Έχετε δει ή ακούσει ποτέ τους γονείς σας να το κάνουν;

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Εκτωρ
Δημοσιεύσεις: 2395
Εγγραφή: 20 Φεβ 2022, 01:30
Phorum.gr user: Έκτωρ

Έχετε δει ή ακούσει ποτέ τους γονείς σας να το κάνουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εκτωρ » 26 Μαρ 2023, 23:04

Όπως σας έχω γράψει παλιότερα, τους γονείς μου τους θυμάμαι να κοιμούνται χώρια από τότε που ήμουν νήπιο. Δεν ξέρω ποια είναι ακριβώς η σχέση τους, αλλά επειδή μια φορά που ήμουν μικρός και ρώτησα αθώα τον πατέρα μου γιατί κοιμάται στον καναπέ, αυτός μόνο που δε μ'έδειρε, από τότε προτίμησα να μην το ανακινήσω ξανά αυτό το θέμα.

Παρόλα αυτά θυμάμαι σκόρπιες περιόδους που κλειδώνονταν στην κρεβατοκάμαρά τους τα απογεύματα ή τα βράδια μετά από κάποια έξοδο. Στην εφηβεία μου, σε αυτές τις περιπτώσεις άρχισα να στήνω αυτί και άκουγα τριξίματα, και ήμουν πια αρκετά μεγάλος για να καταλάβω τι κάναν.

Και επειδή εκτός από μεγάλος σε ηλικία, ήμουν και ένας μεγάλος αδιάκριτος μαλάκας, άρχισα να ψάχνω κρυφά το δωμάτιό τους, για να βρω περισσότερα "ενοχοποιητικά" στοιχεία. Και έβρισκα λεκέδες στα σεντόνια (από τι να'ταν, από τι να'ταν; :p2::lol: ) και προφυλακτικά στο συρτάρι τους.

Η πιο χαρακτηριστική φάση που θυμάμαι ήταν νομίζω κάπου στα χρόνια του λυκείου. Ένα βράδυ, νομίζω το Μεγάλο Σάββατο, τους άκουσα από το κρεβάτι μου να χαριεντίζονται. Εγώ όμως γέλασα από μέσα μου, γιατί ήξερα την απογοήτευση που τους περίμενε. Είχα ψάξει το συρτάρι τους εκείνη τη μέρα, και έιχα δει ότι τα προφυλακτικά τους είχαν τελειώσει, αλλά αυτοί φαίνεται δεν το είχαν πάρει είδηση ακόμα.

Και πραγματικά, λίγες στιγμές μετά, τα χαριεντίσματα σταματήσαν και άρχισαν κάποιοι ψίθυροι απογοήτευσης. Δεν μπορούσα να ακούσω τι ακριβώς έλεγαν, αλλά το αυτί μου έπιασε καθαρά τη λέξη "προφυλακτικό". Μετά οι ήχοι σταμάτησαν τελείως.

Λίγο μετά την ενηλικίωσή μου, οι γονείς μου τις σταματήσαν αυτές τις συνεδρίες. Ίσως γέρασαν, ίσως κάτι συνέβη μεταξύ τους και ξενέρωσαν. Εγώ πάντως, μετά από εκείνη την αντίδραση του πατέρα μου στην παιδική μου ηλικία, δεν τους ξαναρωτάω τίποτα.

Πείτε μου τώρα εσείς, τι αναμνήσεις έχετε από την ερωτική ζωή των γονιών σας;

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Έχετε δει ή ακούσει ποτέ τους γονείς σας να το κάνουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 26 Μαρ 2023, 23:08

Νομίζω ότι πρέπει να βρεις επειγόντως μια κοπέλα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών