Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 06 Μαρ 2024, 12:04

Αλλά εγώ την αγαπώ με όλα τα ελαττώματα της .

Άβαταρ μέλους
Andromachi
Δημοσιεύσεις: 4144
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2018, 12:18
Phorum.gr user: Andromachi

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Andromachi » 06 Μαρ 2024, 12:04

χειριστικο ατομο
Ανδρομάχη: (ανήρ + (μάχη) μάχομαι) – πρόμαχος

Άβαταρ μέλους
Andromachi
Δημοσιεύσεις: 4144
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2018, 12:18
Phorum.gr user: Andromachi

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Andromachi » 06 Μαρ 2024, 12:06

enaon έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:04
Andromachi έγραψε:
06 Μαρ 2024, 11:56

αυτά που εκανες εσύ φαντάσου τα εχουν κάνει και αλλοι και σε μεγαλύτερες ηλικίες και σε σοβαρότερες νοσηρές καταστάσεις... ασε τι να σου λεω
Ψέμματα λες, αποκλείεται, θα χαρώ όμως να διαβάσω τι εννοείς, μήπως κάνω λάθος.
:a108:
Ανδρομάχη: (ανήρ + (μάχη) μάχομαι) – πρόμαχος

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32751
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Μαρ 2024, 12:07

με καλη διαθεση μιλω, παρολο που θα πω αγαρμπα λογια.

εισαι μαλακας. και ειναι ηλιθια που σε ανεχεται. αν ηταν κορη/αδελφη/φιλη μου θα της ελεγα να ξεκοψει, οχι χθες, περσι.

αν ησουν φιλος, αδελφος κλπ, θα σου ελεγα να κοπανησεις μια το κεφαλι σου στον τοιχο να ξυπνησεις, να μην πιεις ουτε μπυρα για 6 μηνες να δεις αν μπορεις να το αντεξεις, αλλιως εισαι αλκοολικος και θες θεραπεια. επισης να αποφασισεις τι θες. δεν ειναι κακο να θες μονο να γαμας, η να θες σχεση, η να θες οικογενεια η οτι αλλο, αλλα ειναι κακο να μην ξερεις τι θες, οπως και ν αμην ξερεις πως να διεκδικησεις αυτο που θες.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19730
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 06 Μαρ 2024, 12:08

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:03
Green Dragon έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:01
Αν έχει σοβαρά θέματα η κοπέλα, που αν ισχύει αυτό που ανέφερες καραέχει, αν εσύ φτιάξεις τον εαυτό σου μετά μάλλον δεν θα την θες με τίποτα. Εκτός αν είσαι fixer.
Χαρακώνεται όταν είναι στενοχωρημένη πολύ αλλά ξέρει πώς να το κάνει σε λίγες μέρες ούτε σημάδι έχει εγώ πρώτη φορά που το είδα νόμιζα ότι ήθελε να αυτοκτονήσει . Μέχρι να πάει στον γιατρό το έκανε συνέχεια . Επίσης έχει ιδιαίτερη σχέση στον ύπνο ή πολύ ή σχεδόν καθόλου . Κι αλλάζει σε μερικές φορές διάθεση πολύ γρήγορα . Και το πρόσωπο της το ίδιο μπορεί από πολύ γλυκιά να γίνει εντελώς απότομη .
Ωχ, μυρίζει borderline personality disorder, η χειρότερη διαταραχή προσωπικότητας! Σε κουράζει η συμπεριφορά της ή όχι;

* Φυσικά δεν γίνεται διάγνωση για κάτι τέτοιο από ένα φόρουμ, ακόμα και αν ήμουν ψυχολόγος, απλά χτυπάω ένα καμπανάκι.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32751
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Μαρ 2024, 12:09

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
06 Μαρ 2024, 11:58
Δεν έγραψα το κυριότερο , έχει κάποια ψυχολογικά προβλήματα ( καλά κι εγώ έχω ) , οι γονείς της δεν τα έδιναν σημασία μέχρι που τον πρώτο μήνα που τα είχαμε έκανε “ κακό στον εαυτό της ” , πήγα τους είπα ή την πάρε σε γιατρό εσείς ή το κάνω εγώ και δεν μου έδωσαν σημασία , και πήγα έκανα καταγγελία , αν και ενήλικη ασχολήθηκε η αστυνομία έστειλε κοινωνική λειτουργό και μία φορά τον μήνα πηγαίνει σε ψυχίατρο και παίρνει κάποια ελαφριά έστω αντικαταθλιπτικά . Ενώ ο πιτσιρικάς τι μου είπε όταν τον έπιασα ; “ Δεν θέλω να ασχοληθώ για τίποτα περισσότερο από μόνο ξέρεις τι , αρχικά το κορίτσι φαίνεται ότι έχει θεματάκια , κι επίσης όταν σε χωρίζει και σε λίγες ώρες κάνει ότι κάνει πώς να την δει κανένας σοβαρά ” . Αυτή είναι η διαφορά μου μαζί του .
ο πιτσιρικας μοιαζει ισιος. γινε σαν τον πιτσιρικα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19730
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 06 Μαρ 2024, 12:10

Το χαράκωμα να ξέρεις το κάνουν για να βιώσουν μιαν αιχμή αδρεναλίνης, αισθάνονται καλύτερα έτσι. Φυσικά αυτό σημαίνει ότι έχει ανάγκη ειδικού, πολύ περισσότερο από εσένα και καλύτερα ψυχίατρου απ' ότι βλέπω, μπορεί να χρειαστεί να της δώσει χάπι.

Γυφτάκι
Δημοσιεύσεις: 740
Εγγραφή: 10 Ιουν 2023, 16:54

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γυφτάκι » 06 Μαρ 2024, 12:10

Ασέβαστος έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:07
με καλη διαθεση μιλω, παρολο που θα πω αγαρμπα λογια.

εισαι μαλακας. και ειναι ηλιθια που σε ανεχεται. αν ηταν κορη/αδελφη/φιλη μου θα της ελεγα να ξεκοψει, οχι χθες, περσι.

αν ησουν φιλος, αδελφος κλπ, θα σου ελεγα να κοπανησεις μια το κεφαλι σου στον τοιχο να ξυπνησεις, να μην πιεις ουτε μπυρα για 6 μηνες να δεις αν μπορεις να το αντεξεις, αλλιως εισαι αλκοολικος και θες θεραπεια. επισης να αποφασισεις τι θες. δεν ειναι κακο να θες μονο να γαμας, η να θες σχεση, η να θες οικογενεια η οτι αλλο, αλλα ειναι κακο να μην ξερεις τι θες, οπως και ν αμην ξερεις πως να διεκδικησεις αυτο που θες.
:smt023

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6597
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 06 Μαρ 2024, 12:14

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
06 Μαρ 2024, 11:58
Δεν έγραψα το κυριότερο , έχει κάποια ψυχολογικά προβλήματα ( καλά κι εγώ έχω ) , οι γονείς της δεν τα έδιναν σημασία μέχρι που τον πρώτο μήνα που τα είχαμε έκανε “ κακό στον εαυτό της ” , πήγα τους είπα ή την πάρε σε γιατρό εσείς ή το κάνω εγώ και δεν μου έδωσαν σημασία , και πήγα έκανα καταγγελία , αν και ενήλικη ασχολήθηκε η αστυνομία έστειλε κοινωνική λειτουργό και μία φορά τον μήνα πηγαίνει σε ψυχίατρο και παίρνει κάποια ελαφριά έστω αντικαταθλιπτικά . Ενώ ο πιτσιρικάς τι μου είπε όταν τον έπιασα ; “ Δεν θέλω να ασχοληθώ για τίποτα περισσότερο από μόνο ξέρεις τι , αρχικά το κορίτσι φαίνεται ότι έχει θεματάκια , κι επίσης όταν σε χωρίζει και σε λίγες ώρες κάνει ότι κάνει πώς να την δει κανένας σοβαρά ” . Αυτή είναι η διαφορά μου μαζί του .
Φίλε πρώτον ελάττωσε το γαμίδι το ποτό .Δεν χρειάζεται να γίνεσαι κουνουπίδι .Από ότι λες σου βγάζει και άσχημο πρόσωπο .

Τα άλλα απλώς δείχνουν ανωριμότητα και μη εμπειρία κάτι λογικό μια και όπως έχει πει δεν είχες στην ουσία σχέσεις ποιο μικρός. Τώρα αν θες να μιλήσεις σε κάποιον ένας ψυχολόγος θα ταν κάτι καλό Μπορεί να σε ξεκλειδώσει .
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Γυφτάκι
Δημοσιεύσεις: 740
Εγγραφή: 10 Ιουν 2023, 16:54

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γυφτάκι » 06 Μαρ 2024, 12:16

Αυτά που σου λέει ο Ασέβαστος συν ότι μάλλον αυτή χρειάζεται βοήθεια απο ειδικό αφού όπως φαίνεται η αυτοεκτίμηση της είναι στο πάτο..Αν δεν μπορείς απλά να χαρείς το καλό σεξ μαζί της χωρίς να μπερδεύεις τα πράγματα με μαλακισμένες σκέψεις ,ξεκόλα ,φύγε .Κάνετε κακό ο ένας στον άλλο.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25190
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 06 Μαρ 2024, 12:30

hades έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:14
Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
06 Μαρ 2024, 11:58
Δεν έγραψα το κυριότερο , έχει κάποια ψυχολογικά προβλήματα ( καλά κι εγώ έχω ) , οι γονείς της δεν τα έδιναν σημασία μέχρι που τον πρώτο μήνα που τα είχαμε έκανε “ κακό στον εαυτό της ” , πήγα τους είπα ή την πάρε σε γιατρό εσείς ή το κάνω εγώ και δεν μου έδωσαν σημασία , και πήγα έκανα καταγγελία , αν και ενήλικη ασχολήθηκε η αστυνομία έστειλε κοινωνική λειτουργό και μία φορά τον μήνα πηγαίνει σε ψυχίατρο και παίρνει κάποια ελαφριά έστω αντικαταθλιπτικά . Ενώ ο πιτσιρικάς τι μου είπε όταν τον έπιασα ; “ Δεν θέλω να ασχοληθώ για τίποτα περισσότερο από μόνο ξέρεις τι , αρχικά το κορίτσι φαίνεται ότι έχει θεματάκια , κι επίσης όταν σε χωρίζει και σε λίγες ώρες κάνει ότι κάνει πώς να την δει κανένας σοβαρά ” . Αυτή είναι η διαφορά μου μαζί του .
Φίλε πρώτον ελάττωσε το γαμίδι το ποτό .
Φίλε μην πίνεις ούτε σταγόνα

Σήμερα
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3053
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 06 Μαρ 2024, 12:43

Έπαιξες κι έχασες φίλος. Το γυαλί ράγισε. Σου παρέδωσε εν λευκώ το τιμόνι και το ριξες το καράβι στα βράχια.
Αυτά τα ακραία που ένιωσε για σένα τότε, την ολοκληρωτική αγάπη, το θαυμασμό, τα όνειρα, δεν πρόκειται πλέον να τα ξανανιώσει ποτέ σε κοντινό βαθμό. Ακόμα και αν τα ξαναβρείτε, δεν θα φτάσει ποτέ το έργο εκεί που ίσως να έφτανε αν δεν οδηγούσες θρούμπα καβάλα στο θολωμένο εγώ σου. Not even close.

Από τη μία κρίμα, μιας και είναι πολύ σπάνιο να κάτσει και να προκύψουν ιδανικές συνθήκες. Από την άλλη ίσως είναι για καλό. Αν σου ξαναπροκύψει το δώρο, να μην το ξαναχάσεις.

student @ Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 06 Μαρ 2024, 12:49

Tέντζερης και καπάκι μεταξύ ανήλικων ενηλίκων.

Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 06 Μαρ 2024, 17:02

student έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:43
Έπαιξες κι έχασες φίλος. Το γυαλί ράγισε. Σου παρέδωσε εν λευκώ το τιμόνι και το ριξες το καράβι στα βράχια.
Αυτά τα ακραία που ένιωσε για σένα τότε, την ολοκληρωτική αγάπη, το θαυμασμό, τα όνειρα, δεν πρόκειται πλέον να τα ξανανιώσει ποτέ σε κοντινό βαθμό. Ακόμα και αν τα ξαναβρείτε, δεν θα φτάσει ποτέ το έργο εκεί που ίσως να έφτανε αν δεν οδηγούσες θρούμπα καβάλα στο θολωμένο εγώ σου. Not even close.

Από τη μία κρίμα, μιας και είναι πολύ σπάνιο να κάτσει και να προκύψουν ιδανικές συνθήκες. Από την άλλη ίσως είναι για καλό. Αν σου ξαναπροκύψει το δώρο, να μην το ξαναχάσεις.

student @ Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό
Αυτό πίστευα κι εγώ μέχρι που μου πέταξε σήμερα κατάμουτρα “ συγγνώμη δεν έπρεπε να κοιτάξω άλλον άνδρα αλλά φταίει η αδιαφορία σου ” . Πιο πολύ μπερδεμένη είναι παρά μετανιωμένη . Δηλαδή αν γυρίσει θα το θεωρεί σαν λύση κάθε φορά που υπάρχουν παράπονα αντί να κάτσει να μου μιλήσει ή να φύγει χωρίς να έχει πρώτα βρει γαμιά ;

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 06 Μαρ 2024, 17:15

Green Dragon έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:08
Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:03
Green Dragon έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:01
Αν έχει σοβαρά θέματα η κοπέλα, που αν ισχύει αυτό που ανέφερες καραέχει, αν εσύ φτιάξεις τον εαυτό σου μετά μάλλον δεν θα την θες με τίποτα. Εκτός αν είσαι fixer.
Χαρακώνεται όταν είναι στενοχωρημένη πολύ αλλά ξέρει πώς να το κάνει σε λίγες μέρες ούτε σημάδι έχει εγώ πρώτη φορά που το είδα νόμιζα ότι ήθελε να αυτοκτονήσει . Μέχρι να πάει στον γιατρό το έκανε συνέχεια . Επίσης έχει ιδιαίτερη σχέση στον ύπνο ή πολύ ή σχεδόν καθόλου . Κι αλλάζει σε μερικές φορές διάθεση πολύ γρήγορα . Και το πρόσωπο της το ίδιο μπορεί από πολύ γλυκιά να γίνει εντελώς απότομη .
Ωχ, μυρίζει borderline personality disorder, η χειρότερη διαταραχή προσωπικότητας! Σε κουράζει η συμπεριφορά της ή όχι;

* Φυσικά δεν γίνεται διάγνωση για κάτι τέτοιο από ένα φόρουμ, ακόμα και αν ήμουν ψυχολόγος, απλά χτυπάω ένα καμπανάκι.
Το έψαξα κι έχει σχεδόν όλα τα συμπτώματα .

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών