Ας μου πεί κάποια από σας γιατί σας ενοχλεί τόσο να πάει ο δικός σας με άλλη.

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ας μου πεί κάποια από σας γιατί σας ενοχλεί τόσο να πάει ο δικός σας με άλλη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 26 Οκτ 2018, 11:06

Ερμής έγραψε:
26 Οκτ 2018, 11:01
Μα αυτά που γράφεις εκείνη την εποχή συνέβαιναν σε πιο ευρεία φάση. Επειδή μάλλον μεγαλώσαμε την ίδια εποχή, αυτά που λες τα βλέπαμε σε τίποτα ταινίες μονο.
Εσύ τα έβλεπες σε ταινίες. Μάλιστα. Εγώ τα βλέπω και σήμερα σε πολλούς νέους ανθρώπους. Όχι σε αυτή τη μορφή αλλά όπως έγραψα και στο ποστ, τα κατάλοιπα αυτής της νοοτροπίας.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23286
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ας μου πεί κάποια από σας γιατί σας ενοχλεί τόσο να πάει ο δικός σας με άλλη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 26 Οκτ 2018, 11:10

Δε τα έχω δει πουθενά, ή μάλλον μια νοοτροπία του στυλ ο άντρας του σπιτιού αλα βλαχ, το έχω δει σε έναν τύπο αλλά μιλάμε για άνθρωπο μεγαλωμένο στη βαθιά στερεοελλαδιτικη επαρχία και μάλιστα μεγαλωμένο απο παππου γιαγιά, φεύγοντας για πρώτη φορά (και μόνη) απο το σπίτι του στο στρατό. Ε δε τη λες και συνηθισμένη περίπτωση. Ακόμη και αυτός όμως απέχει πολύ απο αυτό που έγραψες παραπάνω.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Ορέστης 35

Re: Ας μου πεί κάποια από σας γιατί σας ενοχλεί τόσο να πάει ο δικός σας με άλλη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 26 Οκτ 2018, 11:14

Ερμής έγραψε:
26 Οκτ 2018, 11:01
Μα αυτά που γράφεις εκείνη την εποχή συνέβαιναν σε πιο ευρεία φάση. Επειδή μάλλον μεγαλώσαμε την ίδια εποχή, αυτά που λες τα βλέπαμε σε τίποτα ταινίες μονο.
Ο πατερας μου τα ελεγε αυτα.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ας μου πεί κάποια από σας γιατί σας ενοχλεί τόσο να πάει ο δικός σας με άλλη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 26 Οκτ 2018, 11:39

Ερμής έγραψε:
26 Οκτ 2018, 11:10
Δε τα έχω δει πουθενά, ή μάλλον μια νοοτροπία του στυλ ο άντρας του σπιτιού αλα βλαχ, το έχω δει σε έναν τύπο αλλά μιλάμε για άνθρωπο μεγαλωμένο στη βαθιά στερεοελλαδιτικη επαρχία και μάλιστα μεγαλωμένο απο παππου γιαγιά, φεύγοντας για πρώτη φορά (και μόνη) απο το σπίτι του στο στρατό. Ε δε τη λες και συνηθισμένη περίπτωση. Ακόμη και αυτός όμως απέχει πολύ απο αυτό που έγραψες παραπάνω.
Αυτά που έγραψα τα συναντούσες παλιότερα και ακόμα τα συναντάς ακριβώς έτσι σε μεγαλύτερες ηλικίες. Αυτό που συναντάς σήμερα ακόμα και σε νέους άντρες είναι κατάλοιπα. Δεν σας παίρνει πλέον να έχετε αυτή τη νοοτροπία και τη προσαρμόσατε στα δεδομένα της εποχής. Η κεντρική ιδέα όμως ο άντρας ο αρχηγός της οικογένειας παραμένει.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23286
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ας μου πεί κάποια από σας γιατί σας ενοχλεί τόσο να πάει ο δικός σας με άλλη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 26 Οκτ 2018, 11:44

απο το "με τον παρά μου γαμώ και την κυρά μου" και αυτό με μπάτσες μέχρι τον αρχηγο της οικογένειας είναι μια απόσταση.

Κατάλοιπα έχουμε όλοι μας απο τον πίθηκο, άρα είμαστε πίθηκοι. Με βάση τη λογική σου πάντα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ας μου πεί κάποια από σας γιατί σας ενοχλεί τόσο να πάει ο δικός σας με άλλη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 26 Οκτ 2018, 11:46

Ερμής έγραψε:
26 Οκτ 2018, 11:44
απο το "με τον παρά μου γαμώ και την κυρά μου" και αυτό με μπάτσες μέχρι τον αρχηγο της οικογένειας είναι μια απόσταση.

Κατάλοιπα έχουμε όλοι μας απο τον πίθηκο, άρα είμαστε πίθηκοι. Με βάση τη λογική σου πάντα.
Γι' αυτό σου είπα για κατάλοιπα που έχουν απομείνει. Αν η γυναίκα παρέμεινε όπως ήταν θα συνέχιζε το με τον παρά μου γαμώ και την κυρά μου.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23286
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ας μου πεί κάποια από σας γιατί σας ενοχλεί τόσο να πάει ο δικός σας με άλλη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 26 Οκτ 2018, 12:26

Για σήμερα μιλάμε. Αυτό που λες δεν ισχύει. Ίσα ίσα
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ας μου πεί κάποια από σας γιατί σας ενοχλεί τόσο να πάει ο δικός σας με άλλη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 26 Οκτ 2018, 12:27

Naida έγραψε:
26 Οκτ 2018, 11:46
Ερμής έγραψε:
26 Οκτ 2018, 11:44
απο το "με τον παρά μου γαμώ και την κυρά μου" και αυτό με μπάτσες μέχρι τον αρχηγο της οικογένειας είναι μια απόσταση.

Κατάλοιπα έχουμε όλοι μας απο τον πίθηκο, άρα είμαστε πίθηκοι. Με βάση τη λογική σου πάντα.
Γι' αυτό σου είπα για κατάλοιπα που έχουν απομείνει. Αν η γυναίκα παρέμεινε όπως ήταν θα συνέχιζε το με τον παρά μου γαμώ και την κυρά μου.
νομιζεις οτι αλλαξαν οι γυναικες και αλλαξε η κοινωνια, η αλλαξαν οι αντρες;

εγω λεω οτι εφοσον οι αντρες ειχαν ολη τη δυναμη στην παλιοτερη κοινωνια, θα μπορουσαν αν ηθελαν να μην την παραδωσουν ποτε. το εκαναν επειδη καταρχην ειναι καλοι ανθρωποι, υστερα επειδη ειδαν τη λογικη, και τελικα επειδη τους συνεφερε και τους ιδιους η ισοτητα, δεν χρειαζεται πλεον να φορτονωνται το βαρος των θυληκων της οικογενειας.

γιατι μην ξεχναμε οτι μαζι με οσα ανεφερες, ηταν και η ευθυνη για οτι στραβο εκανε η κορη η γυναικα και η αδελφη, η αναγκη να προικισει ο πατερας τα κοριτσια, η και ο αδελφος αν δεν μπορουσε ο πατερας, η αδυναμια παντρειας του αδελφου αν δεν παντρευε πρωτα ολες τις αδελφες του, κλπ.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ας μου πεί κάποια από σας γιατί σας ενοχλεί τόσο να πάει ο δικός σας με άλλη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 26 Οκτ 2018, 12:56

Ερμής έγραψε:
26 Οκτ 2018, 12:26
Για σήμερα μιλάμε. Αυτό που λες δεν ισχύει. Ίσα ίσα
Ποιο δεν ισχύει;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23286
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ας μου πεί κάποια από σας γιατί σας ενοχλεί τόσο να πάει ο δικός σας με άλλη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 26 Οκτ 2018, 12:58

αυτα τα κατάλοιπα του παρά και της κυράς.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ας μου πεί κάποια από σας γιατί σας ενοχλεί τόσο να πάει ο δικός σας με άλλη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 26 Οκτ 2018, 13:03

Ερμής έγραψε:
26 Οκτ 2018, 12:58
αυτα τα κατάλοιπα του παρά και της κυράς.
Ακόμα και εδώ μέσα αν παρατηρήσεις λίγο θα τα δεις ν' αναφέρονται :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23286
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ας μου πεί κάποια από σας γιατί σας ενοχλεί τόσο να πάει ο δικός σας με άλλη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 26 Οκτ 2018, 13:06

Naida έγραψε:
26 Οκτ 2018, 13:03
Ερμής έγραψε:
26 Οκτ 2018, 12:58
αυτα τα κατάλοιπα του παρά και της κυράς.
Ακόμα και εδώ μέσα αν παρατηρήσεις λίγο θα τα δεις ν' αναφέρονται :lol:
Αν παίρνεις παραδείγματα απο εδώ, το πιθανότερο είναι να έχουν αντιστραφεί οι ρόλοι στην πραγματικότητα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Ας μου πεί κάποια από σας γιατί σας ενοχλεί τόσο να πάει ο δικός σας με άλλη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 26 Οκτ 2018, 13:08

οι γυναικες αν δεν θελουν να την φερονται ως βλαχες και κρεατα να υιοθετησουν αναλογες επιλογες

αλλα δεν τις συμφερει γιατι κερδοσκοπουν απο αυτη την κατασταση
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ας μου πεί κάποια από σας γιατί σας ενοχλεί τόσο να πάει ο δικός σας με άλλη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 26 Οκτ 2018, 13:09

Ερμής έγραψε:
26 Οκτ 2018, 13:06


Αν παίρνεις παραδείγματα απο εδώ, το πιθανότερο είναι να έχουν αντιστραφεί οι ρόλοι στην πραγματικότητα.
Και εκτός. Ευτυχώς σου ξαναλέω ότι πλέον δε περνάνε τέτοιου είδους νοοτροπίες. Αλλά όχι ότι δεν είναι αρκετοί αυτοί που το 'χουν μέσα τους. Τους βλέπεις κρυφοπληγίτσες.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23286
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ας μου πεί κάποια από σας γιατί σας ενοχλεί τόσο να πάει ο δικός σας με άλλη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 26 Οκτ 2018, 13:10

Φαντάζομαι οτι στις περιπτώσεις που τα βλέπεις αυτά, γίνεται μάχη έτσι;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών