Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
-71
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 13 Ιαν 2019, 19:55

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
13 Ιαν 2019, 19:44
ο χατζηφωτιου ειναι ο κλασσικος πλουτοκρατης παραδοσιοκρατης μουνοζητιανος που εκανε πλατες στο συστημα της ανδρικης και καπιταλιστικης καταπιεσης του ψευδεπιγραφου πατρις-θρησκεια-οικογενεια

να και σε κατι που θα συμφωνησω με την εσθηρ
Δε θα το έθετα έτσι...απλά φρόντισε να τσακίσει κομμάτι κομμάτι όσα φράγκα βρήκε με ρυθμό ικανό να τον διατηρήσει σε υψηλό βιωτικό επίπεδο ως τα γεράματα.Δε γνωρίζω αν έχει απογόνους και τι πιθανότητες επιβίωσης θα έχουν,πάντως δε το θεωρώ μαλάκα.Κουτός δεν πρέπει να είναι πάντως.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11917
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 13 Ιαν 2019, 19:56

Εσθήρ έγραψε:
13 Ιαν 2019, 19:48
Λοιπον...κατσε στις κοτες σου,διοτι ΕΣΥ τις θες.Διοτι περα απο κοτες δεν μπορεις.Διοτι νιωθεις ανεπαρκεις και λιγος.Ειπαμε.Οι φαλοκρατες ΠΑΝΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΚΟΤΕΣ....διοτι θελουν να δειχνουν ανωτεροι,ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΥΝΤΑΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΟΤΕΣ.Τοσο απλα.
Τι γινεται εδώ ρε αγαπούλα, μέσα σε μόλις δυο σειρές αποκαλείς τετράκις αλλες γυναίκες ως κότες. Ουτε μισογύνισσα να ήσουν. Τόσο απλά.
Οσον αφορα αυτο,εθπε κανενας οτι ολες οι γυναικες ειναι σωστες;Οπως ολοι οι αντρες δεν ειναι μαλακες.η αντοσυροφα,το ιδιο ισχυει για τις γυναικες.Ξεχασες βεβαια να βαλεις το λνκ,να δεις ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΩ.Απαντω σε εναν γνωστο γυναικοδιωχτη,ο ιδιος το εχει παραδεχτει οτι εχει διωξει ποσες γυναικες απο τ πχωρουμ,ποτ αναφερθηκε σε εμενα απαξιωτικα και μαλιστα ΄λεγοντας οτι ειμαι γυναικα που θελω αφεντη.Καως ετσι.Και του απαντησα αυτο.Εχει συνηθισει τοσο τις λοτες που δεν ξερει αλλες γυναικες και τις νομιζει ολες κοτες.
Ειναι δεδομενο οτι στο ανθρωπινο ειδος,θα συναντησεις ιαφορα του ζωικου βασιλειου. :102:
Λεω κατι παραλογο;
Αν εσυ εχεις στο μυαλο σου οτι οταν μιλαμε για μισογυνισμο,εννοεουμε πως θεωρουμε ολες τις γυναικς ενταξει.κοιτα το μυαλο σου.
Κατα τα αλλα,περιμενω το λινκ απο αυτο με τον χατζηφωτιου πληζ.,
Δε διαφωνούμε, δεν έχει να κάνει με το φύλο σαφώς, δεν είναι όλες οι γυναίκες οκ ούτε είναι ολοι οι άντρες οκ, απλή λογική είναι. Το λύσαμε και αυτό.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

User_601

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 13 Ιαν 2019, 19:57

vagabondo έγραψε:
13 Ιαν 2019, 19:52
Εικόνα
Καλα εσυ εβαλες σκρην το μηνυμα του σιντ ως αποδεικτικο; :smt005::smt005::smt005:
Παγαινε αγαπουλα στο λινκ που εβαλε πριν λιγο και δρς οτι ειναι μερος του ΑΡΘΡΟΥ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ,ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ ΟΜΩΣ,κοπυ λεμε,και δν ειναι δικα μου ,λογακια.Αντε καλο παιδακι. :c020:

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29713
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 13 Ιαν 2019, 20:02

Εσθήρ έγραψε:
13 Ιαν 2019, 19:57
vagabondo έγραψε:
13 Ιαν 2019, 19:52
Εικόνα
Καλα εσυ εβαλες σκρην το μηνυμα του σιντ ως αποδεικτικο; :smt005::smt005::smt005:
Παγαινε αγαπουλα στο λινκ που εβαλε πριν λιγο και δρς οτι ειναι μερος του ΑΡΘΡΟΥ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ,ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ ΟΜΩΣ,κοπυ λεμε,και δν ειναι δικα μου ,λογακια.Αντε καλο παιδακι. :c020:
Πατάς το βελάκι και πας στο ποστ σου. Για λινκ.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11917
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 13 Ιαν 2019, 20:02

Εσθήρ έγραψε:
13 Ιαν 2019, 19:53
Sid Vicious έγραψε:
13 Ιαν 2019, 19:49
Εσθήρ έγραψε:
13 Ιαν 2019, 19:41

Επειδη τα πραγματα ξεφευγουν απο ενα απλο μπουλινκ,για πεσμου ''φιλε''αυτο με τον ζαχο χατζηφωτιου ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ;ΠΕΤΑ ΕΝΑ ΛΙΝΚ;Διοτι καταρχην ποτε δεν χρησιμοποιω την λεξη ΕΣΤΕΤ και κατα δευτερον δεν εχω ασχοληθει ποτε μου με τον ζαχο χατζηφωτιου.
Για πετα το λινκ να δουμε που το εχω γραψει το συγκεκριμενο;
Ελα σοβαρέψου λιγο ρε συ, ποιο μπουλινγκ, μη λεμε οτι θεμε
Είναι στο κείμενο που παρεθεσες σε αυτό σου το ποστ, νομισα πως αφου το παρέθεσες το διαβασες κιόλας
Anonymous @ Παρατηρητήριο Μισογυνισμού


Τουλάχιστον ξεκαθαρίζουμε ότι δεν κατηγορείς τον Ζάχο, παρεξήγηση, κάτι είναι κι αυτό.
Κουνα το κεφαλι σου παιδι μου.Αυτα ΔΕΝ ειναι δικα μου ΄λογια,Μπορεις να καταλαβεις την διαφορα βαζω κοπυ ενα αρθρο,που μαλιστα για να το καταλαβαινετε και καλυτερα τα βαζω παντα μεσα σε παραθεση,ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΛΟΓΑΚΙΑ;
Μπορεις να αντιληφθεις αυτην τη διαφορα;Μπορεις να βαλεις κοπυ και μαλιστα καν να μην συμφωνεις με το αρθρο,η με καποια πραγνατα απο το αρθρο,εγω πχ δεν θα ελεγα αναλφαβητο τον χατζηφωτιου,αλλο θα τον ελεγα αλλα οχι αναλφαβητο,ΟΠΟΤΕ να το βαζεις σε παραθση ΣΑΝ να ειναι δικα μου λογια,ΟΧΙ δενε χεις δικαιωμα να το κανεις και ειναι παραποιηση γραφομενων. :smt023
Δεν μπορει να βαζεις απο κοπυ σημεια του αρθου ως δικα μου λογια,κατανοητο;
Στα υπολοιπα απαντησα/
Βάλε και συ μια υποσημείωση τότε, πως δεν συμφωνείς σε όλα όσα λέει το εν ειδει αυθεντίας άρθρο που παρέθεσες, που να ξέρω εγώ σε ποια σημεια του άρθρου συμφωνείς και σε ποια όχι, είμαι μάγος το παραδέχομαι αλλά ακόμη δεν έχω φτάσει σε επίπεδα αναγνωσης σκέψεων.

Τώρα που λυσαμε και αυτό μένει ένα ακομη μονο, αυτό περι απόπειρας σου κομματικοποίησης της κουβέντας
Εσθήρ έγραψε:
12 Ιαν 2019, 20:40
Πολυ λογικο τα περισσοτερα και χειροτερα μισογυνικα σχόλια να ειναι απο δεξιουληδες και ΧΥ,αφου αυτοι ειναι οι συντηριτικοι,οι πατρις,θρησκεια ,οικογενεια και κατεξοχην μισογυνηδες.Αυτο βεβαια καθλου δεν αποκλειει και αριστερουληδες μισογυνηδες,αλλα στανταρακι οτι οι περισσοτεροι ειναι δεξιουληδες. :lol:
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9982
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 13 Ιαν 2019, 20:04

Εσθήρ έγραψε:
13 Ιαν 2019, 19:57
vagabondo έγραψε:
13 Ιαν 2019, 19:52
Εικόνα
Καλα εσυ εβαλες σκρην το μηνυμα του σιντ ως αποδεικτικο; :smt005::smt005::smt005:
Παγαινε αγαπουλα στο λινκ που εβαλε πριν λιγο και δρς οτι ειναι μερος του ΑΡΘΡΟΥ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ,ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ ΟΜΩΣ,κοπυ λεμε,και δν ειναι δικα μου ,λογακια.Αντε καλο παιδακι. :c020:
Το λινκ που ζητούσες υπήρχε ήδη, δεν χρειαζόταν να το βάλει ξεχωριστά, ξεφτέρι μου. :c020:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

User_601

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 13 Ιαν 2019, 20:12

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
13 Ιαν 2019, 19:53
Εσθήρ έγραψε:
13 Ιαν 2019, 19:49
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
13 Ιαν 2019, 19:44
ο χατζηφωτιου ειναι ο κλασσικος πλουτοκρατης παραδοσιοκρατης μουνοζητιανος που εκανε πλατες στο συστημα της ανδρικης και καπιταλιστικης καταπιεσης του ψευδεπιγραφου πατρις-θρησκεια-οικογενεια

να και σε κατι που θα συμφωνησω με την εσθηρ
Ναι,αλλα ελα μου που εγω δεν τα εχω γραψει αυτα ομως!!!Αυτα μ τον χατζηφωτιου! Και περιμενω να δω το λινκ. :lol:

ειδες που δεν ειμαστε μισογυνηδες οταν σας λεμε οτι το προβλημα ειναι οι ανδρες και οι γυναικες που σας θελουν ως αντικειμενα εκμεταλλευσης και σας αντικειμενοποιουν ριχνοντας σας το τυρακι και ταιζοντας την υπεργαμικη σας φυση?
Εσυ το νουμερακι σου το εχεις τσιμπησει,πρωτος πρωτος,νουμερο 3 εισαι! :smt038
Και ξεκαθαρα μαλιστα,χωρις ιχνος αμφιβολιας!

Στο μεταξυ,να σας πω και ενα μυστικο,αλλα θα μεινει μεταξυ μας ναι;

Το θεματακι αυτο,λειτουργει ως τυρακι.Ως παγιδουλα ενα πραγμα.

Επειδη,το 90/100 των μισογυνηδων ΠΟΤΕ δεν παραδεχεται οτι ειναι μισογυνηδες βεβαια,λενε διαφορα αλλα,ανατρεξτε σελιδα 6 αυτου του θεματος,οι κρυμμενοι μισογυνηδες μπαινουν εδω!Εξαιρεση μπορει να υπαρξει βεβαια και φαινεται απο αυτα που θα γραψει,ΑΛΛΑ............ειναι δεδομενο οτι ο μισογυνης τον τρωει το χερι του να μπει και να γραψει εδω! :003:

Βεβαια,δεν σημαινει οτι οποιος δεν μπει εδω,ΔΕν ειναι μισογυνης,απλα ειναι λιγο πιο ''εξυπνος'' απο αυτους που τσακωνονται στην φακα. :003: Διοτι ως γνωστον....η π@νια δεν μπορει να κρυφτει γμτ.Ο μισογυνης πρεπει να ριξει την χολη του.Απλα οι πιο εξυπνοι καν δεν θα μπουν στο θεμα,τα πιο κουτουτσικα το κανουν! :smt005:
Συνεχιστε,συνεχιστε,ειναι αρχειο αυτο!
Εικόνα

User_601

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 13 Ιαν 2019, 20:19

Sid Vicious έγραψε:
13 Ιαν 2019, 20:02
Εσθήρ έγραψε:
13 Ιαν 2019, 19:53
Sid Vicious έγραψε:
13 Ιαν 2019, 19:49

Ελα σοβαρέψου λιγο ρε συ, ποιο μπουλινγκ, μη λεμε οτι θεμε
Είναι στο κείμενο που παρεθεσες σε αυτό σου το ποστ, νομισα πως αφου το παρέθεσες το διαβασες κιόλας
Anonymous @ Παρατηρητήριο Μισογυνισμού


Τουλάχιστον ξεκαθαρίζουμε ότι δεν κατηγορείς τον Ζάχο, παρεξήγηση, κάτι είναι κι αυτό.
Κουνα το κεφαλι σου παιδι μου.Αυτα ΔΕΝ ειναι δικα μου ΄λογια,Μπορεις να καταλαβεις την διαφορα βαζω κοπυ ενα αρθρο,που μαλιστα για να το καταλαβαινετε και καλυτερα τα βαζω παντα μεσα σε παραθεση,ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΛΟΓΑΚΙΑ;
Μπορεις να αντιληφθεις αυτην τη διαφορα;Μπορεις να βαλεις κοπυ και μαλιστα καν να μην συμφωνεις με το αρθρο,η με καποια πραγνατα απο το αρθρο,εγω πχ δεν θα ελεγα αναλφαβητο τον χατζηφωτιου,αλλο θα τον ελεγα αλλα οχι αναλφαβητο,ΟΠΟΤΕ να το βαζεις σε παραθση ΣΑΝ να ειναι δικα μου λογια,ΟΧΙ δενε χεις δικαιωμα να το κανεις και ειναι παραποιηση γραφομενων. :smt023
Δεν μπορει να βαζεις απο κοπυ σημεια του αρθου ως δικα μου λογια,κατανοητο;
Στα υπολοιπα απαντησα/
Βάλε και συ μια υποσημείωση τότε, πως δεν συμφωνείς σε όλα όσα λέει το εν ειδει αυθεντίας άρθρο που παρέθεσες, που να ξέρω εγώ σε ποια σημεια του άρθρου συμφωνείς και σε ποια όχι, είμαι μάγος το παραδέχομαι αλλά ακόμη δεν έχω φτάσει σε επίπεδα αναγνωσης σκέψεων.

Τώρα που λυσαμε και αυτό μένει ένα ακομη μονο, αυτό περι απόπειρας σου κομματικοποίησης της κουβέντας
Εσθήρ έγραψε:
12 Ιαν 2019, 20:40
Πολυ λογικο τα περισσοτερα και χειροτερα μισογυνικα σχόλια να ειναι απο δεξιουληδες και ΧΥ,αφου αυτοι ειναι οι συντηριτικοι,οι πατρις,θρησκεια ,οικογενεια και κατεξοχην μισογυνηδες.Αυτο βεβαια καθλου δεν αποκλειει και αριστερουληδες μισογυνηδες,αλλα στανταρακι οτι οι περισσοτεροι ειναι δεξιουληδες. :lol:
οοχι..χαρακτηριστικα και στατιστικα υπαρχουν τους μισογυνιδες αγαπουλα,μην τα μηδενιζουμε ολα!

Καταρχην δες εδω τα στατιστικα τι λενε! Δεξιακια,και χυαγιτακια νουμερο ενα στον μισογυνισμο. :102:
Μα ειναι γνωστα αυτα αιωνες τωρα!
Ποιος λεει η γυνακα στο σπιτι με τα παιδια,η κεφαλη του σπιτιου ο αντρας;;;;ΓΙΑ ΠΕΣ;

Παρολα αυτα,εγω απαντησα αυτο,ΟΤΑΝ ΑΛΛΗ προσπαθησε να κομματικοποιησει το προβλημα,ΚΑΙ παρολα αυτα ειπα οτι και σε αριστερους θα βρεις μισογυνηδες,αλλα το να το κομματικοποιουμε τοσο πολυ νο!
Αυτο λεω και αν σου αρεσει!
Αλλο πραγμα τα γενικα χαρακτηριστικα ενος χώρου ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΑ ΑΥΤΑ ΔΕΞΙΟΥΛΗ ΜΟΥ ΕΣΥ,ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙς και αλλο πραγμα ενα προβλημα να το κομματικοποιεις εντελως! Δεν ξερω αν αντιλαμβανεσαι την δαιφορα! :p2:
Αλλα ξαναλεω.Δες εδω ακομα και σε αυτο το θεμα,ποιοι ειναι οι πιο μισογυνηδες,κανε μια ερευνα καλε! :smt023

User_601

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 13 Ιαν 2019, 20:28

vagabondo έγραψε:
13 Ιαν 2019, 20:04
Εσθήρ έγραψε:
13 Ιαν 2019, 19:57
vagabondo έγραψε:
13 Ιαν 2019, 19:52
Εικόνα
Καλα εσυ εβαλες σκρην το μηνυμα του σιντ ως αποδεικτικο; :smt005::smt005::smt005:
Παγαινε αγαπουλα στο λινκ που εβαλε πριν λιγο και δρς οτι ειναι μερος του ΑΡΘΡΟΥ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ,ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ ΟΜΩΣ,κοπυ λεμε,και δν ειναι δικα μου ,λογακια.Αντε καλο παιδακι. :c020:
Το λινκ που ζητούσες υπήρχε ήδη, δεν χρειαζόταν να το βάλει ξεχωριστά, ξεφτέρι μου. :c020:
Φωστηρακο,ειπαμε ΔΕΝ ειναι λογια μου αυτα! Ειναι αρθρο που το εχω βαλει και σε ΠΑΡΑΘΕΣΗ κιολας.Και πηγουλα απο κατω.Για να μπορει να αντιληφθει και ο ποιο αδαης οτι αυτα ειναι κοπυ,αρθρο,λογια αλλων και οχι δικα μου.Τα δικα μου ειναι παντα ΕΚΤΟΣ παραθεσης. :smt023

Κατα τα αλλα,η παγιδα λειτουγει αριστα! :smt005:
Και τα στατιστικα ειναι αμειλικτα! :smt023

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9982
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 13 Ιαν 2019, 21:07

Εσθήρ έγραψε:
13 Ιαν 2019, 20:28
vagabondo έγραψε:
13 Ιαν 2019, 20:04
Εσθήρ έγραψε:
13 Ιαν 2019, 19:57


Καλα εσυ εβαλες σκρην το μηνυμα του σιντ ως αποδεικτικο; :smt005::smt005::smt005:
Παγαινε αγαπουλα στο λινκ που εβαλε πριν λιγο και δρς οτι ειναι μερος του ΑΡΘΡΟΥ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ,ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ ΟΜΩΣ,κοπυ λεμε,και δν ειναι δικα μου ,λογακια.Αντε καλο παιδακι. :c020:
Το λινκ που ζητούσες υπήρχε ήδη, δεν χρειαζόταν να το βάλει ξεχωριστά, ξεφτέρι μου. :c020:
Φωστηρακο,ειπαμε ΔΕΝ ειναι λογια μου αυτα! Ειναι αρθρο που το εχω βαλει και σε ΠΑΡΑΘΕΣΗ κιολας.Και πηγουλα απο κατω.Για να μπορει να αντιληφθει και ο ποιο αδαης οτι αυτα ειναι κοπυ,αρθρο,λογια αλλων και οχι δικα μου.Τα δικα μου ειναι παντα ΕΚΤΟΣ παραθεσης. :smt023

Κατα τα αλλα,η παγιδα λειτουγει αριστα! :smt005:
Και τα στατιστικα ειναι αμειλικτα! :smt023
Πώς θα κοιμηθώ απόψε; :cry
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

2019
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: 31 Δεκ 2018, 03:01

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 2019 » 13 Ιαν 2019, 21:14

vagabondo έγραψε:
13 Ιαν 2019, 21:07
Πώς θα κοιμηθώ απόψε; :cry

όπως έστρωσες, αγαπούλα
aLiCat έγραψε:
17 Ιαν 2019, 02:28
Πάνας έγραψε:
17 Ιαν 2019, 02:27


Μας διώχνετε;
Μήπως μας εκβιάζετε οτι θα φύγετε;

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9982
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 13 Ιαν 2019, 21:16

2019 έγραψε:
13 Ιαν 2019, 21:14
vagabondo έγραψε:
13 Ιαν 2019, 21:07
Πώς θα κοιμηθώ απόψε; :cry

όπως έστρωσες, αγαπούλα
:smt047
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11917
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 13 Ιαν 2019, 21:19

Εσθήρ έγραψε:
13 Ιαν 2019, 20:19
ΔΕΞΙΟΥΛΗ ΜΟΥ ΕΣΥ
Δηλαδή προσπαθούσες να παίξεις άμυνα;

ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΔΕΞΙΟΥΛΗΣ, ΕΙΜΑΙ ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ -Sidelicious (tm) -
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 13 Ιαν 2019, 21:21

Εσθήρ έγραψε:
13 Ιαν 2019, 20:12
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
13 Ιαν 2019, 19:53
Εσθήρ έγραψε:
13 Ιαν 2019, 19:49


Ναι,αλλα ελα μου που εγω δεν τα εχω γραψει αυτα ομως!!!Αυτα μ τον χατζηφωτιου! Και περιμενω να δω το λινκ. :lol:

ειδες που δεν ειμαστε μισογυνηδες οταν σας λεμε οτι το προβλημα ειναι οι ανδρες και οι γυναικες που σας θελουν ως αντικειμενα εκμεταλλευσης και σας αντικειμενοποιουν ριχνοντας σας το τυρακι και ταιζοντας την υπεργαμικη σας φυση?
Εσυ το νουμερακι σου το εχεις τσιμπησει,πρωτος πρωτος,νουμερο 3 εισαι! :smt038
Και ξεκαθαρα μαλιστα,χωρις ιχνος αμφιβολιας!

Στο μεταξυ,να σας πω και ενα μυστικο,αλλα θα μεινει μεταξυ μας ναι;

Το θεματακι αυτο,λειτουργει ως τυρακι.Ως παγιδουλα ενα πραγμα.

Επειδη,το 90/100 των μισογυνηδων ΠΟΤΕ δεν παραδεχεται οτι ειναι μισογυνηδες βεβαια,λενε διαφορα αλλα,ανατρεξτε σελιδα 6 αυτου του θεματος,οι κρυμμενοι μισογυνηδες μπαινουν εδω!Εξαιρεση μπορει να υπαρξει βεβαια και φαινεται απο αυτα που θα γραψει,ΑΛΛΑ............ειναι δεδομενο οτι ο μισογυνης τον τρωει το χερι του να μπει και να γραψει εδω! :003:

Βεβαια,δεν σημαινει οτι οποιος δεν μπει εδω,ΔΕν ειναι μισογυνης,απλα ειναι λιγο πιο ''εξυπνος'' απο αυτους που τσακωνονται στην φακα. :003: Διοτι ως γνωστον....η π@νια δεν μπορει να κρυφτει γμτ.Ο μισογυνης πρεπει να ριξει την χολη του.Απλα οι πιο εξυπνοι καν δεν θα μπουν στο θεμα,τα πιο κουτουτσικα το κανουν! :smt005:
Συνεχιστε,συνεχιστε,ειναι αρχειο αυτο!
Εικόνα
Για το καλό σου το λέω. Ξεκόλλα με αυτήν τη μαλακία και πόσταρε μιαν κανονική άποψη. Έχεις κολλήσει με αυτό από χθες και είναι φτηνομυαλιά. Παπαριές που βλέπαμε κάποτε στα περιοδικά και τώρα τα βάζουν στο ίντερνετ. Τεστάκια τύπων προσωπικότητας και καλά ή κατηγοριοποίηση των τύπων της προσωπικότητας. Τι ναι αυτά μωρέ;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

User_601

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 13 Ιαν 2019, 21:49

Χαοτικός έγραψε:
13 Ιαν 2019, 21:21
Εσθήρ έγραψε:
13 Ιαν 2019, 20:12
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
13 Ιαν 2019, 19:53



ειδες που δεν ειμαστε μισογυνηδες οταν σας λεμε οτι το προβλημα ειναι οι ανδρες και οι γυναικες που σας θελουν ως αντικειμενα εκμεταλλευσης και σας αντικειμενοποιουν ριχνοντας σας το τυρακι και ταιζοντας την υπεργαμικη σας φυση?
Εσυ το νουμερακι σου το εχεις τσιμπησει,πρωτος πρωτος,νουμερο 3 εισαι! :smt038
Και ξεκαθαρα μαλιστα,χωρις ιχνος αμφιβολιας!

Στο μεταξυ,να σας πω και ενα μυστικο,αλλα θα μεινει μεταξυ μας ναι;

Το θεματακι αυτο,λειτουργει ως τυρακι.Ως παγιδουλα ενα πραγμα.

Επειδη,το 90/100 των μισογυνηδων ΠΟΤΕ δεν παραδεχεται οτι ειναι μισογυνηδες βεβαια,λενε διαφορα αλλα,ανατρεξτε σελιδα 6 αυτου του θεματος,οι κρυμμενοι μισογυνηδες μπαινουν εδω!Εξαιρεση μπορει να υπαρξει βεβαια και φαινεται απο αυτα που θα γραψει,ΑΛΛΑ............ειναι δεδομενο οτι ο μισογυνης τον τρωει το χερι του να μπει και να γραψει εδω! :003:

Βεβαια,δεν σημαινει οτι οποιος δεν μπει εδω,ΔΕν ειναι μισογυνης,απλα ειναι λιγο πιο ''εξυπνος'' απο αυτους που τσακωνονται στην φακα. :003: Διοτι ως γνωστον....η π@νια δεν μπορει να κρυφτει γμτ.Ο μισογυνης πρεπει να ριξει την χολη του.Απλα οι πιο εξυπνοι καν δεν θα μπουν στο θεμα,τα πιο κουτουτσικα το κανουν! :smt005:
Συνεχιστε,συνεχιστε,ειναι αρχειο αυτο!
Εικόνα
Για το καλό σου το λέω. Ξεκόλλα με αυτήν τη μαλακία και πόσταρε μιαν κανονική άποψη. Έχεις κολλήσει με αυτό από χθες και είναι φτηνομυαλιά. Παπαριές που βλέπαμε κάποτε στα περιοδικά και τώρα τα βάζουν στο ίντερνετ. Τεστάκια τύπων προσωπικότητας και καλά ή κατηγοριοποίηση των τύπων της προσωπικότητας. Τι ναι αυτά μωρέ;
Κανονικοτατη αποψη ειναι,ασχετα αν δεν σου αρεσει. :102:
Κανενας σχεδον μισογυνης τη σημερον εποχη δνε το παραδεχεται.
Κρυβεται πισω απο διαφορα.
Δεν σου αρεσει και το καταννοω.Η αληθεια τσουζει,αλλα αυτη ειναι. :003:
Αληθεια,την δικια σου αποψη δεν μας την ειπες.Για πες..ποια ειναι επι του θεματος; :p2:
Α...αν δεν σου αρεσει το προηγουμενο,δες και αυτην την ερευνα
Ψυχικά διαταρα­γμένοι οι μισο­γύνηδες;
Οι άντρες που συμπεριφέρονται σαν αχαλίνωτοι πλέιμποϊ αλλάζοντας συνέχεια συντρόφους και αναζητώντας συστηματικά την επιβεβαίωση του ακαταμάχητου αρσενικού, όπως κι εκείνοι που νιώθουν ότι είναι ανώτεροι από τις γυναίκες και μπορούν να τις εξουσιάζουν και να τις ελέγχουν κατά βούληση, τείνουν να έχουν περισσότερα και σοβαρότερα ψυχολογικά προβλήματα από εκείνους που επιδεικνύουν λιγότερο σεξιστικές συμπεριφορές.

Αυτό είναι το συμπέρασμα έρευνας που δημοσιεύτηκε στην Επιθεώρηση Συμβουλευτικής Ψυχολογίας, η οποία εκδίδεται από την έγκριτη Αμερικανική Ψυχολογική Ενωση, και βρήκε σημαντική συσχέτιση ανάμεσα στις σεξιστικές και μισογυνικές συμπεριφορές και σε ψυχικά προβλήματα όπως η κατάθλιψη και η κατάχρηση ουσιών.

«Κάποιες από αυτές τις σεξιστικές αρσενικές συμπεριφορές όπως η τάση να εξουσιάζουν τις γυναίκες ή να είναι πλέιμποϊ ή ακόμη και η αυταρέσκεια με όλες τις συνέπειές της δεν είναι απλά κοινωνικά άδικες, αλλά αποδεικνύεται πως αποτελούν “κώδικες και στάσεις ζωής” δυνητικά επιβλαβείς για την ψυχική υγεία των αντρών» δήλωσε ο Τζόελ Ουόνγκ, λέκτορας Συμβουλευτικής Ψυχολογίας στο Πανεπιστήμιο Μπλούμινγκτον της Ιντιάνα και επικεφαλής της ομάδας των ερευνητών, επισημαίνοντας επίσης ότι αυτοί οι άντρες είναι και εκείνοι που λιγότερο απευθύνονται σε ειδικούς για θεραπεία.

Η έρευνα αποτελεί το απαύγασμα της ανάλυσης περισσότερων από 70 αμερικανικών μελετών παρακολούθησης 19.000 αντρών επί 11 χρόνια. Και εξέτασε 11 συμπεριφορές που γενικά θεωρούν οι ειδικοί πως ανακλούν τις προσδοκίες της κοινωνίας από τα «παραδοσιακά αρσενικά», περιλαμβανομένων της επιθυμίας να κερδίζουν, να ελέγχουν, να αναλαμβάνουν μεγάλα ρίσκα ή να κυνηγούν το κοινωνικό και οικονομικό στάτους
http://www.efsyn.gr/arthro/psyhika-diat ... isogynides

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών