Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17567
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 08 Φεβ 2024, 16:40

Εμφανισιακά δεν βλεπω κάτι το αντιαισθητικό. Ηλικιακά ειναι προφανώς μεγαλη η διαφορά αλλα αφορά ενήλικους, ετσι δεν ειναι;

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 08 Φεβ 2024, 16:45

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:39
Parrot έγραψε:
13 Απρ 2023, 15:49

Αυτά είναι πρότυπα που προωθούν και ωθούν την κοινωνία στον βούρκο και την παρακμή.. Μετά όμως, να μη μας προξενεί εντύπωση και αναρωτιώμαστε "γιατί" και "πώς", όταν ανεχόμαστε τέτοια πράγματα..
Μα τι εννοείς ωθούν την κοινωνία κλπ...
Στο παρελθόν αυτές οι διαφορές ήταν αν όχι ο κανόνας, τουλάχιστον ένα μεγάλο ποσοστό των σχέσεων.
Σήμερα αποτελούν εξαιρέσεις.

Οι άνδρες παρέμεναν στην δεξαμενή με τους πιθανούς γαμπρούς και στα 30 και τα 40, ενίοτε και στα 50. Ειδικά αν ήταν ευκατάστατοι.
Αντίθετα οι γυναίκες έμπαιναν στο ράφι μετά τα 25 , το πολύ 30.
εχουν αλλαξει οι οικονομικες και κοινωνικες υνθηκες λογω τεχνολογιας (εργασία γυναικων, ευκολια στις δουλειες σπιτιου με τεχνολογια, χαπι). το τσενταρ πεη γκαπ ειναι στις μεγαλυτερες ηλικιες. στη δυση μεχρι τα 30 πλεον οι γυναικες λενε βγαζουν πιο πολλα (δεν παιρνω ορκο αλλα μου το ακουω συχνα)
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24770
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 08 Φεβ 2024, 16:46

ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Απρ 2023, 13:00
Parrot έγραψε:
12 Απρ 2023, 20:05
Ας προσπεράσουμε το γεγονός ότι η σχέση τους είναι προγαμιαία
Εγώ δεν μπορώ να το προσπεράσω, έπαθα ήδη σοκ.
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7068
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 08 Φεβ 2024, 16:47

AOC έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:12
Parrot έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:03
AOC έγραψε:
08 Φεβ 2024, 15:53
Βασικα εκεί στην Αμερική κάνουν πολεμο στους λευκούς ετερόφυλους. Η σεξουαλικη απελευθέρωση με δωδεκάχρονα παιδια να κάνουν αλλαγή φύλου στα σχολεία είναι οκ αλλά αν 40αρης πηδήξει 20αχρονη πλέον είναι problematic.
Φεμινιστικές μαλακιες από μεγαλύτερες που δεν βρίσκουν πλέον σεξουαλικούς συντρόφους. Δεν λέω να γίνουμε σαν τον Επσταιν αλλά η αλήθεια πρέπει να λέγεται προωθουν ανοιχτά πλέον την ιδέα ότι μια διαφορά είκοσι ετών μεταξύ ενηλίκων ισούται με παιδοφιλία.
Το θεωρείς σωστό ένας μεγάλος σε ηλικία άνδρας να εκμεταλλεύεται μια τόσο νέα γυναίκα..;; :smt017
Τι πάει να πει εκμεταλλεύεται ; Τι είναι οι γυναίκες, όντα χωρίς νουμοσυνη και ελεύθερη βούληση ; Ισα ίσα πολλές φορές συμβαίνει το αντίθετο, είμαι τριάντα τα ειχα με εικοσάχρονη και μου τρώγε όλα τα λεφτά.
Ο άντρας είναι πιο έμπειρος λόγω ηλικίας και το ανήθικο εδώ είναι ότι χρησιμοποιεί την εμπειρία του αλλά και την περιουσία του για να εκμεταλλευτεί μια νέα γυναίκα..

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 08 Φεβ 2024, 16:48

το βασικο ειναι το εξης:

1. πατριαρχια κακια - τσενταρ πεη γκαπ
2. κοριτσι-αφεντικο, εσύ τραβα βασίλισσα, δεν χρειαζομαι αντρα, εγινα ο τσεο που ο πατερας μου ηθελε να παντρευτω
3. που ειναι ολοι οι καλοι αντρες; γιατι δε βρισκω αντρα να βγαζει πιο πολλα απο μενα;
4. αν βγαζει πιο πολλά απο μενα δες (1.)
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 08 Φεβ 2024, 16:49

Parrot έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:47
AOC έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:12
Parrot έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:03

Το θεωρείς σωστό ένας μεγάλος σε ηλικία άνδρας να εκμεταλλεύεται μια τόσο νέα γυναίκα..;; :smt017
Τι πάει να πει εκμεταλλεύεται ; Τι είναι οι γυναίκες, όντα χωρίς νουμοσυνη και ελεύθερη βούληση ; Ισα ίσα πολλές φορές συμβαίνει το αντίθετο, είμαι τριάντα τα ειχα με εικοσάχρονη και μου τρώγε όλα τα λεφτά.
Ο άντρας είναι πιο έμπειρος λόγω ηλικίας και το ανήθικο εδώ είναι ότι χρησιμοποιεί την εμπειρία του αλλά και την περιουσία του για να εκμεταλλευτεί μια νέα γυναίκα..
γερό σίμπινγκ από τον πίθηκα
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Πλέριος
Δημοσιεύσεις: 1584
Εγγραφή: 29 Οκτ 2022, 21:15
Phorum.gr user: aytos

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πλέριος » 08 Φεβ 2024, 17:05

O OP είναι ένας τύπος που έκανε εναμίσο σεξ κι αυτό με βαριά καρδιά, αλλά έχει θέμα την διαφορά ηλικίας

Ώρα για τα απογευματινά μου ΔΑτουρα Στραμωνιουμ

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23469
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 08 Φεβ 2024, 17:26

ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:33
nostromos έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:24
OANNHSEA έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:03



Διαφορά στις σεξουαλικές σχέσεις λέει το θέμα - δεν λέει για παντρειά!!!
Δεν είναι ωραίο να είσαι 70 και να έχεις ένα πιπινάκι 25 ετών να σου κρατάει "παρέα".... :003:

.
για σχεση λεω και εγω ... αλλα αν εισαι 70 και αυτη 40 δεν μπορεις να την κανεις καλα ... οχι για πολυ
Ενώ αν είσαι 40 την έχεις σήκω κάτσε τη 40ρα ή την 30ρα. :lol:

βρε για το σεξουαλικο τομεα μιλαμε ...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16613
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 08 Φεβ 2024, 17:27

Parrot έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:03
AOC έγραψε:
08 Φεβ 2024, 15:53
Βασικα εκεί στην Αμερική κάνουν πολεμο στους λευκούς ετερόφυλους. Η σεξουαλικη απελευθέρωση με δωδεκάχρονα παιδια να κάνουν αλλαγή φύλου στα σχολεία είναι οκ αλλά αν 40αρης πηδήξει 20αχρονη πλέον είναι problematic.
Φεμινιστικές μαλακιες από μεγαλύτερες που δεν βρίσκουν πλέον σεξουαλικούς συντρόφους. Δεν λέω να γίνουμε σαν τον Επσταιν αλλά η αλήθεια πρέπει να λέγεται προωθουν ανοιχτά πλέον την ιδέα ότι μια διαφορά είκοσι ετών μεταξύ ενηλίκων ισούται με παιδοφιλία.
Το θεωρείς σωστό ένας μεγάλος σε ηλικία άνδρας να εκμεταλλεύεται μια τόσο νέα γυναίκα..;; :smt017
εσένα τι σε νοιάζει αφού δεν γαμάς καμμιά...;
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 08 Φεβ 2024, 17:34

Πλέριος έγραψε:
08 Φεβ 2024, 17:05
O OP είναι ένας τύπος που έκανε εναμίσο σεξ κι αυτό με βαριά καρδιά, αλλά έχει θέμα την διαφορά ηλικίας

Ώρα για τα απογευματινά μου ΔΑτουρα Στραμωνιουμ
Είναι βαριά, βαριά
Του πίθηκα η καρδιά
Είναι βαριά, βαριά
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2006
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 08 Φεβ 2024, 17:38

1. Δεν ενδιαφέρονται όλες οι γυναίκες το ίδιο για το σεξ. Υπάρχουν και ανοργασμικές ή άλλες που απλά δεν θεωρούν τον οργασμό κάτι το ιδιαίτερο.
2. Το ότι μια 25άρα είναι με έναν 30ρη δεν σημαίνει απαραιτήτως ότι θα κάνει συχνότερα σεξ μ'αυτόν απ΄ότι με έναν 50άρη.
3. Το συχνότερα δεν σημαίνει απαραίτητα και καλύτερα.
4. Δεν απαγορεύει κανείς στην 25άρα να έχει ΚΑΙ τον 60άρη ΚΑΙ τον 20άρη. Γούστα είναι αυτά.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17022
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 08 Φεβ 2024, 17:46

George_V έγραψε:
13 Απρ 2023, 16:45
Parrot έγραψε:
13 Απρ 2023, 15:58
George_V έγραψε:
13 Απρ 2023, 15:51
Οκ εφόσον πρόκειται για συναινουντες ενήλικες και τη βρίσκουν έτσι γιατί να τους το χαλάσουμε?
Α, είναι Ok δηλαδή, ένας εξηντάχρονος να έχει τέτοιες σχέσεις με μια 20χρονη.. Το βρίσκεις φυσιολογικό..;;
Και τι σχέση έχω εγώ? Εγώ θα τους κρίνω? Άμα αυτοί τη βρίσκουν γιατί να του το χαλάσω εγώ.
Έχουν θέματα και οι δύο. Το μεγαλύτερο σε ηλικία άτομο αρνείται να συνειδητοποιήσει πως δεν είναι 20 χρονών και το μικρότερο ή έχει daddy issues (mommy issues αν είναι άντρας) ή έχει κακοποιηθεί σεξουαλικώς.
Συνήθως το πρώτο συμβαίνει.


Parrot έγραψε:
13 Απρ 2023, 18:58
user έγραψε:
13 Απρ 2023, 18:56
Parrot έγραψε:
13 Απρ 2023, 18:52

Από εκεί ξεκινούν όλα τα κακά όμως.. Μια κοινωνία που είναι σεξοκεντρική αυτά παράγει..
Μπορεί να ακούγομαι ακραίος αλλά φωνάζω για να ακουστώ γιατί εγώ ακόμα μετανιώνω πικρά που δεν μπόρεσα να διαφυλάξω την παρθενία μου..
Αυτή η σατανική δύναμη (της πορνείας και της λαγνείας) είναι πολύ ισχυρή και αν δεν έχεις γερές πνευματικές βάσεις (όπως δεν είχα και εγώ) εύκολα πέφτεις.. Εγώ θα το μετανιώνω μια ζωή αλλά ας πρόσεχα..!
Parrot, θες να μου πεις την ηλικία σου;
37..
Ήθελες να είσαι παρθένος στα 37 σου; :str8jack::str8jack::str8jack:
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32756
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 08 Φεβ 2024, 18:01

Parrot έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:03
AOC έγραψε:
08 Φεβ 2024, 15:53
Βασικα εκεί στην Αμερική κάνουν πολεμο στους λευκούς ετερόφυλους. Η σεξουαλικη απελευθέρωση με δωδεκάχρονα παιδια να κάνουν αλλαγή φύλου στα σχολεία είναι οκ αλλά αν 40αρης πηδήξει 20αχρονη πλέον είναι problematic.
Φεμινιστικές μαλακιες από μεγαλύτερες που δεν βρίσκουν πλέον σεξουαλικούς συντρόφους. Δεν λέω να γίνουμε σαν τον Επσταιν αλλά η αλήθεια πρέπει να λέγεται προωθουν ανοιχτά πλέον την ιδέα ότι μια διαφορά είκοσι ετών μεταξύ ενηλίκων ισούται με παιδοφιλία.
Το θεωρείς σωστό ένας μεγάλος σε ηλικία άνδρας να εκμεταλλεύεται μια τόσο νέα γυναίκα..;; :smt017
ποιος εκμεταλλευται ποιον;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8457
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 08 Φεβ 2024, 18:59

nostromos έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:24
OANNHSEA έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:03
nostromos έγραψε:
08 Φεβ 2024, 15:40


20 με 50 παλευεται ... αλλα 40 με 70 οχι ... υπαρχει παραθυρο συνυπαρξης που κλεινει

Διαφορά στις σεξουαλικές σχέσεις λέει το θέμα - δεν λέει για παντρειά!!!
Δεν είναι ωραίο να είσαι 70 και να έχεις ένα πιπινάκι 25 ετών να σου κρατάει "παρέα".... :003:

.
για σχεση λεω και εγω ... αλλα αν εισαι 70 και αυτη 40 δεν μπορεις να την κανεις καλα ... οχι για πολυ
Εξαρτάται ποιάς σχολής είσαι...
Η μία σχολή λέει: όλη δική μου αυτή η καταπληκτική τούρτα!!!
Η άλλη σχολή λέει: ζάχαρο, προβλήματα με το συκώτι, άσε να παίρνω εγώ ένα - δύο κομμάτια και ας είναι δίπλα μου, και ας παίρνει και κάποιος άλλος να μην πάει χαμένη...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23469
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 08 Φεβ 2024, 19:01

OANNHSEA έγραψε:
08 Φεβ 2024, 18:59
nostromos έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:24
OANNHSEA έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:03



Διαφορά στις σεξουαλικές σχέσεις λέει το θέμα - δεν λέει για παντρειά!!!
Δεν είναι ωραίο να είσαι 70 και να έχεις ένα πιπινάκι 25 ετών να σου κρατάει "παρέα".... :003:

.
για σχεση λεω και εγω ... αλλα αν εισαι 70 και αυτη 40 δεν μπορεις να την κανεις καλα ... οχι για πολυ
Εξαρτάται ποιάς σχολής είσαι...
Η μία σχολή λέει: όλη δική μου αυτή η καταπληκτική τούρτα!!!
Η άλλη σχολή λέει: ζάχαρο, προβλήματα με το συκώτι, άσε να παίρνω εγώ ένα - δύο κομμάτια και ας είναι δίπλα μου, και ας παίρνει και κάποιος άλλος να μην πάει χαμένη...

.
ενταξει αυτα ειναι μερακλιδικα που γραφεις ... ωραιος :smt023
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών