Μπράβο την δασκάλα

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μπράβο την δασκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Οκτ 2018, 14:43

Belisarius έγραψε:
25 Οκτ 2018, 14:41
Naida έγραψε:
25 Οκτ 2018, 14:26
Ακριβώς επειδή δεν έχω εμπειρία σαν πελάτης μπορώ να έχω αντικειμενικότερη άποψη.
Δε θα έλεγα ότι φαίνεται να γνωρίζεις το θέμα στο οποίο αναφέρεσαι.
Κι αυτό το στηρίζεις σε;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Μπράβο την δασκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 25 Οκτ 2018, 14:48

Naida έγραψε:
25 Οκτ 2018, 14:43
Belisarius έγραψε:
25 Οκτ 2018, 14:41
Naida έγραψε:
25 Οκτ 2018, 14:26
Ακριβώς επειδή δεν έχω εμπειρία σαν πελάτης μπορώ να έχω αντικειμενικότερη άποψη.
Δε θα έλεγα ότι φαίνεται να γνωρίζεις το θέμα στο οποίο αναφέρεσαι.
Κι αυτό το στηρίζεις σε;
Πρόσθεσα ότι "Επίσης αντικειμενική άποψη δεν έχεις σε καμία περίπτωση. Κάνει μπαμ ότι αναπαράγεις τη γνωστή ιδεολογικά βαμμένη φιλολογία που αναπαράγεται στις ΗΠΑ τα τελευταία χρόνια και η οποία ήρθε στην Ελλάδα με καθυστέρηση."

Επίσης στα περί συναισθημάτων, συγκατάθεσης και εξαναγκασμού εκ μέρους της πόρνης. Η οπτική σου φαίνεται πολύ περίεργη και δίνεται τουλάχιστον η εντύπωση ότι δεν έχεις συναναστραφεί με πόρνες και των "κόσμο του αγοραίου έρωτα".

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μπράβο την δασκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Οκτ 2018, 14:56

Belisarius έγραψε:
25 Οκτ 2018, 14:48
Πρόσθεσα ότι "Επίσης αντικειμενική άποψη δεν έχεις σε καμία περίπτωση. Κάνει μπαμ ότι αναπαράγεις τη γνωστή ιδεολογικά βαμμένη φιλολογία που αναπαράγεται στις ΗΠΑ τα τελευταία χρόνια και η οποία ήρθε στην Ελλάδα με καθυστέρηση."

Επίσης στα περί συναισθημάτων, συγκατάθεσης και εξαναγκασμού εκ μέρους της πόρνης. Η οπτική σου φαίνεται πολύ περίεργη και δίνεται τουλάχιστον η εντύπωση ότι δεν έχεις συναναστραφεί με πόρνες και των "κόσμο του αγοραίου έρωτα".
Τι σου φαίνεται περίεργο στην οπτική μου; το γεγονός ότι υποστηρίζω ότι υπάρχει εξαναγκασμός σε γυναίκες να εκδίδονται; και αυτό είναι πολύ συχνότερο φαινόμενο σε παράνομους οίκους και σε δρόμους; Δε τα γνωρίζεις εσύ αυτά; που ζεις στη καραμελοχώρα των μικρών πόνι;
Και σε ποια βαμμένη ιδεολογία από την Αμερική αναφέρεσαι διαρκώς;
Α και μην είσαι προκατειλημμένος επειδή είμαι γυναίκα να μου κολλήσεις ταμπελίτσα για να αποδυναμώσεις την άποψή μου. Δε πιάνει.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Μπράβο την δασκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 25 Οκτ 2018, 15:05

Naida έγραψε:
25 Οκτ 2018, 14:56
Α και μην είσαι προκατειλημμένος επειδή είμαι γυναίκα να μου κολλήσεις ταμπελίτσα για να αποδυναμώσεις την άποψή μου. Δε πιάνει.
Τέτοιου είδους επικλήσεις είναι μέρος της νεοεισερχόμενης ιδεολογίας... :lol:
Naida έγραψε:
25 Οκτ 2018, 14:56
Τι σου φαίνεται περίεργο στην οπτική μου;
Το ότι τα τσουβαλιάζεις. Δε διαχωρίζεις περιπτώσεις. Κατηγορείς μόνο τους πελάτες οι οποίοι στη πραγματικότητα κυμαίνονται από καθίκια εως καθημερινούς ανθρώπους που αγοράζουν μία υπηρεσία και θυματοποιείς όλες τις πόρνες ενώ είναι δεδομένο πως, παρότι ο αριθμός των θυμάτων είναι μεγάλος, πολλές επιλέγουν το επάγγελμα οικιοθελώς.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μπράβο την δασκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Οκτ 2018, 15:21

Belisarius έγραψε:
25 Οκτ 2018, 15:05
Naida έγραψε:
25 Οκτ 2018, 14:56
Α και μην είσαι προκατειλημμένος επειδή είμαι γυναίκα να μου κολλήσεις ταμπελίτσα για να αποδυναμώσεις την άποψή μου. Δε πιάνει.
Τέτοιου είδους επικλήσεις είναι μέρος της νεοεισερχόμενης ιδεολογίας... :lol:
Naida έγραψε:
25 Οκτ 2018, 14:56
Τι σου φαίνεται περίεργο στην οπτική μου;
Το ότι τα τσουβαλιάζεις. Δε διαχωρίζεις περιπτώσεις. Κατηγορείς μόνο τους πελάτες οι οποίοι στη πραγματικότητα κυμαίνονται από καθίκια εως καθημερινούς ανθρώπους που αγοράζουν μία υπηρεσία και θυματοποιείς όλες τις πόρνες ενώ είναι δεδομένο πως, παρότι ο αριθμός των θυμάτων είναι μεγάλος, πολλές επιλέγουν το επάγγελμα οικιοθελώς.
Τέτοιου είδους επικλήσεις πηγάζουν από τον τρόπο αντιμετώπισης του συνομιλητή σου. Γιατί αν θυμάμαι καλά, που καλά θυμάμαι, εσύ έβαλες στη συζήτηση ταμπέλες για βαμμένες ιδεολογίες. Και τη πρώτη φορά το παρέβλεψα. Και το επανέλαβες με σκοπό να μου πεις έχεις αυτή την άποψη επειδή είσαι επηρεασμένη άρα δε μπορείς να είσαι αντικειμενική άρα σε ακυρώνω χωρίς κανένα σοβαρό επιχείρημα.
Πάμε τώρα να μου πεις με σοβαρό επιχείρημα αν διαφωνείς σε κάτι από τα παρακάτω. Αρχικά δεν είπα ότι δεν υπάρχουν γυναίκες που το κάνουν οικειοθελώς και δεν θυματοποιώ άπαντες.
Αυτό που στην ουσία είπα είναι ότι ο καθίκης που θα πάει στον οίκο ανοχής χωρίς να ενδιαφερθεί τουλάχιστον αν είναι νόμιμος, πάει αδιαφορώντας αν η γυναίκα που θα του δοθεί για να τον ικανοποιήσει είναι βιασμένη, ξυλοδαρμένη, φυλακισμένη,ποτισμένη με ναρκωτικά κτλ Δε τα λέω εγώ λόγω βαμμένης ιδεολογίας τα λένε τα στοιχεία για τράφικιν, για κυκλώματα που εξαρθρώνονται με κοπέλες που κρατούνταν παρά τη θέλησή τους κτλ. που φαντάζομαι τα έχεις ακούσει και εσύ. Διαφωνείς στο γεγονός ότι η γυναίκα που εκδίδεται σε μη νόμιμο οίκο δεν ξέρεις αν στη πραγματικότητα εξαναγκάζεται;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Μπράβο την δασκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 25 Οκτ 2018, 15:42

Naida έγραψε:
25 Οκτ 2018, 15:21
Τέτοιου είδους επικλήσεις πηγάζουν από τον τρόπο αντιμετώπισης του συνομιλητή σου. Γιατί αν θυμάμαι καλά, που καλά θυμάμαι, εσύ έβαλες στη συζήτηση ταμπέλες για βαμμένες ιδεολογίες. Και τη πρώτη φορά το παρέβλεψα. Και το επανέλαβες με σκοπό να μου πεις έχεις αυτή την άποψη επειδή είσαι επηρεασμένη άρα δε μπορείς να είσαι αντικειμενική άρα σε ακυρώνω χωρίς κανένα σοβαρό επιχείρημα.
Πάμε τώρα να μου πεις με σοβαρό επιχείρημα αν διαφωνείς σε κάτι από τα παρακάτω. Αρχικά δεν είπα ότι δεν υπάρχουν γυναίκες που το κάνουν οικειοθελώς και δεν θυματοποιώ άπαντες.
Αυτό που στην ουσία είπα είναι ότι ο καθίκης που θα πάει στον οίκο ανοχής χωρίς να ενδιαφερθεί τουλάχιστον αν είναι νόμιμος, πάει αδιαφορώντας αν η γυναίκα που θα του δοθεί για να τον ικανοποιήσει είναι βιασμένη, ξυλοδαρμένη, φυλακισμένη,ποτισμένη με ναρκωτικά κτλ Δε τα λέω εγώ λόγω βαμμένης ιδεολογίας τα λένε τα στοιχεία για τράφικιν, για κυκλώματα που εξαρθρώνονται με κοπέλες που κρατούνταν παρά τη θέλησή τους κτλ. που φαντάζομαι τα έχεις ακούσει και εσύ. Διαφωνείς στο γεγονός ότι η γυναίκα που εκδίδεται σε μη νόμιμο οίκο δεν ξέρεις αν στη πραγματικότητα εξαναγκάζεται;
ουτε όταν αγοράζεις Iphone, ή ρούχα γνωρίζεις αν έχουν δουλέψει παιδάκια υπό άθλιες συνθήκες και με μισθό της πείνας να τα φτιάξουν. Δεν είναι δουλειά του πελάτη να κάνει τον ντέντεκτιβ. Δουλειά της αστυνομίας είναι. Δεν είναι το ίδιο βεβαία όταν ο πελάτης γνωρίζει και συνεχίζει. Η πιθανότητα να είσαι εσύ (και εγω) εγκληματίας χρηματοδοτόντας π.χ. παιδική δουλεία είναι τεράστια.
Αλήθεια έχεις Iphone; Εγώ όχι. Για να ξέρω αν μιλώ σε εγκληματία. :P

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μπράβο την δασκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Οκτ 2018, 15:46

Belisarius έγραψε:
25 Οκτ 2018, 15:42
Naida έγραψε:
25 Οκτ 2018, 15:21
Τέτοιου είδους επικλήσεις πηγάζουν από τον τρόπο αντιμετώπισης του συνομιλητή σου. Γιατί αν θυμάμαι καλά, που καλά θυμάμαι, εσύ έβαλες στη συζήτηση ταμπέλες για βαμμένες ιδεολογίες. Και τη πρώτη φορά το παρέβλεψα. Και το επανέλαβες με σκοπό να μου πεις έχεις αυτή την άποψη επειδή είσαι επηρεασμένη άρα δε μπορείς να είσαι αντικειμενική άρα σε ακυρώνω χωρίς κανένα σοβαρό επιχείρημα.
Πάμε τώρα να μου πεις με σοβαρό επιχείρημα αν διαφωνείς σε κάτι από τα παρακάτω. Αρχικά δεν είπα ότι δεν υπάρχουν γυναίκες που το κάνουν οικειοθελώς και δεν θυματοποιώ άπαντες.
Αυτό που στην ουσία είπα είναι ότι ο καθίκης που θα πάει στον οίκο ανοχής χωρίς να ενδιαφερθεί τουλάχιστον αν είναι νόμιμος, πάει αδιαφορώντας αν η γυναίκα που θα του δοθεί για να τον ικανοποιήσει είναι βιασμένη, ξυλοδαρμένη, φυλακισμένη,ποτισμένη με ναρκωτικά κτλ Δε τα λέω εγώ λόγω βαμμένης ιδεολογίας τα λένε τα στοιχεία για τράφικιν, για κυκλώματα που εξαρθρώνονται με κοπέλες που κρατούνταν παρά τη θέλησή τους κτλ. που φαντάζομαι τα έχεις ακούσει και εσύ. Διαφωνείς στο γεγονός ότι η γυναίκα που εκδίδεται σε μη νόμιμο οίκο δεν ξέρεις αν στη πραγματικότητα εξαναγκάζεται;
ουτε όταν αγοράζεις Iphone, ή ρούχα γνωρίζεις αν έχουν δουλέψει παιδάκια υπό άθλιες συνθήκες και με μισθό της πείνας να τα φτιάξουν. Δεν είναι δουλειά του πελάτη να κάνει τον ντέντεκτιβ. Δουλειά της αστυνομίας είναι. Δεν είναι το ίδιο βεβαία όταν ο πελάτης γνωρίζει και συνεχίζει. Η πιθανότητα να είσαι εσύ (και εγω) εγκληματίας χρηματοδοτόντας π.χ. παιδική δουλεία είναι τεράστια.
Αλήθεια έχεις Iphone; Εγώ όχι. Για να ξέρω αν μιλώ σε εγκληματία. :P
Γιατί μεταπηδάς; το θέμα μας είναι η πορνεία και όχι η παιδική δουλεία.
Και δεν έχω iphone.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Μπράβο την δασκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 25 Οκτ 2018, 16:03

Naida έγραψε:
25 Οκτ 2018, 15:46
Γιατί μεταπηδάς; το θέμα μας είναι η πορνεία και όχι η παιδική δουλεία.
Και δεν έχω iphone.
Οχι το θέμα είναι κατα πόσο ο πελάτης όταν αγοράζει μία υπηρεσία ή προϊόν μπορεί να μπει στη διαδικασία και είναι σε θέση να μάθει στ αλήθεια το κατα πόσο το προϊόν είναι νόμιμο ή όχι.

υ.γ. Μπαι δε γουει τόσες χιλιάδες καταπιεσμένες πόρνες που κυκλοφορούν ελεύθερα γιατί δε πάνε να καταγγείλουν το πρόβλημα τους στην αστυνομία; Ωραία κάποιες τις απειλούν. Όλες οι υπόλοιπες; Σοκ και τρόμος τις συγκρατεί; Η θεωρία μπάζει από παντού.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μπράβο την δασκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Οκτ 2018, 16:09

Belisarius έγραψε:
25 Οκτ 2018, 16:03
Naida έγραψε:
25 Οκτ 2018, 15:46
Γιατί μεταπηδάς; το θέμα μας είναι η πορνεία και όχι η παιδική δουλεία.
Και δεν έχω iphone.
Οχι το θέμα είναι κατα πόσο ο πελάτης όταν αγοράζει μία υπηρεσία ή προϊόν μπορεί να μπει στη διαδικασία και είναι σε θέση να μάθει στ αλήθεια το κατα πόσο το προϊόν είναι νόμιμο ή όχι.
Αλλάξαμε θέμα δηλαδή; γιατί δε βόλευε το προηγούμενο;

Απάντησέ μου σε αυτό
Διαφωνείς στο γεγονός ότι η γυναίκα που εκδίδεται σε μη νόμιμο οίκο δεν ξέρεις αν στη πραγματικότητα εξαναγκάζεται;

και θα σου απαντήσω στα υπόλοιπα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Μπράβο την δασκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 25 Οκτ 2018, 16:21

Naida έγραψε:
25 Οκτ 2018, 16:09
Απάντησέ μου σε αυτό
Διαφωνείς στο γεγονός ότι η γυναίκα που εκδίδεται σε μη νόμιμο οίκο δεν ξέρεις αν στη πραγματικότητα εξαναγκάζεται;

και θα σου απαντήσω στα υπόλοιπα.
Απλά: Δε διαφωνώ.

Αλλά η διατύπωση που προτιμώ είναι ότι δε ξέρω αν εξαναγκάζεται η γυναίκα που εργάζεται σε έναν οικο που δε γνωρίζω αν είναι νόμιμος όμοια όπως δε ξέρω αν το μπλουζάκι που αγόρασα χτες από μαγαζί που δε γνωρίζω αν είναι καθόλα νόμιμο, έχει παραχθεί με εξαναγκασμό.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μπράβο την δασκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Οκτ 2018, 16:44

Belisarius έγραψε:
25 Οκτ 2018, 16:21
Naida έγραψε:
25 Οκτ 2018, 16:09
Απάντησέ μου σε αυτό
Διαφωνείς στο γεγονός ότι η γυναίκα που εκδίδεται σε μη νόμιμο οίκο δεν ξέρεις αν στη πραγματικότητα εξαναγκάζεται;

και θα σου απαντήσω στα υπόλοιπα.
Απλά: Δε διαφωνώ.

Αλλά η διατύπωση που προτιμώ είναι ότι δε ξέρω αν εξαναγκάζεται η γυναίκα που εργάζεται σε έναν οικο που δε γνωρίζω αν είναι νόμιμος όμοια όπως δε ξέρω αν το μπλουζάκι που αγόρασα χτες από μαγαζί που δε γνωρίζω αν είναι καθόλα νόμιμο, έχει παραχθεί με εξαναγκασμό.
Το μπλουζάκι που αγοράζεις όπως λες είναι μέσω εισαγωγής. Που σημαίνει ότι έχουν ελεγχθεί από που προέρχονται και οι εταιρίες που τα κατασκευάζουν που τα δίνουν. Είναι μια ολόκληρη αλυσίδα.
Στην πορνεία είναι πιο άμεση η επαφή με το άτομο που μπορεί να υπόκειται σε οποιαδήποτε μορφή βιας. Και μπορεί κάποιος να πιστοποιήσει αν είναι νόμιμος ένας οίκος ανοχής αρκεί να το θελήσει. Έτσι δεν είναι;
Βέβαια τα παραδείγματα που φέρεις ενώ έχουν όντως κοινωνική διάσταση είναι τελείως ξεχωριστά θέματα και άσχετα με αυτά που συζητάμε. Και εμμέσως πλην σαφώς μου λες ότι εφόσον υπάρχει κάπου στη Κίνα παιδική εργασία και την ανεχόμαστε τότε καλά θα κάνουμε να ανεχθούμε και το τράφικιν και οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομης πορνείας. Αρκεί να μη χαλάσουμε τη ζαχαρένια των πελατάκων.Ε;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Μπράβο την δασκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 25 Οκτ 2018, 17:27

Naida έγραψε:
25 Οκτ 2018, 16:44
Το μπλουζάκι που αγοράζεις όπως λες είναι μέσω εισαγωγής. Που σημαίνει ότι έχουν ελεγχθεί από που προέρχονται και οι εταιρίες που τα κατασκευάζουν που τα δίνουν. Είναι μια ολόκληρη αλυσίδα.
Στην πορνεία είναι πιο άμεση η επαφή με το άτομο που μπορεί να υπόκειται σε οποιαδήποτε μορφή βιας. Και μπορεί κάποιος να πιστοποιήσει αν είναι νόμιμος ένας οίκος ανοχής αρκεί να το θελήσει. Έτσι δεν είναι;
Βέβαια τα παραδείγματα που φέρεις ενώ έχουν όντως κοινωνική διάσταση είναι τελείως ξεχωριστά θέματα και άσχετα με αυτά που συζητάμε. Και εμμέσως πλην σαφώς μου λες ότι εφόσον υπάρχει κάπου στη Κίνα παιδική εργασία και την ανεχόμαστε τότε καλά θα κάνουμε να ανεχθούμε και το τράφικιν και οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομης πορνείας. Αρκεί να μη χαλάσουμε τη ζαχαρένια των πελατάκων.Ε;
Το ότι ελέγχονται οι εταιρίες είναι το νέο σύντομο ανέκδοτο.
Στη πορνεία είναι αμεσότερη η επαφή αλλά κανένας δε μπορεί να αρχίσει να ρωτά περί νομιμότητας. Και να το κάνει δε θα λάβει ικανοποιητικές απαντήσεις. Είναι εντελώς εκτός πραγματικότητας αυτό που λες. Εντελώς μα εντελώς εκτός πραγματικότητας. Ζητάς από τους πελάτες οίκων ανοχής πρωτοβουλίες και αναζητήσεις που δε κάνει κανένας άλλος πελάτης σε κανένα είδος. Στη Φυλής έχει 100 σπίτια. Δουλειά της αστυνομίας είναι να πιάσει τα παράνομα. Δε θα μπαίνει ο κυρ Μήτσος και θα ζητά πιστοποιητικά τα οποία όντας αναρμόδιος δεν θα του τα δείξει κανείς. Ας βάλει το κράτος διακριτικά. Αλλά και πάλι τα παράνομα είναι σε μεγάλο βαθμό για χωροταξικούς λόγους.

Και σε καμία περίπτωση δε λέω ότι δικαιολογείται το τραφικινκ επειδή γίνεται κάτι άλλο.
Λέω ότι ζητάς από άλλους πράγματα που δε κάνεις εσύ η ίδια. Πράγματα που δε γίνονται.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32117
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Μπράβο την δασκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 25 Οκτ 2018, 17:36

Naida έγραψε:
25 Οκτ 2018, 15:21
Διαφωνείς στο γεγονός ότι η γυναίκα που εκδίδεται σε μη νόμιμο οίκο δεν ξέρεις αν στη πραγματικότητα εξαναγκάζεται;
μεγαλωσα 100 μετρα μακρια απο "σπιτι". η πορνη ζουσε κει, δεχοταν πελατες, ηταν γνωστη σε ολους η δουλεια της. νταβατζη δεν ειχε, οι πελατες ηταν βασικα σταθερα οι ιδιοι, η τελοσπαντων τους διαλεγε, δεχοταν μονο με συστασεις.
φυσικα η γειτονια την κοιταζε με μισο ματι και την κουτσομπολευε, αλλα αλλο προβλημα δεν ειχε. και τα παιδια παιζαμε στη γειτονια εξω απο το σπιτι, και μας κερναγε κανα λουκουμι οταν αραζε στο πεζοδρομιο το πρωι και απινε τον καφε της χαζευοντας μας. οταν ειμασταν μεγαλυτερα, καθομασταν και στο τραπεζι της, και μας ελεγε ιστοριες απο τον πολεμο.

φυσικα δεν ηταν "νομιμη" σιγα μην εκοβε και τιμολογια. :smt005: φανταζομαι δεν ηταν η μοναδικη.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32117
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Μπράβο την δασκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 25 Οκτ 2018, 17:39

Naida έγραψε:
25 Οκτ 2018, 16:09

Απάντησέ μου σε αυτό
Διαφωνείς στο γεγονός ότι η γυναίκα που εκδίδεται σε μη νόμιμο οίκο δεν ξέρεις αν στη πραγματικότητα εξαναγκάζεται;

και θα σου απαντήσω στα υπόλοιπα.
κατα 90% ξερεις, η μπορεις να καταλαβεις.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μπράβο την δασκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Οκτ 2018, 17:40

Belisarius έγραψε:
25 Οκτ 2018, 17:27
Naida έγραψε:
25 Οκτ 2018, 16:44
Το μπλουζάκι που αγοράζεις όπως λες είναι μέσω εισαγωγής. Που σημαίνει ότι έχουν ελεγχθεί από που προέρχονται και οι εταιρίες που τα κατασκευάζουν που τα δίνουν. Είναι μια ολόκληρη αλυσίδα.
Στην πορνεία είναι πιο άμεση η επαφή με το άτομο που μπορεί να υπόκειται σε οποιαδήποτε μορφή βιας. Και μπορεί κάποιος να πιστοποιήσει αν είναι νόμιμος ένας οίκος ανοχής αρκεί να το θελήσει. Έτσι δεν είναι;
Βέβαια τα παραδείγματα που φέρεις ενώ έχουν όντως κοινωνική διάσταση είναι τελείως ξεχωριστά θέματα και άσχετα με αυτά που συζητάμε. Και εμμέσως πλην σαφώς μου λες ότι εφόσον υπάρχει κάπου στη Κίνα παιδική εργασία και την ανεχόμαστε τότε καλά θα κάνουμε να ανεχθούμε και το τράφικιν και οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομης πορνείας. Αρκεί να μη χαλάσουμε τη ζαχαρένια των πελατάκων.Ε;
Το ότι ελέγχονται οι εταιρίες είναι το νέο σύντομο ανέκδοτο.
Στη πορνεία είναι αμεσότερη η επαφή αλλά κανένας δε μπορεί να αρχίσει να ρωτά περί νομιμότητας. Και να το κάνει δε θα λάβει ικανοποιητικές απαντήσεις. Είναι εντελώς εκτός πραγματικότητας αυτό που λες. Εντελώς μα εντελώς εκτός πραγματικότητας. Ζητάς από τους πελάτες οίκων ανοχής πρωτοβουλίες και αναζητήσεις που δε κάνει κανένας άλλος πελάτης σε κανένα είδος. Στη Φυλής έχει 100 σπίτια. Δουλειά της αστυνομίας είναι να πιάσει τα παράνομα. Δε θα μπαίνει ο κυρ Μήτσος και θα ζητά πιστοποιητικά τα οποία όντας αναρμόδιος δεν θα του τα δείξει κανείς. Ας βάλει το κράτος διακριτικά. Αλλά και πάλι τα παράνομα είναι σε μεγάλο βαθμό για χωροταξικούς λόγους.

Και σε καμία περίπτωση δε λέω ότι δικαιολογείται το τραφικινκ επειδή γίνεται κάτι άλλο.
Λέω ότι ζητάς από άλλους πράγματα που δε κάνεις εσύ η ίδια. Πράγματα που δε γίνονται.

Χμ ναι αυτό είναι ένα πρόβλημα. Πως να ξέρει ο έρμος ο πελάτης αν πάει σε νόμιμο οίκο ή όχι;
Ίσως αν ζητούσε απόδειξη; :102:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών