Σήκωσα χέρι

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Ιαν 2023, 22:04

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
15 Ιαν 2023, 21:58


ΩΠΑ !!!
Αρχικά δεν την ήθελα για κρεβάτι . Ήθελα να την παντρευτώ .
Τώρα τα τελευταία 3 χρόνια που το δουλεύει αβέρτα και ξεκαθαρίσαμε και μερικά πράγματα δε θα έλεγα όχι και σε friends with benefits . Βέβαια πάλι αν μου έλεγε παντρέψου με θα το έκανα χωρίς δεύτερη σκέψη .
Αρχικά την ήθελες για φίλη, μετά την ήθελες για γάμο, μετά την ήθελες για σεξ αλλά και για γάμο δεν θα έλεγες όχι. Αυτή εξαρχής σε ήθελε για φίλο. Δεν συμβαδίζουν τα θέλω σας, παμε παρακάτω.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 15 Ιαν 2023, 22:07

Naida έγραψε:
15 Ιαν 2023, 18:04


Υπήρχε ενδιαφέρον από πλευράς της φιλικό. Αδελφικό θα έλεγα.
Πες οτι ειναι ετσι

Γιατι; την γοητευσε ο εσωτερικος του κοσμος;

Γιατι καποιος να δει εναν ανθρωπο ξενο, διαφορετικου φυλου με συγκεκριμενα χαρακτηριστικα κιολας, και να τον κανει αδερφο του-της;


Τα ερωτηματα ρητορικα, προσωπικα πιστευω οτι δεν ειναι υγιες :102:


Για τα υπολοιπα που λες ας μας τα πει ο ιδιος

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 15 Ιαν 2023, 22:12

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
15 Ιαν 2023, 21:58
Naida έγραψε:
15 Ιαν 2023, 15:43
Blackdog έγραψε:
15 Ιαν 2023, 15:32


Το μαυρο ειναι σωστο. Ειναι ομως σε αλλο πλαισιο απο αυτο που το θετεις.

Το ολο θεμα ειναι οτι αν αυτος δεν ηταν μαλακοπιτουρας, δεν θα τον ηθελε αυτη κοντα. Θα τον πηδουσε για να φυγει, οπως εκανε με τους αλλους.
Και αντιστοιχα, αν αυτη του εκανε τα γουστα, δεν θα την ηθελε αυτος. Θα εβρισκε αλλη για να παιξει το εργο.


Και ουσιαστικα αυτο ειναι το θεμα, οτι το εργο προυπαρχει της γνωριμιας και επαναλαμβανεται εφ ορου ζωης. Με παραλλαγες, αλλα παραμενει στην βαση του το ιδιο.


Βασει ψυχολογικων θεωριων παντα. :8)
Δεν νομίζω ότι τον είχε για να τον εκμεταλλεύεται. Τον είχε για δικό της άνθρωπο που μέσα στα πλαίσια των σχέσεων μας με δικά μας άτομα(οικογένεια, φίλοι, γκομενοι) μπαίνουν και οι εξυπηρετήσεις, το να σε πάω με το αμάξι κάπου ή να σου πάρω τσιγάρα επειδή δεν έχεις λεφτά κτλ Έναν άνθρωπο που τον έχεις για εκμετάλλευση δεν του λες τα σωψυχα σου.
Σαφέστατα είχε συναισθήματα αγάπης προς τον λόρδο και φαίνεται από αυτά που ο ίδιος έχει πει για αυτό και με στο περιστατικό με το κρασί του τα έχωσε όπως κάνουν οι φίλοι όταν θεωρούν ότι πρέπει. Άγαρμπα βέβαια και λάθος της.
Από την άλλη ο Λόρδος έπαιζε με κρυμμένα χαρτιά ως προς εκείνη επί 4 χρόνια. Την ήθελε για άλλο πράγμα την άφηνε του ανοιγόταν, του έλεγε τα σωψυχα της και εκείνος σκεφτόταν αν την κάνω αγκαλιά μπορεί να φτάσουμε και στο κρεββάτι όπως έκανε με άλλους.
Και αυτός είναι ο θυμός του. Γιατί το δίνει σε άλλους και όχι σε εκείνον.

ΩΠΑ !!!
Αρχικά δεν την ήθελα για κρεβάτι . Ήθελα να την παντρευτώ .
Τώρα τα τελευταία 3 χρόνια που το δουλεύει αβέρτα και ξεκαθαρίσαμε και μερικά πράγματα δε θα έλεγα όχι και σε friends with benefits .
Προς στο παρόν σε έχει φρεντ για βγαίνε-φιτς;

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 15 Ιαν 2023, 22:14

ik_90 έγραψε:
15 Ιαν 2023, 18:32
Blackdog έγραψε:
15 Ιαν 2023, 17:52
Ναι φυσικα.

Υπαρχουν βεβαια διαφορες οπως πχ οτι ο αντικοινωνικος καταλαβαινει τι κανει ενω ο ναρκισσος οχι, ο καταθλιπτικος θελει να φερει τον αλλο στον ισιο δρομο, ο εξαρτητικος να καταλαβει ο αλλος την αξια του και να δικαιωθει κλπ

Και μιξεις των δυο πολλες, εννοειται.
Αυτό γιατί; Όλοι όσοι πάσχουν από κάποια διαταραχή προσωπικότητας γνωρίζουν και αντιλαμβάνονται τι κάνουν, δεν έχουν το ακαταλόγιστο. Απλώς, τόσο η ναρκισσιστική όσο και η αντικοινωνική (παλιά ψυχοπαθητική) διαταραχή προσωπικότητας διακρίνονται από χαμηλή (ή καθόλου) ενσυναίσθηση και τάση για χειριστικότητα . Οι αντικοινωνικοί δε, σε πολλές των περιπτώσεων δεν έχουν καν την ικανότητα να νιώσουν συναισθήματα, πλην της οργής.
Οχι, οι διαταραχες προσωπικοτητας ειναι συντονες με το εγω. Ο διαταραγμενος πιστευει οτι ειναι φυσιολογικος. Δεν το συνδεω με την νομικη εννοια του ακαταλογιστου.

Να υπενθυμισω οτι συζηταμε για κακοποιητικες σχεσεις. Πανω σε αυτο το ειπα, γιατι οι δυο αυτες περιπτωσεις (οι οποιες φυσικα μπορει και να συνυπαρχουν) αντιλαμβανονται διαφορετικα την κακοποιηση. Ο ναρκισσος πιστευει οτι εχει δικιο και του αλλου του αξιζει αυτο που συμβαινει, η δεν το αντιλαμβανεται καθολου. Ο αντικοινωνικος ξερει καλα τι γινεται αλλα αδιαφορει εμπρος στο προσωπικο του οφελος.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 15 Ιαν 2023, 22:17

Naida έγραψε:
15 Ιαν 2023, 22:04
Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
15 Ιαν 2023, 21:58


ΩΠΑ !!!
Αρχικά δεν την ήθελα για κρεβάτι . Ήθελα να την παντρευτώ .
Τώρα τα τελευταία 3 χρόνια που το δουλεύει αβέρτα και ξεκαθαρίσαμε και μερικά πράγματα δε θα έλεγα όχι και σε friends with benefits . Βέβαια πάλι αν μου έλεγε παντρέψου με θα το έκανα χωρίς δεύτερη σκέψη .
Αρχικά την ήθελες για φίλη, μετά την ήθελες για γάμο, μετά την ήθελες για σεξ αλλά και για γάμο δεν θα έλεγες όχι. Αυτή εξαρχής σε ήθελε για φίλο. Δεν συμβαδίζουν τα θέλω σας, παμε παρακάτω.
Εφάρμοσε την πουτινική στρατηγική. Πήγε για τα μεγάλα (γάμος) και παλεύει για τα καθημερινά (κανα κρεβάτωμα να φύγουν τα ζόρια) ...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Ιαν 2023, 22:17

Blackdog έγραψε:
15 Ιαν 2023, 22:07
Naida έγραψε:
15 Ιαν 2023, 18:04


Υπήρχε ενδιαφέρον από πλευράς της φιλικό. Αδελφικό θα έλεγα.
Πες οτι ειναι ετσι

Γιατι; την γοητευσε ο εσωτερικος του κοσμος;

Γιατι καποιος να δει εναν ανθρωπο ξενο, διαφορετικου φυλου με συγκεκριμενα χαρακτηριστικα κιολας, και να τον κανει αδερφο του-της;


Τα ερωτηματα ρητορικα, προσωπικα πιστευω οτι δεν ειναι υγιες :102:


Για τα υπολοιπα που λες ας μας τα πει ο ιδιος
Δεν καταλαβαίνω τι ρωτάς. Γιατί τον είδε ως φίλο της όντας άντρας; προφανώς για κάποιο λόγο. Δεν γνωρίζω τον χαρακτήρα του Λόρδου αλλά υποθέτω θα έκαναν καλή παρέα μαζί και θα μοιράστηκαν δικά τους "πράγματα".
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 15 Ιαν 2023, 22:19

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
15 Ιαν 2023, 21:58



ΩΠΑ !!!
Αρχικά δεν την ήθελα για κρεβάτι . Ήθελα να την παντρευτώ .
Τώρα τα τελευταία 3 χρόνια που το δουλεύει αβέρτα και ξεκαθαρίσαμε και μερικά πράγματα δε θα έλεγα όχι και σε friends with benefits . Βέβαια πάλι αν μου έλεγε παντρέψου με θα το έκανα χωρίς δεύτερη σκέψη .
Για πες...

Ειναι ισοτιμη η σχεση; τι παιρνεις εσυ απο εκει;

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 15 Ιαν 2023, 22:24

Naida έγραψε:
15 Ιαν 2023, 22:17


Δεν καταλαβαίνω τι ρωτάς. Γιατί τον είδε ως φίλο της όντας άντρας; προφανώς για κάποιο λόγο. Δεν γνωρίζω τον χαρακτήρα του Λόρδου αλλά υποθέτω θα έκαναν καλή παρέα μαζί και θα μοιράστηκαν δικά τους "πράγματα".
Δεν ειπες φιλο

Ειπες αδερφο


Πανω σε αυτο σε ρωτησα. Μια γυναικα χωρις σταθερη ερωτικη σχεση, βαφτιζει αδερφο εναν ξενο αντρα ιδιας ηλικιας με εξαρτητικη προσωπικοτητα που τυχαινει να της κανει ολα τα χατηρια ενος γκομενου που θα την αγαπουσε.


Δεν σου φαινεται λιγο υποπτο; :102:

Άβαταρ μέλους
ik_90
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 20 Οκτ 2022, 18:45

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ik_90 » 15 Ιαν 2023, 22:38

Blackdog έγραψε:
15 Ιαν 2023, 22:14
Οχι, οι διαταραχες προσωπικοτητας ειναι συντονες με το εγω. Ο διαταραγμενος πιστευει οτι ειναι φυσιολογικος. Δεν το συνδεω με την νομικη εννοια του ακαταλογιστου.
Συναίσθηση των πράξεών του έχει. Άλλο αν τις δικαιολογεί και νομίζει ότι δικαιολογείται για κάποιον λόγο, επειδή έχει διαστρεβλωμένη αντίληψη της πραγματικότητας. Γιατί στις διαταραχές των πράξεων υπάρχει συναίσθηση της πράξης (δεν είναι πχ βαριά νοητική στέρηση) και περισσότερο αναφέρομαι στην νομική πλευρά του ζητήματος που (σωστά) ανέφερες, γιατί θα ήταν πολύ επικίνδυνο (έως καταστροφικό) να υπάρχει ακαταλόγιστο σε τέτοιες περιπτώσεις.
Blackdog έγραψε:
15 Ιαν 2023, 22:14
Να υπενθυμισω οτι συζηταμε για κακοποιητικες σχεσεις. Πανω σε αυτο το ειπα, γιατι οι δυο αυτες περιπτωσεις (οι οποιες φυσικα μπορει και να συνυπαρχουν) αντιλαμβανονται διαφορετικα την κακοποιηση. Ο ναρκισσος πιστευει οτι εχει δικιο και του αλλου του αξιζει αυτο που συμβαινει, η δεν το αντιλαμβανεται καθολου. Ο αντικοινωνικος ξερει καλα τι γινεται αλλα αδιαφορει εμπρος στο προσωπικο του οφελος.
Ναι, ισχύει. Ο νάρκισσος αισθάνεται ότι δικαιωματικά αξίζει πράγματα επειδή, απλώς, είναι αυτός που είναι και έχει φαντασιώσεις μεγαλείου.
Από την άλλη μεριά, οι αντικοινωνικοί πολλές φορές είναι πάνω από τον Μ.Ο. του δείκτη νοημοσύνης, καταλαβαίνουν

(είδα και το «σύντονες με το εγώ», εσύ έχεις κάποια σχέση με ψυχολογία ή κοινωνικά/αμθρωπιστικά επαγγέλματα. Ή διαβάζεις πολύ, γενικά :) )
«Το πεπρωμένο ενός ανθρώπου είναι ο χαρακτήρας του»
Ηράκλειτος

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Ιαν 2023, 22:48

Blackdog έγραψε:
15 Ιαν 2023, 22:24
Naida έγραψε:
15 Ιαν 2023, 22:17


Δεν καταλαβαίνω τι ρωτάς. Γιατί τον είδε ως φίλο της όντας άντρας; προφανώς για κάποιο λόγο. Δεν γνωρίζω τον χαρακτήρα του Λόρδου αλλά υποθέτω θα έκαναν καλή παρέα μαζί και θα μοιράστηκαν δικά τους "πράγματα".
Δεν ειπες φιλο

Ειπες αδερφο


Πανω σε αυτο σε ρωτησα. Μια γυναικα χωρις σταθερη ερωτικη σχεση, βαφτιζει αδερφο εναν ξενο αντρα ιδιας ηλικιας με εξαρτητικη προσωπικοτητα που τυχαινει να της κανει ολα τα χατηρια ενος γκομενου που θα την αγαπουσε.


Δεν σου φαινεται λιγο υποπτο; :102:
Το ίδια "χατίρια" θα της έκανε και ο αδερφός και ο φίλος ο κολλητός. Ένας δικός της άνθρωπος. Δεν ξέρω τι σε δυσκολεύει να κατανοήσεις στο "βλέπω έναν ξένο ως δικό μου άνθρωπο" αυτό είναι η φιλία.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25915
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 15 Ιαν 2023, 22:51

μαλιστα
να περασουμε στα πρακτικα χωρις γιατι κ αναλυσεις
στα αλανθαστα στατιστικα μου εχουν καταγραφει δεκαδες περιπτωσεις που οι Κυριες απολαμβαναν να εχουν ενα μονιμο κοροιδακι που τους ειχε αδυναμια κ απολαμβαναν να τον δουλευουν κ να τον εκμεταλλευονται
στις συγκεντρωσεις της γυναικοπαρεας γινοταν κ γλεντι οταν η Κυρια διηγοταν στις αλλες τα κατορθωματα της
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 15 Ιαν 2023, 22:53

stavmanr έγραψε:
15 Ιαν 2023, 13:43
hellegennes έγραψε:
15 Ιαν 2023, 12:54
Οπότε γιατί σε ενόχλησε το σχόλιό μου;
Δεν με ενόχλησε κανένα σχόλιό σου Χελετζένες.
Διασκεδάζω.
Χαίρομαι που διασκεδάζεις, γιατί με τα σχόλιά σου περί χαβαλέ στο νήμα με Πόσα χρόνια γράφετε στο φόρουμ έδωσες την εντύπωση ότι πάσχεις από χρόνια κατάθλιψη και αδυνατείς να συλλάβεις την έννοια του χαβαλέ.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 15 Ιαν 2023, 23:05

hellegennes έγραψε:
15 Ιαν 2023, 22:53
stavmanr έγραψε:
15 Ιαν 2023, 13:43
hellegennes έγραψε:
15 Ιαν 2023, 12:54
Οπότε γιατί σε ενόχλησε το σχόλιό μου;
Δεν με ενόχλησε κανένα σχόλιό σου Χελετζένες.
Διασκεδάζω.
Χαίρομαι που διασκεδάζεις, γιατί με τα σχόλιά σου περί χαβαλέ στο νήμα με Πόσα χρόνια γράφετε στο φόρουμ έδωσες την εντύπωση ότι πάσχεις από χρόνια κατάθλιψη και αδυνατείς να συλλάβεις την έννοια του χαβαλέ.
Γνωρίζεις ότι στο φόρουμ που γράφτηκες απαγορεύονται οι νύξεις και οι χαρακτηρισμοί περί ψυχικών νοσημάτων ή όχι;
Προσβλητικά περί ψυχικών & σωματικών παθήσεων
Δεν επιτρέπονται αυστηρά δημοσιεύσεις που αναφέρονται σε υποτιθέμενες ψυχικές παθήσεις ή σωματικές αναπηρίες, μελών, συγγενικών τους προσώπων καθώς και συλλήβδην κοινωνικών ομάδων με βάση τα κριτήρια που ορίζονται στον αντιρατσιστικό νόμο.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχεις βαλθεί να εκθέσεις το χώρο αυτό, που προσπαθεί με νύχια και με δόντια να μην σε μπανάρει.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 15 Ιαν 2023, 23:10

Λυπάμαι πολύ, αλλά το σχόλιό μου δεν εμπίπτει στον κανονισμό που παραθέτεις. Αν δεν καταλαβαίνεις γιατί δεν είμαι εγώ αυτός που μπορεί να σε βοηθήσει. Έχω παραιτηθεί από την προσπάθεια να σε κάνω να καταλάβεις πολύ βασικότερα πράγματα.

Παρομοίως δεν μπορώ να σε βοηθήσω να βγεις από την απόλυτη παραίσθηση ότι εγώ -κι όχι εσύ- είμαι αυτός που κρατιέται η διαχείριση να μην αποβάλει. :lol:

Από πού να αρχίσω και πού να τελειώσω; Ότι κάνεις stalking στα ποστ μου και πετάγεσαι να πεις κάτι άσχετο, όπως εδώ;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 16 Ιαν 2023, 00:30

hellegennes έγραψε:
15 Ιαν 2023, 23:10
Λυπάμαι πολύ, αλλά το σχόλιό μου δεν εμπίπτει στον κανονισμό που παραθέτεις.
Δηλαδή το σχόλιό σου ότι σου φαίνεται πως "πάσχω από χρόνια κατάθλιψη" δεν αφορά τον κανονισμό περί υπαινιγμού ψυχικών νοσημάτων;

Ορίστε και το ποστ σου
(...) με τα σχόλιά σου περί χαβαλέ στο νήμα με Πόσα χρόνια γράφετε στο φόρουμ έδωσες την εντύπωση ότι πάσχεις από χρόνια κατάθλιψη(...)
Πόση ανοησία μπορεί να σε έχει βαρέσει που προσπαθείς να αποδώσεις στους συζητητές σου ψυχικές παθήσεις βρε καημένε;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών