[προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Μάιος 2023, 23:30

hellegennes έγραψε:
03 Μάιος 2023, 23:26
ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Μάιος 2023, 23:23
hellegennes έγραψε:
03 Μάιος 2023, 23:18
Ειδικότερα όμως πάντα λογίζεται ως προσβολή στην προσωπικότητα κάποιου όταν αυτό που του λες να κάνει είναι παράνομο ή ενάντια στα δικαιώματά του. Όταν λες σε κάποιον να μην μιλάει, ας πούμε, ό,τι είδους έκφραση κι αν χρησιμοποιήσεις.
Έστω λοιπόν ότι ένας βλάκας σου λέει "σκάσε εσύ, θα λες αυτό που θέλω εγώ" χωρίς να έχει την παραμικρή πιστοποίηση ως εντολέας.

Εσύ θα το θεωρήσεις προσβολή στην προσωπικότητα σου; :)
Βρε, στα παπάρια μου θα το γράψω, απλά απαντώ στον Νάνο για το αν είναι δικαίωμά του να το πει ή όχι. Ούτε ηθικό δικαίωμά του είναι ούτε νομικό.
Μα αυτός μπορεί να το βλέπει τόσο ηθικώς όσο και νομικώς κατοχυρωμένο.

Αυτό ακριβώς βιώνεται καθημερινά και στο ευρύτερο πολιτικό επίπεδο, τα πάντα πλέον είναι θέμα προσωπικής ερμηνείας. Εδώ αυτό, εκεί το άλλο. Γιατί; Γιατί έτσι.

:lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42980
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 03 Μάιος 2023, 23:33

hellegennes έγραψε:
03 Μάιος 2023, 23:18
Dwarven Blacksmith έγραψε:
03 Μάιος 2023, 23:10
hellegennes έγραψε:
03 Μάιος 2023, 23:07


Λάθος, το να λες την γνώμη σου είναι κατοχυρωμένο δικαίωμα, το να λες στους άλλους τι να κάνουν δεν είναι δικαίωμα, άμα δε το κάνεις δημόσια δεν είναι καν νόμιμο (που παρεμπιπτόντως, άλλο το νόμιμο άλλο το δικαίωμα). Εμπίπτει στα άρθρα του ΑΚ για προσβολή τιμής/προσωπικότητας.
Οκ. Ζακέτα να πάρεις.
Αυτό είναι προτροπή. Λίγο δύσκολο να το δω σαν διαταγή γιατί χρησιμοποίησες υποτακτική. :lol:

Ακόμα όμως κι αν χρησιμοποιούσες προστακτική, πάλι σαν παραίνεση μοιάζει. Υπάρχει μια κάποια διαφορά μεταξύ της διαταγής και της παραίνεσης κι αυτή είναι πρωτίστως στο ύφος και δευτερευόντως στην έγκλιση. Μπορείς να υπαγορεύεις σε κάποιον τι να κάνει χρησιμοποιώντας υποτακτική ή οριστική.

Ειδικότερα όμως πάντα λογίζεται ως προσβολή στην προσωπικότητα κάποιου όταν αυτό που του λες να κάνει είναι παράνομο ή ενάντια στα δικαιώματά του. Όταν λες σε κάποιον να μην μιλάει, ας πούμε, ό,τι είδους έκφραση κι αν χρησιμοποιήσεις.
Τώρα λες ότι κάποιες μόνο κάποιες υπαγορεύσεις είναι προσβλητικές. Μα εννοείται, δεν υπήρχε ποτέ αμφιβολία γι αυτό.
Η ένσταση ήταν στο "δεν έχεις δικαίωμα να μου λες τι να κάνω".
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Μάιος 2023, 23:44

Dwarven Blacksmith έγραψε:
03 Μάιος 2023, 23:33
Τώρα λες ότι κάποιες μόνο κάποιες υπαγορεύσεις είναι προσβλητικές. Μα εννοείται, δεν υπήρχε ποτέ αμφιβολία γι αυτό.
Η ένσταση ήταν στο "δεν έχεις δικαίωμα να μου λες τι να κάνω".
Αυτή η ένσταση είναι σωστή, αλλά εγώ δεν είπα αυτό, είπα συγκεκριμένα «δεν είναι όμως δικαίωμά σου να μου πεις ποιον θα χαρακτηρίσω και πώς», που είναι ενάντια στην δική μου ελευθερία του λόγου. Κανείς δεν έχει δικαίωμα να σου πει να σωπάσεις εκτός αν είναι δικαστής σε ακροαματική διαδικασία.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 04 Μάιος 2023, 00:34

hellegennes έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:48
Naida έγραψε:
03 Μάιος 2023, 17:05
hellegennes έγραψε:
03 Μάιος 2023, 16:46


Α, τόσες λεπτομέρειες δεν ξέρω και δεν μ' ενδιαφέρει να μάθω.
Ε πως, έβγαλες ένα συμπέρασμα ότι τον υπηρετώ. Σε τι βασίστηκες; ότι κάνω δηλαδή τι;
Βαριέμαι τώρα να ανασκαλεύω όλα αυτά που έχεις αφηγηθεί, που άλλωστε θα τα αναιρέσεις λέγοντας ότι έκανες πλάκα ή ότι εννοούσες κάτι άλλο ή κάτι ακόμα πιο κουλό.
Εντάξει δεν έχει και νόημα να σου λέω εγώ όχι δεν είναι έτσι και εσύ να λες ναι έτσι είναι κτλ Κάτι θα διάβασες στα γραφόμενα μου που σου έδωσε την αίσθηση ότι τον υπηρετώ σε κάτι. Δεν ξέρω αν εννοείς ότι θα φτιάξω ένα φαγητό που ξέρω ότι του αρέσει ή να βάλω και τα ρούχα του πλυντήριο αλλά καμία σημασία δεν έχει.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 04 Μάιος 2023, 00:41

neon imposter έγραψε:
03 Μάιος 2023, 17:28
student έγραψε:
03 Μάιος 2023, 17:23
neon imposter έγραψε:
03 Μάιος 2023, 17:07


πακέτο;

Μα που ζεις? :)


Cock And Balls: A Photo Study Of Rock Gods’ Packages In Very Tight Trousers
απίστευτο
:smt005:

Εμένα μου προκαλεί λίγο γέλιο

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Μάιος 2023, 00:49

Naida έγραψε:
04 Μάιος 2023, 00:34
hellegennes έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:48
Naida έγραψε:
03 Μάιος 2023, 17:05


Ε πως, έβγαλες ένα συμπέρασμα ότι τον υπηρετώ. Σε τι βασίστηκες; ότι κάνω δηλαδή τι;
Βαριέμαι τώρα να ανασκαλεύω όλα αυτά που έχεις αφηγηθεί, που άλλωστε θα τα αναιρέσεις λέγοντας ότι έκανες πλάκα ή ότι εννοούσες κάτι άλλο ή κάτι ακόμα πιο κουλό.
Εντάξει δεν έχει και νόημα να σου λέω εγώ όχι δεν είναι έτσι και εσύ να λες ναι έτσι είναι κτλ Κάτι θα διάβασες στα γραφόμενα μου που σου έδωσε την αίσθηση ότι τον υπηρετώ σε κάτι. Δεν ξέρω αν εννοείς ότι θα φτιάξω ένα φαγητό που ξέρω ότι του αρέσει ή να βάλω και τα ρούχα του πλυντήριο αλλά καμία σημασία δεν έχει.
Όχι, το να κάνεις φαγητό σε κάποιον δεν το θεωρώ υπηρεσία, το θεωρώ πράξη αγάπης. Εκτός βέβαια κι αν μόνο εσύ του κάνεις, οπότε ναι, σ' αυτήν την περίπτωση είσαι λίγο δουλάρα, κτγμ. Σε άλλα πράγματα αναφέρομαι. Αλλά δεν έχω και την πρόθεση να το συζητήσω, απλά το ανέφερα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 04 Μάιος 2023, 00:51

hellegennes έγραψε:
04 Μάιος 2023, 00:49
Όχι, το να κάνεις φαγητό σε κάποιον δεν το θεωρώ υπηρεσία, το θεωρώ πράξη αγάπης. Εκτός βέβαια κι αν μόνο εσύ του κάνεις, οπότε ναι, σ' αυτήν την περίπτωση είσαι λίγο δουλάρα, κτγμ.
Μόνο να ήξερες πόσους μουσακάδες και παστίτσια και γιουβέτσια έχω μαγειρέψει (και έχω πλύνει και τα πιάτα) χωρίς να έχει κουνήσει ο άλλος ούτε το μικρό του δαχτυλάκι. :e040:

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: 06 Μαρ 2023, 05:25

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου » 04 Μάιος 2023, 01:41

ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:57
Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:42
ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:34


Αυτό είναι αντίδραση τελευταίου.

Τελευταία, δεν είσαι πολύ αμερόληπτη
Καλό μου, αν θεωρείς ότι θα πάρω σοβαρά την κρίση του οποιουδήποτε παπάρα παίρνει μια δική μου πρόταση και την ανεβάζει σε άσχετο νήμα, προσθέτοντας και το πολιτικό στίγμα στο πρότζεκτ, κάτι έχεις καταλάβει λάθος.

Παιχνιδάκια γουστάρεις; Θα τα έχεις.

Αλλά κόψε την κλάψα.


1.ποιος κλαίγεται ρε σούργελο; :lol:
2.εγώ βάζω πολιτικό στίγμα στο κωλαράκι ζαίου; :lol:

σύνελθε.


Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 04 Μάιος 2023, 08:15

hellegennes έγραψε:
04 Μάιος 2023, 00:49
Naida έγραψε:
04 Μάιος 2023, 00:34
hellegennes έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:48


Βαριέμαι τώρα να ανασκαλεύω όλα αυτά που έχεις αφηγηθεί, που άλλωστε θα τα αναιρέσεις λέγοντας ότι έκανες πλάκα ή ότι εννοούσες κάτι άλλο ή κάτι ακόμα πιο κουλό.
Εντάξει δεν έχει και νόημα να σου λέω εγώ όχι δεν είναι έτσι και εσύ να λες ναι έτσι είναι κτλ Κάτι θα διάβασες στα γραφόμενα μου που σου έδωσε την αίσθηση ότι τον υπηρετώ σε κάτι. Δεν ξέρω αν εννοείς ότι θα φτιάξω ένα φαγητό που ξέρω ότι του αρέσει ή να βάλω και τα ρούχα του πλυντήριο αλλά καμία σημασία δεν έχει.
Όχι, το να κάνεις φαγητό σε κάποιον δεν το θεωρώ υπηρεσία, το θεωρώ πράξη αγάπης. Εκτός βέβαια κι αν μόνο εσύ του κάνεις, οπότε ναι, σ' αυτήν την περίπτωση είσαι λίγο δουλάρα, κτγμ. Σε άλλα πράγματα αναφέρομαι. Αλλά δεν έχω και την πρόθεση να το συζητήσω, απλά το ανέφερα.
Α εντάξει, απλά το ανέφερες χωρίς να το εξηγείς. Κι εγώ σ αγαπώ μπεημπ.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Μάιος 2023, 09:18

Φιλάκια.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 04 Μάιος 2023, 09:46

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου έγραψε:
04 Μάιος 2023, 01:41
ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:57
Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:42



Τελευταία, δεν είσαι πολύ αμερόληπτη
Καλό μου, αν θεωρείς ότι θα πάρω σοβαρά την κρίση του οποιουδήποτε παπάρα παίρνει μια δική μου πρόταση και την ανεβάζει σε άσχετο νήμα, προσθέτοντας και το πολιτικό στίγμα στο πρότζεκτ, κάτι έχεις καταλάβει λάθος.

Παιχνιδάκια γουστάρεις; Θα τα έχεις.

Αλλά κόψε την κλάψα.


1.ποιος κλαίγεται ρε σούργελο; :lol:
2.εγώ βάζω πολιτικό στίγμα στο κωλαράκι ζαίου; :lol:

σύνελθε.
Eσένα πάντως δεν σε κόβω να συνέρχεσαι. Ανεβάζεις νήμα με δικό μου κείμενο και την πολιτική ταυτότητα που μου προσδίδεις και μετά τσιρίζεις επειδή δεν σου έθιξαν την πολιτική ταυτότητα αλλά το κωλαράκι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15112
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 04 Μάιος 2023, 10:11

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου έγραψε:
02 Μάιος 2023, 15:35
Με αφορμή την αμφιλεγόμενη αυτή δήλωση μέλους - γνωστής οπαδού της Νέας Δημοκρατίας
Δεν έχω γνωρίσει ούτε έναν στρέιτ ζαίο με σφιχτό κωλαράκι

τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας; και αν ναι, μόνο οπτικώς ή :xena:
Ένα κωλοβυθομετρο πάντα χρειαζετσι
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: 06 Μαρ 2023, 05:25

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου » 04 Μάιος 2023, 11:46

ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Μάιος 2023, 09:46
Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου έγραψε:
04 Μάιος 2023, 01:41
ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:57


Καλό μου, αν θεωρείς ότι θα πάρω σοβαρά την κρίση του οποιουδήποτε παπάρα παίρνει μια δική μου πρόταση και την ανεβάζει σε άσχετο νήμα, προσθέτοντας και το πολιτικό στίγμα στο πρότζεκτ, κάτι έχεις καταλάβει λάθος.

Παιχνιδάκια γουστάρεις; Θα τα έχεις.

Αλλά κόψε την κλάψα.


1.ποιος κλαίγεται ρε σούργελο; :lol:
2.εγώ βάζω πολιτικό στίγμα στο κωλαράκι ζαίου; :lol:

σύνελθε.
Eσένα πάντως δεν σε κόβω να συνέρχεσαι. Ανεβάζεις νήμα με δικό μου κείμενο και την πολιτική ταυτότητα που μου προσδίδεις και μετά τσιρίζεις επειδή δεν σου έθιξαν την πολιτική ταυτότητα αλλά το κωλαράκι.

Ναιδα σταματα να φιλοξενείσαι από άλλα μέλη (και να γράφεις και με τους κωδικούς τους) και γύρνα πίσω να σώσεις το σπιτικό σου

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13355
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 04 Μάιος 2023, 12:43

βοθρατζης έγραψε:
03 Μάιος 2023, 21:51
Πασιφάη έγραψε:
03 Μάιος 2023, 21:09
βοθρατζης έγραψε:
03 Μάιος 2023, 17:02


:o:smt126:sal7:

ορε φίλε
τι ωραία ελληνικά σας μαθαίνουν εκεί στη... Λαϊκή ..!!!!
σεληνιάστηκα
Τα ίδια ''ωραία'' Ελληνικά που μιλάς κι εσύ. Που με έλεγες σαβούρα το μεσημέρι.
Ρε, δεν θέλετε λύπηση. Μόνο απο μπινελίκι καταλαβαίνετε εν τέλει.
μην αυτοπαραμυθιάζεσαι,
λύπηση χρειάζεται μόνο αυτό που έχεις δημιουργήσει, το ανδρείκελο που παραμυθιάζεις

αμα δεν αντέχεις μην το ξεκινάς
:smt047
Κάνε μας τη χάρη. Εγώ το ξεκίνησα τελείως στην πλάκα. Άλλοι αρπαχτήκατε. Προφανώς είστε κομπλεξάρες για να φτάσετε να με χαρακτηρίσετε. Εσύ σαβούρα, ( λες και με έχεις δει ρε καλλιτέχνη..), που και πάλι το θεωρώ προσβλητικό και ο άλλος που έλεγε μαλακίες πως γουστάρω δολοφονους. Τουλάχιστον το μάζεψε και ζήτησε συγγνώμη, ενεκα Μένιου.
Τεσπα, μάθετε να διαχωρίζετε την πλάκα απ'το σοβαρό. Αν δεν μπορείτε, μην πληκτρολογείτε γαμώ το ρημάδι. Πετάξτε το.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών