ΕΡΩΤΙΚΉ ΝΟΟΤΡΟΠΊΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΆ, ΛΟΓΟΤΕΧΝΊΑ ΚΑΙ ΤΈΧΝΗ

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

ΕΡΩΤΙΚΉ ΝΟΟΤΡΟΠΊΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΆ, ΛΟΓΟΤΕΧΝΊΑ ΚΑΙ ΤΈΧΝΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 12 Μαρ 2023, 11:39

..κατά πόσο επηρεάζει την ερωτική νοοτροπίας και συμπεριφορά σε μια κοινωνία ή λογοτεχνία ξ ποίηση και ή τέχνη γενικότερα;
Βάζω μέσα σε αυτό και την επίδραση της τηλεόρασης κσι του κινηματογράφου

Κατά πόσο οι νέοι κυρίως άνθρωπο προσπαθούν να μιμηθούν ΜΥΘΙΚΆ κυρίως πρότυπα που υπάρχουν μόνο σε ταινίες και μυθιστορήματα;

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: ΕΡΩΤΙΚΉ ΝΟΟΤΡΟΠΊΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΆ, ΛΟΓΟΤΕΧΝΊΑ ΚΑΙ ΤΈΧΝΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 12 Μαρ 2023, 11:40

Κάπου είχα από παλιά την άποψη πως τους εγκεφάλους των αγοριών και νέων ανδρών τους έχουν καταστρέψει οι αισθησιακές ταινίες (τσοντες ...) και των κοριτσιών τα Αρλεκιν..

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25911
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: ΕΡΩΤΙΚΉ ΝΟΟΤΡΟΠΊΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΆ, ΛΟΓΟΤΕΧΝΊΑ ΚΑΙ ΤΈΧΝΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 12 Μαρ 2023, 11:45

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
12 Μαρ 2023, 11:40
Κάπου είχα από παλιά την άποψη πως τους εγκεφάλους των αγοριών και νέων ανδρών τους έχουν καταστρέψει οι αισθησιακές ταινίες (τσοντες ...) και των κοριτσιών τα Αρλεκιν..
Των κοριτσιων τα επηρρεαζει πολυ στην ερωτικη τους συμπεριφορα η σοβαρη λογοτεχνια που γινεται μοδα πχ ''μαυρα φεγγαρια του ερωτα '' - τα αρλεκιν ειναι πασατεμπος
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23230
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: ΕΡΩΤΙΚΉ ΝΟΟΤΡΟΠΊΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΆ, ΛΟΓΟΤΕΧΝΊΑ ΚΑΙ ΤΈΧΝΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 12 Μαρ 2023, 11:46

Ορισμένες παραδοχές γίνονται στη μυθοπλασία ωστε να προχωρήσει η κυρίως πλοκή.

Σε μία αστυνομική ή κατασκοπική ιστορία, θα βλέπαμε τον πρωταγωνιστή να πηγαίνει σε κάποια υπηρεσία του δημοσίου για να πάρει κάποιο έγγραφο και θα το έπαιρνε άμεσα.

Αν αποδίδονταν το γεγονός με βάση τις πραγματικές συνθήκες, θα τελείωνε το μυθιστόρημα και αυτός θα περίμενε ακόμη το έγγραφο.
Ζούμε σε μια οικονομία.

neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: ΕΡΩΤΙΚΉ ΝΟΟΤΡΟΠΊΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΆ, ΛΟΓΟΤΕΧΝΊΑ ΚΑΙ ΤΈΧΝΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 12 Μαρ 2023, 13:38

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
12 Μαρ 2023, 11:40
Κάπου είχα από παλιά την άποψη πως τους εγκεφάλους των αγοριών και νέων ανδρών τους έχουν καταστρέψει οι αισθησιακές ταινίες (τσοντες ...) και των κοριτσιών τα Αρλεκιν..
εμένα πάντως μου έκανε τα μυαλά πουρέ ο Ντοστογιέφσκι στον ίδιο βαθμό με τις Ρωσίδες στα κωλόμπαρα

Άβαταρ μέλους
Εκτωρ
Δημοσιεύσεις: 2395
Εγγραφή: 20 Φεβ 2022, 01:30
Phorum.gr user: Έκτωρ

Re: ΕΡΩΤΙΚΉ ΝΟΟΤΡΟΠΊΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΆ, ΛΟΓΟΤΕΧΝΊΑ ΚΑΙ ΤΈΧΝΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εκτωρ » 12 Μαρ 2023, 23:36

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
12 Μαρ 2023, 11:39
..κατά πόσο επηρεάζει την ερωτική νοοτροπίας και συμπεριφορά σε μια κοινωνία ή λογοτεχνία ξ ποίηση και ή τέχνη γενικότερα;
Εγώ έχω καύλες και ρομαντικά αισθήματα για ηρωίδες κινουμένων σχεδίων, οπότε μάλλον με επηρεάζει αρκετά. Αλλά δεν ξέρω αν εγώ εκπροσωπώ το μέσο άτομο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών