Μισώ τις σχέσεις.

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Μισώ τις σχέσεις.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 22 Μαρ 2023, 14:12

Ορίστε το είπα.

Ο κάθε χαζούλης και η κάθε χαζουλα κάνουν λοιπόν τη σχεσουλα τους και νομίζουν ότι κάνουν κάτι σοβαρό. Όλες οι σχέσεις είναι της πλάκας όμως και αυτό αν το πάρεις στα σοβαρά θα έχεις μεγάλες δυσκολίες στη ζωή.
Τα πράγματα δυσκολεύουν εφόσον πιστέψεις ότι ο άλλος είναι κάποιος σημαντικός για σένα και πρέπει να κρατήσεις ζωντανή την ερωτική σου σχέση. Τότε κανείς θυσίες (εδώ είναι για γέλια) και υποχωρήσεις και και και μέχρι να γίνεις ένα μηδενικό σαν προσωπικότητα. Οι σχέσεις είναι αυτή η απώλεια προσωπικότητας.

Προτιμώ τη μοναξιά και κανένα καλό γαμησακι. Την παίζω μόνο από απελπισία.

Γιατί κάθε σχέση γίνεται για το αποκλειστικό μονογαμικό σεξ. η πλειοψηφία το ξεχνάει αυτό γι'αυτό η κοινωνία είναι έτσι που είναι και έχουμε τραγωδίες. Όλα γυρίζουν γυρω απο το σεξ. Γιατί να με νοιάζει πως είναι ή τι κάνει η άλλη στον προσωπικό της χρόνο; Αν έχει περίοδο ή αν είναι άνεργη; Εγώ θέλω από αυτήν μόνο την ερωτική συνεύρεση. Έλεος πια με το ανθρώπινο ενδιαφέρον για άσχετα γκομενάκια. Η κοινωνία μας είναι άρρωστη.

Σκέψεις σκέψεις σκέψεις.
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Μισώ τις σχέσεις.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 22 Μαρ 2023, 14:23

Τελικά τελικά...μπορεί και να 'χεις δίκιο.

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Μισώ τις σχέσεις.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 22 Μαρ 2023, 14:23

user έγραψε:
22 Μαρ 2023, 14:23
Τελικά τελικά...μπορεί και να 'χεις δίκιο.
Πάντα έχω δίκιο!
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Μισώ τις σχέσεις.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 22 Μαρ 2023, 14:26

Μπορεί να το δοκιμάσω έτσι να δω τι θα γίνει...

independent44
Δημοσιεύσεις: 1890
Εγγραφή: 09 Φεβ 2021, 23:36
Phorum.gr user: independent_44

Re: Μισώ τις σχέσεις.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από independent44 » 22 Μαρ 2023, 15:02

Πολλές φορές έτυχε να προτιμούσα να συζητάω με τον Τάκη Τσουκαλά παρά με το έτερον ήμισυ

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23216
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Μισώ τις σχέσεις.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 22 Μαρ 2023, 15:09

Εγώ με τη συμβίωση έχω κάποιο θέμα.

Δεν έχει να κάνει με το άλλο φύλο, το ίδιο θα πάθαινα αν συμβίωνα και με το ίδιο φύλο για μεγάλο χρονικό διάστημα.

Είμαι από αυτούς που όταν γυρνάνε στο σπίτι κουρασμένοι, θέλουν να κάθονται για καμιά ώρα αμίλητοι μέχρι να συνέλθουν. Να σταματά το μυαλό, βρε αδερφέ.

Το να είμαι υποχρεωμένος να προβαίνω σε επιπλέον συζητήσεις, προβληματισμούς, επίλυση προβλημάτων κλπ αποτελεί κάποιο είδος επιπρόσθετης αγγαρείας.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11921
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Μισώ τις σχέσεις.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 22 Μαρ 2023, 15:12

ChatGPT
As an AI language model, I do not have personal opinions or emotions. However, love affairs can be complicated, emotionally charged and may lead to negative consequences for all involved parties. Extra-marital affairs or infidelity can hurt the trust and emotional well-being of partners and family members. It is important to be honest and communicative about one's feelings and desires in any relationship to maintain a healthy dynamic. Ultimately, the decision to engage in a love affair relationship is a personal one that should be approached with caution and consideration for all involved parties.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23216
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Μισώ τις σχέσεις.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 22 Μαρ 2023, 15:13

Ζούμε σε μια οικονομία.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Μισώ τις σχέσεις.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 22 Μαρ 2023, 15:15

AlienWay έγραψε:
22 Μαρ 2023, 15:09
Εγώ με τη συμβίωση έχω κάποιο θέμα.

Δεν έχει να κάνει με το άλλο φύλο, το ίδιο θα πάθαινα αν συμβίωνα και με το ίδιο φύλο για μεγάλο χρονικό διάστημα.

Είμαι από αυτούς που όταν γυρνάνε στο σπίτι κουρασμένοι, θέλουν να κάθονται για καμιά ώρα αμίλητοι μέχρι να συνέλθουν. Να σταματά το μυαλό, βρε αδερφέ.

Το να είμαι υποχρεωμένος να προβαίνω σε επιπλέον συζητήσεις, προβληματισμούς, επίλυση προβλημάτων κλπ αποτελεί κάποιο είδος επιπρόσθετης αγγαρείας.
Και εγώ θέλω κάποιες ώρες ησυχίας μέσα στην μέρα. Δεν συζούσα, αλλά όταν μέναμε μαζί κάποιες μέρες (και στην πρώτη καραντίνα ένα μήνα) ο καθένας δούλευε μπροστά στο λάπτοπ και έτσι δεν ήμασταν συνέχεια μαζί.

Γενικά τα πολλά λόγια με κουράζουν, ειδικά όταν είναι υποχρεωτικές και ανούσιες κουβέντες της καθημερινότητας.

Άβαταρ μέλους
ik_90
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 20 Οκτ 2022, 18:45

Re: Μισώ τις σχέσεις.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ik_90 » 22 Μαρ 2023, 15:16

Θα συμφωνήσω με τον κύριο. Το μόνο διάστημα που αξίζει είναι είναι η αρχή και εκείνο αν υπάρχει έρωτας και για όσο κρατήσει.
Άπαξ και φύγει ο έρωτας, μένουν οι μικροαστικές συμβάσεις της σχέσης, βαριέται ο ένας τα πάντα του άλλου και όσοι έχουν δε και "αυστηρό υπερεγώ", δεν μπορούν να το παραδεχτούν ούτε στον εαυτό τους και δυστυχούν ακόμα παραπάνω, προσπαθώντας να "ξαναερωτευτούν" τον άλλον, να "ανανεώσουν τη σχέση τους" και άλλες τέτοιες αμερικανιές που καταναλώνουν αχόρταγα.
«Το πεπρωμένο ενός ανθρώπου είναι ο χαρακτήρας του»
Ηράκλειτος

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Μισώ τις σχέσεις.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 22 Μαρ 2023, 15:19

ik_90 έγραψε:
22 Μαρ 2023, 15:16
Θα συμφωνήσω με τον κύριο. Το μόνο διάστημα που αξίζει είναι είναι η αρχή και εκείνο αν υπάρχει έρωτας και για όσο κρατήσει.
Άπαξ και φύγει ο έρωτας, μένουν οι μικροαστικές συμβάσεις της σχέσης, βαριέται ο ένας τα πάντα του άλλου και όσοι έχουν δε και "αυστηρό υπερεγώ", δεν μπορούν να το παραδεχτούν ούτε στον εαυτό τους και δυστυχούν ακόμα παραπάνω, προσπαθώντας να "ξαναερωτευτούν" τον άλλον, να "ανανεώσουν τη σχέση τους" και άλλες τέτοιες αμερικανιές που καταναλώνουν αχόρταγα.
Εγώ πέρασα διάστημα σχεδόν 2 χρόνια που έκανα τεράστια προσπάθεια να μην τον χαστουκίζω κάθε φορά που μου την έλεγε χωρίς να του έχω κάνει τίποτα και μετά ερχόταν και μου τριβόταν σαν να ήταν όλα καλά. Ποιος έρωτας και ποιες συμβάσεις, στο τσακ γλύτωσα το να κάνω φόνο.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23216
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Μισώ τις σχέσεις.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 22 Μαρ 2023, 15:21

Καρολίνα έγραψε:
22 Μαρ 2023, 15:15
AlienWay έγραψε:
22 Μαρ 2023, 15:09
Εγώ με τη συμβίωση έχω κάποιο θέμα.

Δεν έχει να κάνει με το άλλο φύλο, το ίδιο θα πάθαινα αν συμβίωνα και με το ίδιο φύλο για μεγάλο χρονικό διάστημα.

Είμαι από αυτούς που όταν γυρνάνε στο σπίτι κουρασμένοι, θέλουν να κάθονται για καμιά ώρα αμίλητοι μέχρι να συνέλθουν. Να σταματά το μυαλό, βρε αδερφέ.

Το να είμαι υποχρεωμένος να προβαίνω σε επιπλέον συζητήσεις, προβληματισμούς, επίλυση προβλημάτων κλπ αποτελεί κάποιο είδος επιπρόσθετης αγγαρείας.
Και εγώ θέλω κάποιες ώρες ησυχίας μέσα στην μέρα. Δεν συζούσα, αλλά όταν μέναμε μαζί κάποιες μέρες (και στην πρώτη καραντίνα ένα μήνα) ο καθένας δούλευε μπροστά στο λάπτοπ και έτσι δεν ήμασταν συνέχεια μαζί.

Γενικά τα πολλά λόγια με κουράζουν, ειδικά όταν είναι υποχρεωτικές και ανούσιες κουβέντες της καθημερινότητας.
Το πρόβλημα με εμένα είναι ότι θέλω πολλές ώρες ησυχίας ή ακόμη και όλες. Ακόμη και αν νομίζω ότι περνάω καλά με το να δείχνω ενδιαφέρον, να συμπάσχω, να καλοπερνώ κλπ αργότερα συνειδητοποιώ ότι κουραζόμουν και δεν το καταλάβαινα.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Μισώ τις σχέσεις.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 22 Μαρ 2023, 15:24

AlienWay έγραψε:
22 Μαρ 2023, 15:21
Καρολίνα έγραψε:
22 Μαρ 2023, 15:15
AlienWay έγραψε:
22 Μαρ 2023, 15:09
Εγώ με τη συμβίωση έχω κάποιο θέμα.

Δεν έχει να κάνει με το άλλο φύλο, το ίδιο θα πάθαινα αν συμβίωνα και με το ίδιο φύλο για μεγάλο χρονικό διάστημα.

Είμαι από αυτούς που όταν γυρνάνε στο σπίτι κουρασμένοι, θέλουν να κάθονται για καμιά ώρα αμίλητοι μέχρι να συνέλθουν. Να σταματά το μυαλό, βρε αδερφέ.

Το να είμαι υποχρεωμένος να προβαίνω σε επιπλέον συζητήσεις, προβληματισμούς, επίλυση προβλημάτων κλπ αποτελεί κάποιο είδος επιπρόσθετης αγγαρείας.
Και εγώ θέλω κάποιες ώρες ησυχίας μέσα στην μέρα. Δεν συζούσα, αλλά όταν μέναμε μαζί κάποιες μέρες (και στην πρώτη καραντίνα ένα μήνα) ο καθένας δούλευε μπροστά στο λάπτοπ και έτσι δεν ήμασταν συνέχεια μαζί.

Γενικά τα πολλά λόγια με κουράζουν, ειδικά όταν είναι υποχρεωτικές και ανούσιες κουβέντες της καθημερινότητας.
Το πρόβλημα με εμένα είναι ότι θέλω πολλές ώρες ησυχίας ή ακόμη και όλες. Ακόμη και αν νομίζω ότι περνάω καλά με το να δείχνω ενδιαφέρον, να συμπάσχω, να καλοπερνώ κλπ αργότερα συνειδητοποιώ ότι κουραζόμουν και δεν το καταλάβαινα.
Και εμένα μου αρέσει η μοναχικότητα ώρες ώρες, αν και είμαι ταυτόχρονα υπερβολικά κοινωνική.
Δεν έχω συζήσει ποτέ, αλλά με βάση μια μικρή εμπειρία παραμονής στο σπίτι του άλλου ή στο δικό μου (που δεν συγκρίνεται), νομίζω πως αν αντέχει ο ένας να αφήνει λίγο χρόνο στον άλλον μέσα στην μέσα για να ξελαμπικάρουν και οι δύο, θα το επιχειρούσα.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11921
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Μισώ τις σχέσεις.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 22 Μαρ 2023, 15:26

Πολυ γκρινια ειστε, αν νιωθεις ωραια, υπαρχει επικοινωνια, μια χαρα ειναι οι σχεσεις, αν νιωθετε οτι καταπιεζεστε αφηστε το
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Αχθος Αρουρης
Δημοσιεύσεις: 1068
Εγγραφή: 02 Ιουν 2022, 21:27
Phorum.gr user: Αχθος Αρουρης

Re: Μισώ τις σχέσεις.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αχθος Αρουρης » 25 Μαρ 2023, 22:51

<<Η κοινωνία μας είναι άρρωστη.>>

δυστυχως οχι απλως αρρωστη..........ανιατη,

να πω κατι, ισως βοηθησει...........

οταν περασει το παθος κι ο αρχικος
ενθουσιασμος, και αρχιζουν να κανουν
την εμφανιση τους τα ελαττωματα κατασκευης,
αυτο που μετραει ειναι να καταλαβεις
αν μπορεις να υπομεινεις τα ελαττωματα
του αλλου, χωρις να σε πειραζουν πολυ,
χωρις να αλλοιωνουν ουσιαστικα την
διαθεση σου ή να θιγουν κεντρικα
τον χαρακτηρα σου, δηλ. τα ελαττωματα
που θα εμφανιστουν, να μη σου την σπανε
σε βαθμο που να μη μπορεις να αντεξεις..........
αυτο ομως χρειαζεται......................χρονο
για να το διαπιστωσεις......................

εμεις, δεν ειχαμε κινητα, υπολογιστες,
καναμε σχεσεις με προσωπα, αυτοπροσωπως.
τωρα, ο κοσμος κανει σχεσεις με εικονες,
το καθε ατομο πλεον ειναι ερωτευμενο με
το κινητο του, οταν δει ενα προσωπο εξω
απο το κινητο του, το θεωρει ξενο εως εχθρικο
...............................

εχει αλλοιωθει η πραγματικοτητα,
δηλ. οχι η πραγματικοτητα, αυτη δεν
μπορει να αλλοιωθει, ο τροπος αλλοιωνεται,
.......................................

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών