Καυλώσατε ποτέ με καθηγητή/καθηγήτριά σας στα μαθητικά σας χρόνια;

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Εκτωρ
Δημοσιεύσεις: 2395
Εγγραφή: 20 Φεβ 2022, 01:30
Phorum.gr user: Έκτωρ

Καυλώσατε ποτέ με καθηγητή/καθηγήτριά σας στα μαθητικά σας χρόνια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εκτωρ » 16 Αύγ 2023, 09:20

Εγώ δεν είχα πολλή τύχη σ'αυτόν τον τομέα. Σχεδόν όλες όσες είχα στο σχολείο ήταν σιτεμένες.

Στη δευτέρα γυμνασίου πήγε να γίνει κάτι καλό στο φροντιστήριο των αγγλικών που πήγαινα. Την πρώτη μέρα της καινούργιας χρονιάς μπαίνει στην αίθουσα μια αγγλικού νεαρή, μελαχρινή, ψηλή, και χυμώδης. Κατάλαβα από τους ψιθύρους ότι και οι άλλοι είχαν μείνει μαλάκες. Λέω μέσα μου, "Φέτος θα περάσουμε πάρα πολύ καλά. Κάθε βράδυ μετά τ'αγγλικά θα τραβάω τρελές μαλακίες στο σπίτι."

Αμ δε. Στη συνέχεια αποδείχτηκε ότι η εν λόγω ήταν προσωρινή, μόνο για την πρώτη μέρα. Την επόμενη φορά, προς απογοήτευση όλων μας, μπαίνει στην αίθουσα ένα χοντρο-μπάζο (φανταστείτε την σαν τη Χαρούλα του Ρετιρέ σε πιο κοκκινομάλλικη εκδοχή). Και αυτή έμελλε να ήταν η αγγλικού μας για όλη τη χρονιά.

Σύντομα ωστόσο η απογοήτευσή μου αντικαταστάθηκε από ένα περίεργο αίσθημα εντυπωσιασμού. Αυτή η μόνιμη καθηγήτρια είχε έναν ιδιαίτερο τρόπο να μιλάει. Απίστευτες ατάκες, ουσιαστική επικοινωνία με όλους. Και εμένα με καταλάβαινε με τρόπο που μάλλον κανένας άλλος δεν μπόρεσε ποτέ. Μια φορά έγραψα μια έκθεση που πίστευα ότι θα μου έφερνε επίπληξη. Αυτή όμως κατάλαβε τον τρόπο που σκεφτόμουν, και τόσο πολύ της άρεσε η έκθεσή μου που τη διάβασε στην τάξη ως πρότυπο.

Στο τέλος της χρονιάς, διαπίστωσα ότι χαιρόμουν που τελικά έγινε αυτή η αντικατάσταση καθηγητριών. Κρίμα που δεν την ξαναείδα ποτέ. Και να την ξαναδώ, μάλλον δε θα την αναγνωρίσω, ούτε αυτή εμένα.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14664
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Καυλώσατε ποτέ με καθηγητή/καθηγήτριά σας στα μαθητικά σας χρόνια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 16 Αύγ 2023, 09:46

εμείς δεν πηγαίναμε σχολείο για να καβλώνουμε.πηγαίναμε για να στρωθούμε σ ένα ρημαδοθρανίο να βάλουμε το κεφάλι κάτω και να κοιμηθουμε

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16359
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Καυλώσατε ποτέ με καθηγητή/καθηγήτριά σας στα μαθητικά σας χρόνια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 16 Αύγ 2023, 10:03

nowhere έγραψε:
16 Αύγ 2023, 09:46
εμείς δεν πηγαίναμε σχολείο για να καβλώνουμε.πηγαίναμε για να στρωθούμε σ ένα ρημαδοθρανίο να βάλουμε το κεφάλι κάτω και να κοιμηθουμε
:smt005:
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Γυφτάκι
Δημοσιεύσεις: 752
Εγγραφή: 10 Ιουν 2023, 16:54

Re: Καυλώσατε ποτέ με καθηγητή/καθηγήτριά σας στα μαθητικά σας χρόνια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γυφτάκι » 16 Αύγ 2023, 10:08

nowhere έγραψε:
16 Αύγ 2023, 09:46
εμείς δεν πηγαίναμε σχολείο για να καβλώνουμε.πηγαίναμε για να στρωθούμε σ ένα ρημαδοθρανίο να βάλουμε το κεφάλι κάτω και να κοιμηθουμε
:smt005::smt038

Άβαταρ μέλους
alto_sem
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2020, 13:04
Phorum.gr user: alto_sem

Re: Καυλώσατε ποτέ με καθηγητή/καθηγήτριά σας στα μαθητικά σας χρόνια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alto_sem » 16 Αύγ 2023, 21:53

Ρώτα καλύτερα ποιοι δεν...

Άβαταρ μέλους
Εκτωρ
Δημοσιεύσεις: 2395
Εγγραφή: 20 Φεβ 2022, 01:30
Phorum.gr user: Έκτωρ

Re: Καυλώσατε ποτέ με καθηγητή/καθηγήτριά σας στα μαθητικά σας χρόνια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εκτωρ » 16 Αύγ 2023, 23:26

alto_sem έγραψε:
16 Αύγ 2023, 21:53
Ρώτα καλύτερα ποιοι δεν...
Πείτε τις ιστορίες σας.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11574
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Καυλώσατε ποτέ με καθηγητή/καθηγήτριά σας στα μαθητικά σας χρόνια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 16 Αύγ 2023, 23:28

Εκτωρ έγραψε:
16 Αύγ 2023, 09:20
Εγώ δεν είχα πολλή τύχη σ'αυτόν τον τομέα. Σχεδόν όλες όσες είχα στο σχολείο ήταν σιτεμένες.

Στη δευτέρα γυμνασίου πήγε να γίνει κάτι καλό στο φροντιστήριο των αγγλικών που πήγαινα. Την πρώτη μέρα της καινούργιας χρονιάς μπαίνει στην αίθουσα μια αγγλικού νεαρή, μελαχρινή, ψηλή, και χυμώδης. Κατάλαβα από τους ψιθύρους ότι και οι άλλοι είχαν μείνει μαλάκες. Λέω μέσα μου, "Φέτος θα περάσουμε πάρα πολύ καλά. Κάθε βράδυ μετά τ'αγγλικά θα τραβάω τρελές μαλακίες στο σπίτι."

Αμ δε. Στη συνέχεια αποδείχτηκε ότι η εν λόγω ήταν προσωρινή, μόνο για την πρώτη μέρα. Την επόμενη φορά, προς απογοήτευση όλων μας, μπαίνει στην αίθουσα ένα χοντρο-μπάζο (φανταστείτε την σαν τη Χαρούλα του Ρετιρέ σε πιο κοκκινομάλλικη εκδοχή). Και αυτή έμελλε να ήταν η αγγλικού μας για όλη τη χρονιά.

Σύντομα ωστόσο η απογοήτευσή μου αντικαταστάθηκε από ένα περίεργο αίσθημα εντυπωσιασμού. Αυτή η μόνιμη καθηγήτρια είχε έναν ιδιαίτερο τρόπο να μιλάει. Απίστευτες ατάκες, ουσιαστική επικοινωνία με όλους. Και εμένα με καταλάβαινε με τρόπο που μάλλον κανένας άλλος δεν μπόρεσε ποτέ. Μια φορά έγραψα μια έκθεση που πίστευα ότι θα μου έφερνε επίπληξη. Αυτή όμως κατάλαβε τον τρόπο που σκεφτόμουν, και τόσο πολύ της άρεσε η έκθεσή μου που τη διάβασε στην τάξη ως πρότυπο.

Στο τέλος της χρονιάς, διαπίστωσα ότι χαιρόμουν που τελικά έγινε αυτή η αντικατάσταση καθηγητριών. Κρίμα που δεν την ξαναείδα ποτέ. Και να την ξαναδώ, μάλλον δε θα την αναγνωρίσω, ούτε αυτή εμένα.
Τελικά τον έπαιζες για τη Χαρούλα Πεπονάκη;
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Εκτωρ
Δημοσιεύσεις: 2395
Εγγραφή: 20 Φεβ 2022, 01:30
Phorum.gr user: Έκτωρ

Re: Καυλώσατε ποτέ με καθηγητή/καθηγήτριά σας στα μαθητικά σας χρόνια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εκτωρ » 16 Αύγ 2023, 23:29

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
16 Αύγ 2023, 23:28
Τελικά τον έπαιζες για τη Χαρούλα Πεπονάκη;
Όχι.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών