Το σεξ είναι χάσιμο χρόνου.

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23297
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Το σεξ είναι χάσιμο χρόνου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 18 Μαρ 2023, 14:46

κε.νηματοθετα σας συγχαίρω που μπήκατε στον ισιο δρόμο
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Allah
Δημοσιεύσεις: 799
Εγγραφή: 08 Ιαν 2023, 14:40
Phorum.gr user: Άγιος Παπάριος, Άγιος, Έσχατόγερος
Τοποθεσία: Mecca
Επικοινωνία:

Re: Το σεξ είναι χάσιμο χρόνου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Allah » 18 Μαρ 2023, 14:47

έργο_μακέτο έγραψε:
17 Μαρ 2023, 22:15
Μια ακόμα ανάγκη που σου τρώει χρόνο, χρήμα και περιμένει να την καλύψεις.

Αν με κάποιο τρόπο μπορούσαμε να απαλλαχτούμε από το σεξουαλικό ένστικτο η επιθυμία και η ηδονή θα μας φαίνονταν καταστάσεις εντελώς ανούσιες και ζωώδεις και ξένες προς την δική μας ανώτερη εμπειρία. Κάτι σαν ένα γουυρούνι που στριφογυρίζει στη λάσπη. Μόνο ένας χαχόλος θα ήθελε να μιμηθεί κάτι τέτοιο.
Ισχύει.
nik_killthemall έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 21:03
Είμαστε μαζί με το Ισραηλ μπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που ετοιμάζει !
! ٱللَّٰهُ أَكْبَرُ

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7316
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Το σεξ είναι χάσιμο χρόνου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 18 Μαρ 2023, 15:01

Καρολίνα έγραψε:
18 Μαρ 2023, 14:44
Εμένα με κάνει χαρούμενη το να είμαι όλη μέρα στη θάλασσα και να κολυμπάω. Αλλά πρέπει να δουλέψουμε κιόλας κάποια στιγμή, οπότε είναι χάσιμο χρόνου το να πλατσουρίζω ανέμελη και να σκάνε τα κύματα πάνω μου σαν να μην υπάρχει αύριο.

Επίσης, έχει πλάκα το φόρουμ, αλλά την ώρα που περνάω εδώ θα μπορούσα να την αξιοποιήσω μαθαίνοντας άλλη μια ξένη γλώσσα (πχ ποντιακά).

Όλα είναι σχετικά.
Aν σου αρέσει η δουλειά σου δεν ειναι χάσιμο χρονου, διαφορετικά κάνεις κάτι απο ανάγκη και όχι επειδή το θέλεις πραγματικά, οπότε αυτά που εξαναγκάζεσαι να κάνεις δεν γίνεται να σε ευχαριστούνε και η σπατάλη χρόνου για κάτι που μισείς και δεν σε ευχαριστεί είναι εν τέλη χάσιμο χρόνου διότι μια φορά ζούμε. Το έχω φιλοσοφήσει και κατέληξα στο συγκεκριμένο συμπέρασμα. Τώρα εσυ εαν ήθελες να μάθεις ξένη γλώσσα ήδη θα ξεκινούσες να μάθεις το θέμα ομως ειναι πως δεν θέλεις ακόμη να μάθεις για αυτο δεν ξεκινάς. Το πχόρουμ δεν φέρει ευθύνη για αυτό. Στα πράματα που πραγματικά θέλουμε πάμε γαμιωντας για να το πω λαικά. :lol:

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Το σεξ είναι χάσιμο χρόνου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 18 Μαρ 2023, 15:08

Αλιόσα έγραψε:
18 Μαρ 2023, 15:01
Καρολίνα έγραψε:
18 Μαρ 2023, 14:44
Εμένα με κάνει χαρούμενη το να είμαι όλη μέρα στη θάλασσα και να κολυμπάω. Αλλά πρέπει να δουλέψουμε κιόλας κάποια στιγμή, οπότε είναι χάσιμο χρόνου το να πλατσουρίζω ανέμελη και να σκάνε τα κύματα πάνω μου σαν να μην υπάρχει αύριο.

Επίσης, έχει πλάκα το φόρουμ, αλλά την ώρα που περνάω εδώ θα μπορούσα να την αξιοποιήσω μαθαίνοντας άλλη μια ξένη γλώσσα (πχ ποντιακά).

Όλα είναι σχετικά.
Aν σου αρέσει η δουλειά σου δεν ειναι χάσιμο χρονου, διαφορετικά κάνεις κάτι απο ανάγκη και όχι επειδή το θέλεις πραγματικά, οπότε αυτά που εξαναγκάζεσαι να κάνεις δεν γίνεται να σε ευχαριστούνε και η σπατάλη χρόνου για κάτι που μισείς και δεν σε ευχαριστεί είναι εν τέλη χάσιμο χρόνου διότι μια φορά ζούμε. Το έχω φιλοσοφήσει και κατέληξα στο συγκεκριμένο συμπέρασμα. Τώρα εσυ εαν ήθελες να μάθεις ξένη γλώσσα ήδη θα ξεκινούσες να μάθεις το θέμα ομως ειναι πως δεν θέλεις ακόμη να μάθεις για αυτο δεν ξεκινάς. Στα πράματα που πραγματικά θέλουμε πάμε γαμιωντας για να το πω λαικά. :lol:
Οι περισσότεροι από ανάγκη δουλεύουν, οπότε σύμφωνα με τη θεωρία σου είναι χάσιμο χρόνου, αλλά έλα που τα χρήματα δεν έρχονται ουρανοκατέβατα.

Με την τελευταία πρόταση όμως συμφωνώ 100%.

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7316
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Το σεξ είναι χάσιμο χρόνου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 18 Μαρ 2023, 15:09

Καρολίνα έγραψε:
18 Μαρ 2023, 15:08
Οι περισσότεροι από ανάγκη δουλεύουν, οπότε σύμφωνα με τη θεωρία σου είναι χάσιμο χρόνου, αλλά έλα που τα χρήματα δεν έρχονται ουρανοκατέβατα.

Με την τελευταία πρόταση όμως συμφωνώ 100%.
Aρα φταιει το σύστημα :102:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών