Σε ποιά εποχή άρχισε να υπρσεξουαλικοποιείται το γυναικείο στήθος.

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23254
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Σε ποιά εποχή άρχισε να υπρσεξουαλικοποιείται το γυναικείο στήθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 27 Νοέμ 2022, 18:14

Υπάρχει η τάση στο σύγχρονο χόλυγουντ, όσες έχουν πολύ πλούσιο μπούστο να μπορούν να κάνουν καριέρα μόνο σε b-movies ασχέτως του ταλέντου τους (που δύναται να είναι και μεγάλο) και δεν έχει να κάνει με το αν το στήθος είναι φυσικό ή ψεύτικο.

Στις μεσαίες παραγωγές και στις σειρές, οι περισσότερες έχουν μεσαίο μπούστο.

Τέλος, στα μπλοκμπάστερ και στις οσκαρικές, μεσουρανεί το φλατ, το επίπεδο το ανύπαρκτο μπούστο.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Εκτωρ
Δημοσιεύσεις: 2395
Εγγραφή: 20 Φεβ 2022, 01:30
Phorum.gr user: Έκτωρ

Re: Σε ποιά εποχή άρχισε να υπρσεξουαλικοποιείται το γυναικείο στήθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εκτωρ » 27 Νοέμ 2022, 18:15

έργο_μακέτο έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 18:01
Δεν έχει νόημα αυτό που λες.

Αν ζούσες τότε θα είχες γαλουχηθεί να μη βλέπεις το στήθος ως κάτι σεξουαλικό, επομένως δεν θα σε διέγειρε σεξουαλικά.
Επίσης γαλουχήθηκα μικρός με την άποψη ότι τα ζώα υπάρχουν για να μας υπηρετούν, αλλά τώρα εξοργίζομαι όταν βλέπω πουλιά σε κλουβιά.

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4357
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Σε ποιά εποχή άρχισε να υπρσεξουαλικοποιείται το γυναικείο στήθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 27 Νοέμ 2022, 18:16

Gherschaagk έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 17:45
Playboy και hustler στα 70's. Όλως τυχαίως συνέπεσε με την κυκλοφορία του βρεφικού γάλακτος από κολοσσούς όπως η nestle. Έφτασαν στο σημείο να λένε πως η σκόνη είναι πιο ωφέλιμη από το μητρικό γάλα.
Έχω ακούσει ότι η διάδοση του βρεφικού γάλακτος μετά τον Β Παγκόσμιο Πόλεμο συσχετίζεται και με την παράλληλη αύξηση των θανάτων από καρκίνο.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4357
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Σε ποιά εποχή άρχισε να υπρσεξουαλικοποιείται το γυναικείο στήθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 27 Νοέμ 2022, 18:19

Εκτωρ έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 18:15
έργο_μακέτο έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 18:01
Δεν έχει νόημα αυτό που λες.

Αν ζούσες τότε θα είχες γαλουχηθεί να μη βλέπεις το στήθος ως κάτι σεξουαλικό, επομένως δεν θα σε διέγειρε σεξουαλικά.
Επίσης γαλουχήθηκα μικρός με την άποψη ότι τα ζώα υπάρχουν για να μας υπηρετούν, αλλά τώρα εξοργίζομαι όταν βλέπω πουλιά σε κλουβιά.
Κακός παραλληλισμός.

Καταρχήν εδώ μιλάμε για τη διαμόρφωση της σεξουαλικότητας.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Σε ποιά εποχή άρχισε να υπρσεξουαλικοποιείται το γυναικείο στήθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 27 Νοέμ 2022, 18:29

έργο_μακέτο έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 18:16
Gherschaagk έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 17:45
Playboy και hustler στα 70's. Όλως τυχαίως συνέπεσε με την κυκλοφορία του βρεφικού γάλακτος από κολοσσούς όπως η nestle. Έφτασαν στο σημείο να λένε πως η σκόνη είναι πιο ωφέλιμη από το μητρικό γάλα.
Έχω ακούσει ότι η διάδοση του βρεφικού γάλακτος μετά τον Β Παγκόσμιο Πόλεμο συσχετίζεται και με την παράλληλη αύξηση των θανάτων από καρκίνο.
Δεν το γνωρίζω αυτό.

Λέω τι ξέρω. Μέχρι μέσα του 70, αρχές 80 όλες οι Ελληνίδες ήταν με τα βυζιά έξω και θήλαζαν. Παντού. Ακόμη και στα λεωφορεία. Κάπου εκεί σταμάτησαν κι άρχισαν να γυρνάνε με τις σκόνες, τους θερμούς, τα μπουκάλια και τις έτοιμες παιδικές τροφές που βρωμούσαν από χιλιόμετρα, ήταν πανάκριβες και έχουν συνδεθεί με παχυσαρκία. Για καρκίνο δεν ξέρω.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4357
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Σε ποιά εποχή άρχισε να υπρσεξουαλικοποιείται το γυναικείο στήθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 27 Νοέμ 2022, 18:30

Ο λόγος που εξοργίζεσαι όταν βλέπεις κλουβιά σε πουλιά δεν είναι το ότι ξύπνησες μια μέρα και εκεί που έπινες τον καφέ σου έκανες διάφορες σκέψεις για την αξία της ζωής των πουλιών. Είναι ότι κοινωνικά έχει ενισχυθεί η τάση προστασίας των ζώων επομένως για σημαντικό χρονικό διάστημα δεχόσουν ερεθίσματα που υποσυνείδητα σε οδήγησαν στο να αλλάξεις οπτική.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Σε ποιά εποχή άρχισε να υπρσεξουαλικοποιείται το γυναικείο στήθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 27 Νοέμ 2022, 18:33

έργο_μακέτο έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 18:19
Εκτωρ έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 18:15
έργο_μακέτο έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 18:01
Δεν έχει νόημα αυτό που λες.

Αν ζούσες τότε θα είχες γαλουχηθεί να μη βλέπεις το στήθος ως κάτι σεξουαλικό, επομένως δεν θα σε διέγειρε σεξουαλικά.
Επίσης γαλουχήθηκα μικρός με την άποψη ότι τα ζώα υπάρχουν για να μας υπηρετούν, αλλά τώρα εξοργίζομαι όταν βλέπω πουλιά σε κλουβιά.
Κακός παραλληλισμός.

Καταρχήν εδώ μιλάμε για τη διαμόρφωση της σεξουαλικότητας.
Αρα για πουλιά.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4357
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Σε ποιά εποχή άρχισε να υπρσεξουαλικοποιείται το γυναικείο στήθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 27 Νοέμ 2022, 18:33

Gherschaagk έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 18:29
έργο_μακέτο έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 18:16
Gherschaagk έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 17:45
Playboy και hustler στα 70's. Όλως τυχαίως συνέπεσε με την κυκλοφορία του βρεφικού γάλακτος από κολοσσούς όπως η nestle. Έφτασαν στο σημείο να λένε πως η σκόνη είναι πιο ωφέλιμη από το μητρικό γάλα.
Έχω ακούσει ότι η διάδοση του βρεφικού γάλακτος μετά τον Β Παγκόσμιο Πόλεμο συσχετίζεται και με την παράλληλη αύξηση των θανάτων από καρκίνο.
Δεν το γνωρίζω αυτό.

Λέω τι ξέρω. Μέχρι μέσα του 70, αρχές 80 όλες οι Ελληνίδες ήταν με τα βυζιά έξω και θήλαζαν. Παντού. Ακόμη και στα λεωφορεία. Κάπου εκεί σταμάτησαν κι άρχισαν να γυρνάνε με τις σκόνες, τους θερμούς, τα μπουκάλια και τις έτοιμες παιδικές τροφές που βρωμούσαν από χιλιόμετρα, ήταν πανάκριβες και έχουν συνδεθεί με παχυσαρκία. Για καρκίνο δεν ξέρω.
Είπα απλά μια ίδεα που κυκλοφορεί. Δεν το έχω ψάξει παραπάνω. Μη δίνεις σημασία.

Τα άλλα που λες έχουν ενδιαφέρον και δινουν μια εξήγηση στο φαινόμενο. Δεν ξέρω αν είναι η μοναδική.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Σε ποιά εποχή άρχισε να υπρσεξουαλικοποιείται το γυναικείο στήθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 27 Νοέμ 2022, 18:41

έργο_μακέτο έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 18:33
Gherschaagk έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 18:29
έργο_μακέτο έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 18:16

Έχω ακούσει ότι η διάδοση του βρεφικού γάλακτος μετά τον Β Παγκόσμιο Πόλεμο συσχετίζεται και με την παράλληλη αύξηση των θανάτων από καρκίνο.
Δεν το γνωρίζω αυτό.

Λέω τι ξέρω. Μέχρι μέσα του 70, αρχές 80 όλες οι Ελληνίδες ήταν με τα βυζιά έξω και θήλαζαν. Παντού. Ακόμη και στα λεωφορεία. Κάπου εκεί σταμάτησαν κι άρχισαν να γυρνάνε με τις σκόνες, τους θερμούς, τα μπουκάλια και τις έτοιμες παιδικές τροφές που βρωμούσαν από χιλιόμετρα, ήταν πανάκριβες και έχουν συνδεθεί με παχυσαρκία. Για καρκίνο δεν ξέρω.
Είπα απλά μια ίδεα που κυκλοφορεί. Δεν το έχω ψάξει παραπάνω. Μη δίνεις σημασία.

Τα άλλα που λες έχουν ενδιαφέρον και δινουν μια εξήγηση στο φαινόμενο. Δεν ξέρω αν είναι η μοναδική.
Θα δεχτώ πως οι σκόνες είναι από τις χειρότερες τροφές που μπορείς να δώσεις σε ένα μωρό. Ο μοναδικός σκοπός που εξυπηρετούν είναι να δεις αν το μωρό έχει κάποια αλλεργία. Το δικό μου παιδί δεν τις γούσταρε, δεν τις έφαγε. Δεν με χάλασε στο ελάχιστο. Αυτό που λες δεν το ξέρω.

Σε ότι αφορά το hustler ειδικά, έτσι ξεκίνησε και η μόδα με τα αποτριχωμένα γεννητικά όργανα. Για να φαίνεται κρέας και όχι τρίχα στις φωτογραφίες. Μέχρι τότε, όλες το είχαν αφάνα. Από εκεί και πέρα όλες το είχαν πετσί. Μόνο που σκέτες πέτσες έχουν τα παιδιά και όχι τα ενήλικα άτομα.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24551
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Σε ποιά εποχή άρχισε να υπρσεξουαλικοποιείται το γυναικείο στήθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 27 Νοέμ 2022, 18:47

έργο_μακέτο έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 17:47
Dwarven Blacksmith έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 17:44
Δε νομίζω ότι ισχύει. Το γυναικείο στήθος άρχισε να σεξουαλικοποιείται από τότε που οι ανθρωπίδες άρχισαν να βαδίζουν στα 2 πόδια οπότε δεν μπορούσες να βλέπεις συνέχεια κώλο.
Στη Μινωική Κρήτη οι γυναίκες κυκλοφορούσαν γυμνόστηθες. Δεν νομίζω οι άντρες να ήταν με το πουλί στο χέρι όλη την ώρα.
Ενταξει σχετικα ειναι ολα, αν παρεις μια μεση ελληνιδα εργαζομενη ντυμενη ψιλοσυντηρητικα και την πεταξεις στη Λαχωρη μπορει και να τη βιασουν 500 ατομα ενω εδω απλα σπαζομαστε που προλαβε και μπηκε στο ασανσερ αρα θα σταματησει μια φορα παραπανω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42985
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Σε ποιά εποχή άρχισε να υπρσεξουαλικοποιείται το γυναικείο στήθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 27 Νοέμ 2022, 18:53

Gherschaagk έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 18:41
έργο_μακέτο έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 18:33
Gherschaagk έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 18:29


Δεν το γνωρίζω αυτό.

Λέω τι ξέρω. Μέχρι μέσα του 70, αρχές 80 όλες οι Ελληνίδες ήταν με τα βυζιά έξω και θήλαζαν. Παντού. Ακόμη και στα λεωφορεία. Κάπου εκεί σταμάτησαν κι άρχισαν να γυρνάνε με τις σκόνες, τους θερμούς, τα μπουκάλια και τις έτοιμες παιδικές τροφές που βρωμούσαν από χιλιόμετρα, ήταν πανάκριβες και έχουν συνδεθεί με παχυσαρκία. Για καρκίνο δεν ξέρω.
Είπα απλά μια ίδεα που κυκλοφορεί. Δεν το έχω ψάξει παραπάνω. Μη δίνεις σημασία.

Τα άλλα που λες έχουν ενδιαφέρον και δινουν μια εξήγηση στο φαινόμενο. Δεν ξέρω αν είναι η μοναδική.
Θα δεχτώ πως οι σκόνες είναι από τις χειρότερες τροφές που μπορείς να δώσεις σε ένα μωρό. Ο μοναδικός σκοπός που εξυπηρετούν είναι να δεις αν το μωρό έχει κάποια αλλεργία. Το δικό μου παιδί δεν τις γούσταρε, δεν τις έφαγε. Δεν με χάλασε στο ελάχιστο. Αυτό που λες δεν το ξέρω.

Σε ότι αφορά το hustler ειδικά, έτσι ξεκίνησε και η μόδα με τα αποτριχωμένα γεννητικά όργανα. Για να φαίνεται κρέας και όχι τρίχα στις φωτογραφίες. Μέχρι τότε, όλες το είχαν αφάνα. Από εκεί και πέρα όλες το είχαν πετσί. Μόνο που σκέτες πέτσες έχουν τα παιδιά και όχι τα ενήλικα άτομα.
Ναι και κοντά νύχια έχουν τα μωρά, οι ενήλικες έχουν 2 μέτρα νύχι τουλάχιστον.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24551
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Σε ποιά εποχή άρχισε να υπρσεξουαλικοποιείται το γυναικείο στήθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 27 Νοέμ 2022, 18:59

Το μακρυ νυχι σεξουαλικοποιειται σε δευτερο χρονο, ειναι κατι που οι ιδιες οι γυναικες χρησιμοποιουν για να φωναξουν "φροντιζω τον εαυτο μου για να ειμαι ελκυστικη" και οι αντρες απλα πιανουν το υπονοουμενο ενω left to our own devices ειναι μαλλον απωθητικο.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23254
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Σε ποιά εποχή άρχισε να υπρσεξουαλικοποιείται το γυναικείο στήθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 27 Νοέμ 2022, 19:00

Στην εποχή μας, η μόδα στην αποτρίχωση μπικίνι, είναι το Χόλυγουντ, δηλαδή το φλατ, το επίπεδο, το φαλακρό όρος, το άδειο, το ανύπαρκτο.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15078
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Σε ποιά εποχή άρχισε να υπρσεξουαλικοποιείται το γυναικείο στήθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 27 Νοέμ 2022, 19:01

Gherschaagk έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 17:45
Playboy και hustler στα 70's. Όλως τυχαίως συνέπεσε με την κυκλοφορία του βρεφικού γάλακτος από κολοσσούς όπως η nestle. Έφτασαν στο σημείο να λένε πως η σκόνη είναι πιο ωφέλιμη από το μητρικό γάλα.
Tyfla naxei o Lenin... Ειναι δυνατον να τα γραφετε αυτα;;;
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σε ποιά εποχή άρχισε να υπρσεξουαλικοποιείται το γυναικείο στήθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Νοέμ 2022, 19:04

Που; στην Ελλάδα;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών