Προξενιό

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
the comet the course the tail

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 14 Ιαν 2019, 11:31

Γραφικός έγραψε:
13 Ιαν 2019, 15:45
Γιωργης έγραψε:
13 Ιαν 2019, 14:52
Γραφικε, τι και πόσο πινεις αν επιτρεπετε?
Τώρα που είμαι άνεργος, τσίπουρο από το χωριό. 6€ το λίτρο. Ένα λίτρο τη μέρα. Όταν έχω φράγκα πίνω είτε τσολιά βαρβαγιάννη (γύρω στα τρία πενηνταρέλια την φορά) ή Τζακ (έξι με επτά ποτά) ή Μεταξά (ίδια ποσότητα με το Τζακ). Μου είναι πολύ πιο εύκολο να μην πιω καθόλου παρά να πιω μόνο ένα ποτήρι. Και πάλι όμως, με το καθόλου, την 3η- 4η μέρα ζορίζομαι.
πενηνταρέλια εννοείς τα μικρά των 50ml;

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 14 Ιαν 2019, 11:44

Γραφικός έγραψε:
13 Ιαν 2019, 04:19
Για εμένα το μοναδικό άμεσο ντιλ μπρέικερ θα ήταν να είναι φασίστρια

κάτσε ρε γραφ τώρα θα σου την πω. κατά δική σου ομολογία

-πίνεις
-δε δουλεύεις
-γέρεψες

...οπότε κελεπούρι δε σε λές,
μα αν σου έρθει καμμία σουξουμούξου
θα την ψάξεις αν έχει κάνα τατουάζ μαίανδρο
....

Γραφικός

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 14 Ιαν 2019, 11:46

the comet the course the tail έγραψε:
14 Ιαν 2019, 11:31
πενηνταρέλια εννοείς τα μικρά των 50ml;
250ml
Χουργιατς έγραψε:
14 Ιαν 2019, 11:44
κάτσε ρε γραφ τώρα θα σου την πω. κατά δική σου ομολογία

-πίνεις
-δε δουλεύεις
-γέρεψες

...οπότε κελεπούρι δε σε λές,
μα αν σου έρθει καμμία σουξουμούξου
θα την ψάξεις αν έχει κάνα τατουάζ μαίανδρο
Καλύτερα μόνος, παρά με φασίστρια.

edit: Σου λέω ότι έχω μόνο ένα άμεσο κριτήριο, και μου λες, "ναι αλλά έχεις ένα". Εδώ όλοι θέλουν από φωτομοντέλο κι απάνω, σε μένα βρήκες να την πεις;

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 14 Ιαν 2019, 11:56

Γραφικός έγραψε:
14 Ιαν 2019, 11:46
Εδώ όλοι θέλουν από φωτομοντέλο κι απάνω, σε μένα βρήκες να την πεις;

ναι βρε αγόρι, αλλά οι άλλοι βάζουν έναν ρεαλιστικά ανέφικτο στόχο, για να έχουν μια δικαιολογία εκεί στο ράφι :102:

Γραφικός

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 14 Ιαν 2019, 12:11

Το "μακριά από φασίστρια" μου φαίνεται τόσο ευνόητο που δεν μπορώ να τεκμηριώσω. Σαν να προσπαθώ να τεκμηριώσω "γιατί όχι με άνδρα" είναι.

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 14 Ιαν 2019, 12:17

Γραφικός έγραψε:
14 Ιαν 2019, 12:11
Το "μακριά από φασίστρια" μου φαίνεται τόσο ευνόητο που δεν μπορώ να τεκμηριώσω. Σαν να προσπαθώ να τεκμηριώσω "γιατί όχι με άνδρα" είναι.

....δηλαδή, υπάρχει κάτι το σχεδόν ομοερωτικό, με το να πας με φασίστρια;

Γραφ, τι δε μας λες; Με ποιούς φασίστες εχς μπλεξ :-?

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9510
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 14 Ιαν 2019, 12:20

Πάνας έγραψε:
13 Ιαν 2019, 03:23
Ναι όπως το διαβάσατε.

Σήμερα είχε την φαεινή ιδέα ένας φίλος μου να μου κάνει προξενιό...
Ξεκίνησε ως ένα ποτό στο green rock (μπυραρία) στον πεζόδρομο του Περιστερίου. Το μπακράουντ ως εξής: Θα βγαίναμε ζευγάρι εγώ με τον φίλο μου, την γυναίκα του και ένα συνάδελφό του με την γυναίκα του και μια φίλη της.
Η φίλη της γυναίκας του συναδέρφου υποτίθεται η νύφ. Με δύο παιδιά και η κόρη μάλιστα παντρεμένη και γιαγιά από κόρη μεριά....

Σκατά ρε φίλε! Πως με μέτρησες έτσι;

Η ουσία: Η γυναίκα του φίλου μου αρρώστησε και δεν ήρθε... η γυναίκα του φίλου του φίλου μου την έπεφτε στον φίλο μου και η φίλη της ένοιωσε πολύ γριά για μένα.... και καλά έκανε γιατί ήταν 8 χρόνια μεγαλύτερή μου.

Το αποτέλεσμα;

Στο τέλος της βραδιάς να πιάσει ύπνος της την νυφ γιατί ήταν στον κόσμο της, η γυναίκα του φίλου του φίλου μου μου να γουστάρει τον φίλο μου ( ο φίλος μου εν τω μεταξύ στον κόσμο του) και εγώ αυτή γιατί είναι δυνατό μιλφόνι.

Πιάσε το αυγό και κούρευ' το... δεν ξέρω που θα καταλήξουμε.
Το Green Rock, ειναι στην Βεακη ψηλα; νομιζω εχω παει.

Edit: Ενταξει το εψαξα, με μπερδεψε το ονομα, ειναι το Green Rose. Εχω παει, ωραια μπυραρια, πιο κυριλε φαση απο την Arch.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nostalgia την 14 Ιαν 2019, 12:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

the comet the course the tail

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 14 Ιαν 2019, 12:28

Γραφικός έγραψε:
14 Ιαν 2019, 11:46
the comet the course the tail έγραψε:
14 Ιαν 2019, 11:31
πενηνταρέλια εννοείς τα μικρά των 50ml;
250ml

έλεοςςςςςςςςςςςςς

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10163
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 14 Ιαν 2019, 12:36

Πουστε - καλως σας βρηκα . Επι του θεματος ειμαι κατα των προξενιων απο την αλλη εχουν στηθει και σωστες οικογενειες με δαυτα .

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 14 Ιαν 2019, 12:40

Το θεμα ειναι πως η νυφη απερριψε τον Πανα
Ηττα
Να σε απορριπτουν αυτες που θα απερριπτες

Την επομενη φορα πρεπει να ρωτας βασικα πραγματα πριν το ραντεβου
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ την 14 Ιαν 2019, 12:41, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16972
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 14 Ιαν 2019, 12:40

Πάνας έγραψε:
13 Ιαν 2019, 03:23
Ναι όπως το διαβάσατε.

Σήμερα είχε την φαεινή ιδέα ένας φίλος μου να μου κάνει προξενιό...
Ξεκίνησε ως ένα ποτό στο green rock (μπυραρία) στον πεζόδρομο του Περιστερίου. Το μπακράουντ ως εξής: Θα βγαίναμε ζευγάρι εγώ με τον φίλο μου, την γυναίκα του και ένα συνάδελφό του με την γυναίκα του και μια φίλη της.
Η φίλη της γυναίκας του συναδέρφου υποτίθεται η νύφ. Με δύο παιδιά και η κόρη μάλιστα παντρεμένη και γιαγιά από κόρη μεριά....

Σκατά ρε φίλε! Πως με μέτρησες έτσι;

Η ουσία: Η γυναίκα του φίλου μου αρρώστησε και δεν ήρθε... η γυναίκα του φίλου του φίλου μου την έπεφτε στον φίλο μου και η φίλη της ένοιωσε πολύ γριά για μένα.... και καλά έκανε γιατί ήταν 8 χρόνια μεγαλύτερή μου.

Το αποτέλεσμα;

Στο τέλος της βραδιάς να πιάσει ύπνος της την νυφ γιατί ήταν στον κόσμο της, η γυναίκα του φίλου του φίλου μου μου να γουστάρει τον φίλο μου ( ο φίλος μου εν τω μεταξύ στον κόσμο του) και εγώ αυτή γιατί είναι δυνατό μιλφόνι.

Πιάσε το αυγό και κούρευ' το... δεν ξέρω που θα καταλήξουμε.
Πόσο φίλος είναι ο φίλος; Ρωτάω γιατί σε κάθε "προξενιό", ο μεσάζων προσπαθεί να σώσει κάποιον και πρέπει να αναρωτηθείς αν προσπαθεί να σώσει εσένα ή την άλλη.

Την έχω πατήσει και εγώ από "φίλη", συνάδελφο της οποίας ο σύζυγος, συνάδελφος και αυτός, πριν από αυτήν είχε προσπαθήσει να κάνει κάτι με εμένα, έφαγε την πίτα του 2-3 φορές και πήγε σε αυτήν. Αργότερα έκανα αυτόν τον συνειρμό.
Αφού μου είχε φέρει για γαμπρούς, έναν ψυχάκια (κανονικό ψυχάκια όμως, όχι σαν βρισιά), έναν επίσης συνάδελφο που έμενε με τους θείους του επειδή η τράπεζα του είχε κατασχέσει τον μισθό και έναν απερίγραπτο, δεν ξέρω αν ήταν έτσι εκ γενετής ή από ατύχημα, αλλά είχε πολύ σοβαρή δυσμορφία στο πρόσωπο και κάτι πρέπει να είχε και το σώμα, περπατούσε κάπως.
Μετά το no1 και το no2 είπα πως είναι χαζή (η επιλογή του συζύγου το επιβεβαίωνε, είχα λόγο που έριξα την πίτα), αλλά μετά το no3 είπα πως έχει θέμα μαζί μου. Πήγα να της μιλήσω και μου απάντησε πως είμαι ακατάδεκτη και πως θέλω να είμαι μόνη μου και πως συμφωνεί και ο αντρούλης της και τότε έκανα τον συνειρμό και της είπα "ποιος αυτός που μου την έπεφτε μανιωδώς και είχε λυσσάξει να βγούμε (και να της αραδιάζω περιστατικά στη δουλειά που ήταν και άλλοι μπροστά και μπορούσε να τα διασταυρώσει) και μόλις το πήρε απόφαση κοίταξε εσένα; Τα αποφάγια μου τρως". Μετά σκοτωθήκαμε.
Τελικά έγινε σούρουρο στη δουλειά και έτσι μαθεύτηκε πως τα "προξενιά" ήταν ιδέα του αντρούλη της, μερικοί δεν παίρνετε καλά την απόρριψη. Τώρα κάνουν πως δεν με βλέπουν.
Πάντως την έκανε τη δουλίτσα της, μου έριξε την αυτοπεποίθηση για αρκετό καιρό γιατί όλα αυτά έγιναν σε διάστημα μερικών μηνών.

Πέρα από αυτό που έπαθα εγώ και δείχνει εμπάθεια, να ξέρεις πως αυτός που έχει την αρχική ιδέα, ευνοεί τον έναν από τους δύο. Άρα ή αναρωτιέσαι πόσο καλός φίλος είναι ή αν είσαι σίγουρος πως είναι ok, μάλλον η φίλη της άλλης πλευρά είχε την ιδέα και έψαξε να βρει κάποιον για τη φίλη της και ο δικός σου είπε εσένα χωρίς να ξέρει.


ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
14 Ιαν 2019, 12:40
Το θεμα ειναι πως η νυφη απερριψε τον Πανα
Ηττα
Να σε απορριπτουν αυτες που θα απερριπτες
Είπε πως αυτή αισθάνθηκε πολύ μεγάλη για αυτόν. Δεν τον απέρριψε σαν κατώτερο. Η γυναίκα είχε επίγνωση του τι είναι και τι της ταιριάζει.
Αυτό δεν μειώνει ούτε αυτήν ούτε τον Πάνα.
Μάλλον η φίλη της είναι μπαζοκατάσταση (ή ήθελε να την μειώσει όπως έκανε η άλλη σε εμένα) και ο φίλος του Πάνα είναι στον κόσμος του.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Juno την 14 Ιαν 2019, 12:52, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 14 Ιαν 2019, 12:44

Κοιμηθηκε στο ραντεβου για προξενιο τι να λεμε τωρα
Μια γυναικα αν της αρεσει καποιος δεν κοιταει ουτε ηλικια ουτε τιποτα ουτε φυσικα θεωρειο τον εαυτο της λιγο για τον αλλον
Τον απερριψε με περιτεχνο τροπο
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16972
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 14 Ιαν 2019, 12:50

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
14 Ιαν 2019, 12:44
Κοιμηθηκε στο ραντεβου για προξενιο τι να λεμε τωρα
Μια γυναικα αν της αρεσει καποιος δεν κοιταει ουτε ηλικια ουτε τιποτα ουτε φυσικα θεωρειο τον εαυτο της λιγο για τον αλλον
Τον απερριψε με περιτεχνο τροπο
Δηλαδή αν της φέρουν έναν γύρω στα 10 χρόνια μικρότερο, το λογικό είναι να μην τον απορρίψει και να του την πέσει για να γίνει ακόμα περισσότερο ρεζίλι έτσι;
Και πού ξέρουμε την αντίδραση του Πάνα; Ακόμα και ο ίδιος δεν μπορεί να περιγράψει το βλέμμα που της έριξε, αν το έκανε ασυναίσθητα. Αν της έριξε ένα βλέμμα, "ωχ αμάν τι είναι αυτό που μου έφεραν" και αυτή το είδε, τι έπρεπε να κάνει;
Το ότι νύσταξε, λίγο βλακεία, συμφωνώ, αλλά δεν είναι οπωσδήποτε απόρριψη επειδή δεν της άρεσε, θα μπορούσε να είναι αντίδραση επειδή όλη η φάση ήταν μούφα. Μπορεί να την είχε απορρίψει πρώτος ο Πάνας με ένα βλέμμα, έναν μορφασμό, ακόμα και αν δεν το κατάλαβε.

Από την περιγραφή, νομίζω πως οι δύο υποψήφιοι ήταν οι πιο αξιοπρεπείς στην παρέα. Παιδιά προσέχετε τους φίλους σας, ίσως να μην είναι και τόσο φίλοι.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 14 Ιαν 2019, 15:14

Nostalgia έγραψε:
14 Ιαν 2019, 12:20


Το Green Rock, ειναι στην Βεακη ψηλα; νομιζω εχω παει.

Edit: Ενταξει το εψαξα, με μπερδεψε το ονομα, ειναι το Green Rose. Εχω παει, ωραια μπυραρια, πιο κυριλε φαση απο την Arch.
Ναι Rose, εκείνη την ώρα που το έγραφα είχα πιεί τις μπυρίτσες μου.
the end

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 14 Ιαν 2019, 15:16

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
14 Ιαν 2019, 12:44
Κοιμηθηκε στο ραντεβου για προξενιο τι να λεμε τωρα
Μια γυναικα αν της αρεσει καποιος δεν κοιταει ουτε ηλικια ουτε τιποτα ουτε φυσικα θεωρειο τον εαυτο της λιγο για τον αλλον
Τον απερριψε με περιτεχνο τροπο
Αει ρε που έγινες και ψυχολόγος... η μλκία του φίλου μου φταίει. Την είχε δει σε φώτο ποιος ξέρει πόσα χρόνια πριν και πρότεινε να βγούμε.
the end

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών