ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

αυτος (ειναι Μ Α Λ Α Κ Α Σ)
22
51%
αυτη (ειναι Π Α Ι Χ Τ Η Σ )
8
19%
50-50 (ειναι Μ Α Λ Α Κ Α Σ στα πρωτα του βηματα να γινει Π Α Ι Χ Τ Η Σ )
3
7%
ο καθενας τα δικα του (Ευρωπη τελείως)
10
23%
 
Σύνολο ψήφων: 43

Γιάννης

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 22 Ιούλ 2019, 19:27

Ορέστης 35 έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 13:48
Δηλαδη αν εγω παρουσιαστω ως αμετανοητος εργενης ποια θα με δει σαν γαμπρο;
Όλες. :)

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 22 Ιούλ 2019, 19:28

Γιάννης έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 19:27
Ορέστης 35 έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 13:48
Δηλαδη αν εγω παρουσιαστω ως αμετανοητος εργενης ποια θα με δει σαν γαμπρο;
Όλες. :)
Ειιιι τι γατούνι είναι αυτό; :klino:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Γιάννης

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 22 Ιούλ 2019, 19:30

Naida έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 19:28
Γιάννης έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 19:27
Ορέστης 35 έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 13:48
Δηλαδη αν εγω παρουσιαστω ως αμετανοητος εργενης ποια θα με δει σαν γαμπρο;
Όλες. :)
Ειιιι τι γατούνι είναι αυτό; :klino:
Αυτός είναι ο Sid, ο ιδιοκτήτης μου.

(Καμμία σχέση με τον αγαπητό συμπχορουμίτη μας, απλή συνωνυμία)

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 22 Ιούλ 2019, 19:31

Γιάννης έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 19:30


Αυτός είναι ο Sid, ο ιδιοκτήτης μου.

(Καμμία σχέση με τον αγαπητό συμπχορουμίτη μας, απλή συνωνυμία)
Γλυκούλι μου, μασκοφόρος ε;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Γιάννης

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 22 Ιούλ 2019, 19:33

Naida έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 19:31
Γιάννης έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 19:30


Αυτός είναι ο Sid, ο ιδιοκτήτης μου.

(Καμμία σχέση με τον αγαπητό συμπχορουμίτη μας, απλή συνωνυμία)
Γλυκούλι μου, μασκοφόρος ε;
Ναι, αδίστακτος αν και εσχατόγερος (16 χρονών είναι, αλλά δεν το έχει αντιληφθεί ακόμα).

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 22 Ιούλ 2019, 19:33

Γιάννης έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 19:33
Naida έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 19:31
Γιάννης έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 19:30


Αυτός είναι ο Sid, ο ιδιοκτήτης μου.

(Καμμία σχέση με τον αγαπητό συμπχορουμίτη μας, απλή συνωνυμία)
Γλυκούλι μου, μασκοφόρος ε;
Ναι, αδίστακτος αν και εσχατόγερος (16 χρονών είναι, αλλά δεν το έχει αντιληφθεί ακόμα).
Γάτος :8)
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 23 Ιούλ 2019, 09:25

LEONAS έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 10:27
don't speak έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 12:26
Η τεχνολογία πάντως έχει καταστρέψει εν μέρει το πρώτο ραντεβού.
Πάμε κατευθείαν στο δεύτερο.


Πάει και το δεύτερο πάμε για ξεσκισμα
Το σπασουάρ μην ξεχάσεις τύπε :smt047

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22453
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 23 Ιούλ 2019, 09:36

lyna έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 17:14
:D

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 18 Απρ 2022, 14:15

Γιατί με ενοχλεί το κέρασμα στο πρώτο ραντεβού περισσότερο απ' όλα τα κεράσματα;
Να τι μου έχει τύχει το 100% των φορών που προηγούνται ενός πρώτου ραντεβού, σε διάφορες παραλαγές:
1η φορά: Βρισκόμαστε σε κάποιον χώρο (μπαρ, πάρτι κλπ). Πάω, της μιλάω, μου μιλάει, και μετά από κανένα μισάωρο πάει στους φίλους της και μέχρι να φύγω δεν μου δίνει πια καθόλου σημασία. Όταν φεύγω λέει "μα όχι, γιατί φεύγεις κλπ κλπ" κι εγώ είτε επειδή είμαι ευγενικός δεν της λέω "έχω βαρεθεί την ζωή μου", είτε επειδή θέλω να προσποιηθώ τον νηφάλιο δεν της λέω "μου τέλειωσαν τα χρήματα για ξύδια". Πάντως όσο και να έμενα θα με αγνοούσε το υπόλοιπο της πρώτης νύχτας.
2η φορά: Θα έρθει εκείνη να μου μιλήσει πρώτη (διότι μετά το προηγούμενο γράψιμο δεν υπήρχε περίπτωση να της πω τίποτα πέρα από ένα "γεια"). Αρχίζουμε τα πίτσι- πίτσι και της προτείνω να βγούμε. Απομακρύνεται. Για καιρό με αποφεύγει λες και της έκανα κάτι ασυγχώρητο, σαν να της έπιασα τον κώλο ξέρω 'γω.
Μετά θα πάρει το τηλέφωνό μου από κάποιον κοινό γνωστό, ή από τον μπάρμαν ή απλά θα τύχει να ξαναβρεθούμε (στην επαρχία που ο καθένας μας έχει 1-2 στέκια είναι αναπόφευκτο), οπότε, αφού έχει περάσει διάστημα μεταξύ μιας εβδομάδας κι ενός μήνα, μου λέει "για αυτό που μου είχες πει, τελικά ψήνομαι".
Αν ήμουν εργοδότης κι ήταν υποψήφια υπάλληλος θα της είχα πει "τράβα από 'δω κοπελιά, η θέση καλύφτηκε".
Αν ήμουν υποψήφιος υπάλληλος κι ήταν εργοδότρια θα έλεγα "σιγά μην δουλέψω στο κωλομάγαζό σου".
Αν ήμουν προμηθευτής κι ήταν πελάτισσα θα της έλεγα "Έχω καλύτερα πράγματα από το να ασχολούμαι με την πάρτη σου".
Επειδή όμως είμαι άνδρας κι είναι γυναίκα πρέπει να κεράσω. Απ' όλες τις φορές που θα βρεθούμε μαζί, τότε που απαρέγκλιτα καλούμαι να κεράσω είναι όταν βρίσκομαι λίγο πριν της πω "άι παράτα μας μαντάμ", που θα της το έλεγα αν υπήρχαν περισσότερες επιλογές. Όμως αντί να το κάνω αυτό οφείλω να την επιβραβεύσω κερνώντας την. Όταν μετά παίξει σχέση πώς θα μπορέσω, στο παιχνίδι του να βάζει ο κάθε ένας τα όριά του, να απαιτήσω λογική; Αρχίζω την παρτίδα χωρίς πύργους και χωρίς βασίλισσα.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
ψωνάρα τιντερού
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: 25 Μαρ 2022, 21:02

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ψωνάρα τιντερού » 18 Απρ 2022, 14:35

don't speak έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 09:25
LEONAS έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 10:27
don't speak έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 12:26
Η τεχνολογία πάντως έχει καταστρέψει εν μέρει το πρώτο ραντεβού.
Πάμε κατευθείαν στο δεύτερο.


Πάει και το δεύτερο πάμε για ξεσκισμα
Το σπασουάρ μην ξεχάσεις τύπε :smt047
:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
Αυτό είναι ένα κείμενο που μπορεί να προστίθεται στις δημοσιεύσεις σας. Υπάρχει ένα όριο 255 κρυάδων. Το ξεπεράσατε.

Άβαταρ μέλους
ψωνάρα τιντερού
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: 25 Μαρ 2022, 21:02

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ψωνάρα τιντερού » 18 Απρ 2022, 14:39

Βλήμα έγραψε:
18 Απρ 2022, 14:15
Γιατί με ενοχλεί το κέρασμα στο πρώτο ραντεβού περισσότερο απ' όλα τα κεράσματα;
Να τι μου έχει τύχει το 100% των φορών που προηγούνται ενός πρώτου ραντεβού, σε διάφορες παραλαγές:
1η φορά: Βρισκόμαστε σε κάποιον χώρο (μπαρ, πάρτι κλπ). Πάω, της μιλάω, μου μιλάει, και μετά από κανένα μισάωρο πάει στους φίλους της και μέχρι να φύγω δεν μου δίνει πια καθόλου σημασία. Όταν φεύγω λέει "μα όχι, γιατί φεύγεις κλπ κλπ" κι εγώ είτε επειδή είμαι ευγενικός δεν της λέω "έχω βαρεθεί την ζωή μου", είτε επειδή θέλω να προσποιηθώ τον νηφάλιο δεν της λέω "μου τέλειωσαν τα χρήματα για ξύδια". Πάντως όσο και να έμενα θα με αγνοούσε το υπόλοιπο της πρώτης νύχτας.
2η φορά: Θα έρθει εκείνη να μου μιλήσει πρώτη (διότι μετά το προηγούμενο γράψιμο δεν υπήρχε περίπτωση να της πω τίποτα πέρα από ένα "γεια"). Αρχίζουμε τα πίτσι- πίτσι και της προτείνω να βγούμε. Απομακρύνεται. Για καιρό με αποφεύγει λες και της έκανα κάτι ασυγχώρητο, σαν να της έπιασα τον κώλο ξέρω 'γω.
Μετά θα πάρει το τηλέφωνό μου από κάποιον κοινό γνωστό, ή από τον μπάρμαν ή απλά θα τύχει να ξαναβρεθούμε (στην επαρχία που ο καθένας μας έχει 1-2 στέκια είναι αναπόφευκτο), οπότε, αφού έχει περάσει διάστημα μεταξύ μιας εβδομάδας κι ενός μήνα, μου λέει "για αυτό που μου είχες πει, τελικά ψήνομαι".
Αν ήμουν εργοδότης κι ήταν υποψήφια υπάλληλος θα της είχα πει "τράβα από 'δω κοπελιά, η θέση καλύφτηκε".
Αν ήμουν υποψήφιος υπάλληλος κι ήταν εργοδότρια θα έλεγα "σιγά μην δουλέψω στο κωλομάγαζό σου".
Αν ήμουν προμηθευτής κι ήταν πελάτισσα θα της έλεγα "Έχω καλύτερα πράγματα από το να ασχολούμαι με την πάρτη σου".
Επειδή όμως είμαι άνδρας κι είναι γυναίκα πρέπει να κεράσω. Απ' όλες τις φορές που θα βρεθούμε μαζί, τότε που απαρέγκλιτα καλούμαι να κεράσω είναι όταν βρίσκομαι λίγο πριν της πω "άι παράτα μας μαντάμ", που θα της το έλεγα αν υπήρχαν περισσότερες επιλογές. Όμως αντί να το κάνω αυτό οφείλω να την επιβραβεύσω κερνώντας την. Όταν μετά παίξει σχέση πώς θα μπορέσω, στο παιχνίδι του να βάζει ο κάθε ένας τα όριά του, να απαιτήσω λογική; Αρχίζω την παρτίδα χωρίς πύργους και χωρίς βασίλισσα.

:e045::e045::e045: (δεν είναι αγκαλιά λύπησης αλλά κατανόησης)
Αυτό είναι ένα κείμενο που μπορεί να προστίθεται στις δημοσιεύσεις σας. Υπάρχει ένα όριο 255 κρυάδων. Το ξεπεράσατε.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25901
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 18 Απρ 2022, 14:59

Βλήμα έγραψε:
18 Απρ 2022, 14:15
Γιατί με ενοχλεί το κέρασμα στο πρώτο ραντεβού περισσότερο απ' όλα τα κεράσματα;
Να τι μου έχει τύχει το 100% των φορών που προηγούνται ενός πρώτου ραντεβού, σε διάφορες παραλαγές:
1η φορά: Βρισκόμαστε σε κάποιον χώρο (μπαρ, πάρτι κλπ). Πάω, της μιλάω, μου μιλάει, και μετά από κανένα μισάωρο πάει στους φίλους της και μέχρι να φύγω δεν μου δίνει πια καθόλου σημασία. Όταν φεύγω λέει "μα όχι, γιατί φεύγεις κλπ κλπ" κι εγώ είτε επειδή είμαι ευγενικός δεν της λέω "έχω βαρεθεί την ζωή μου", είτε επειδή θέλω να προσποιηθώ τον νηφάλιο δεν της λέω "μου τέλειωσαν τα χρήματα για ξύδια". Πάντως όσο και να έμενα θα με αγνοούσε το υπόλοιπο της πρώτης νύχτας.
2η φορά: Θα έρθει εκείνη να μου μιλήσει πρώτη (διότι μετά το προηγούμενο γράψιμο δεν υπήρχε περίπτωση να της πω τίποτα πέρα από ένα "γεια"). Αρχίζουμε τα πίτσι- πίτσι και της προτείνω να βγούμε. Απομακρύνεται. Για καιρό με αποφεύγει λες και της έκανα κάτι ασυγχώρητο, σαν να της έπιασα τον κώλο ξέρω 'γω.
Μετά θα πάρει το τηλέφωνό μου από κάποιον κοινό γνωστό, ή από τον μπάρμαν ή απλά θα τύχει να ξαναβρεθούμε (στην επαρχία που ο καθένας μας έχει 1-2 στέκια είναι αναπόφευκτο), οπότε, αφού έχει περάσει διάστημα μεταξύ μιας εβδομάδας κι ενός μήνα, μου λέει "για αυτό που μου είχες πει, τελικά ψήνομαι".
Αν ήμουν εργοδότης κι ήταν υποψήφια υπάλληλος θα της είχα πει "τράβα από 'δω κοπελιά, η θέση καλύφτηκε".
Αν ήμουν υποψήφιος υπάλληλος κι ήταν εργοδότρια θα έλεγα "σιγά μην δουλέψω στο κωλομάγαζό σου".
Αν ήμουν προμηθευτής κι ήταν πελάτισσα θα της έλεγα "Έχω καλύτερα πράγματα από το να ασχολούμαι με την πάρτη σου".
Επειδή όμως είμαι άνδρας κι είναι γυναίκα πρέπει να κεράσω. Απ' όλες τις φορές που θα βρεθούμε μαζί, τότε που απαρέγκλιτα καλούμαι να κεράσω είναι όταν βρίσκομαι λίγο πριν της πω "άι παράτα μας μαντάμ", που θα της το έλεγα αν υπήρχαν περισσότερες επιλογές. Όμως αντί να το κάνω αυτό οφείλω να την επιβραβεύσω κερνώντας την. Όταν μετά παίξει σχέση πώς θα μπορέσω, στο παιχνίδι του να βάζει ο κάθε ένας τα όριά του, να απαιτήσω λογική; Αρχίζω την παρτίδα χωρίς πύργους και χωρίς βασίλισσα.
καμια διαφορα με τις κυριες που λενε '' εσssshυ κερασsshει πουτο ; '' :003:

σκαστε κ κερνατε κ οχι μονο τα ποτα κ κοψτε το λαιμο σας να βρισκετε το χρημα για να τους κανετε ολα τα γουστα κ τα χατιρια
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7407
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 18 Απρ 2022, 15:07

στο πρώτο ραντεβού δεν έχει και πολύ σημασία ποιος θα πληρώσει. Πόσα "πρώτα ραντεβού" θα βγει κάποιος το χρόνο μήπως;

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25901
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 18 Απρ 2022, 15:14

mao mao έγραψε:
18 Απρ 2022, 15:07
στο πρώτο ραντεβού δεν έχει και πολύ σημασία ποιος θα πληρώσει. Πόσα "πρώτα ραντεβού" θα βγει κάποιος το χρόνο μήπως;
εχει τεραστια σημασια αν για να της μιλησεις της προτεινεις να την κερασεις η πληρωσεις στο πρωτο ραντεβου
δηλωνεις πως εισαι εκπαιδευμενο κοροιδο στον τυποποιημενο ''κανονισμο σχεσεων'' - μουνοδουλος κ θα στα τρωει + θα σε εχει στην βητα κατηγορια για παρακαλετα ξινογαμησια
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25202
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: ποιος πληρωνει στο πρωτο ραντεβου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 18 Απρ 2022, 15:16

στο πρωτο ραντεβου πληρωνει ο αντρας, εκτος και ειναι γυφτος ή η γυναικα δηλωσει για καποιο λογο ειλικρινως προσβεβλημενη

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών