Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Φεβ 2024, 19:30

nostromos έγραψε:
08 Φεβ 2024, 17:26
ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:33
nostromos έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:24

για σχεση λεω και εγω ... αλλα αν εισαι 70 και αυτη 40 δεν μπορεις να την κανεις καλα ... οχι για πολυ
Ενώ αν είσαι 40 την έχεις σήκω κάτσε τη 40ρα ή την 30ρα. :lol:
βρε για το σεξουαλικο τομεα μιλαμε ...
Σόρυ νόμιζα ότι μιλούσαμε για μπάρες με βάρη.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23300
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 09 Φεβ 2024, 16:28

ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:33
nostromos έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:24
OANNHSEA έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:03



Διαφορά στις σεξουαλικές σχέσεις λέει το θέμα - δεν λέει για παντρειά!!!
Δεν είναι ωραίο να είσαι 70 και να έχεις ένα πιπινάκι 25 ετών να σου κρατάει "παρέα".... :003:

.
για σχεση λεω και εγω ... αλλα αν εισαι 70 και αυτη 40 δεν μπορεις να την κανεις καλα ... οχι για πολυ
Ενώ αν είσαι 40 την έχεις σήκω κάτσε τη 40ρα ή την 30ρα. :lol:
Αυτό ειναι πολύ σχετικό και δεν έχει να κάνει με ηλικίες. Εκτος και μιλάμε είτε για πολύ μικρούς άντρες(μέχρι 20) ή για ηλικιωμένους(70πλας).
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24550
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 09 Φεβ 2024, 16:34

Ερμής έγραψε:
09 Φεβ 2024, 16:28
ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:33
nostromos έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:24


για σχεση λεω και εγω ... αλλα αν εισαι 70 και αυτη 40 δεν μπορεις να την κανεις καλα ... οχι για πολυ
Ενώ αν είσαι 40 την έχεις σήκω κάτσε τη 40ρα ή την 30ρα. :lol:
Αυτό ειναι πολύ σχετικό και δεν έχει να κάνει με ηλικίες. Εκτος και μιλάμε είτε για πολύ μικρούς άντρες(μέχρι 20) ή για ηλικιωμένους(70πλας).
Α εγω παντως εχω δει αρκετα μεγαλη διαφορα απο τα 38 και μετα.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23300
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 09 Φεβ 2024, 16:37

foscilis έγραψε:
09 Φεβ 2024, 16:34
Ερμής έγραψε:
09 Φεβ 2024, 16:28
ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:33


Ενώ αν είσαι 40 την έχεις σήκω κάτσε τη 40ρα ή την 30ρα. :lol:
Αυτό ειναι πολύ σχετικό και δεν έχει να κάνει με ηλικίες. Εκτος και μιλάμε είτε για πολύ μικρούς άντρες(μέχρι 20) ή για ηλικιωμένους(70πλας).
Α εγω παντως εχω δει αρκετα μεγαλη διαφορα απο τα 38 και μετα.
ισως λόγω άγχους, αυτο ναι. Όταν δε παίζουν άγχη και άλλοι τέτοιοι παράγοντες, σωματικά τα πάω όπως τα πήγαινα και 25αρης.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Φεβ 2024, 19:39

Ερμής έγραψε:
09 Φεβ 2024, 16:37
foscilis έγραψε:
09 Φεβ 2024, 16:34
Ερμής έγραψε:
09 Φεβ 2024, 16:28


Αυτό ειναι πολύ σχετικό και δεν έχει να κάνει με ηλικίες. Εκτος και μιλάμε είτε για πολύ μικρούς άντρες(μέχρι 20) ή για ηλικιωμένους(70πλας).
Α εγω παντως εχω δει αρκετα μεγαλη διαφορα απο τα 38 και μετα.
ισως λόγω άγχους, αυτο ναι. Όταν δε παίζουν άγχη και άλλοι τέτοιοι παράγοντες, σωματικά τα πάω όπως τα πήγαινα και 25αρης.
Δεν είναι θέμα άγχους βρε παιδιά, είναι θέμα προτεραιοτήτων.
Ε, όπως και να το κάνουμε, άλλη διάθεση έχεις όταν είσαι μόνος σου και ψιλοαραχτός και άλλο όταν υπάρχουν οικογενειακές και επαγγελματικές υποχρεώσεις, που σε τραβάνε από το μανίκι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23300
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 09 Φεβ 2024, 20:42

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2024, 19:39
Ερμής έγραψε:
09 Φεβ 2024, 16:37
foscilis έγραψε:
09 Φεβ 2024, 16:34


Α εγω παντως εχω δει αρκετα μεγαλη διαφορα απο τα 38 και μετα.
ισως λόγω άγχους, αυτο ναι. Όταν δε παίζουν άγχη και άλλοι τέτοιοι παράγοντες, σωματικά τα πάω όπως τα πήγαινα και 25αρης.
Δεν είναι θέμα άγχους βρε παιδιά, είναι θέμα προτεραιοτήτων.
Ε, όπως και να το κάνουμε, άλλη διάθεση έχεις όταν είσαι μόνος σου και ψιλοαραχτός και άλλο όταν υπάρχουν οικογενειακές και επαγγελματικές υποχρεώσεις, που σε τραβάνε από το μανίκι.
Μα αυτό εννοώ.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"


Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23372
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 10 Φεβ 2024, 00:58

Parrot έγραψε:
08 Φεβ 2024, 15:17
Τα προμοτάρουν τώρα και στο σινεμά, χωρίς ίχνος ντροπής για την ηθική κατάπτωση που εκθειάζουν..!!
:011:

https://www.protothema.gr/life-style/ar ... in-friman/
Τζένα Ορτέγκα: Αντιδράσεις με την ερωτική σκηνή σε ταινία ανάμεσα στην 21χρονη ηθοποιό και τον 52χρονο Μάρτιν Φρίμαν

Εικόνα

Σχολιάζουν αρνητικά στο διαδίκτυο το ηλικιακό χάσμα των δύο ηθοποιών


Μια ερωτική σκηνή μεταξύ της Τζένα Ορτέγκα και του Μάρτιν Φρίμαν στη νέα ταινία «Miller's Girl» σχολιάστηκε αρνητικά από τους θεατές, που σοκαρίστηκαν από την ηλικιακή διαφορά των 31 ετών ανάμεσα στους δύο ηθοποιούς.

Η 21χρονη πρωταγωνίστρια του «Wednesday» υποδύεται τη 18χρονη μαθήτρια Κάιρο Σουίτ στη μαύρη δραματική κωμωδία, ενώ ο 52χρονος σταρ του «Sherlock» αναλαμβάνει τον ρόλο του δασκάλου της, Τζόναθαν Μίλερ. Η επίσημη σύνοψη της ταινίας αναφέρει: «Μια ταλαντούχα νεαρή συγγραφέας (Ορτέγκα) ξεκινά μια δημιουργική οδύσσεια, όταν ο καθηγητής της (Φρίμαν) της αναθέτει μια εργασία που μπλέκει και τους δύο σε έναν ολοένα και πιο περίπλοκο ιστό. Καθώς τα όρια θολώνουν και οι ζωές τους διαπλέκονται, ο καθηγητής και η μαθητευόμενή του πρέπει να αντιμετωπίσουν τον πιο σκοτεινό εαυτό τους, ενώ προσπαθούν να διατηρήσουν την ατομική τους αίσθηση του σκοπού και τα πράγματα που τους είναι πιο αγαπητά».

Μία σκηνή στην ταινία που δείχνει τον Φρίμαν να πετάει το τσιγάρο της Ορτέγκα, επιθυμώντας να κάνει σεξ μαζί της, ενώ τη ρίχνει στο κρεβάτι, προκάλεσε αντιδράσεις σε όσους παρακολούθησαν το φιλμ, επειδή όπως σχολίασαν τους φάνηκε αρκετά άβολο να βλέπουν δύο ανθρώπους με τόσο μεγάλη διαφορά ηλικίας.
Ο όλος ντόρος γινεται μαλλον για την Ορτέγα που ειναι 21, παίζει τη 18άρα στην ταινια, και μοιαζει σαν κατω απο 15 στα αληθεια. Αν ηταν καμια 21χρονη που μεγαλοδείχνει λιγο, δεν το κοβω να κακοφαινόταν σε κανεναν.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 10 Φεβ 2024, 01:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23372
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 10 Φεβ 2024, 01:06

Maspoli έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:40
Εμφανισιακά δεν βλεπω κάτι το αντιαισθητικό. Ηλικιακά ειναι προφανώς μεγαλη η διαφορά αλλα αφορά ενήλικους, ετσι δεν ειναι;
Δεν υπαρχει κατι το αντιαισθητικό, απλώς σε πολλούς καθεται καπως κρίντζι η ολη φάση κυρίως λογω των συγκεκριμένων πρωταγωνιστών.
Εχουν βάλει την Ορτέγα που ειναι 21 και μοιαζει με 14, απέναντι σε εναν 50ρη+ που ειναι νορμάλ γερασμενος για την ηλικια του.
Αν εβαζαν μια 20αρα που μεγαλοδείχνει στοιχειωδώς (ή εστω δειχνει νορμαλ για την ηλικια της κι αυτη, αντι να μικροδείχνει τοσο πολύ) και απέναντι της εναν 50ρη τύπου Τζάρεντ Λέτο, Ρικυ Μαρτιν, Φρανκ Γκρίλο (αυτος ειναι 60παρά), τσιμουδιά δεν θα εβγαζε κανείς.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών