Σήκωσα χέρι

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 16 Ιαν 2023, 11:27

Όταν είναι μόνη της ακούει ΛΕΞ , Bloody Hawk ή εκείνα τα περίεργα τα αγγλικά τα γλυκανάλατα

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23397
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 16 Ιαν 2023, 11:41

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
16 Ιαν 2023, 11:27
Όταν είναι μόνη της ακούει ΛΕΞ , Bloody Hawk ή εκείνα τα περίεργα τα αγγλικά τα γλυκανάλατα

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 16 Ιαν 2023, 11:46

ik_90 έγραψε:
15 Ιαν 2023, 22:38
Blackdog έγραψε:
15 Ιαν 2023, 22:14
Οχι, οι διαταραχες προσωπικοτητας ειναι συντονες με το εγω. Ο διαταραγμενος πιστευει οτι ειναι φυσιολογικος. Δεν το συνδεω με την νομικη εννοια του ακαταλογιστου.
Συναίσθηση των πράξεών του έχει. Άλλο αν τις δικαιολογεί και νομίζει ότι δικαιολογείται για κάποιον λόγο, επειδή έχει διαστρεβλωμένη αντίληψη της πραγματικότητας. Γιατί στις διαταραχές των πράξεων υπάρχει συναίσθηση της πράξης (δεν είναι πχ βαριά νοητική στέρηση) και περισσότερο αναφέρομαι στην νομική πλευρά του ζητήματος που (σωστά) ανέφερες, γιατί θα ήταν πολύ επικίνδυνο (έως καταστροφικό) να υπάρχει ακαταλόγιστο σε τέτοιες περιπτώσεις.
Blackdog έγραψε:
15 Ιαν 2023, 22:14
Να υπενθυμισω οτι συζηταμε για κακοποιητικες σχεσεις. Πανω σε αυτο το ειπα, γιατι οι δυο αυτες περιπτωσεις (οι οποιες φυσικα μπορει και να συνυπαρχουν) αντιλαμβανονται διαφορετικα την κακοποιηση. Ο ναρκισσος πιστευει οτι εχει δικιο και του αλλου του αξιζει αυτο που συμβαινει, η δεν το αντιλαμβανεται καθολου. Ο αντικοινωνικος ξερει καλα τι γινεται αλλα αδιαφορει εμπρος στο προσωπικο του οφελος.
Ναι, ισχύει. Ο νάρκισσος αισθάνεται ότι δικαιωματικά αξίζει πράγματα επειδή, απλώς, είναι αυτός που είναι και έχει φαντασιώσεις μεγαλείου.
Από την άλλη μεριά, οι αντικοινωνικοί πολλές φορές είναι πάνω από τον Μ.Ο. του δείκτη νοημοσύνης, καταλαβαίνουν

(είδα και το «σύντονες με το εγώ», εσύ έχεις κάποια σχέση με ψυχολογία ή κοινωνικά/αμθρωπιστικά επαγγέλματα. Ή διαβάζεις πολύ, γενικά :) )
H νομικη πλευρα του ζητηματος απ οτι εχω δει, μπερδευει αρκετο κοσμο που ειναι "απ εξω". Ουσιαστικα ακαταλογιστο δεν ισχυει νομικα για διαταραχες προσωπικοτητας, αλλα μονο για ψυχο-σχιζο περιπτωσεις. Καποιες φορες ισως λειτουργησει σαν ελαφρυντικο, αλλα ειναι αρκετα δυσκολο.


Κατα τ αλλα, ειχα μια γκομενα ψυχολογο και ετσι ξεκινησαν ολα :lol:

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 16 Ιαν 2023, 11:52

Naida έγραψε:
15 Ιαν 2023, 22:48


Το ίδια "χατίρια" θα της έκανε και ο αδερφός και ο φίλος ο κολλητός. Ένας δικός της άνθρωπος. Δεν ξέρω τι σε δυσκολεύει να κατανοήσεις στο "βλέπω έναν ξένο ως δικό μου άνθρωπο" αυτό είναι η φιλία.
Και εγω δεν ξερω τι σε δυσκολευει να κατανοησεις οτι αλλο "φιλος" αλλο "υπηρετικο προσωπικο". Ειπαμε οτι οι υγιεις σχεσεις πρεπει να ειναι ισοτιμες. Προσωπικα αν ειχα φιλο με τετοιες απαιτησεις σαν αυτες που εγραψε προσφατα ο Λορδος, θα ειχε ακουσει τα μπινελικια της ζωης του.

Άβαταρ μέλους
ik_90
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 20 Οκτ 2022, 18:45

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ik_90 » 16 Ιαν 2023, 11:58

Blackdog έγραψε:
16 Ιαν 2023, 11:52
Και εγω δεν ξερω τι σε δυσκολευει να κατανοησεις οτι αλλο "φιλος" αλλο "υπηρετικο προσωπικο". Ειπαμε οτι οι υγιεις σχεσεις πρεπει να ειναι ισοτιμες. Προσωπικα αν ειχα φιλο με τετοιες απαιτησεις σαν αυτες που εγραψε προσφατα ο Λορδος, θα ειχε ακουσει τα μπινελικια της ζωης του.
Ναι, όπως και οι περισσότεροι αξιοπρεπείς άνθρωποι. Προσωπικά, όμως, είμαι της άποψης ότι -τις περισσότερες φορές σε αυτές τις περιπτώσεις- το «θύμα» θέλει και τα παθαίνει. Επίσης, λες τη γνώμη σου 2-3 φορές, αλλά όταν βλέπεις ότι απ' το ένα μπαίνει από το άλλο βγαίνει, τότε είτε σταματάς να ασχολείσαι είτε το γυρνάς στην πλάκα.
«Το πεπρωμένο ενός ανθρώπου είναι ο χαρακτήρας του»
Ηράκλειτος

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 16 Ιαν 2023, 12:06

ik_90 έγραψε:
16 Ιαν 2023, 11:58
Blackdog έγραψε:
16 Ιαν 2023, 11:52
Και εγω δεν ξερω τι σε δυσκολευει να κατανοησεις οτι αλλο "φιλος" αλλο "υπηρετικο προσωπικο". Ειπαμε οτι οι υγιεις σχεσεις πρεπει να ειναι ισοτιμες. Προσωπικα αν ειχα φιλο με τετοιες απαιτησεις σαν αυτες που εγραψε προσφατα ο Λορδος, θα ειχε ακουσει τα μπινελικια της ζωης του.
Ναι, όπως και οι περισσότεροι αξιοπρεπείς άνθρωποι. Προσωπικά, όμως, είμαι της άποψης ότι -τις περισσότερες φορές σε αυτές τις περιπτώσεις- το «θύμα» θέλει και τα παθαίνει. Επίσης, λες τη γνώμη σου 2-3 φορές, αλλά όταν βλέπεις ότι απ' το ένα μπαίνει από το άλλο βγαίνει, τότε είτε σταματάς να ασχολείσαι είτε το γυρνάς στην πλάκα.
Δεν εισαι μονο εσυ αυτης της αποψης :D


Απλα για καποιο λογο η συζητηση εγινε μονοπλευρη στα τελευταια ποστ. Το "θυμα" συνηθως ψαχνει να θυματοποιηθει, μονο του φτιαχνει την δυστυχια του. Στην περιπτωση ειδικα του op ειναι ξεκαθαρο, δεν υπαρχει κανενας σοβαρος λογος που καθησε 7 χρονια να το υποστει αυτο. Ο "ερωτας" ειναι μονο η δικαιολογια.

Για αυτο ειπα στην αρχη οτι τετοιες σχεσεις ειναι μονο το θεατρικο σανιδι οπου ο καθενας παιζει το δικο του εργο.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32787
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 16 Ιαν 2023, 12:13

stergiosbik έγραψε:
15 Ιαν 2023, 11:45
Naida έγραψε:
15 Ιαν 2023, 11:38
Πως λέγεται η Ευρωπαϊκή χώρα που μια νέα γυναίκα που έχει 10ετη ερωτική ζωή με, κατ εκτίμηση του καψουρεμένου χυλοπυτιασμενου φίλου μας, 30 ερωτικούς συντρόφους (3 δηλαδή τον χρόνο, 3 τον χρόνο ξαναλέγω), θεωρείται άξιο αναφοράς και αρνητικού σχολιασμού. Γυναίκα που γράφει χλμ κτλ κτλ
Μισό να το διορθώσω, Ευρωπαϊκή πολιτισμένη χώρα έτος 2023.
Ποσο ειναι το οριο για να θεωρηθει η αλλη πουτανα;
Να ξερουμε δηλαδη.
1

με πληρωμη.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 16 Ιαν 2023, 12:24

Ασέβαστος έγραψε:
16 Ιαν 2023, 12:13
stergiosbik έγραψε:
15 Ιαν 2023, 11:45
Naida έγραψε:
15 Ιαν 2023, 11:38
Πως λέγεται η Ευρωπαϊκή χώρα που μια νέα γυναίκα που έχει 10ετη ερωτική ζωή με, κατ εκτίμηση του καψουρεμένου χυλοπυτιασμενου φίλου μας, 30 ερωτικούς συντρόφους (3 δηλαδή τον χρόνο, 3 τον χρόνο ξαναλέγω), θεωρείται άξιο αναφοράς και αρνητικού σχολιασμού. Γυναίκα που γράφει χλμ κτλ κτλ
Μισό να το διορθώσω, Ευρωπαϊκή πολιτισμένη χώρα έτος 2023.
Ποσο ειναι το οριο για να θεωρηθει η αλλη πουτανα;
Να ξερουμε δηλαδη.
1

με πληρωμη.
Συνήθως, πάντως, πουτάνα είναι η γυναίκα με την οποία θα ήθελε να πάει αυτός που την αποκαλεί έτσι.
Υπάρχει μία αμφισημία στον όρο, που υποδηλώνει το πόσο βλάκας είναι αυτός που τον χρησιμοποιεί.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 16 Ιαν 2023, 12:25

ik_90 έγραψε:
16 Ιαν 2023, 11:26
Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
16 Ιαν 2023, 01:55
Και όταν ακούμε τραπιές και χορεύουμε μαζί την ίδια στιγμή αυθόρμητα .
'Όσο πάει γίνεται και χειρότερο...
:smt005::smt005:
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 16 Ιαν 2023, 12:27

GoBack έγραψε:
16 Ιαν 2023, 01:15
Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
16 Ιαν 2023, 01:09
- ΜΕΧΡΙ να αποκαλυφθούν όλα κι ενώ δήλωσε ότι το καταλάβαινε και ( αλήθεια ) με ρωτούσε μεταξύ σοβαρού και αστείου “ με γουστάρεις ; ” και απαντούσα όχι , σε καθημερινή σχεδόν βάση ζητούσε μετακίνηση από σπίτι γκόμενου στο δικό της ή το ανάποδο κι εγώ την άφηνα και μετά έλεγα “ την πήγα να γαμηθεί ” και δώσε ουίσκι
- Ενώ ήμουν δουλειά ζητούσε μετακινήσεις από και προς τον χώρο εργασίας της ή σπίτι γκόμενου και εγώ το έκανα επειδή στενοχωριόμουν μην περπατήσει . Ενώ οι περισσότεροι φίλοι μου δε με ενοχλούν στην δουλειά αν δεν υπάρχει σημαντικός λόγος ( το “ θα με πας εκεί ; ” κάποιες φορές γινόταν “ ΠΡΕΠΕΙ να με πας εκεί ” και αν η απάντηση ήταν όχι έρχονταν ή το “ γιατί ; ” βάζοντας με να δικαιολογηθώ ή το “ οκ bb ” χτυπώντας στο ευαίσθητο σημείο μου . Στο “ οκ bb ” συνήθως θα ίδρωνα επειδή μετά από μερικά “ οκ bb ” θύμωνε για ημέρες .
- ΜΕΙΩΣΗ της αρρενωπότητας μου μπροστά σε άλλες κοπέλες .

Gherschaagk έγραψε:
16 Ιαν 2023, 00:37

Simp or cuck που γουστάρει να την βλέπει να μ@μιέται με άλλους.
Εγώ το είχα γράψει ήδη
Yochanan έγραψε:
15 Ιαν 2023, 17:55
GoBack έγραψε:
15 Ιαν 2023, 17:44
Σε κανα δυο χρονια θα της βαφτιζει το παιδι
Σε ένα χρόνο θα είναι εκεί στη σύλληψή του.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
ik_90
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 20 Οκτ 2022, 18:45

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ik_90 » 16 Ιαν 2023, 12:31

Yochanan έγραψε:
16 Ιαν 2023, 12:25
ik_90 έγραψε:
16 Ιαν 2023, 11:26
Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
16 Ιαν 2023, 01:55
Και όταν ακούμε τραπιές και χορεύουμε μαζί την ίδια στιγμή αυθόρμητα .
'Όσο πάει γίνεται και χειρότερο...
:smt005::smt005:
Εν τω μεταξύ το έκανα και εικόνα, σε φάση να είναι στο αμάξι, να τον λέει αυτή «κινητό, τσιγάρο, αναπτήρα» (που είπε πριν) και να σκάει η τραπιά, να τα παρατάνε όλα (μέχρι και το τιμόνι) και να αρχίζουν τον αυθόρμητο χορό :003::003::003:
«Το πεπρωμένο ενός ανθρώπου είναι ο χαρακτήρας του»
Ηράκλειτος

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14624
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 16 Ιαν 2023, 12:48

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
16 Ιαν 2023, 11:27
Όταν είναι μόνη της ακούει ΛΕΞ , Bloody Hawk ή εκείνα τα περίεργα τα αγγλικά τα γλυκανάλατα
αίσχος.εδώ πρέπει να βάλεις ένα τέλος

Άβαταρ μέλους
Mel
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2021, 18:04

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mel » 16 Ιαν 2023, 12:50

Yochanan έγραψε:
16 Ιαν 2023, 12:25
ik_90 έγραψε:
16 Ιαν 2023, 11:26
Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
16 Ιαν 2023, 01:55
Και όταν ακούμε τραπιές και χορεύουμε μαζί την ίδια στιγμή αυθόρμητα .
'Όσο πάει γίνεται και χειρότερο...
:smt005::smt005:
:smt005::smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 16 Ιαν 2023, 14:34

ik_90 έγραψε:
16 Ιαν 2023, 12:31
Yochanan έγραψε:
16 Ιαν 2023, 12:25
ik_90 έγραψε:
16 Ιαν 2023, 11:26


'Όσο πάει γίνεται και χειρότερο...
:smt005::smt005:
Εν τω μεταξύ το έκανα και εικόνα, σε φάση να είναι στο αμάξι, να τον λέει αυτή «κινητό, τσιγάρο, αναπτήρα» (που είπε πριν) και να σκάει η τραπιά, να τα παρατάνε όλα (μέχρι και το τιμόνι) και να αρχίζουν τον αυθόρμητο χορό :003::003::003:
το έκανα κι εγώ αφου σε διαβασα
δεν έπρεπε, τώρα δεν βγαίνει με τίπτ - τους φαντάζομαι σε στυλ επους Μπόλυγουντ, που ξεκινάνε ξαφνικά χορους μεσα στις ταινιες - να βγαίνει απο πισω χορωδια, σαπορτ χορευτες, μπαλλετα, ορχήστρα - όλα στους ήχους του σινμπου "δεν ειναι μαμά" και να έχουνε τα χέρια μπροστά σταυρωμένα και να κουνάνε το κεφάλι τους αριστερά δεξιά "ΝΑΜΑΣΤΕ!"
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 16 Ιαν 2023, 22:39

Αν και μία φορά που έκανα καραγκιοζιλίκια εν ώρα οδήγησης μετά την αποκάλυψη μου είπε “ κόψε τα καραγκιοζιλίκια δεν θα γαμήσεις ποτέ τα μουνιά που γαμάνε ο Light και οι υπόλοιποι και ειδικά ένα άλλο ( την ίδια ) σίγουρα όχι ” και γέλασε .

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών