Πριν από λίγο

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Γραφικός

Πριν από λίγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 25 Δεκ 2018, 03:48

Καθόμουνα σε ένα μεταλάδικο που καθ εξαίρεση έπαιζε μπλουζ. Έπινα το ποτό μου και απολάμβανα την μουσική. Στην άκρη του μπαρ κάθεται γκομενάκι που σχεδόν φοράει κομπινεζόν και δεν συνοδεύεται. Πίνει μεγάλη μπύρα. Κάθομαι λίγο, κοζάρω ότι κοιτάει πάω και μιλάω. "Τι κάνω, τι κάνεις" και τα ρέστα. Φαινότανε μικρούλα οπότε κάποια στιγμή ρωτάω "είσαι φοιτήτρια;" μου λέει "όχι, μαθήτρια πάω στο τάδε ΓΥΜΝΑΣΙΟ". Πανικός εγώ, δεν ξέρω πώς να το χειριστώ από εκεί και πέρα, δεν ήθελα να το παίξω και παππούς, να της πω "αν πίνεις από τόσο νωρίς θα καταλήξεις σαν εμένα". Έρχεται γνωστός μου που σαρανταρίζει, προσπαθώντας να χωθεί, λέει "συγνώμη που μπαίνω σαν σφινόπουτσα, αλλά άκουσα τι λέγατε κι ήθελα να πω ότι..." Εγώ του απάντησα "κάτσε" κι αποχώρησα. Είχα τελειώσει το ποτό μου, πήγα να πληρώσω, είπα στην μπαργούμαν "η τύπισσα που μιλάει με τον Τάδε θέλει πολλά χρόνια μπροστά της για να θεωρηθεί ενήλικη" (δεν της φαινόταν καθόλου) κι έφυγα. Στον δρόμο αναρωτήθηκα μήπως, αντί να την αφήσω στα χέρια του αλλουνού θα έπρεπε να την προστατέψω με κάποιον τρόπο. Γύρισα κι έλειπαν κι οι δύο. Τώρα νιώθω τύψεις.

Τι θα έπρεπε να κάνω; Ήταν χρέος μου να μαλώσω με κάποιον φίλο μου για να την προστατέψω;
Το θεωρώ αχρείαστο να διευκρινίσω ότι με κάποια τόσο μικρή αποκλείεται να έκανα κάτι, αλλά το διευκρινίζω για να μην έχουμε λάθος εντυπώσεις.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Γραφικός την 25 Δεκ 2018, 07:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Ορέστης 35

Re: Πριν από λίγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 25 Δεκ 2018, 03:58

Δυσκολο ερωτημα. Κανονικα απαγορευονται οι ανηλικοι σε χωρους που σερβιρεται αλκοολ και σαν ευσυνειδητος πολιτης επρεπε να καλεσεις τηην αστυνομια. Απ την αλλη ο φιλος σου πηγε να σου φαει τη γκομενα, αρα τι φιλος ειναι;

Γραφικός

Re: Πριν από λίγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 25 Δεκ 2018, 04:03

Ορέστης 35 έγραψε:
25 Δεκ 2018, 03:58
Δυσκολο ερωτημα. Κανονικα απαγορευονται οι ανηλικοι σε χωρους που σερβιρεται αλκοολ και σαν ευσυνειδητος πολιτης επρεπε να καλεσεις τηην αστυνομια.
Τα έκανα κι εγώ αυτά μικρός, αυτό σκέφτηκα στην αρχή και δεν την κάλεσα. Δεν έλαβα υπ'όψη μου όμως τις διαφορές που έχει ένα αγόρι με ένα κορίτσι.
Ορέστης 35 έγραψε:
25 Δεκ 2018, 03:58
Απ την αλλη ο φιλος σου πηγε να σου φαει τη γκομενα, αρα τι φιλος ειναι;
Δεν είναι φίλος-φίλος. Στην αρχή τον είδα ως από μηχανής θεό που ήρθε για να με βγάλει από την δύσκολη θέση. Μετά είναι που σκέφτηκα ότι μπορεί να εκμεταλλευόταν αυτή τη θέση.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Πριν από λίγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 25 Δεκ 2018, 06:03

Άκου τον πούστη ρε! Χώθηκε με το που άκουσε ότι πάει Γυμνάσιο. Μιλάμε για παιδί 12-15 ετών. Η μπαργούμαν τι σου είπε;
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17428
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Πριν από λίγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 25 Δεκ 2018, 06:28

Συμπεριφέρθηκες σωστά. Το μπαρ έχει ευθύνη. Υπάρχει όμως κάτι που το βρίσκω λίγο παράξενο. Θα θεωρούσα πιο λογικό, σε μια τέτοια περίπτωση, κάποιος που είναι ανήλικος να προσπαθήσει να κρύψει ότι είναι ανήλικος.

Γραφικός

Re: Πριν από λίγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 25 Δεκ 2018, 06:48

Γάταρος έγραψε:
25 Δεκ 2018, 06:03
Άκου τον πούστη ρε! Χώθηκε με το που άκουσε ότι πάει Γυμνάσιο. Μιλάμε για παιδί 12-15 ετών. Η μπαργούμαν τι σου είπε;
Για να είμαι ειλικρινής και δίκαιος, δεν χώθηκε με το που άκουσε ηλικία. Είχε περάσει ώρα από τότε που μου το είχε πει, αυτός δεν την είχε ακούσει, έπαιζε κι η μουσική. Χώθηκε για να μου φάει την γκόμενα (όπως το έθεσε ο Ορέστης). Αν ήμουν σωστός έπρεπε να τον ενημερώσω αυτόν πρώτα για την ηλικία της, αλλά, επειδή το κίνητρό μου για να την προσεγγίσω ήταν σεξουαλικό, με το που άκουσα την ηλικία της ένιωσα ένοχος και θέλησα να φύγω από δίπλα της όσο γίνεται το δυνατόν συντομότερο (χωρίς να φαίνεται όμως ότι αυτό είναι η αιτία). Στην μπαργούμαν το είπα για να μην της βάλει άλλο ποτό. Τι να έκανε κι αυτή; Μου χαμογέλασε. Μπορεί, όταν έμαθε κι αυτός ηλικία (όπως είπα δεν φαινότανε από την αρχή), να έκανε αυτό που έπρεπε να είχα κάνει κι εγώ: να την πήγε σπίτι της με ασφάλεια. Αυτό που με έκανε να ανησυχώ είναι η προϊστορία του (αποκλειστικά 18-20), αλλά δεν είναι τόσο μαλάκας.
Τελικά, όσο ξεφτίζει το ποτό, τόσο αντιλαμβάνομαι τους λάθος συναγερμούς που δίνω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Πριν από λίγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Δεκ 2018, 07:23

Χώρισα .. δεν έχω που να πάαααω
Πήγαινε με όπου θέλεις ταξιτζή...

Αυτό μου ήρθε στο μυαλό μόλις είδα τον τίτλο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Ορέστης 35

Re: Πριν από λίγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 25 Δεκ 2018, 22:24

Naida έγραψε:
25 Δεκ 2018, 07:23
Χώρισα .. δεν έχω που να πάαααω
Πήγαινε με όπου θέλεις ταξιτζή...

Αυτό μου ήρθε στο μυαλό μόλις είδα τον τίτλο.
Τι γνωμη εχεις για το θεμα σαν γυναικα-μελλοντικη μητερα;

Ορέστης 35

Re: Πριν από λίγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 25 Δεκ 2018, 22:28

Γραφικός έγραψε:
25 Δεκ 2018, 06:48
Γάταρος έγραψε:
25 Δεκ 2018, 06:03
Άκου τον πούστη ρε! Χώθηκε με το που άκουσε ότι πάει Γυμνάσιο. Μιλάμε για παιδί 12-15 ετών. Η μπαργούμαν τι σου είπε;
Για να είμαι ειλικρινής και δίκαιος, δεν χώθηκε με το που άκουσε ηλικία. Είχε περάσει ώρα από τότε που μου το είχε πει, αυτός δεν την είχε ακούσει, έπαιζε κι η μουσική. Χώθηκε για να μου φάει την γκόμενα (όπως το έθεσε ο Ορέστης). Αν ήμουν σωστός έπρεπε να τον ενημερώσω αυτόν πρώτα για την ηλικία της, αλλά, επειδή το κίνητρό μου για να την προσεγγίσω ήταν σεξουαλικό, με το που άκουσα την ηλικία της ένιωσα ένοχος και θέλησα να φύγω από δίπλα της όσο γίνεται το δυνατόν συντομότερο (χωρίς να φαίνεται όμως ότι αυτό είναι η αιτία). Στην μπαργούμαν το είπα για να μην της βάλει άλλο ποτό. Τι να έκανε κι αυτή; Μου χαμογέλασε. Μπορεί, όταν έμαθε κι αυτός ηλικία (όπως είπα δεν φαινότανε από την αρχή), να έκανε αυτό που έπρεπε να είχα κάνει κι εγώ: να την πήγε σπίτι της με ασφάλεια. Αυτό που με έκανε να ανησυχώ είναι η προϊστορία του (αποκλειστικά 18-20), αλλά δεν είναι τόσο μαλάκας.
Τελικά, όσο ξεφτίζει το ποτό, τόσο αντιλαμβάνομαι τους λάθος συναγερμούς που δίνω.
Υποσυνειδητα ισως να μην τον ειδες σαν απο μηχανης θεο αλλα σαν ανταγωνιστη στον οποιο υποχωρησες λογω ενοχων. Οι ενοχες μας κανουν πιο υπακουους στην οποια εξουσια.Υπαρχει περιπτωση ακομα και αν ενα εμφανως επικινδυνο ατομο πλησιαζε την κοπελα και σε αγριοκοιταζε να υποχωρουσες. Ειναι σκοτεινος ο τροπος που δουλευει ο ανθρωπινος ψυχισμος.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Πριν από λίγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Δεκ 2018, 22:58

Ορέστης 35 έγραψε:
25 Δεκ 2018, 22:24
Naida έγραψε:
25 Δεκ 2018, 07:23
Χώρισα .. δεν έχω που να πάαααω
Πήγαινε με όπου θέλεις ταξιτζή...

Αυτό μου ήρθε στο μυαλό μόλις είδα τον τίτλο.
Τι γνωμη εχεις για το θεμα σαν γυναικα-μελλοντικη μητερα;
Για ποιον απ' όλους; Αν ήταν δικό μου παιδί θα έπεφτε πολύ ξύλο στους τρεις του μπαρ(γραφικός, φίλος γραφικού,μπαργούμαν) και μετά θα καθόμουν να σκεφτώ τι λάθος έκανα σαν μητέρα και αν μου ξέφυγε κανένας.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

τιναιαυτό
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: 24 Δεκ 2018, 20:14

Re: Πριν από λίγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από τιναιαυτό » 25 Δεκ 2018, 23:03

Και γιατι να μην τους έβαζες αυτους να σκεφτούν και να έριχνες σε σενα το ξύλο;

τιναιαυτό
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: 24 Δεκ 2018, 20:14

Re: Πριν από λίγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από τιναιαυτό » 25 Δεκ 2018, 23:04

Επισης ο φίλος του γραφικου δεν ήξερε καν ηλικια στην υποθετικη ιστορία
Γιατι θα τον έδερνες, λολ

Ορέστης 35

Re: Πριν από λίγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 25 Δεκ 2018, 23:23

Naida έγραψε:
25 Δεκ 2018, 22:58
Ορέστης 35 έγραψε:
25 Δεκ 2018, 22:24
Naida έγραψε:
25 Δεκ 2018, 07:23
Χώρισα .. δεν έχω που να πάαααω
Πήγαινε με όπου θέλεις ταξιτζή...

Αυτό μου ήρθε στο μυαλό μόλις είδα τον τίτλο.
Τι γνωμη εχεις για το θεμα σαν γυναικα-μελλοντικη μητερα;
Για ποιον απ' όλους; Αν ήταν δικό μου παιδί θα έπεφτε πολύ ξύλο στους τρεις του μπαρ(γραφικός, φίλος γραφικού,μπαργούμαν) και μετά θα καθόμουν να σκεφτώ τι λάθος έκανα σαν μητέρα και αν μου ξέφυγε κανένας.
Σαφεστατη!

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11589
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πριν από λίγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 25 Δεκ 2018, 23:25

Γραφικός έγραψε:
25 Δεκ 2018, 03:48
Καθόμουνα σε ένα μεταλάδικο που καθ εξαίρεση έπαιζε μπλουζ. Έπινα το ποτό μου και απολάμβανα την μουσική. Στην άκρη του μπαρ κάθεται γκομενάκι που σχεδόν φοράει κομπινεζόν και δεν συνοδεύεται. Πίνει μεγάλη μπύρα. Κάθομαι λίγο, κοζάρω ότι κοιτάει πάω και μιλάω. "Τι κάνω, τι κάνεις" και τα ρέστα. Φαινότανε μικρούλα οπότε κάποια στιγμή ρωτάω "είσαι φοιτήτρια;" μου λέει "όχι, μαθήτρια πάω στο τάδε ΓΥΜΝΑΣΙΟ". Πανικός εγώ, δεν ξέρω πώς να το χειριστώ από εκεί και πέρα, δεν ήθελα να το παίξω και παππούς, να της πω "αν πίνεις από τόσο νωρίς θα καταλήξεις σαν εμένα". Έρχεται γνωστός μου που σαρανταρίζει, προσπαθώντας να χωθεί, λέει "συγνώμη που μπαίνω σαν σφινόπουτσα, αλλά άκουσα τι λέγατε κι ήθελα να πω ότι..." Εγώ του απάντησα "κάτσε" κι αποχώρησα. Είχα τελειώσει το ποτό μου, πήγα να πληρώσω, είπα στην μπαργούμαν "η τύπισσα που μιλάει με τον Τάδε θέλει πολλά χρόνια μπροστά της για να θεωρηθεί ενήλικη" (δεν της φαινόταν καθόλου) κι έφυγα. Στον δρόμο αναρωτήθηκα μήπως, αντί να την αφήσω στα χέρια του αλλουνού θα έπρεπε να την προστατέψω με κάποιον τρόπο. Γύρισα κι έλειπαν κι οι δύο. Τώρα νιώθω τύψεις.

Τι θα έπρεπε να κάνω; Ήταν χρέος μου να μαλώσω με κάποιον φίλο μου για να την προστατέψω;
Το θεωρώ αχρείαστο να διευκρινίσω ότι με κάποια τόσο μικρή αποκλείεται να έκανα κάτι, αλλά το διευκρινίζω για να μην έχουμε λάθος εντυπώσεις.
έπρεπε να είχες φύγει!!
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

τιναιαυτό
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: 24 Δεκ 2018, 20:14

Re: Πριν από λίγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από τιναιαυτό » 25 Δεκ 2018, 23:26

Μα εφυγε

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών