ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

αυτος (ειναι Μ Α Λ Α Κ Α Σ)
22
51%
αυτη (ειναι Π Α Ι Χ Τ Η Σ )
8
19%
50-50 (ειναι Μ Α Λ Α Κ Α Σ στα πρωτα του βηματα να γινει Π Α Ι Χ Τ Η Σ )
3
7%
ο καθενας τα δικα του (Ευρωπη τελείως)
10
23%
 
Σύνολο ψήφων: 43

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19763
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 18 Απρ 2022, 15:47

Αγις έγραψε:
18 Απρ 2022, 15:14
mao mao έγραψε:
18 Απρ 2022, 15:07
στο πρώτο ραντεβού δεν έχει και πολύ σημασία ποιος θα πληρώσει. Πόσα "πρώτα ραντεβού" θα βγει κάποιος το χρόνο μήπως;
εχει τεραστια σημασια αν για να της μιλησεις της προτεινεις να την κερασεις η πληρωσεις στο πρωτο ραντεβου
δηλωνεις πως εισαι εκπαιδευμενο κοροιδο στον τυποποιημενο ''κανονισμο σχεσεων'' - μουνοδουλος κ θα στα τρωει + θα σε εχει στην βητα κατηγορια για παρακαλετα ξινογαμησια
Εγώ έχω πληρώσει σε όλα τα πρώτα ραντεβού που έχω βγει και πάντα στα δεύτερα προσφερόντουσαν να πληρώσουν εκείνες και φυσικά δεχόμουν. Από εκεί και μετά πήγαινε εναλλάξ. Δεν έχω ποτέ συναντήσει κάτι διαφορετικό και με παραξενεύουν διάφορα που ακούω.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8912
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 18 Απρ 2022, 16:06

Εγώ. Δεν υπάρχει περίπτωση να αποδεχτώ σεξιστικά κατάλοιπα συμπεριφορών από τους άντρες και αν κάποιος προσβάλλεται, η κρησάρα τον κάνει μακριά. Αφού το πρώτο ξεκαθαρίσει τον σεξιστή, το δεύτερο θα ξεκαθαρίσει τον τσίπη.
Z

Άβαταρ μέλους
Bipsco
Δημοσιεύσεις: 3148
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 14:25

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bipsco » 18 Απρ 2022, 16:25

Αυτή. Είμαι παίκτης!!!

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14691
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 18 Απρ 2022, 16:45

Στο πρώτο ραντεβού, καλό είναι να πας κάπου που δεν απαιτούνται χρήματα, τύποι. Από καθόλου εώς ελάχιστα.

Μια βόλτα, έναν περίπατο, κάλεσμα στο σπίτι, μια δραστηριότητα που δεν απαιτεί έξοδα.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14119
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 18 Απρ 2022, 16:53

Εγω, και δεν μου ετυχε ποτε καμια που να επιμεινει να πληρωσει.
Μονη εξαιρεση να ζητησει μισα-μισα. Σε αυτην την περίπτωση δεν υπαρχει δευτερο ραντεβου, το κανει για να μην εχει καμια υποχρέωση και δεν θελει κατι παραπανω.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 18 Απρ 2022, 16:55

Εγώ, δηλαδή ο μαλακας. Βέβαια σιγά τα λεφτά μωρέ μαλακες, έναν καφέ κερνατε κ μου την είδατε πλανηταρχες κ οι κακουργες που σας τα τρώνε (άλλη όρεξη δεν είχαν να βλέπουν τα σάπια δόντια σας για να τις κερασετε ένα φρεντο) :102:

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 18 Απρ 2022, 17:04

EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Απρ 2022, 16:55
Εγώ, δηλαδή ο μαλακας. Βέβαια σιγά τα λεφτά μωρέ μαλακες, έναν καφέ κερνατε κ μου την είδατε πλανηταρχες κ οι κακουργες που σας τα τρώνε (άλλη όρεξη δεν είχαν να βλέπουν τα σάπια δόντια σας για να τις κερασετε ένα φρεντο) :102:
Δεν είναι τα φράγκα, είναι η σημειολογία.
Και να πω και κάτι άλλο που δεν αναφέρθηκε; Τα πρωτόκολλα εμποδίζουν την επικοινωνία ακριβώς τότε που χρειάζεται. Παράδειγμα: είναι μια γκόμενα που γουστάρει έναν EKPLIKTIKOS, να το φυσάει και να κερνάει και όλα. Βγαίνει μαζί μου και την κερνάω. Γιατί την κερνάω όμως; Διότι αν δεν την κεράσω θα το πει στις φίλες της, θα το μάθουν τα κανάλια, θα το δει η μάνα μου στην τηλεόραση και θα αυτοκτονήσει φωνάζοντας "Ωιμέ, άτιμη μοίρα τι ρεμάλι γιό μου έστειλες". Αυτή θα δει που κέρασα και θα πει "καλή φάση, βρήκα κάποιον σαν τον EKPLIKTIKOS, να τον κρατήσω". Τώρα, με τόσα πρωτόκολλα, εκεί που θα είχαμε γνωριστεί χωρίς αυτά, τώρα ούτε καν αρχίζουμε να την ψιλιαζόμαστε. Αν ήμουν ο εαυτός μου από την αρχή, θα είχε καταλάβει πόση μεγάλη διαφορά έχουμε, δεν θα είχε βγει δεύτερο ραντεβού, ούτε τον χρόνο της θα είχε χάσει, ούτε απογοητεύσεις θα υπήρχαν εκατέρωθεν.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14119
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 18 Απρ 2022, 17:11

EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Απρ 2022, 16:55
Εγώ, δηλαδή ο μαλακας. Βέβαια σιγά τα λεφτά μωρέ μαλακες, έναν καφέ κερνατε κ μου την είδατε πλανηταρχες κ οι κακουργες που σας τα τρώνε (άλλη όρεξη δεν είχαν να βλέπουν τα σάπια δόντια σας για να τις κερασετε ένα φρεντο) :102:
Μα κιολας οι τσιπηδες.. :smt005:
Μονη εξαιρεση που εχω κανει στο θεμα, ηταν μια φορα που βγηκαμε πρωτο ραντεβου σε παραθαλάσσιο εστιατοριο στο Μαλεμε με εναν φιλο και 2 τσεχες τουριστριες μουναρες (η δικια μου ηταν χορευτρια σε στριπτιζαδικο).
Καθομαστε, φερνει ο σερβιτορος τους καταλογους και εδειχνε η μια στην αλλη τους φρεσκους σαργους 70 ευρω το κιλο. Γυριζω και λεω στον κολλητο, ρε μαλακα ακομα δεν γαμισαμε θα τις ταισουμε και σαργους?
Μου απαντα ο αλλος, ετσι ειναι.
Γυριζω λοιπον και λεω στην δικια μου "αυτη η ταβερνα εχει και γαμω τις μπριζολες, αλλα τα ψαρια ειναι μπαγιατικα". Οοοοοοο μου λεει, thank you!
Τελικα τις ειχαμε μια βδομαδα, ολα καλα.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 18 Απρ 2022, 17:14

Βλήμα έγραψε:
18 Απρ 2022, 17:04
. Παράδειγμα: είναι μια γκόμενα που γουστάρει έναν EKPLIKTIKOS, να το φυσάει και να κερνάει και όλα.
Ρε δικέ μου, πρέπει να το φυσας για να κεράσεις έναν ρημαδοκαφε; τότε πρέπει να ήμουν πλούσιος από τα 15 ξέρω γω :102:

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 18 Απρ 2022, 17:21

EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Απρ 2022, 17:14
Βλήμα έγραψε:
18 Απρ 2022, 17:04
. Παράδειγμα: είναι μια γκόμενα που γουστάρει έναν EKPLIKTIKOS, να το φυσάει και να κερνάει και όλα.
Ρε δικέ μου, πρέπει να το φυσας για να κεράσεις έναν ρημαδοκαφε; τότε πρέπει να ήμουν πλούσιος από τα 15 ξέρω γω :102:
Δεν έχει να κάνει με το αν έχω χρήματα λέμε.
Κερνάω όποιον/α δεν έχει να φάει ή να πιει.
Αυτό το εξαναγκαστικό νιώθω ότι με μειώνει, ακόμα κι αν είναι μια πορτοκαλάδα 3€.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών