Ποια συμμαθήτριά μου πιστεύετε ότι μου ταίριαζε περισσότερο;

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Η "Παυλίνα"
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Η "Γεωργία"
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Η "Κατερίνα"
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Η "Βάσια"
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων: 0

Άβαταρ μέλους
Εκτωρ
Δημοσιεύσεις: 2395
Εγγραφή: 20 Φεβ 2022, 01:30
Phorum.gr user: Έκτωρ

Ποια συμμαθήτριά μου πιστεύετε ότι μου ταίριαζε περισσότερο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εκτωρ » 04 Μαρ 2023, 03:40

Από όλες τις συμμαθήτριες που ερωτεύτηκα χωρίς ανταπόκριση στα εφηβικά μου χρόνια, με ποια πιστεύετε ότι θα είχαμε ταιριάξει περισσότερο αν είχαμε γίνει ζευγάρι; Παρακάτω σας δίνω μερικές πληροφορίες για την κάθε μία. Φυσικά, για ευνόητους λόγους, τα ονόματά τους είναι αλλαγμένα.

-"Παυλίνα": Ο πρώτος γυμνασιακός μου έρωτας. Ήταν ο τύπος της κακομαθημένης πλην ρομαντικής κοκέτας. Δεν της εξέφρασα ποτέ τα αισθήματά μου, γιατί ντρεπόμουν. Τις λίγες φορές που της απηύθυνα το λόγο για να της κάνω κάποια ερώτηση, μου έδινε ολιγόλογες απαντήσεις τύπου, "Ναι, έχεις πρόβλημα;" ή "Όχι, έχεις πρόβλημα;" Από ότι άκουσα, αυτή ήταν η συμπεριφορά της και στους άλλους, τουλάχιστον σε όσους δεν ήξερε καλά.
Σχεδόν άριστη μαθήτρια, τουλάχιστον στις πρώτες τάξεις του γυμνασίου, πολύ κοινωνική, με πολλές κατακτήσεις, και με πολλές σχέσεις στο βιογραφικό της, αν και πιστεύω ότι κατά βάθος έψαχνε τον έναν. Ένα φεγγάρι που έτυχε να καθόμαστε σε κοντινά θρανία, την άκουσα να λέει ότι δεν τα φτιάχνει με κάποιον αν δεν αποδείξει ότι την αγαπάει.

-"Γεωργία": Την ερωτεύτηκα τρίτη γυμνασίου. Την πρόσεξα πρώτη φορά όταν στη σχολική γιορτή ανέβηκε στη σκηνή του αμφιθεάτρου για να την ανακηρύξουν επίσημα σημαιοφόρο στην παρέλαση. Κοντοστούπα, αντικειμενικά μέτριας εμφάνισης, ωστόσο κάτι στο σοβαρό βλέμμα της, μια ωριμότητα που είχε στον τρόπο που μιλούσε, με τρέλαιναν πάνω της, και την κάναν στα μάτια μου καλλονή. Για ένα μικρό διάστημα, είχα ξεχάσει ότι με είχε καυλώσει στη ζωή μου ως τότε, και ονειρευόμουν να φτιάξω τη ζωή μου μαζί της. Όταν τελικά της μίλησα και της ζήτησα να βγούμε, μου είπε ότι δεν μπορούσε, γιατί είχε διάβασμα. Αφού μου έλεγε το ίδιο πράγμα για κάνα μήνα, το πήρα απόφαση ότι με είχε χεσμένο.

-"Κατερίνα": Ο τύπος της ξανθιάς θεομουνάρας που καύλωνε όλο το σχολείο. Κι'εγώ στην αρχή περισσότερο σαρκική έλξη ένοιωθα γι'αυτή. Με τον καιρό έπεισα τον εαυτό μου ότι έτρεφα και ρομαντικά αισθήματα για εκείνη, μάλλον επειδή είχα τόση ανάγκη να ζήσω κάτι ρομαντικό. Δεν ήξερα πολλά γι'αυτή, αλλά φαινόταν πρόσχαρη. Όταν προσπάθησα να την πλησιάσω με άχαρο τρόπο, φάνηκε να το διασκεδάζει, αλλά δεν έκανε σχόλια. Τελικά, μια φίλη της μίλησε στη θέση της και μου είπε, "Λυπάμαι, τα έχει με άλλον."

-"Βάσια": Ο τελευταίος εφηβικός μου έρωτας. Ήμουν δευτέρα λυκείου, κι εκείνη ήταν τρίτη λυκείου. Σχεδόν ίδια φάση με τη "Γεωργία": πήρε τη σημαία της παρέλασης, την πρόσεξα πρώτη φορά στη σχολική γιορτή, και με απέρριψε με την ίδια δικαιολογία ("Δεν μπορώ, έχω διάβασμα.") Η διαφορές της με τη "Γεωργία" ήταν ότι ήταν πιο ψηλή και πιο πρόσχαρη (αν και μια φορά που την πλησίασα ψιθύρισε, πάντα με το χαμόγελο, "Όχι ρε γαμώτο.")

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών