Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Ιαν 2019, 19:34

ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Ιαν 2019, 19:14
Naida έγραψε:
12 Ιαν 2019, 18:36
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Ιαν 2019, 17:31
Προφανώς οι κύριοι δεν έχουν αντιληφθεί ότι το συγκεκριμένο θέμα δεν είναι διατριβή για τον μισογυνισμό αλλά καταγραφή μισογυνικών εκφράσεων από χρήστες σε χρήστριες αυτού του φόρουμ, με στόχο μια στοιχειωδώς αντικειμενική σύγκριση του προοδευτικού/συντηρητικού, αντιφασιστικού/φασιστικού, αριστερού/δεξιού τρόπου. :wink




ΥΓ. Κουλούρι, ειλικρινά δεν ξέρεις, πόσο. :lol:
Αχ μωρέ Γαλίτσα, βοηθάς πολύ. Μπράβο κορίτσι μου, μπράβο.
Δεν ξέρω αν βοηθώ ή όχι αλλά ήμουν απολύτως σαφής στο άλλο θέμα. Οπότε, απλώς περιμένω. :)
Σε μία εβδομάδα περίπου θα κάνω την πρώτη καταμέτρηση αυτών που ζήτησα εγώ και θα αγνοήσω τα σχόλια όσων είναι εκτός θέματος.
Βέβαια βοηθάς. Αλλιώς θα έλεγα για σκοπιμότητα του νήματος με κομματικό προσανατολισμό, για ειρωνία προς όσες αναφερόμαστε σε μισογύνηδες και σεξιστές κτλ κτλ αλλά όχι συμπεραίνω πως ο μόνος σκοπός σου ειναι για να ενώσεις και εσύ μαζί μας τη φωνή σου. Απλά δεν ξέρεις τον τρόπο και θες να δεις που είναι τα μισογυνικο και σεξιστικά σχόλια στο φόρουμ.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Γραφικός

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 12 Ιαν 2019, 19:40

Δεδομένου πάντως ότι ζητάς να αρχίσουν κόντρες, πρέπει εσύ να δώσεις παράδειγμα, για να αποδείξεις ότι δεν κωλώνεις. Τρεις σελίδες τώρα και δεν έχει μπει ακόμα ούτε μια παράθεση. Δεν νομίζω πως τόση ώρα ψάχνουν, αλλά ότι βρίσκουν το πχόρουμ είναι γεμάτο σεβασμό προς τις γυναίκες οπότε δεν τους καλύπτουν οι αναρτήσεις.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Γραφικός την 12 Ιαν 2019, 19:46, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69744
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Ιαν 2019, 19:45

Naida έγραψε:
12 Ιαν 2019, 19:34
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Ιαν 2019, 19:14
Naida έγραψε:
12 Ιαν 2019, 18:36


Αχ μωρέ Γαλίτσα, βοηθάς πολύ. Μπράβο κορίτσι μου, μπράβο.
Δεν ξέρω αν βοηθώ ή όχι αλλά ήμουν απολύτως σαφής στο άλλο θέμα. Οπότε, απλώς περιμένω. :)
Σε μία εβδομάδα περίπου θα κάνω την πρώτη καταμέτρηση αυτών που ζήτησα εγώ και θα αγνοήσω τα σχόλια όσων είναι εκτός θέματος.
Βέβαια βοηθάς. Αλλιώς θα έλεγα για σκοπιμότητα του νήματος με κομματικό προσανατολισμό, για ειρωνία προς όσες αναφερόμαστε σε μισογύνηδες και σεξιστές κτλ κτλ αλλά όχι συμπεραίνω πως ο μόνος σκοπός σου ειναι για να ενώσεις και εσύ μαζί μας τη φωνή σου. Απλά δεν ξέρεις τον τρόπο και θες να δεις που είναι τα μισογυνικο και σεξιστικά σχόλια στο φόρουμ.
Νάιδα, κάνεις λάθος.

Εγώ ξέρω που είναι τα μισογυνικά και σεξιστικά σχόλια στο φόρουμ.

Και κάπου έχω την εντύπωση ότι η ενόχληση σου προκύπτει επειδή ξέρεις κι εσύ.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Φαίδρος
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 12 Ιαν 2019, 13:35
Phorum.gr user: Φαίδρος

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φαίδρος » 12 Ιαν 2019, 19:51

Γραφικός έγραψε:
12 Ιαν 2019, 19:40
Δεδομένου πάντως ότι ζητάς να αρχίσουν κόντρες, πρέπει εσύ να δώσεις παράδειγμα, για να αποδείξεις ότι δεν κωλώνεις. Τρεις σελίδες τώρα και δεν έχει μπει ακόμα ούτε μια παράθεση. Δεν νομίζω πως τόση ώρα ψάχνουν, αλλά ότι βρίσκουν είναι γεμάτο σεβασμό προς τις γυναίκες οπότε δεν τους καλύπτει.
Παρατηρώ μέχρι αυτή τη στιγμή ως νέος χρήστης, διάχυτα, σεβασμό και ευγένεια από τους μεν προς τους δε. Καταλήγω στο συμπέρασμα επίσης πως πολλοί εδώ πρέπει να γνωρίζονται προσωπικά, και έτσι, μάλλον έξω θα πέφτουν τα αλλαξοβρισίδια.
Από το σοβαρό στο γελοίο, η απόσταση είναι ελάχιστη, από το γελοίο, όμως, στο σοβαρό, είναι πολύ μεγάλη

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Ιαν 2019, 19:53

ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Ιαν 2019, 19:45
Naida έγραψε:
12 Ιαν 2019, 19:34
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Ιαν 2019, 19:14


Δεν ξέρω αν βοηθώ ή όχι αλλά ήμουν απολύτως σαφής στο άλλο θέμα. Οπότε, απλώς περιμένω. :)
Σε μία εβδομάδα περίπου θα κάνω την πρώτη καταμέτρηση αυτών που ζήτησα εγώ και θα αγνοήσω τα σχόλια όσων είναι εκτός θέματος.
Βέβαια βοηθάς. Αλλιώς θα έλεγα για σκοπιμότητα του νήματος με κομματικό προσανατολισμό, για ειρωνία προς όσες αναφερόμαστε σε μισογύνηδες και σεξιστές κτλ κτλ αλλά όχι συμπεραίνω πως ο μόνος σκοπός σου ειναι για να ενώσεις και εσύ μαζί μας τη φωνή σου. Απλά δεν ξέρεις τον τρόπο και θες να δεις που είναι τα μισογυνικο και σεξιστικά σχόλια στο φόρουμ.
Νάιδα, κάνεις λάθος.

Εγώ ξέρω που είναι τα μισογυνικά και σεξιστικά σχόλια στο φόρουμ.

Και κάπου έχω την εντύπωση ότι η ενόχληση σου προκύπτει επειδή ξέρεις κι εσύ.
Τι; Κάνω λάθος που λέω θες να βοηθήσεις; Δεν θες δηλαδή; :o
Εγώ σίγουρα ξέρω. Τους έχω απαντήσει άπειρες φορές. Από σένα δεν έχει τύχει να δω κάποια απάντηση. Αν βέβαια σκοπός του νήματος είναι να το πας πολιτικά προς αριστερα/δεξιά και δεν σ' ενδιαφέρουν πράγματι τα σεξιστικά σχόλια για το φύλο σου, μπορείς να μας παραθέσεις σεξιστικά σχόλια μόνο από αριστερούς. Ο σεξιστής, φαλλοκράτης, μισογύνης κτλ κτλ την ίδια μούρη έχει. Είτε αριστερός, είτε δεξιός.

Τσίμπα ένα γι' αρχή
Anonymous @ Γιατί πολλοί άντρες...
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69744
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Ιαν 2019, 20:14

Μα σαφώς και είναι κοινωνικοπολιτικό το θέμα. :lol:

Και σαφέστερα είναι κάτι σαν στατιστική των μισογυνικών και σεξιστικών εκφράσεων που εκφέρονται από αριστερούς και δεξιούς.
Ήμουν απολύτως σαφής στη διευκρίνηση του και είχαμε προσωπικό διάλογο στο θέμα που υπήρξε η αφορμή.
Ήμουν επίσης ανοικτή στην οποιαδήποτε πρόταση που θα το έκανε πιο αντικειμενικό, για όποιον θεωρούσε ότι επιχειρώ να το φέρω στα μέτρα μου με πλάγιους τρόπους.

Εγώ παίζω με ανοιχτά χαρτιά.

Το τι θα τσιμπήσει ο καθένας ή καθεμία από λινκς, θα φανεί στο τέλος.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 12 Ιαν 2019, 20:16

blackpaint έγραψε:
12 Ιαν 2019, 18:54
Γιωργης έγραψε:
12 Ιαν 2019, 17:05
Η αφοσίωση στην οικογενεια.
Η πειθαρχια στον οικο.
Η εκμαθηση του τροπου.
Η καλλιέργεια των παιδιων.
Η υποταγη μπροστα στην ανδρεια.
Η αρμονία.
Η ομορφιά.
Η ισορροπία.

Τα ονομασαν μισογυνισμο. Μισο-γυνισμο. Την ταξη των πραγμάτων. Τον νομο της Δήμητρας.

Εχετε τις γυναικες που σας αξίζουν.
πειστηκα πως εισαι οντως ο διαδοχος.
Πρώτο καλό του πόστ.

Ωραίος τίτλος νήματος. :blm:
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Ιαν 2019, 20:22

ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Ιαν 2019, 20:14
Μα σαφώς και είναι κοινωνικοπολιτικό το θέμα. :lol:

Και σαφέστερα είναι κάτι σαν στατιστική των μισογυνικών και σεξιστικών εκφράσεων που εκφέρονται από αριστερούς και δεξιούς.
Ήμουν απολύτως σαφής στη διευκρίνηση του και είχαμε προσωπικό διάλογο στο θέμα που υπήρξε η αφορμή.
Ήμουν επίσης ανοικτή στην οποιαδήποτε πρόταση που θα το έκανε πιο αντικειμενικό, για όποιον θεωρούσε ότι επιχειρώ να το φέρω στα μέτρα μου με πλάγιους τρόπους.

Εγώ παίζω με ανοιχτά χαρτιά.

Το τι θα τσιμπήσει ο καθένας ή καθεμία από λινκς, θα φανεί στο τέλος.

Ματάκια ο διάλογος αναπτύχθηκε πάνω στην επισημανσή σου για αριστερούληδες. Είχες ήδη δώσει εσάνς πολιτικοποίησης.
Και λέω τσίμπα ένα ποστ από αυτά που ζητάς γι' αρχή για να ζεσταθείς λίγο. Έτυχε να είναι από δεξιό. Σόρι ε.
Ωστόσο για να έχουμε μια όμορφη εξέλιξη του νηματος σου περιμένουμε κι από σένα ταυτόχρονη συνεισφορά. Όχι στο τέλος.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 12 Ιαν 2019, 20:33

Γραφικός έγραψε:
12 Ιαν 2019, 17:09
Γιωργης έγραψε:
12 Ιαν 2019, 17:05
Η αφοσίωση στην οικογενεια.
Η πειθαρχια στον οικο.
Η εκμαθηση του τροπου.
Η καλλιέργεια των παιδιων.
Η υποταγη μπροστα στην ανδρεια.
Η αρμονία.
Η ομορφιά.
Η ισορροπία.

Τα ονομασαν μισογυνισμο. Μισο-γυνισμο. Την ταξη των πραγμάτων. Τον νομο της Δήμητρας.

Εχετε τις γυναικες που σας αξίζουν.
Γιώργη, εδώ σε βρίσκω φάουλ. Η συγκεκριμένη ανάρτηση δεν κουμπώνει με τον χαρακτήρα του καπιταλιστή Ευρωπαίου που βρίσκει τους Έλληνες γύφτουλες που έχεις αναπτύξει. Γενικά να ξέρεις είμαι μεγάλος φαν της δουλειάς σου, αλλά το συγκεκριμένο ήταν δημιουργικό φάουλ.
Φιλικά.
Έτσι κάνουν στην πατρίδα του τη Λαχώρη αφού.
Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69744
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Ιαν 2019, 20:34

Naida έγραψε:
12 Ιαν 2019, 20:22
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Ιαν 2019, 20:14
Μα σαφώς και είναι κοινωνικοπολιτικό το θέμα. :lol:

Και σαφέστερα είναι κάτι σαν στατιστική των μισογυνικών και σεξιστικών εκφράσεων που εκφέρονται από αριστερούς και δεξιούς.
Ήμουν απολύτως σαφής στη διευκρίνηση του και είχαμε προσωπικό διάλογο στο θέμα που υπήρξε η αφορμή.
Ήμουν επίσης ανοικτή στην οποιαδήποτε πρόταση που θα το έκανε πιο αντικειμενικό, για όποιον θεωρούσε ότι επιχειρώ να το φέρω στα μέτρα μου με πλάγιους τρόπους.

Εγώ παίζω με ανοιχτά χαρτιά.

Το τι θα τσιμπήσει ο καθένας ή καθεμία από λινκς, θα φανεί στο τέλος.

Ματάκια ο διάλογος αναπτύχθηκε πάνω στην επισημανσή σου για αριστερούληδες. Είχες ήδη δώσει εσάνς πολιτικοποίησης.
Και λέω τσίμπα ένα ποστ από αυτά που ζητάς γι' αρχή για να ζεσταθείς λίγο. Έτυχε να είναι από δεξιό. Σόρι ε.
Ωστόσο για να έχουμε μια όμορφη εξέλιξη του νηματος σου περιμένουμε κι από σένα ταυτόχρονη συνεισφορά. Όχι στο τέλος.
Θα επαναλάβω ότι ήμουν απολύτως σαφής. Έγραψα ότι θα ανοίξω φύλλο τελευταία και αυτό θα κάνω.

Θέλεις να παίξεις; Παίξε. Δεν θέλεις; Μην παίζεις.

Απλώς μην γκρινιάζεις.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Ιαν 2019, 20:38

ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Ιαν 2019, 20:34


Θα επαναλάβω ότι ήμουν απολύτως σαφής. Έγραψα ότι θα ανοίξω φύλλο τελευταία και αυτό θα κάνω.

Θέλεις να παίξεις; Παίξε. Δεν θέλεις; Μην παίζεις.

Απλώς μην γκρινιάζεις.
Δεν έχει δύναμη η λέξη γκρίνια σε μένα :wink εγώ είχα όλη την καλή διάθεση να συνεισφέρω στο νήμα σου.
Αλλά όχι με τους κανόνες σου, δεν παίζω.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

νύχτα

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 12 Ιαν 2019, 20:40

α, και νόμισα προς στιγμήν ότι θα καταδείξουμε
τον μισογυνισμό εκ μέρους των ανδρών! :bored:

User_601

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 12 Ιαν 2019, 20:40

Πολυ λογικο τα περισσοτερα και χειροτερα μισογυνικα σχόλια να ειναι απο δεξιουληδες και ΧΥ,αφου αυτοι ειναι οι συντηριτικοι,οι πατρις,θρησκεια ,οικογενεια και κατεξοχην μισογυνηδες.Αυτο βεβαια καθλου δεν αποκλειει και αριστερουληδες μισογυνηδες,αλλα στανταρακι οτι οι περισσοτεροι ειναι δεξιουληδες. :lol:

User_601

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 12 Ιαν 2019, 20:41

Naida έγραψε:
12 Ιαν 2019, 20:38
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Ιαν 2019, 20:34


Θα επαναλάβω ότι ήμουν απολύτως σαφής. Έγραψα ότι θα ανοίξω φύλλο τελευταία και αυτό θα κάνω.

Θέλεις να παίξεις; Παίξε. Δεν θέλεις; Μην παίζεις.

Απλώς μην γκρινιάζεις.
Δεν έχει δύναμη η λέξη γκρίνια σε μένα :wink εγώ είχα όλη την καλή διάθεση να συνεισφέρω στο νήμα σου.
Αλλά όχι με τους κανόνες σου, δεν παίζω.
Κοπελα μου βαλε οτι θες εδω.Μισογυνικα σχολια λεει ο τιτλος,παρατηρητηριο μισογυνισμου δε λεει;Ε...........δεν ειναι κτημα κανενος το θεμα που ανοιγει. :102:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69744
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Ιαν 2019, 20:42

Αυτό είναι δικό σου θέμα Νάιδα.

Αν θεωρείς ότι προστατεύεις το φύλο μας και την ιδεολογία σου με την αποχώρηση, στο καλό και με τη νίκη.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών