Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 06 Μαρ 2024, 10:47

Λοιπόν , ωμά και συνοπτικά .
Εδώ κι ένα χρόνο είχα βρει ένα κοριτσάκι ( 28 εγώ τότε 23 εκείνη ) . Ήταν ουρανοκατέβατο . Εκεί που είχα την παράνοια μου με μία γυναίκα που δε με ήθελε κι έτρεχα από πίσω της , η Κ έτρεχε η ίδια από πίσω μου . Ούτε κούνησα το χέρι μου , ή οκ έκανα το follow στο ίνσταγκραμ , εκείνη μου πάτησε λάικ μου έστειλε μήνυμα και όλα μετά είναι Ιστορία . Σε δεκαπέντε ημέρες χόρευε σπαγκάτο πάνω μου μέσα στο αυτοκίνητο και σε ένα μήνα από τη γνωριμία τα φτιάξαμε .

Μέχρι τις γιορτές ήταν όλα μέλι γάλα . Ή μάλλον να το τονίσω μέχρι τον Σεπτέμβριο εγώ ναι μεν την ήθελα αλλά την είχα τόσο δεδομένη που και έψαχνα να πηδήξω αριστερά δεξιά και δεν της έδινα τη σημασία που έπρεπε . Την είχα δεδομένη για τον λόγο ότι πρώτη φορά στη ζωή μου έτρεχε κάποια από πίσω μου ! Ανεχόταν όλες τις ιδιοτροπίες μου , έβγαινα ότι ώρα ήθελα , με όποιον ήθελα , το έπαιζα βαρύμαγκας , ερχόταν στο ταξί όταν δούλευα κι έβγαζε οκτάωρο μαζί μου . Μήνες ολόκληρους δεν ήθελα να οδηγάω εκτός δουλειάς και με κουβαλούσε παντού η Κ με το αυτοκίνητο της . Μου έφερνε τσιγάρα πρωινό και καφέ στο ΠΑΤΡΙΚΟ μου που ερχόταν . Εγώ ο βλάκας ο καραγκιόζης με έλεγε να μείνουμε μαζί να βρούμε μία γκαρσονιέρα και δεν ήθελα επειδή - σε αυτήν έλεγα το οικονομικό - η πραγματικότητα είναι ότι φοβόμουν πώς θα χάσω την ελευθερία να βγαίνω ότι ώρα γουστάρω . Να σημειώσω ότι δεν βγαίνω για να βρω γκόμενα ( ασχέτως που πήγα να κάνω μερικές βλακείες αλλά τελικά δεν έκανα ποτέ ) , αλλά επειδή θέλω να είμαι μέσα στα πράγματα της μικρής μας πόλης , ήμουν ένα χοντρό παιδάκι που το κορόιδευαν όλοι , και μεγαλώνοντας πήρα όλο το πακέτο σχεδόν που ήθελα , αδύνατος με ωραίο θεωρώ στυλ φίλους δουλειά και σπουδές πλέον . Κι εδώ κι ένα χρόνο και με την Κ να μου λέει για συγκατοίκηση γάμο και παιδιά στο μέλλον . Ζούσα ένα όνειρο .
Μα ήμουν ξύπνιος εκεί που το όνειρο τελειώνει .
Από τον Σεπτέμβρη που είχαμε περάσει μία κρίση και είχε νευριάσει πολύ με την αδιαφορία μου και είχα καταλάβει ότι ίσως την χάσω , άρχισα εγώ να δένομαι περισσότερο .
Δεν έκοψα τις εξόδους μου αλλά τις ελάττωσα . Μπορεί σε μερικές εξόδους να ξυπνούσε να με έβριζε και να μου έκανε σκηνή , αλλά την άλλη ημέρα με ένα καλό σεξ τα ξεχνούσαμε ( τουλάχιστον εγώ ) .
Όλο το φθινόπωρο είχα δεθεί πολύ με την Κ και είχα αποφασίσει να στρώσω . Και μάλιστα , επειδή είχα τύψεις που την άφησα να ξενοικιάσει ένα στούντιο που είχε βρει αντί να πω βοηθάω κι εγώ ( όλα αυτά επειδή προτιμούσα να μην κοιμόμαστε μαζί κάθε βράδυ για να έχω ελευθερία να βγαίνω , αυτή καθημερινές κοιμάται από τις 1 ) και επειδή , εδώ το παραδέχομαι , η αγαπημένη μητέρα μου με ζάλισε τα αυτιά ότι αν πας εκεί σε τύλιξε πάει , αποφάσισα για κάπου προς το Πάσχα να νοικιάσω εγώ επιτέλους ένα σπίτι και να το πληρώνω ( δεν πρόλαβα ποτέ να της το πω ) .
Λοιπόν , από Σεπτέμβρη μέχρι τέλη Δεκέμβρη περνάω πολύ ωραία με την Κ και λιγότερες εξόδους . Αλλά έρχονται οι γιορτές , τελευταίες γιορτές πριν κλείσω τα τριάντα , κι έχω την τάση να τα βλέπω όλα πολύ συμβολικά . Έβγαινα σαν να μην υπάρχει αύριο . Ούτε της το έλεγα ότι θα βγω . Την άλλη ημέρα καυγά . Καυγά . Εγώ σούρα . Και να βρίζω στο τηλέφωνο . Βαριά λόγια . Είχα οικονομική πίεση και καυγάδες στο πατρικό με τους γονείς , και ξεσπούσα στην Κ . Είμαι τόσο βλαμμένος .
Παρόλα αυτά το προσπεράσαμε αν και το γυαλί ράγισε .
Πάμε κάπου μέσα του Γενάρη . Εγώ είχα το άγχος και του οικονομικού και της εξεταστικής που ήταν όλα μαζεμένα σε λίγες ημέρες . Έρχεται από το εξωτερικό ο παιδικός μου φίλος για δύο εβδομάδες . Της λέω Κ συγγνώμη αγάπη μου αλλά θα παραβγώ λίγο έχω να δω τον φίλο μου σχεδόν 2 χρόνια . Λέει εντάξει αρκεί να προσέχεις .
Πρώτη ημέρα βγαίνω γίνομαι κουρούμπελο σε ταβέρνα . Την άλλη ημέρα στις 1 το μεσημέρι έγραφα μάθημα . Με πήρε η μάνα μου ( έχουμε κάποια ιδιαίτερη σχέση , μοναχογιός ) , και με έβριζε σταμάτα να πίνεις . Μία , δύο , τρεις φορές . Της το κλείνω . Με παίρνει η Κ . Αυτή την φορά όχι για καυγά . “ Μην πιεις άλλο σε παρακαλώ αύριο γράφεις ” . Ακόμα έχω στα αυτιά μου την φωνούλα της .
Κι άρχισε από εμένα ο οχετός . “ Άντε γαμήσου , άντε στο διάολο , δεν θα μου πεις εμένα τι θα κάνω , εμένα δεν με διατάζει ούτε η μάνα μου , έγινα ταξιτζής για να μην παίρνω διαταγές , δεν θα με κάνεις ότι θέλεις , πάνε βρες κανένα φλώρο , να τον στείλεις άμα θέλει και με τη μάνα σου να καθαρίζει σπίτια ή με τον μπαμπά σου να τα βάφει , εγώ θα κάνω ότι γουστάρω , από το τίποτα ξεκίνησα θα φτάσω στην κορυφή κι όλες οι πουτάνες θα μου γλύφουν τα αρχίδια ( πουτάνες εννοούσα τους σιχαμερούς ανθρώπους ) ” .
Κλάμα . Αυτό ήταν λέει χωρίζουμε . Πήρε το κινητό μου τηλέφωνο ο φίλος μου και την ηρέμησε . Την άλλη ημέρα ξεσούρωσα , ζητούσα συγγνώμη λέω τι να κάνω θέλεις να κόψω τη γλώσσα μου ; Τέλος πάντων είχε φανεί να με συγχωρεί . Αλλά …
( συνεχίζεται )

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 06 Μαρ 2024, 11:16

Περνάνε δύο εβδομάδες . Στο ενδιάμεσο εγώ είχα αλλάξει όντως , πήγαμε και ταξίδι μαζί , και βγήκα έξω χωρίς την Κ μόνο 2 φορές . Αλλά είχα δει ότι η συμπεριφορά της ήταν εντελώς διαφορετική . Θεώρησα ότι περνάει πάλι μία κρίση όπως το καλοκαίρι που έπειτα της πέρασε . Να σημειώσω ότι ένα χρόνο 24/7 μου έστελνε ή με έπαιρνε τηλέφωνο . Μία ημέρα εγώ δούλευα βράδυ , το μεσημέρι ήπιαμε καφέ μαζί και τι της είπα ; “ Σε ευχαριστώ που είσαι στη ζωή μου . Ήταν ο ζεστότερος χειμώνας που πέρασα πότε . Μην με αφήσεις ” .
Το εννοούσα . Ήταν ο μόνος χειμώνας που δεν είχα ψυχολογικά και φοβίες και μόνιμο άγχος . Πάντα αν εξαιρέσεις τις γιορτές οι χειμώνες μου είναι βασανιστικοί .
Πάω για δουλειά . Το βράδυ επί πέντε ώρες δεν είχε επικοινωνήσει . Ανησύχησα μήπως είχε πάθει τίποτα .
Έτυχε πήρα κούρσα ένα παιδάκι κοντά στο πατρικό της . Την παίρνω ένα τηλέφωνο .
- Που είσαι ;
- Σπίτι μόλις γύρισα .
- Κατέβα για φιλάκι .
- Δεν μπορώ έχω δουλειά θα μιλήσουμε αύριο .
Εγώ περνάω από το πατρικό της και βλέπω το αυτοκίνητο ΔΕΝ είναι εκεί . Την παίρνω ξανά τηλέφωνο λέω που είσαι λέει θα τα πούμε αύριο λέω δεν θα πούμε τίποτα αύριο που είσαι τι έγινε λέει βόλτα λέω τι βόλτα λέει με ένα φίλο λέω ποιον φίλο ρε αφού όλους τους γνωρίζω λέει με τον φίλο της φίλης μου γνώρισα πριν 2 μέρες τυχαία στην έξοδο σου είχα πει ότι έχει πολύ πλάκα λέω γιατί δεν μου το είπες τι έκανες μαζί του λέγε ( απειλές ) λέει τίποτα μόνο βόλτα και είμαστε εκεί ( ένα χωριό ) , το κλείνω πάω με διακόσια εκεί αλλά κρύφτηκαν και μετά πήγε σπίτι .
Τη βρίζω κλπ λέει άκου δεν κάναμε τίποτα ούτε είχα σκοπό αλλά ρε Δ αφού δεν πήγαινε άλλο . Δεν άλλαζες και δεν φαινόσουν διατεθειμένος να αλλάξεις . Εγώ πάλι έβριζα . Περίμενα να έρθει να με βρει την άλλη ημέρα να μου πει “ συγγνώμη ” να πιάσω και τον πιτσιρικά και αν δω ότι όντως δεν έκαναν τίποτα να την συγχωρήσω όντως , έχοντας κι εγώ κάποιες τύψεις που τους πρώτους μας μήνες κυνηγούσα κορίτσια ανελέητα . Αλλά εκείνη όταν είδε ότι δεν της μιλούσα μου είπε μόνο μερικά γλυκόλογα , εγώ συνέχισα να κάνω τον σκληρό , μου λέει “ χωρίζουμε ” , εγώ δεν το περίμενα να το εννοεί , με πήρε να μου το πει και στο τηλέφωνο δεν το σήκωσα , μετά από μία ώρα την παίρνω δεν το σηκώνει , την ψάχνω σε όλη την πόλη και στα περίχωρα με την φίλη μου που γούσταρα χρόνια αλλά τελικά είναι όντως πολύ φίλη στάθηκε βράχος δίπλα μου , και μετά περιμέναμε στο δρόμο για το χωριό της σαν τους ασφαλίτες και όταν έφτασε ήταν αναμαλλιασμένη , δεν άντεχα να ακούω την αλήθεια από κοντά κι έφυγα . Μετά μου έστειλε μήνυμα το οποίο είχε ήδη στείλει και σε ένα φίλο ( να προσέχεις τον Δ εγώ δε μπορώ πια ) , μου είπε ξεκινάω κάτι με το παιδί αφού χωρίσαμε , να προσέχεις . Λέω δηλαδή πηδήχτηκες σε λίγες βρες χωρισμού ; Λέει ναι . Την ξέχεσα την στόλισα και ήπια ένα μπουκάλι ουίσκι . Πάλι καλά κοιμήθηκα στον καναπέ με την μάνα μου και τον μπαμπά μου να με προσέχουν επειδή έπαθα αναρρόφηση και θα πνιγόμουν .
2 μέρες ήμουν ζωντανός νεκρός .
Τετάρτη με παίρνει τηλέφωνο μου λέει δεν πηδήχτηκα την Δευτέρα μόνο φιλάκια το μετάνιωσα ας πάρουμε λίγο χρόνο κι ας είμαστε μαζί . Πάω βρίσκω τον πιτσιρικά εκείνος είχε χεστεί πάνω του λέω δεν θα σου κάνω τίποτα πες μου μόνο την αλήθεια λέει “ Κυριακή όντως μόνο βόλτα κάναμε δεν έγινε τίποτα και μάλιστα της είπα αφού έχεις σχέση εγώ δεν μπλέκομαι να ξέρεις και μου είπε ότι δεν είχε σκοπό άλλωστε αλλά Δευτέρα βράδυ με πήρε τηλέφωνο μου είπε δεν είμαι καλά τον χώρισα ε και τι φιλάκια ρε εσύ σε δουλεύει κανονικά κάναμε ότι καταλαβαίνεις ” . Ε την παίρνω ξανά τηλέφωνο της λέω τελικά είσαι όντως πουτάνα καλά σε είπα την Δευτέρα . Της το κλείνω .
Πέμπτη βράδυ με πήρε τηλέφωνο σουρωμένη και τραγουδούσε “ δεν είναι ένα το ψέμα ” . Της το έκλεισα .
Παρασκευή με πάτησε λάικ κι έστειλε χαιρετίσματα μέσω κοινών γνωστών ( σημείωση όλοι μου οι φίλοι μου λέγαν και μου λένε ακόμα ΜΑΚΡΙΑ ) .
Παρασκευή βράδυ δεν μπορούσα να αντέξω την παίρνω τηλέφωνο λέω έλα να βρεθούμε ( σημείωση ότι τόσες μέρες σκεφτόμουν κι εγώ τα δικά μου λάθη - όχι για να δικαιολογήσω τον τρόπο μου χώρισε αλλα το γιατί ) .
Της τα έψαλλα με τρόπο , μου λέει δεν θα με κεράτωνε πότε , και ότι ήθελε να βρει κάποιον διαθέσιμο και μετά να με χωρίσει ( όπως είχε κάνει παλιά - από τον πρώην της που τα είχε τέσσερα χρόνια σε έναν άλλον που κράτησε μία εβδομάδα και μετά σε εμένα ) επειδή έχει πολλές ανασφάλειες και φοβάται να μείνει χωρίς άνδρα στη ζωή της .
Τέλος πάντων λέει “ εγώ ήμουν αποφασισμένη να σε χωρίσω δεν σε προσεγγίζω τόσες ημέρες για να έχουμε ξανά σχέση αλλά για να είσαι κάπως στη ζωή μου επειδή έχω πολλά συναισθήματα για εσένα κανένας δεν μου φέρθηκα σαν εσένα ( έγραψα εγώ μόνο τα κακά αλλά και τα καλά που της έκανα είναι πάρα πολλά ) , και δε θέλω να είμαστε εχθροί ” .
Λοιπόν από τότε μη το μακρυγορώ μιλάμε που και που , πηδιόμαστε που και που , και το παρασκευοσαββατοκύριακο που μας πέρασε που θα είχαμε επέτειο το περάσαμε πιο καλά από επέτειο , εγώ με τρόπο της είπα ότι την δέχομαι πίσω χωρίς να την παρακαλέσω βέβαια αλλά πλέον λέει δεν ξέρω αν θέλω κι αν μπορώ να γυρίσω θέλω χρόνο να το σκεφτώ . Εγώ της είπα πράγματα που δεν τα έλεγα ένα χρόνο της ανοίχτηκα σαν βιβλίο . Έκλαιγε είπε έπρεπε να μου τα πεις νωρίτερα . Λέω ορίστε στα λέω τωρα .
Μα μην τα πολυλογώ εμένα προφανώς και με συμφέρει να είμαι ελεύθερος από την μία επειδή μπορώ να πηδάω κι άλλες κι αυτήν αλλά δεν θέλω . Πρώτον επειδή αν κι αυτή παίρνει άλλους εγώ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ δε μπορώ να φανταστώ να την γαμάνε βγάζω ψυχοσωματικά . Ούτε να δουλέψω μπορώ αν δεν ξέρω πού είναι . Και δεύτερον επειδή φοβάμαι ότι αν βρει κάποιον που θα της τάξει σχέση εγώ γεια σας .
Την θέλω με όλο μου το είναι , θέλω να δώσω και στον εαυτό μου μία ευκαιρία να κάνω όσα είχα πάρει απόφαση να κάνω ( έστω λίγο αργά ) . Είναι η μόνη γυναίκα στη ζωή μου που έχω κάνει μαζί της σεξ και της έχω πει “ Σ ´αγαπώ ” . Η μόνη που σκέφτηκα σαν μελλοντική μητέρα των παιδιών μου . Το μικρό το κοριτσάκι μου . Δεν μου λείπει μόνο το ( κορυφαίο αν και το παίζει ταπεινό χαμομηλάκι ) σεξ της , αλλά όλα . Το χαμόγελο της η μυρωδιά της το βλέμμα της τα χεράκια της τα ποδαράκια της . Το να μιλάμε όλη την ημέρα είτε από κοντά είτε στο τηλέφωνο είτε στο μέσσεντζερ .

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 06 Μαρ 2024, 11:21

Να τονίσω ότι όλους τους λόγους που ήθελε να με χωρίσει αυτή μου τους είπε ΑΦΟΥ πρώτα εγώ έκατσα και θυμήθηκα και σκέφτηκα μόνος μου τι λάθη έκανα . Δεν είναι οι δικαιολογίες της . Είναι η εισχώρηση μου στο μυαλό της .
Κι επίσης αναρωτιέμαι αν όντως την θέλω τόσο πολύ ή είμαι τόσο εγωιστής που δε θέλω να την αφήσω να προχωρήσει .
Σημείωση : Αν δεν της στείλω εγώ τίποτα , πάντα θα με ψάξει . Ξέρω ότι τρελαίνεται όταν την γράφουν . Αλλά δεν μπορώ να την γράψω και πολλές ημέρες επειδή στη σκέψη να την γαμάνε , να διπλώνει το ποδαράκι , να γέρνει προς τα πίσω το κεφάλι της , να αναστενάζει κάτω από άλλον … ΘΑ ΤΟΥ ΚΟΨΩ ΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ . Οπότε προτιμώ όσο θέλει χρόνο να την πηδάω μόνο εγώ ( ή έτσι να θεωρώ ) . Εξού και δε πηδάω κι εγώ άλλες . Τα αφήνω να γεμίσουν και της δίνω σε κάθε μας συνάντηση πόνο . Οι πενήντα αποχρώσεις του Γκρι . Κι αν δεν γυρίσει , έτσι και δεν κάνει σχέση , ( ή και να κάνει ) , αν θέλει πάλι θα την δίνω . Μία φορά δική μου , για πάντα .
Αλλά πέρα από αυτό τρέφω τόσα συναισθήματα για αυτήν .
Η φίλη μου ενώ την έβριζε πολλές ημέρες με ρώτησε τις προάλλες :
“ Την θεωρούσες ιδιοκτησία σου ; ”
Το σκέφτηκα λίγο .
“ Ναι ” απάντησα με ένοχο ύφος .
“ Καλά να πάθεις ” μου είπε .
“ Την θέλω ” .
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Λόρδος Ταντρίδης την 06 Μαρ 2024, 11:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11446
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 06 Μαρ 2024, 11:23

:-?

Εικόνα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22655
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 06 Μαρ 2024, 11:27

δηλαδή η παλιά πάει, την παράτησες; Γιατί δεν μας ρώτησες, τόσα χρονια την ξέραμε.

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 06 Μαρ 2024, 11:31

enaon έγραψε:
06 Μαρ 2024, 11:27
δηλαδή η παλιά πάει, την παράτησες; Γιατί δεν μας ρώτησες, τόσα χρονια την ξέραμε.
Η παλιά είναι φίλη μου που την γούσταρα μονόπλευρα . Τόσο φίλη μου που μαζί μου την ψάχναμε με το ταξί σε όλη την πόλη παρέα με μπίρα και τσιγάρα . Τόσο φίλη μου που μπήκε σαν γυναίκα στο μυαλό της και μου είπε τι είχε γίνει τι θα γίνει και τι ίσως να θέλει να γίνει προτού γίνει .

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22655
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 06 Μαρ 2024, 11:34

α υπάρχει η παλιά ακόμα δηλαδή; Οκ τότε θα τα διαβάσω, νόμιζα ότι κρεμασες την άλλη ιστορία, είχα επενδύσει χρόνο. ωραίος.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19742
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 06 Μαρ 2024, 11:38

Χωρίς παρεξήγηση, γιατί εγώ ότι έχω να πω το λέω ευθέως επειδή βαριέμαι τις περιστροφές, συναισθηματικά δεν είσαι 30, είσαι 20 το πολύ. Όοοοολα αυτά που διαβάζω σχετικά με τις ερωτικές σου περιπέτειες είναι σα να άνοιξα ένα βιβλίο που περιγράφει την ερωτική ψυχοσύνθεση ενός μετεφήβου, όλες τις κλισέ ανωριμότητες και τα συμπαραδηλούμενα.

Επειδή δεν λύνεται εύκολα αυτό το πρόβλημα, ένα φόρουμ δεν μπορεί να σου προσφέρει κάτι ουσιαστικό, ούτε καν η συζήτηση με τους φίλους σου. Η καλύτερη βοήθεια που μπορείς να πάρεις από μη ειδικούς είναι η συμβουλή να δεις κάποιον ειδικό. Αυτό σου προτείνω. Επικεντρώσου στην μεγαλύτερη εικόνα, στο μέσα σου, όχι σε μεμονωμένα περιστατικά, είναι παγίδα αυτό.

ΥΓ: Μου είσαι πολύ συμπαθής σαν χρήστης, αυτά που διάβασες πάρε τα σαν tough love

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 06 Μαρ 2024, 11:51

Green Dragon έγραψε:
06 Μαρ 2024, 11:38
Χωρίς παρεξήγηση, γιατί εγώ ότι έχω να πω το λέω ευθέως επειδή βαριέμαι τις περιστροφές, συναισθηματικά δεν είσαι 30, είσαι 20 το πολύ. Όοοοολα αυτά που διαβάζω σχετικά με τις ερωτικές σου περιπέτειες είναι σα να άνοιξα ένα βιβλίο που περιγράφει την ερωτική ψυχοσύνθεση ενός μετεφήβου, όλες τις κλισέ ανωριμότητες και τα συμπαραδηλούμενα.

Επειδή δεν λύνεται εύκολα αυτό το πρόβλημα, ένα φόρουμ δεν μπορεί να σου προσφέρει κάτι ουσιαστικό, ούτε καν η συζήτηση με τους φίλους σου. Η καλύτερη βοήθεια που μπορείς να πάρεις από μη ειδικούς είναι η συμβουλή να δεις κάποιον ειδικό. Αυτό σου προτείνω. Επικεντρώσου στην μεγαλύτερη εικόνα, στο μέσα σου, όχι σε μεμονωμένα περιστατικά, είναι παγίδα αυτό.

ΥΓ: Μου είσαι πολύ συμπαθής σαν χρήστης, αυτά που διάβασες πάρε τα σαν tough love
Είχα να κάνω σχέση από τα 18 .

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19742
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 06 Μαρ 2024, 11:55

Φαίνεται να έχεις αρκετά προβλήματα στην ψυχοσύνθεσή σου, τόσα που δεν σου δίνουν την δυνατότητα να τα λύσεις μοναχός. Υπάρχει threshold, πέρα από το οποίο μόνο ειδικός μπορεί να σε τραβήξει από το πηγάδι. Είναι η καλύτερη επένδυση που μπορείς να κάνεις.

* Ήμουν κι εγώ εκεί, κάποια από αυτά έχουν συμβει και σε μένα παλιά, όλα ήταν απότοκα προβληματικής ψυχοσύνθεσης. Ο ψυχολόγος τα έλυσε όλα πλην ενός.

Άβαταρ μέλους
Andromachi
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2018, 12:18
Phorum.gr user: Andromachi

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Andromachi » 06 Μαρ 2024, 11:56

[εχω την εντύπωση ότι έτσι και κανει ο παπακαλιάτης να μπει εδώ μεσα και δεί τι γράφονται θα πρεπει να ζητηθούν και πνευματικά δικαιώματα...
επισης αν κάτσουμε και ορισμένοι, να γράψουμε την ιστορία της ζωης μας εκεί ειναι που θα γίνει παγκόσμιο μπεστ σελερ... και δε το λεω ειρωνικά καθόλου...]

αγαπητό μου παιδί, θα συμφωνήσω εν μερει με τον παραπανω γράφοντα.
αυτά που εκανες εσύ φαντάσου τα εχουν κάνει και αλλοι και σε μεγαλύτερες ηλικίες και σε σοβαρότερες νοσηρές καταστάσεις... ασε τι να σου λεω
τα δεδομένα και οι ιδιοκτησίες είναι τα λάθη που κανετε οι άντρες μερικές φορές, τπτ δεν ειναι δεδομένο και τπτ δεν είναι ιδιοκτησία
αν εσύ ηθελες να το παιζεις ανεμελος πεταλουδίτσος η κοπελα δεν έφταιγε σε τπτ
απλά ίσως καποια στιγμή σε ξεπεράσει ή να το πω κι ετσι : να ξυπνήσει ( κυριολεκτικά ενα πρωί ) και να πεί μα τι κάνω? και εκει είναι που θα τραβήξει ένα χ σε όλα και μετά αντε ψάχτην ... κανείς δε μπορεί να μπει στο μυαλό μιας γυναίκας πιστεψε με, κανείς!
Ανδρομάχη: (ανήρ + (μάχη) μάχομαι) – πρόμαχος

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 06 Μαρ 2024, 11:58

Δεν έγραψα το κυριότερο , έχει κάποια ψυχολογικά προβλήματα ( καλά κι εγώ έχω ) , οι γονείς της δεν τα έδιναν σημασία μέχρι που τον πρώτο μήνα που τα είχαμε έκανε “ κακό στον εαυτό της ” , πήγα τους είπα ή την πάρε σε γιατρό εσείς ή το κάνω εγώ και δεν μου έδωσαν σημασία , και πήγα έκανα καταγγελία , αν και ενήλικη ασχολήθηκε η αστυνομία έστειλε κοινωνική λειτουργό και μία φορά τον μήνα πηγαίνει σε ψυχίατρο και παίρνει κάποια ελαφριά έστω αντικαταθλιπτικά . Ενώ ο πιτσιρικάς τι μου είπε όταν τον έπιασα ; “ Δεν θέλω να ασχοληθώ για τίποτα περισσότερο από μόνο ξέρεις τι , αρχικά το κορίτσι φαίνεται ότι έχει θεματάκια , κι επίσης όταν σε χωρίζει και σε λίγες ώρες κάνει ότι κάνει πώς να την δει κανένας σοβαρά ” . Αυτή είναι η διαφορά μου μαζί του .
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Λόρδος Ταντρίδης την 06 Μαρ 2024, 12:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19742
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 06 Μαρ 2024, 12:01

Αν έχει σοβαρά θέματα η κοπέλα, που αν ισχύει αυτό που ανέφερες καραέχει, αν εσύ φτιάξεις τον εαυτό σου μετά μάλλον δεν θα την θες με τίποτα. Εκτός αν είσαι fixer.

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 06 Μαρ 2024, 12:03

Green Dragon έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:01
Αν έχει σοβαρά θέματα η κοπέλα, που αν ισχύει αυτό που ανέφερες καραέχει, αν εσύ φτιάξεις τον εαυτό σου μετά μάλλον δεν θα την θες με τίποτα. Εκτός αν είσαι fixer.
Χαρακώνεται όταν είναι στενοχωρημένη πολύ αλλά ξέρει πώς να το κάνει σε λίγες μέρες ούτε σημάδι έχει εγώ πρώτη φορά που το είδα νόμιζα ότι ήθελε να αυτοκτονήσει . Μέχρι να πάει στον γιατρό το έκανε συνέχεια . Επίσης έχει ιδιαίτερη σχέση στον ύπνο ή πολύ ή σχεδόν καθόλου . Κι αλλάζει σε μερικές φορές διάθεση πολύ γρήγορα . Και το πρόσωπο της το ίδιο μπορεί από πολύ γλυκιά να γίνει εντελώς απότομη .

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22655
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τα σπασμένα μας κομμάτια της καρδιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 06 Μαρ 2024, 12:04

Andromachi έγραψε:
06 Μαρ 2024, 11:56

αυτά που εκανες εσύ φαντάσου τα εχουν κάνει και αλλοι και σε μεγαλύτερες ηλικίες και σε σοβαρότερες νοσηρές καταστάσεις... ασε τι να σου λεω
Ψέμματα λες, αποκλείεται, θα χαρώ όμως να διαβάσω τι εννοείς, μήπως κάνω λάθος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών