Βριζετε στο σεξ;

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Βριζετε στο σεξ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 07 Ιαν 2022, 05:57

Γιάννης έγραψε:
23 Απρ 2019, 16:52
blackpaint έγραψε:
12 Ιαν 2019, 18:48
Βριζετε στο σεξ; Και αν ναι τι λετε;
"Έχυσα γαμώτο..."
:smt005:

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Βριζετε στο σεξ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 07 Ιαν 2022, 06:57

Μερικοί βρίζουν.
Λένε "πάρτα μωρή που...." και "να μωρή καρ....".
Δεν μου φαίνεται νορμάλ αλλά μερικοί το κάνουν, μάλλον τα αβγά περισσότερο.

Το περίεργο είναι όμως γιατί μερικά λόγια που λέμε από τη μία θεωρούνται κακά ώστε τα απευθύνουμε μόνο προς διαιτητάς ποδοσφαιρικών αναμετρήσεων και από την άλλη είναι ερωτικά καλέσματα.
Παραδείγματος χάριν το "να ρε πού..." είναι βρισιά. Μάλιστα τις πρώτες μέρες μετά την επανάσταση είχε απαγορευθεί να το λέμε στο γήπεδο.
Συμμαθητής μου που πήγε σε ένα αγώνα Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός Βόλου που έπαιζε τότε μου είπε την άλλη μέρα ότι η αστυνομία του έκανε την παρατήρηση.
Περιέργως εμένα μου έτυχε το εντελώς αντίθετο. Πήγα στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης σε ένα αγώνα του Πανιωνίου (επειδή το σχολείο που πήγαινα ήταν δίπλα πήγα) και έκατσε δίπλα μου στα σκαλοπατάκια ένας αστυφύλακας, όργανο υπηρεσίας όχι φίλαθλος. Αυτός λοιπόν εκτός ότι ήταν Πανιωνάκιας (!) έβριζε σαν αράπης.
Αλλά όπως και να είχαν αυτά, είναι αλήθεια. Η επανάστασις είχε βγάλει τέτοια διαταγή - που βέβαια ατόνησε μετά από λίγο (πιθανώς με την έναρξη του νέου πρωταθλήματος).

Ενώ λοιπόν ισχύει αυτό, το αντίστοιχο "αχ ρε που..." κατά τη διάρκεια ερωτικών περιπτύξεων θεωρείται καλό, όχι μόνο στην Ελληνική γλώσσα αλλά και σε όλες τις γλώσσες.
Είναι λοιπόν αυτό ένα περίεργο είδος κουλτούρας.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών