Πώς ο φεμινισμός κατέστρεψε τις γυναίκες

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23309
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πώς ο φεμινισμός κατέστρεψε τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 08 Ιαν 2024, 20:45

Fata_Morgana έγραψε:
08 Ιαν 2024, 20:00
Ερμής έγραψε:
08 Ιαν 2024, 19:07
Fata_Morgana έγραψε:
08 Ιαν 2024, 18:35


Καλά ναι σε ξέχασα εσένα που είσαι υπεργαμιας και γαμας πάντα και παντού και ολες τις ώρες και παντα και σε όλες σου τις στιγμές κτλ κτλ. Μιλάμε για τους άλλους άντρες μωρέ που δεν είναι τόσο υπεργαμιάδες και κουβαλάνε ενα σωρό στο σακί που εχουν στη πλάτη.
Δε σημαίνει πως αυτό που λέει δεν ισχύει για μια μικρή μερίδα κόσμου. Το αν είναι τιτλος τιμής μετά την ηλικία των 16 είναι άλλη κουβέντα βέβαια.
Αη μωρέ Ερμή τώρα. 40 χρονών είμαστε. Όχι 15 να είναι η έννοια μας οι καβλες μας. Μ αρέσει που φέρνει και παράδειγμα οτι και ο καρκινοπαθής στο τελικό στάδιο ψάχνει να γαμησει. Να τον ακούσει κανένας καρκινοπαθης που σφαδαζει απο πόνους να του ριξει 5 φασκελα μέσα στη μούρη.
Μη μου το λες εμένα, το ξέρω, απλά πιστεύω πως υπάρχουν άνθρωποι που σκέφτονται μόνο τις καβλες τους, αν με ρωτάς, αυτό μόνο τίτλος τιμής δεν είναι
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πώς ο φεμινισμός κατέστρεψε τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Ιαν 2024, 21:00

νύχτα έγραψε:
08 Ιαν 2024, 18:58
το μεγάλο ερώτημα που με βασανίζει πια, πλησιάζοντας τα 42 (kongrosian :102: )
είναι το εξής: ΠΌΣΕΣ ΦΟΡΕΣ (μπορεί) ΝΑ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ ΚΑΝΕΊΣ;
:a040:
Πολλές. Αρκεί να συνειδητοποιήσει ότι ο έρως ποτέ δεν δίνει πιστοποίηση εγγύησης για αόριστο χρόνο.

Η συντροφικότητα, είναι επίσης σημαντική αρκεί να γίνει αποδεκτό το ότι παίζει πλέον στο φιλικό και όχι ερωτικό πεδίο, με κάποια θεατρικά δρώμενα προσποίησης έρωτα, που είναι απαραίτητα για τη συντήρηση της.

Υπάρχουν σπάνιες εξαιρέσεις; Ναι.

Αλλά το ζητούμενο δεν είναι οι εξαιρέσεις.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2176
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Πώς ο φεμινισμός κατέστρεψε τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 08 Ιαν 2024, 21:03

Ερμής έγραψε:
08 Ιαν 2024, 20:45
Fata_Morgana έγραψε:
08 Ιαν 2024, 20:00
Ερμής έγραψε:
08 Ιαν 2024, 19:07

Δε σημαίνει πως αυτό που λέει δεν ισχύει για μια μικρή μερίδα κόσμου. Το αν είναι τιτλος τιμής μετά την ηλικία των 16 είναι άλλη κουβέντα βέβαια.
Αη μωρέ Ερμή τώρα. 40 χρονών είμαστε. Όχι 15 να είναι η έννοια μας οι καβλες μας. Μ αρέσει που φέρνει και παράδειγμα οτι και ο καρκινοπαθής στο τελικό στάδιο ψάχνει να γαμησει. Να τον ακούσει κανένας καρκινοπαθης που σφαδαζει απο πόνους να του ριξει 5 φασκελα μέσα στη μούρη.
Μη μου το λες εμένα, το ξέρω, απλά πιστεύω πως υπάρχουν άνθρωποι που σκέφτονται μόνο τις καβλες τους, αν με ρωτάς, αυτό μόνο τίτλος τιμής δεν είναι
Ακριβώς.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23236
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Πώς ο φεμινισμός κατέστρεψε τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 08 Ιαν 2024, 21:13

Εικόνα
Ζούμε σε μια οικονομία.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22816
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Πώς ο φεμινισμός κατέστρεψε τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 08 Ιαν 2024, 21:16

Κρίμα που δεν μεταφράζονται και άμεσα στα αραβικά όσα γράφονται στο φόρουμ, να διαβάζουν και τα παιδιά εκεί στο Αφγανιστάν στα γραφεία των Ταλιμπάν ψαγμενες αντιφεμινιστικες αναλύσεις, να φτιάχνονται και με επίπεδο, όχι αστεία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πώς ο φεμινισμός κατέστρεψε τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Ιαν 2024, 21:17

Fata_Morgana έγραψε:
08 Ιαν 2024, 21:03
Ερμής έγραψε:
08 Ιαν 2024, 20:45
Fata_Morgana έγραψε:
08 Ιαν 2024, 20:00


Αη μωρέ Ερμή τώρα. 40 χρονών είμαστε. Όχι 15 να είναι η έννοια μας οι καβλες μας. Μ αρέσει που φέρνει και παράδειγμα οτι και ο καρκινοπαθής στο τελικό στάδιο ψάχνει να γαμησει. Να τον ακούσει κανένας καρκινοπαθης που σφαδαζει απο πόνους να του ριξει 5 φασκελα μέσα στη μούρη.
Μη μου το λες εμένα, το ξέρω, απλά πιστεύω πως υπάρχουν άνθρωποι που σκέφτονται μόνο τις καβλες τους, αν με ρωτάς, αυτό μόνο τίτλος τιμής δεν είναι
Ακριβώς.
Δεν είναι ανάγκη να είναι κάποιος καρκινοπαθής για να μοιράζει φάσκελα, οπότε καλό είναι να μη χρησιμοποιείτε ακραίες περιπτώσεις.

Συγγνώμη για την επιθετικότητα αλλά αυτό ένοιωσα, αυτό είπα. Οι άνθρωποι που παλεύουν για τη ζωή τους θεωρούν ηλίθιους ακόμη και όσους θέτουν ως σημαντικές προτεραιότητες ακόμη και ό,τι τους καβλώνει σε υλικά πράγματα, ανεξαρτήτως κόστους.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22816
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Πώς ο φεμινισμός κατέστρεψε τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 08 Ιαν 2024, 21:20

Εντωμεταξυ άλλος ένας ανδρακλας σήμερα σκότωσε την σχέση του, η οποία ήταν και έγκυος, αλλά ναι , ο φεμινισμός είναι το σύγχρονο προβλημα. :p7:

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2176
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Πώς ο φεμινισμός κατέστρεψε τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 08 Ιαν 2024, 21:26

ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Ιαν 2024, 21:17
Fata_Morgana έγραψε:
08 Ιαν 2024, 21:03
Ερμής έγραψε:
08 Ιαν 2024, 20:45

Μη μου το λες εμένα, το ξέρω, απλά πιστεύω πως υπάρχουν άνθρωποι που σκέφτονται μόνο τις καβλες τους, αν με ρωτάς, αυτό μόνο τίτλος τιμής δεν είναι
Ακριβώς.
Δεν είναι ανάγκη να είναι κάποιος καρκινοπαθής για να μοιράζει φάσκελα, οπότε καλό είναι να μη χρησιμοποιείτε ακραίες περιπτώσεις.

Συγγνώμη για την επιθετικότητα αλλά αυτό ένοιωσα, αυτό είπα. Οι άνθρωποι που παλεύουν για τη ζωή τους θεωρούν ηλίθιους ακόμη και όσους θέτουν ως σημαντικές προτεραιότητες ακόμη και ό,τι τους καβλώνει σε υλικά πράγματα, ανεξαρτήτως κόστους.
Αναφέρθηκα σε αυτό που είπε ο Ασέβαστος.

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Πώς ο φεμινισμός κατέστρεψε τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 08 Ιαν 2024, 22:08

νύχτα έγραψε:
08 Ιαν 2024, 18:58
το μεγάλο ερώτημα που με βασανίζει πια, πλησιάζοντας τα 42 (kongrosian :102: )
είναι το εξής: ΠΌΣΕΣ ΦΟΡΕΣ (μπορεί) ΝΑ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ ΚΑΝΕΊΣ;
:a040:
:smt005::e045::g018:

Portia
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: 12 Σεπ 2022, 16:46
Phorum.gr user: Portia

Re: Πώς ο φεμινισμός κατέστρεψε τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Portia » 08 Ιαν 2024, 22:15

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
08 Ιαν 2024, 21:20
Εντωμεταξυ άλλος ένας ανδρακλας σήμερα σκότωσε την σχέση του, η οποία ήταν και έγκυος, αλλά ναι , ο φεμινισμός είναι το σύγχρονο προβλημα. :p7:
Ηθελα να το γραψω στο νημα που ανοιξα, αλλα το αφησα να το πει ενας αντρας. Νασαι καλα, Ενοπλε.

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Πώς ο φεμινισμός κατέστρεψε τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 08 Ιαν 2024, 22:21

nowhere έγραψε:
08 Ιαν 2024, 08:17
kongrosian έγραψε:
08 Ιαν 2024, 08:07
αυτο θα γίνει μόνο στον κομμουνισμό. όλοι θα αναλάβουν τις ευθυνες τους. ποτέ δλδ.
η συζήτηση είναι ποιες είναι αυτές οι ρημαδοευθύνες που πρέπει να αναλάβουν όλοι και δεν το κάνουν
να ζήσουν και να αφήσουν και τους άλλους να ζήσουν. τι άλλο;

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14618
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Πώς ο φεμινισμός κατέστρεψε τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 08 Ιαν 2024, 22:24

γι αυτό πλακώνονται τόσες σελίδες?

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8754
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Πώς ο φεμινισμός κατέστρεψε τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 08 Ιαν 2024, 23:40

ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Ιαν 2024, 21:00
Πολλές. Αρκεί να συνειδητοποιήσει ότι ο έρως ποτέ δεν δίνει πιστοποίηση εγγύησης για αόριστο χρόνο.

Η συντροφικότητα, είναι επίσης σημαντική αρκεί να γίνει αποδεκτό το ότι παίζει πλέον στο φιλικό και όχι ερωτικό πεδίο, με κάποια θεατρικά δρώμενα προσποίησης έρωτα, που είναι απαραίτητα για τη συντήρηση της.

Υπάρχουν σπάνιες εξαιρέσεις; Ναι.

Αλλά το ζητούμενο δεν είναι οι εξαιρέσεις.
ναι σε όλα
nothing but heart

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32760
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πώς ο φεμινισμός κατέστρεψε τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 09 Ιαν 2024, 09:46

νύχτα έγραψε:
08 Ιαν 2024, 18:58


καλά και ο ασέβαστος εξωγήινος είναι βέβαια, που ισχυρίζεται ότι όλοι θέλουν καταρχάς να γαμηθούν

ισχυει. απο αλλο γαλαξια μαλιστα. :003:

δεν ειμαι σιγουρος αν φαινεται στο γραπτο λογο μου η ηθελημενη προσπαθεια υπερβολης. σιγουρα αμα το αναλυσουμε θα βρουμε κι αλλους λογους που πλησιαζει ενας ανθρωπος τον αλλο, περα απο το γαμησι, αλλα δεν θα ειναι ολοι "καλοι". υπαρχουν ας πουμε σωγαμπροι και τροφυ γουαιφς.

προσπαθω να στηλιτευσω το γεγονος οτι σχεδον ολοι υποστηριζουν περιπου το αντιθετο απο αυτο που ειπα. οτι δηλαδη δεν πανε για την πουτσα η το μουνι, η εστω την καλοπεραση, αλλα γι αψυχικο κοσμο και ευαισθησιες και αισθηματα. οκ, καπου υπαρχουν και αυτα, αλλα οσο βλεπω ολους και ολες να υποστηριζουν τετοια, τοσο θα τραβω εγω το αλλο ακρο, και θα λεω οτι μονο για τα γμαησια νοιαζονται. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32760
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πώς ο φεμινισμός κατέστρεψε τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 09 Ιαν 2024, 09:49

ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Ιαν 2024, 19:17
Να γυρίζεις και να μυρίζεις φρεσκομαγειρεμένο φαγητό και μια κουζίνα που δεν παραπέμπει σε βομβαρδισμένη περιοχή,
και τα 2 δε γινεται. να διαλεξεις ενα. :lol::003:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών