Okuneye Idris Olanrewaju, περισσότερο γνωστός ως Μπομπρίσκι, κατηγορήθηκε ότι ”αλλοίωσε” τα εθνικά χαρτονομίσματα νάιρα πετάγοντας τα σε μια εκδήλωση. Είχε δηλώσει ένοχη όταν της απαγγέλθηκε για πρώτη φορά κατηγορία από την υπηρεσία καταπολέμησης της δωροδοκίας της Νιγηρίας στο Λάγος.

Η φυλάκιση της Μπομπρίσκι επικρίθηκε από πολλούς στη Νιγηρία, μια βαθιά συντηρητική χώρα όπου ο ανοιχτός προσδιορισμός ως τρανσέξουαλ άτομο ποινικοποιείται.



Η εξάμηνη ποινή της -που της επιβλήθηκε χωρίς τη διαθέσιμη επιλογή του προστίμου- είναι η μέγιστη επιτρεπόμενη από το νόμο για το αδίκημα. Της επιτρέπεται να ασκήσει έφεση κατά της απόφασης.

″Η επιλεκτική εφαρμογή του νόμου αποτελεί πρόβλημα στη Νιγηρία”, δήλωσε ο δικηγόρος ανθρωπίνων δικαιωμάτων Festus Ogun, ο οποίος ρώτησε γιατί η Μπομπρίσκι ”στοχοποιήθηκε” από την υπηρεσία καταπολέμησης της διαφθοράς.



Η Μπομπρίσκι δήλωσε στο δικαστήριο ότι δεν γνώριζε τον νόμο. ”Είμαι influencer στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης με πέντε εκατομμύρια followers ... Εύχομαι να μου δοθεί μια δεύτερη ευκαιρία να χρησιμοποιήσω την πλατφόρμα μου για να εκπαιδεύσω τους followers μου ενάντια στην κατάχρηση του νάιρα”, είπε στον δικαστή.

Το πέταγμα στον αέρα χαρτονομισμάτων νάιρα (1 ευρώ = 1.330 νάιρα) θεωρείται κατάχρηση του τοπικού νομίσματος, επειδή οι άνθρωποι τελικά τσαλαπατούν τα χαρτονομίσματα όταν πέφτουν στο έδαφος.
https://www.huffingtonpost.gr/entry/niy ... 8c6ced841d

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29245
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: LGBT News

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 15 Απρ 2024, 22:10

axilmar έγραψε:
09 Απρ 2024, 11:00
Με ρεγουλα τα ληγμενα παιδια, υπαρχουν και ορια...

Εικόνα


Εικόνα


Εικόνα


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29245
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: LGBT News

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 20 Απρ 2024, 20:42

Εικόνα


Εικόνα


Εικόνα


Εικόνα


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29245
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: LGBT News

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » Χθες, 22:07

29/04/2024
Ο συγγραφέας της βρετανικής έκθεσης για τις διαδικασίες αλλαγής φύλου σε παιδιά στοχοποιείται από τρανς ακτιβιστές.

Εικόνα

Η Δρ Hilary Cass, η ομώνυμη συγγραφέας της έκθεσης Cass Review, που ξεπερνά τις 300 σελίδες και πραγματεύεται τις επεμβάσεις φύλου σε παιδιά, έχει γίνει τώρα στόχος των ακτιβιστών των τρανσέξουαλ.


Σύμφωνα με το LifeSiteNews, τα ευρήματα της Cass έχουν προκαλέσει αντίκτυπο «στο πολιτικό και ιατρικό κατεστημένο» (https://www.lifesitenews.com/blogs/tran ... mpaign=usa). Αλλά η κακοποίηση εναντίον του 66χρονου δεν περιορίζεται μόνο στον διαδικτυακό χώρο. Σε συνέντευξή της στην εφημερίδα Times του Λονδίνου, η ίδια δήλωσε: «Η κα: «Δεν πηγαίνω στα μέσα μαζικής μεταφοράς αυτή τη στιγμή, ακολουθώντας τις συμβουλές ασφαλείας, κάτι που είναι άβολο» (https://www.thetimes.co.uk/article/hila ... -35pt0mvnh).

«Αυτή τη στιγμή έρχονται μερικά αρκετά χυδαία μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, από τα περισσότερα από τα οποία με προστατεύει η ομάδα μου – οπότε δεν τα βλέπω», συνέχισε η Κας, προσθέτοντας ότι αποφεύγει επίσης το X (πρώην Twitter). Παρά τα μέτρα αυτά, εξακολουθεί να αντιμετωπίζει «αρκετά επιθετικές» αντιδράσεις – ιδίως από εκείνους που ανήκουν σε ομάδες ακτιβιστών τρανσέξουαλ.

«Αυτό που με απογοητεύει είναι πόσο παιδαριώδης μπορεί να γίνει η συζήτηση», παραπονέθηκε η γιατρός και συγγραφέας της έκθεσης. «Αν δεν συμφωνώ με κάποιον, τότε με αποκαλούν τρανσφοβικό ή TERF [τρανς-αποκλειστική ριζοσπαστική φεμινίστρια]».

Παρόλα αυτά υπερασπίστηκε την έκθεση, λέγοντας στους Times: «Έχω πραγματικά απογοητευτεί από τις επικρίσεις επειδή πρόκειται για ευθεία παραπληροφόρηση. Ξεκίνησε την ημέρα πριν από την έκδοση της έκθεσης, όταν ένας influencer ανέβασε μια εικόνα μιας λίστας εργασιών που προφανώς απορρίφθηκαν επειδή δεν ήταν τυχαιοποιημένες μελέτες ελέγχου. Αυτός ο κατάλογος δεν έχει καμία απολύτως σχέση ούτε με την έκθεσή μας ούτε με καμία από τις εργασίες».

«Αν προσπαθείτε σκόπιμα να υπονομεύσετε μια έκθεση που έχει εξετάσει τα στοιχεία για την υγειονομική περίθαλψη των παιδιών, τότε αυτό είναι ασυγχώρητο. Θέτετε τα παιδιά σε κίνδυνο με αυτό τον τρόπο. Είμαι πολύ, πολύ περισσότερο αναστατωμένος και απογοητευμένος για όλη την παραπληροφόρηση παρά για την κακοποίηση – αυτό που με κάνει να βράζω είναι η παραπληροφόρηση».

Το Cass καταγγέλλεται για την αγνόηση των μεροληπτικών μελετών υπέρ των τρανσέξουαλ.

Σύμφωνα με τους Times, η ανασκόπηση του Cass στο Εθνικό Σύστημα Υγείας του Ηνωμένου Βασιλείου «διαπίστωσε ότι ένας ολόκληρος τομέας της ιατρικής που αποσκοπούσε στο να επιτρέψει στα παιδιά να αλλάξουν φύλο είχε “χτιστεί σε σαθρά θεμέλια”. Διαπίστωσε [επίσης] ότι δεν υπάρχουν στοιχεία που να υποστηρίζουν την παγκόσμια κλινική πρακτική της συνταγογράφησης ορμονών σε παιδιά κάτω των 18 ετών για την παύση της εφηβείας ή τη μετάβαση στο αντίθετο φύλο».

Αλλά αρκετοί βουλευτές (MP), μεταξύ των οποίων και η βουλευτής του Brent Central Dawn Butler, επέπληξαν την ιατρό επειδή αγνόησε «100 μελέτες για τρανσέξουαλ» στα πορίσματά της. Μια τέτοια κατηγορία, υποστήριξε η Cass, ήταν άκρως δόλια.

Στη συνέχεια εξήγησε ότι οι 100 μελέτες που υποτίθεται ότι παραλείφθηκαν από την έκθεση εξετάστηκαν η καθεμία ξεχωριστά από την ομάδα ερευνητών της. Στη συνέχεια «τράβηξαν τα αποτελέσματα από αυτές που ήταν υψηλής και μέτριας ποιότητας» – οι οποίες ανέρχονταν σε 60.

Η έκθεση έκανε τελικά περισσότερες από 32 συστάσεις προς το NHS σχετικά με τον τρόπο αναδιοργάνωσης του ιατρικού συστήματος όσον αφορά την ιατρική περίθαλψη των τρανσέξουαλ νέων στο Ηνωμένο Βασίλειο. Η αντίστοιχη υπηρεσία στην Αγγλία έχει έκτοτε δηλώσει μια δεύτερη έκθεση που αξιολογεί τις κλινικές ενηλίκων για το φύλο, στο ίδιο πνεύμα με την προηγούμενη παραγωγή του γιατρού.

Η Cass αποκάλυψε ότι από τη δημοσίευση της έκθεσης και μετά, οι δύο πλευρές της συζήτησης για τα τρανσέξουαλ δεν είχαν χρησιμοποιήσει ως όπλο το έργο της – κάτι που την ικανοποίησε. Διευκρίνισε όμως ότι δεν θα συμμετάσχει στη δεύτερη έκθεση που ανέθεσε το NHS England μετά την κακοποίηση που υπέστη τις τελευταίες εβδομάδες. «Το ακούσατε ακριβώς εδώ: Δεν πρόκειται να κάνω την αναθεώρηση της κλινικής ενηλίκων για το φύλο”, δήλωσε στους Times.

Παρακολουθήστε παρακάτω την προειδοποίηση της Dr. Miriam Grossman για το κίνημα των τρανσέξουαλ που είναι μια σατανική αίρεση.

https://www.brighteon.com/908caa20-e31d ... 1896066d65

https://katohika.gr/diethni/o-syngrafea ... ktivistes/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών