Αντι-Βαλεντίνος

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19730
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Αντι-Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 15 Φεβ 2023, 09:19

Καρολίνα έγραψε:
14 Φεβ 2023, 20:45
Γιατί όμως; Το ίδιο άτομο θα μπορούσες να το είχες δει κάπου έξω και να μην είχες τρόπο να το πλησιάσεις ή να μην είχες καν την ευκαιρία να το γνωρίσεις. Ενώ εδώ πάνω κάτω ξέρεις. Άλλωστε, όποια και να γνωρίσεις έξω, σίγουρα είναι και κάπου στο διαδίκτυο.
Έχω μηδενική εμπιστοσύνη σε διαδικτυακές περσόνες και θα συμβούλευα το ίδιο και για όλους εσάς.

Να κανονίζαμε γενικότερη παρεΐστικη συνάντηση οκ, αυτό ναι γιατί ξέρω ότι θα υπήρχαν ενδιαφέροντα πράγματα για συζήτηση και χαβαλές. Αλλά συνάντηση τέτοιου τύπου ΠΟΤΕ.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Αντι-Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 15 Φεβ 2023, 09:24

Κι όμως τα στατιστικά δείχνουν ότι οι περισσότερες γνωριμίες πια ακόμα κι αυτές που καταλήγουν σε γάμο γίνονται μέσω πλατφόρμας.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Αντι-Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 15 Φεβ 2023, 10:09

plouf έγραψε:
15 Φεβ 2023, 00:29
Πφφ δεν ξέρω τι έκανε η νηματοθετρια με τον ντεκαβλε δικο της αλλά τεσπα εύχομαι
του χρονου τέτοιο καιρό να βρει κάτι καλυτερο στην ζωή της και ακόμα
καλυτερα να πάρει εξιτήριο απο το ψυχιατρικό άσυλο ιδρυματικων ψυχωσικων
πχορουμ.κομ.γρ
Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές, είμαι σίγουρη ότι του χρόνου θα έχω τον σωστό άνθρωπο στη ζωή μου.
Όσο για το άσυλο όπως το λες, ε δε νομίζω να μείνω εδώ τόσο πολύ. Ποτέ δεν ξέρεις βέβαια.

Φέτος πάντως γύρισα σπίτι και τον βρήκα να έχει μαγειρέψει μπρόκολο. Άλλωστε είναι γνωστό ότι η χαρακτηριστική μυρωδιά που ξεσηκώνει τέτοια μέρα και ξυπνάει πάθη, είναι αυτή.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Αντι-Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 15 Φεβ 2023, 10:11

Green Dragon έγραψε:
15 Φεβ 2023, 09:19
Καρολίνα έγραψε:
14 Φεβ 2023, 20:45
Γιατί όμως; Το ίδιο άτομο θα μπορούσες να το είχες δει κάπου έξω και να μην είχες τρόπο να το πλησιάσεις ή να μην είχες καν την ευκαιρία να το γνωρίσεις. Ενώ εδώ πάνω κάτω ξέρεις. Άλλωστε, όποια και να γνωρίσεις έξω, σίγουρα είναι και κάπου στο διαδίκτυο.
Έχω μηδενική εμπιστοσύνη σε διαδικτυακές περσόνες και θα συμβούλευα το ίδιο και για όλους εσάς.

Να κανονίζαμε γενικότερη παρεΐστικη συνάντηση οκ, αυτό ναι γιατί ξέρω ότι θα υπήρχαν ενδιαφέροντα πράγματα για συζήτηση και χαβαλές. Αλλά συνάντηση τέτοιου τύπου ΠΟΤΕ.
βασικά το νήμα αυτό δεν λέει ότι πρέπει να βγεις ντε και καλά ερωτικό ραντεβού.
Αλλά στην περίπτωση που όντως πας σε μια συνάντηση και κάποιο άτομο σου κινήσει το ενδιαφέρον πέρα από τα πλαίσια μιας γενικής συζήτησης, θα το απορρίψεις μόνο και μόνο επειδή το γνώρισες διαδικτυακά;
Γιατί όποια γυναίκα και να γνωρίσεις, σίγουρα είναι κάπου στο διαδίκτυο.
Και υπάρχουν άνθρωποι που είναι το ίδιο και έξω και μέσα.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19730
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Αντι-Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 15 Φεβ 2023, 10:12

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
15 Φεβ 2023, 09:24
Κι όμως τα στατιστικά δείχνουν ότι οι περισσότερες γνωριμίες πια ακόμα κι αυτές που καταλήγουν σε γάμο γίνονται μέσω πλατφόρμας.
Μα φυσικά και γίνεται αλλά δεν το θεωρώ υγιές. Και μου φαίνεται πολύ παράξενο που οι γυναίκες είναι τόσο ανοιχτές σε αυτόν τον απείρως πιο επικίνδυνο τρόπο γνωριμίας (σε σχέση με τους φυσιολογικούς που είναι όσοι γίνονται από κοντά).

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Αντι-Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 15 Φεβ 2023, 10:13

Green Dragon έγραψε:
15 Φεβ 2023, 10:12
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
15 Φεβ 2023, 09:24
Κι όμως τα στατιστικά δείχνουν ότι οι περισσότερες γνωριμίες πια ακόμα κι αυτές που καταλήγουν σε γάμο γίνονται μέσω πλατφόρμας.
Μα φυσικά και γίνεται αλλά δεν το θεωρώ υγιές. Και μου φαίνεται πολύ παράξενο που οι γυναίκες είναι τόσο ανοιχτές σε αυτόν τον απείρως πιο επικίνδυνο τρόπο γνωριμίας (σε σχέση με τους φυσιολογικούς που είναι όσοι γίνονται από κοντά).
Ένα επικίνδυνο άτομο θα είναι επικίνδυνο είτε το γνωρίσεις ονλάιν είτε σε μια παρέα φίλων, αυτό πιστεύω εγώ.

Και στις δυο περιπτώσεις, θα το καταλάβεις όταν θα είναι αργά (οι φίλοι δεν ξέρουν πάντα πως συμπεριφέρεται ο άλλος σε μια σχέση για να σε προειδοποιήσουν).

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19730
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Αντι-Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 15 Φεβ 2023, 10:14

Καρολίνα έγραψε:
15 Φεβ 2023, 10:11
βασικά το νήμα αυτό δεν λέει ότι πρέπει να βγεις ντε και καλά ερωτικό ραντεβού.
Αλλά στην περίπτωση που όντως πας σε μια συνάντηση και κάποιο άτομο σου κινήσει το ενδιαφέρον πέρα από τα πλαίσια μιας γενικής συζήτησης, θα το απορρίψεις μόνο και μόνο επειδή το γνώρισες διαδικτυακά;
Γιατί όποια γυναίκα και να γνωρίσεις, σίγουρα είναι κάπου στο διαδίκτυο.
Και υπάρχουν άνθρωποι που είναι το ίδιο και έξω και μέσα.
Με ένα μόνο άτομο που δεν έχω συναντήσει από κοντά δεν θα κανόνιζα κανενός είδους ραντεβού, όχι μόνο ερωτικό. Με περισσότερους μαζί ναι γιατί δεν μπορεί να είναι όλοι ψεύτικοι ή απεχθείς.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19730
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Αντι-Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 15 Φεβ 2023, 10:16

Καρολίνα έγραψε:
15 Φεβ 2023, 10:13
Green Dragon έγραψε:
15 Φεβ 2023, 10:12
Μα φυσικά και γίνεται αλλά δεν το θεωρώ υγιές. Και μου φαίνεται πολύ παράξενο που οι γυναίκες είναι τόσο ανοιχτές σε αυτόν τον απείρως πιο επικίνδυνο τρόπο γνωριμίας (σε σχέση με τους φυσιολογικούς που είναι όσοι γίνονται από κοντά).
Ένα επικίνδυνο άτομο θα είναι επικίνδυνο είτε το γνωρίσεις ονλάιν είτε σε μια παρέα φίλων, αυτό πιστεύω εγώ.

Και στις δυο περιπτώσεις, θα το καταλάβεις όταν θα είναι αργά (οι φίλοι δεν ξέρουν πάντα πως συμπεριφέρεται ο άλλος σε μια σχέση για να σε προειδοποιήσουν).
Από κοντά είναι 100% φορές πιο εύκολο να τον καταλάβεις, ιντερνετικά μπορεί να μιλά σαν Μαρία μελαχροινή γλυκύτατη 30 ετών και από κοντά να είναι νταλικέρης 55 Βαγγέλης με μουστάκι και καράφλα. Ε από κοντά ο Βαγγέλης δεν μπορεί να προσποιηθεί την Μαρία :D

Ή οι weirdos, από κοντά τον αντιλαμβάνεσαι ενώ πίσω από την οθόνη μπορεί να κρύψει σχεδόν τα πάντα.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Αντι-Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 15 Φεβ 2023, 10:20

Ρε, τι συζητάτε ακόμα; Πάει ο Βαλεγδύνος, πέρασε, του χρόνου πάλι. Πάμε για Τσικνοπέμπτη τώρα.
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Αντι-Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 15 Φεβ 2023, 10:22

Green Dragon έγραψε:
15 Φεβ 2023, 10:16
Καρολίνα έγραψε:
15 Φεβ 2023, 10:13
Green Dragon έγραψε:
15 Φεβ 2023, 10:12
Μα φυσικά και γίνεται αλλά δεν το θεωρώ υγιές. Και μου φαίνεται πολύ παράξενο που οι γυναίκες είναι τόσο ανοιχτές σε αυτόν τον απείρως πιο επικίνδυνο τρόπο γνωριμίας (σε σχέση με τους φυσιολογικούς που είναι όσοι γίνονται από κοντά).
Ένα επικίνδυνο άτομο θα είναι επικίνδυνο είτε το γνωρίσεις ονλάιν είτε σε μια παρέα φίλων, αυτό πιστεύω εγώ.

Και στις δυο περιπτώσεις, θα το καταλάβεις όταν θα είναι αργά (οι φίλοι δεν ξέρουν πάντα πως συμπεριφέρεται ο άλλος σε μια σχέση για να σε προειδοποιήσουν).
Από κοντά είναι 100% φορές πιο εύκολο να τον καταλάβεις, ιντερνετικά μπορεί να μιλά σαν Μαρία μελαχροινή γλυκύτατη 30 ετών και από κοντά να είναι νταλικέρης 55 Βαγγέλης με μουστάκι και καράφλα. Ε από κοντά ο Βαγγέλης δεν μπορεί να προσποιηθεί την Μαρία :D

Ή οι weirdos, από κοντά τον αντιλαμβάνεσαι ενώ πίσω από την οθόνη μπορεί να κρύψει σχεδόν τα πάντα.
Δεν μιλάω για την περίπτωση που ένας άντρας προσποιείται τη γυναίκα, λέω ότι γενικά και ένας κάπως περίεργος άνθρωπος δεν εκδηλώνεται αμέσως ούτε στην πραγματική ζωή, εκτός και αν έρθει στο πρώτο ραντεβού κρατώντας χατζάρα.

Τέλος πάντων, έχεις και ένα δίκιο βέβαια, δε λέω.
Απλά τον πραγματικό χαρακτήρα κάποιου τον βλέπεις μετά από κανά δυο χρόνια, εκεί έχω καταλήξει από προσωπική εμπειρία.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19730
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Αντι-Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 15 Φεβ 2023, 10:26

Καρολίνα έγραψε:
15 Φεβ 2023, 10:22
Green Dragon έγραψε:
15 Φεβ 2023, 10:16
Από κοντά είναι 100% φορές πιο εύκολο να τον καταλάβεις, ιντερνετικά μπορεί να μιλά σαν Μαρία μελαχροινή γλυκύτατη 30 ετών και από κοντά να είναι νταλικέρης 55 Βαγγέλης με μουστάκι και καράφλα. Ε από κοντά ο Βαγγέλης δεν μπορεί να προσποιηθεί την Μαρία :D

Ή οι weirdos, από κοντά τον αντιλαμβάνεσαι ενώ πίσω από την οθόνη μπορεί να κρύψει σχεδόν τα πάντα.
Δεν μιλάω για την περίπτωση που ένας άντρας προσποιείται τη γυναίκα, λέω ότι γενικά και ένας κάπως περίεργος άνθρωπος δεν εκδηλώνεται αμέσως ούτε στην πραγματική ζωή, εκτός και αν έρθει στο πρώτο ραντεβού κρατώντας χατζάρα.

Τέλος πάντων, έχεις και ένα δίκιο βέβαια, δε λέω.
Απλά τον πραγματικό χαρακτήρα κάποιου τον βλέπεις μετά από κανά δυο χρόνια, εκεί έχω καταλήξει από προσωπική εμπειρία.
Για περισσότερες λεπτομέρειες ναι, χρειάζεται χρόνος αλλά λέμε τουλάχιστον ν' αποφύγει κανείς τους ψυχασθενείς και τους βλαμμένους. Και είναι και πολλά μη επικίνδυνα χαρακτηριστικά που είναι ενοχλητικά και δεν φαίνονται στο chat, πχ για εμένα είναι πολύ μεγάλο turn off το να είναι κάποια λιγομίλητη, δεν έχω χειρότερο. Αλλά και σε φιλικό επίπεδο, δεν μου αρέσει να κάνω διάλεξη σε μουγγοθόδωρους, μου αρέσει ο διάλογος.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Αντι-Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 15 Φεβ 2023, 10:34

Green Dragon έγραψε:
15 Φεβ 2023, 10:26
Καρολίνα έγραψε:
15 Φεβ 2023, 10:22
Green Dragon έγραψε:
15 Φεβ 2023, 10:16
Από κοντά είναι 100% φορές πιο εύκολο να τον καταλάβεις, ιντερνετικά μπορεί να μιλά σαν Μαρία μελαχροινή γλυκύτατη 30 ετών και από κοντά να είναι νταλικέρης 55 Βαγγέλης με μουστάκι και καράφλα. Ε από κοντά ο Βαγγέλης δεν μπορεί να προσποιηθεί την Μαρία :D

Ή οι weirdos, από κοντά τον αντιλαμβάνεσαι ενώ πίσω από την οθόνη μπορεί να κρύψει σχεδόν τα πάντα.
Δεν μιλάω για την περίπτωση που ένας άντρας προσποιείται τη γυναίκα, λέω ότι γενικά και ένας κάπως περίεργος άνθρωπος δεν εκδηλώνεται αμέσως ούτε στην πραγματική ζωή, εκτός και αν έρθει στο πρώτο ραντεβού κρατώντας χατζάρα.

Τέλος πάντων, έχεις και ένα δίκιο βέβαια, δε λέω.
Απλά τον πραγματικό χαρακτήρα κάποιου τον βλέπεις μετά από κανά δυο χρόνια, εκεί έχω καταλήξει από προσωπική εμπειρία.
Για περισσότερες λεπτομέρειες ναι, χρειάζεται χρόνος αλλά λέμε τουλάχιστον ν' αποφύγει κανείς τους ψυχασθενείς και τους βλαμμένους. Και είναι και πολλά μη επικίνδυνα χαρακτηριστικά που είναι ενοχλητικά και δεν φαίνονται στο chat, πχ για εμένα είναι πολύ μεγάλο turn off το να είναι κάποια λιγομίλητη, δεν έχω χειρότερο. Αλλά και σε φιλικό επίπεδο, δεν μου αρέσει να κάνω διάλεξη σε μουγγοθόδωρους, μου αρέσει ο διάλογος.
Οι λιγομίλητοι φαντάζομαι ότι είναι έτσι και στο ίντερνετ, οπότε μια ιδέα την παίρνεις από την αρχή.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών