τι δείχνει όταν η γυναίκα κάνει την πρώτη κίνηση?

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: τι δείχνει όταν η γυναίκα κάνει την πρώτη κίνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 09 Απρ 2023, 10:00

AlienWay έγραψε:
08 Απρ 2023, 10:25
Naida έγραψε:
08 Απρ 2023, 10:18
AlienWay έγραψε:
08 Απρ 2023, 10:14


Εδώ είναι το σημείο που κάποιος πρέπει να έχει το ταλέντο της ανίχνευσης, να ενεργεί τόσο ομαλά, ώστε να διαπιστώνει αν πρόκειται για ερωτικό ή φιλικό ενδιαφέρον.
Δεν υπάρχει ταλέντο ανίχνευσης. Ξεκολλάτε. Αν σ αρέσει η άλλη κάνεις κίνηση προσέγγισης όμορφα. Αν δεν σ αρέσει δεν κάνεις.
Τι σημαίνει αν είναι φιλική θα κάνεις κίνηση; δεν πρέπει να σου αρέσει η άλλη;
Εσύ είσαι που βγαίνεις εκτός θέματος, γιατί αναφέρεσαι στο άκυρο. Εστίασε στο έγκυρο, δηλαδή στις περιπτώσεις που η πρώτη κίνηση είναι επιτυχής.

Ε, θα διαπιστώσεις ότι 9 στις 10 περιπτώσεις, έχει προηγηθεί πράσινο φως. Αυτό φαίνεται από τη γλώσσα του σώματος και αν είναι κάποιος εξασκημένος, δεν πρόκειται να το μπερδέψει με φιλική επικοινωνία.
Γλώσσα του σώματος είναι αληθινή, τα λόγια μπορούν να ισχυριστούν ότι θες. Συμφωνώ δηλαδή.
Επίσης, αρκετές φορές μπορεί να στέλνεις τέτοιο σήμα χωρίς να το αντιληφθείς και να προδωθείς ενώ δεν πρέπει για αυτό μετά αρχίζουν τα "δεν μπορώ". Δεν είναι και χόμπι αυτό με την επιβεβαίωση.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22974
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: τι δείχνει όταν η γυναίκα κάνει την πρώτη κίνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 09 Απρ 2023, 10:03

μπουμεροσυζητησεις βγαλμένες κατευθείαν από τα βραδιά του τζερονιμο γκρουβι το 1994. ξυπνάτε, ο κόσμος έχει προχωρήσει.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23422
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: τι δείχνει όταν η γυναίκα κάνει την πρώτη κίνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 09 Απρ 2023, 10:26

Τι δείχνει όταν ο άντρας κάνει την πρώτη κίνηση;
Ποτατο ποτεητο
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2817
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: τι δείχνει όταν η γυναίκα κάνει την πρώτη κίνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 09 Απρ 2023, 11:21

Αν δεν εχει δείξει ενδιαφέρον πρωτη έστω με ασυνείδητες κινήσεις, να σου χαμογελάει , παίζει με τα μαλλιά , αγγίγματα στον ώμο κ.α είναι χαμένος χρόνος να ασχοληθείς . Είτε δεν της αρέσεις/ σε θεωρεί άξιο κατάλληλο για την μεγαλοσύνη της , είτε έχει σχεση. Στο ίντερνετ που δεν υπάρχουν τα σημεια ισχύει ο κανόνας των 4-5 βημάτων εντός 24ωρου περίπου . Ανταλλαγή βασικών πληροφοριών ηλικία, επάγγελμα , ενδιαφέροντα και κλείσιμο εξόδου . Αν σε ένα από αυτά και κυρίως στο τελευταίο στα μασάει ή πχ το αφήνει ανοικτό στο μακρινό μελλον , τερματισμό της συνομιλίας και μπλοκάρισμα . Όλα τα άλλα είναι χαμένος χρόνος
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9369
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: τι δείχνει όταν η γυναίκα κάνει την πρώτη κίνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 09 Απρ 2023, 11:27

Πάντως πριν λίγο καιρό είχε έρθει στο γραφείο μια κοπέλα (δεν την ήξερα) και πιάσαμε κουβέντα για αρκετή ώρα. Φεύγοντας ξεχνάει τα γυαλιά ηλίου και ξαναέρχεται και μου λεει φεύγοντας μπορεί να τα ξαναπούμε ποτέ δεν ξέρεις. Ε της λέω και εγώ ναι βέβαια αλλά δεν λέω κάτι παραπάνω (βασικά ξαφνιάστηκα). Την βρίσκω στα social media και της στέλνω αίτημα φιλίας και δεν το κάνει αποδεκτό. Για αυτό μερικές φορές άβυσσος η ψυχή μιας γυναίκας, δεν βγάζεις άκρη.

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: τι δείχνει όταν η γυναίκα κάνει την πρώτη κίνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 09 Απρ 2023, 11:32

Ασέβαστος έγραψε:
08 Απρ 2023, 10:33
Αρχηγός έγραψε:
08 Απρ 2023, 00:41
έλεος ρε ΑΜΕΑ
είναι δυντόν να ρωτάτε "τι είναι η πρώτη κίνηση?"






#Αρχηγός
φυσικα.

μου εχει τυχει φιλη να λεει οτι της αρεσει καποιος, και ως πρωτη κινηση αυτο που κανει ειναι να τον κοιταζει. χαμπαρι φυσικα αυτος. :102:

και εχω δει τι σημαινει πρωτη κινηση απο σουρωμενες αγγλιδες στο λαγανα ζακυνθου. πολυ περισσοτερο αποτελεσματικες απο το κοιταγμα.
Αυτός δεν έπαιρνε χαμπάρι επειδή δεν γούσταρε τη φίλη.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32844
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: τι δείχνει όταν η γυναίκα κάνει την πρώτη κίνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 10 Απρ 2023, 10:29

user έγραψε:
09 Απρ 2023, 11:32
Ασέβαστος έγραψε:
08 Απρ 2023, 10:33
Αρχηγός έγραψε:
08 Απρ 2023, 00:41
έλεος ρε ΑΜΕΑ
είναι δυντόν να ρωτάτε "τι είναι η πρώτη κίνηση?"






#Αρχηγός
φυσικα.

μου εχει τυχει φιλη να λεει οτι της αρεσει καποιος, και ως πρωτη κινηση αυτο που κανει ειναι να τον κοιταζει. χαμπαρι φυσικα αυτος. :102:

και εχω δει τι σημαινει πρωτη κινηση απο σουρωμενες αγγλιδες στο λαγανα ζακυνθου. πολυ περισσοτερο αποτελεσματικες απο το κοιταγμα.
Αυτός δεν έπαιρνε χαμπάρι επειδή δεν γούσταρε τη φίλη.

οχι. επειδη εχω βρεθει σε τετοια θεση, απλως δεν επαιρνε χαμπαρι. :102: ειναι πολλοι οι χοντροπετσοι που δεν πιανουν τα κοιταγματα και λεπτα υπονοουμενα, απλως επειδη δε λειτουργει ετσι το αντρικο μυαλο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9518
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: τι δείχνει όταν η γυναίκα κάνει την πρώτη κίνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 10 Απρ 2023, 10:49

τι δείχνει όταν η γυναίκα κάνει την πρώτη κίνηση?
Δειχνει οτι της αρεσει/ενδιαφερει αυτον που εχει απεναντι της. Τοσο απλο....
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9441
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: τι δείχνει όταν η γυναίκα κάνει την πρώτη κίνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 10 Απρ 2023, 11:02

Arisvilla έγραψε:
09 Απρ 2023, 11:27
Πάντως πριν λίγο καιρό είχε έρθει στο γραφείο μια κοπέλα (δεν την ήξερα) και πιάσαμε κουβέντα για αρκετή ώρα. Φεύγοντας ξεχνάει τα γυαλιά ηλίου και ξαναέρχεται και μου λεει φεύγοντας μπορεί να τα ξαναπούμε ποτέ δεν ξέρεις. Ε της λέω και εγώ ναι βέβαια αλλά δεν λέω κάτι παραπάνω (βασικά ξαφνιάστηκα). Την βρίσκω στα social media και της στέλνω αίτημα φιλίας και δεν το κάνει αποδεκτό. Για αυτό μερικές φορές άβυσσος η ψυχή μιας γυναίκας, δεν βγάζεις άκρη.
Παικταρα μου, νιωθω οτι τα υπεραναλυεις καπως τα πραγματα. Δεν σε γουσταρουν ολες οι κοπελες που θα σου χαμογελασουν. Ουτε καθε μη κανονικη συγκυρια ειναι επιτηδευμενη. :smt023

Εν προκειμενω δεν σου εστειλε κανα μηνυμα αλλης φυσεως για να το αναφερεις ως παραδειγμα αλλοπροσαλλης συμπεριφορας :102:
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5152
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: τι δείχνει όταν η γυναίκα κάνει την πρώτη κίνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 10 Απρ 2023, 11:12

Δείχνει ότι ο άντρας έχει καλά γονίδιά (ωραίος /ψηλός/γοητευτικός …)

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21501
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: τι δείχνει όταν η γυναίκα κάνει την πρώτη κίνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 10 Απρ 2023, 11:14

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
07 Απρ 2023, 18:58
southern έγραψε:
07 Απρ 2023, 18:35
οι γυναίκες από τη Βόρεια Ευρώπη δεν διστάζουν να κάνουν κίνηση. εγώ είχα εκπλαγεί όταν μου την έπεσε μια μαλαισιανης καταγωγής σιγκαπουριανα σε ένα κλαμπ στη Σιγκαπούρη ενώ έπινα μπύρα Tiger 🐅 (για τους γνωστές και .. τους ναυτικούς).
Εικόνα
το μλκαααααα :smt005::smt005::smt005:
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70434
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: τι δείχνει όταν η γυναίκα κάνει την πρώτη κίνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 10 Απρ 2023, 11:14

Ασέβαστος έγραψε:
10 Απρ 2023, 10:29
user έγραψε:
09 Απρ 2023, 11:32
Ασέβαστος έγραψε:
08 Απρ 2023, 10:33


φυσικα.

μου εχει τυχει φιλη να λεει οτι της αρεσει καποιος, και ως πρωτη κινηση αυτο που κανει ειναι να τον κοιταζει. χαμπαρι φυσικα αυτος. :102:

και εχω δει τι σημαινει πρωτη κινηση απο σουρωμενες αγγλιδες στο λαγανα ζακυνθου. πολυ περισσοτερο αποτελεσματικες απο το κοιταγμα.
Αυτός δεν έπαιρνε χαμπάρι επειδή δεν γούσταρε τη φίλη.

οχι. επειδη εχω βρεθει σε τετοια θεση, απλως δεν επαιρνε χαμπαρι. :102: ειναι πολλοι οι χοντροπετσοι που δεν πιανουν τα κοιταγματα και λεπτα υπονοουμενα, απλως επειδη δε λειτουργει ετσι το αντρικο μυαλο.
Ποια λεπτά υπονοούμενα ρε συ; Το ακριβώς αντίθετο συμβαίνει. Κάποιοι είναι τόσο στην καρακοσμάρα τους, που ακόμα και καθαρά φιλικά να τους αντιμετωπίσεις, μπορεί να το εκλάβουν ως πρόκληση. Και ακριβώς αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2817
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: τι δείχνει όταν η γυναίκα κάνει την πρώτη κίνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 10 Απρ 2023, 12:04

Arisvilla έγραψε:
09 Απρ 2023, 11:27
Πάντως πριν λίγο καιρό είχε έρθει στο γραφείο μια κοπέλα (δεν την ήξερα) και πιάσαμε κουβέντα για αρκετή ώρα. Φεύγοντας ξεχνάει τα γυαλιά ηλίου και ξαναέρχεται και μου λεει φεύγοντας μπορεί να τα ξαναπούμε ποτέ δεν ξέρεις. Ε της λέω και εγώ ναι βέβαια αλλά δεν λέω κάτι παραπάνω (βασικά ξαφνιάστηκα). Την βρίσκω στα social media και της στέλνω αίτημα φιλίας και δεν το κάνει αποδεκτό. Για αυτό μερικές φορές άβυσσος η ψυχή μιας γυναίκας, δεν βγάζεις άκρη.
καλά το ότι πρέπει να δείχνει σημεία ενδιαφέροντος δεν είναι οδηγός επιτυχίας , αλλά οτι δεν θα χάσεις τζάμπα τον χρόνο σου με μηδενικές πιθανότητες επιτυχίας.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32844
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: τι δείχνει όταν η γυναίκα κάνει την πρώτη κίνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 10 Απρ 2023, 12:19

ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Απρ 2023, 11:14


Ποια λεπτά υπονοούμενα ρε συ; Το ακριβώς αντίθετο συμβαίνει. Κάποιοι είναι τόσο στην καρακοσμάρα τους, που ακόμα και καθαρά φιλικά να τους αντιμετωπίσεις, μπορεί να το εκλάβουν ως πρόκληση. Και ακριβώς αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα. :lol:
το προβλημα ειναι η ασαφεια. αυτο υο κοιταγμα που μια γυναικα θεωρει φιλικο η ερωτικο, μπορει μοιαζει με το αντιθετο στα αντρκα ματια. γι αυτο εχουμε λεξουλες. για να μη μιλαμε με τα ματια. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70434
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: τι δείχνει όταν η γυναίκα κάνει την πρώτη κίνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 10 Απρ 2023, 12:30

Ασέβαστος έγραψε:
10 Απρ 2023, 12:19
ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Απρ 2023, 11:14


Ποια λεπτά υπονοούμενα ρε συ; Το ακριβώς αντίθετο συμβαίνει. Κάποιοι είναι τόσο στην καρακοσμάρα τους, που ακόμα και καθαρά φιλικά να τους αντιμετωπίσεις, μπορεί να το εκλάβουν ως πρόκληση. Και ακριβώς αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα. :lol:
το προβλημα ειναι η ασαφεια. αυτο υο κοιταγμα που μια γυναικα θεωρει φιλικο η ερωτικο, μπορει μοιαζει με το αντιθετο στα αντρκα ματια. γι αυτο εχουμε λεξουλες. για να μη μιλαμε με τα ματια. :102:
Ναι ρε Ασέβαστε αλλά κάπου έχει χαθεί η μπάλα. Οι περισσότεροι θεωρούν ως "πρώτη κίνηση" τις "αποχρώσες ενδείξεις" για ερωτικό ενδιαφέρον.

Αυτά τα "λες να;", "μπορεί να εννοεί αυτό ή εκείνο;" κλπ

Εγώ δεν αναφέρομαι σε φάσεις που βλέπεις κάποιον άγνωστο ωραίο ή ωραία σε μπαράκι. Άλλο το άμεσο ή έμμεσο "πέσιμο" σε τέτοιες φάσεις και άλλο η πρώτη κίνηση, όταν παίζει φάση "το μετέωρο βήμα του πελαργού" με κάποιον που ξέρεις.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών