Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 16 Φεβ 2019, 22:44

Αγις έγραψε:
16 Φεβ 2019, 22:00
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
16 Φεβ 2019, 18:30
οι πραγματικες γυναικες

δλδ το 20% του συνολου
5 %
ειπα να ειμαι επιεικης σημερα :003:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

mec
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 29 Ιαν 2019, 14:43
Phorum.gr user: mec

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mec » 16 Φεβ 2019, 23:06

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχει γενικώς η αντίληψη ότι η φιλία αποκλείει το σεξ. Σε ποια βίβλο είναι γραμμένο; Μια χαρά μπορείς να κουτουπώνεις τις φίλες σου, άμα το θέλουν κι αυτές. Το σεξ δεν σημαίνει ότι η σχέση θα εξελιχθεί αναγκαστικά σε ερωτική ιστορία, αποκλειστικότητες και τέτοια. Μπορεί να παραμείνει φιλία και μάλιστα πολύ καλή.

Άβαταρ μέλους
LEONAS
Δημοσιεύσεις: 5728
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 16:03
Phorum.gr user: ΧΟΥΚ

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LEONAS » 16 Φεβ 2019, 23:25

Αγις έγραψε:
16 Φεβ 2019, 22:11
LEONAS έγραψε:
16 Φεβ 2019, 22:07
Νταρνάκας έγραψε:
16 Φεβ 2019, 22:02
Ποιες γυναίκες εννοεί ο νηματοθέτης; Τις κανονικές ή τις πχορουμικές;

Οι πχορουμικες είναι δυσκολες γμτ :8)
''Δεν υπάρχουν γυναικες στο φορουμ μονο μουστακαληδες νταλικιερηδες σε ρολ πλευ '' - είναι η σωστη απάντηση.
Σε παγιδευσε ο Νταρνυ.

Υπάρχουν άλλα δεν μας βλέπουν ερωτικά
Πέσιμο ή χεσιμο; :p2:

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Φεβ 2019, 23:37

SuperRogue έγραψε:
16 Φεβ 2019, 18:17
Και η ερώτηση πάει στους straight άντρες και έχει το κυριολεκτικό νόημα του ρήματος.

Δηλαδή όταν ρωτάμε κάποιον αν του αρέσουν οι γυναίκες, τον ρωτάμε αν έλκετε ερωτικά από τις γυναίκες. Αλλά ρωτάω πέρα από το σεξ, ειλικρινά, σας αρέσουν οι γυναίκες, σαν φύλο, σαν άτομα, σαν συμπεριφορά.
Πώς μπορεί να σ' αρέσει σαν συμπεριφορά μια ολόκληρη ομάδα 4 δισεκατομμυρίων;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Φεβ 2019, 23:44

Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Φεβ 2019, 18:33
Μου αρέσει που είναι πιο ελέυθερες να εκφραστούν και να δείξουν αδυναμία.
Όταν είναι κουρασμένες δηλαδή είναι ελεύθερες να γείρουν πάνω σου, όταν τρομάξουν να τσιρίξουν κλπ. Είναι χαριτωμένο. Οι άντρες είναι εκπαιδευμένοι να μη το κάνουν αυτό.

Επίσης είναι ωραίο ότι όταν μιλάνε, θα σου πούνε όλο τον ειρμό της σκέψης τους. Οι άντρες πολλές φορές θα σου πουν μόνο το συμπέρασμα και θα πρέπει να τους πιέσεις για να πάρεις το κόντεξτ.

Στα αρνητικά τους ότι πολλές έχουν αποκλειστικά γυναικεία ενδιαφέροντα, πράγμα που τις κάνει βαρετές.
Επίσης αρνητικό ότι είναι πιο πρωτόγονες στο θέμα της επιλογής συντρόφου. Εκεί δεν μπορούν καν να εξηγήσουν, είναι εντελώς ζωώδες αυτό που νιώθουν.

Γενικά τους καλύτερούς μου διαλόγους (στην πραγματική ζωή) τους έχω κάνει με γυναίκες. Και όταν λες αστεία και δεν υπάρχει ένα γυναικείο γέλιο, σχεδόν πάνε χαμένα. Οπότε σαφώς θετικά στο ζύγι.
Οι άντρες δεν είναι εκπαιδευμένοι να μην τσιρίξουν, γενικά δεν τσιρίζουν. Αλλά φυσικά και εκφράζουν τον φόβο τους όταν φοβούνται.

Για την ομιλία δεν θα μπορούσα να διαφωνήσω περισσότερο. Η γυναίκα είναι αυτή που θα περιμένει να μαντέψεις τι σκέφτεται και θα το θεωρήσει και προσβολή αν δεν το καταλαβαίνεις αυθόρμητα.

Διαφωνώ και ως προς τα ενδιαφέροντα. Κρίνω ότι οι γυναίκες που έχουν αποκλειστικά γυναικεία ενδιαφέροντα είναι ίσες ή λιγότερες από τους άντρες που έχουν αποκλειστικά αντρικά ενδιαφέροντα (αυτοκίνητα, γκόμενες, ποδόσφαιρο). Βρίσκω εξολοκλήρου το ίδιο βαρετές τις αυτοκινητιστικές, ποδοσφαιρικές και κομμωτηριακές συζητήσεις και μάλιστα αντικειμενικά βαρετές.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Φεβ 2019, 23:48

SuperRogue έγραψε:
16 Φεβ 2019, 19:09
Λίγο πολύ εδώ ήθελα να φτάσω, οι γυναίκες είναι κρύα πλάσματα γιατί χωρίζουν όλες τις κοινωνικές γνωριμίες αυστηρά σε μαύρο και άσπρο: άτομα που θα ήθελαν να κάνουν σεξ μαζί τους και άτομα που δεν τους ενδιαφέρουν. Και αυτό καθορίζει στο πως συμπεριφέρονται σε όλα τα επίπεδα. Δηλαδή σε έναν άντρα -ακόμα και αν το δούμε καθαρά βιολογικά- του αρέσει ακόμα και μόνο να μιλάει με μία γυναίκα. Εκκρίνονται ορμόνες που τον ηρεμούν και ρίχνουν το άγχος. Για τις γυναίκες είναι μαύρο και άσπρο, αν της αρέσεις θα είναι φιλική μαζί σου. Αν όχι θα μείνει αυστηρά σε διπλωματικό επίπεδο επικοινωνίας. Αυτό που λέμε πως οι άντρες έχουν το μυαλό τους στο σεξ ενώ οι γυναίκες θέλουν μία πιο πνευματική σύνδεση είναι 100% το αντίθετο. Για τις γυναίκες τα πάντα έχουν να κάνουν με το ποιους βλέπουν σαν κατάλληλο ταίρι.
Τι μαλάκας είμαι να μην καταλαβαίνω τόσα χρόνια ότι όλες μα όλες οι γυναίκες με θέλουν.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 16 Φεβ 2019, 23:50

Έτσι πάει. Οι πούστηδες είναι πάντα κωλόφαρδοι.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Φεβ 2019, 00:03

Χαριτωμένο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Souvlatzis
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2018, 17:30
Phorum.gr user: Souvlatzis

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Souvlatzis » 17 Φεβ 2019, 00:56

Από γυναίκες μόνο η Gherschaagk μου αρέσει

Professor
Δημοσιεύσεις: 602
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:43

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Professor » 17 Φεβ 2019, 01:51

Μου αρέσει η παρέα με γυναίκες αλλά δεν έχω γνωρίσει κάποια που να με εντυπωσιάσει με την πρωτοτυπία της σκέψης της για παράδειγμα.

Στο περιβάλλον μου υπάρχει μια κοπέλα που τη θεωρώ και καλή ως άνθρωπο και πολύ καλή για παρέα αλλά δεν μου βγάζει κάτι σεξουαλικό. Αυτό για εμένα προσωπικά είναι σπάνιο. Σε πολλές άλλες περιπτώσεις υπάρχει κάτι στην άκρη του μυαλού.

Τώρα τι είναι φιλία και τι δεν είναι ακριβώς δεν είμαι σίγουρος. Και δεν με νοιάζει κιόλας. Τα άτομα με τα οποία θα μπορούσα να περάσω καλά σε παρέα είναι άπειρα σχεδόν.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Φεβ 2019, 02:28

Professor έγραψε:
17 Φεβ 2019, 01:51


Στο περιβάλλον μου υπάρχει μια κοπέλα που τη θεωρώ και καλή ως άνθρωπο και πολύ καλή για παρέα αλλά δεν μου βγάζει κάτι σεξουαλικό. Αυτό για εμένα προσωπικά είναι σπάνιο. Σε πολλές άλλες περιπτώσεις υπάρχει κάτι στην άκρη του μυαλού.
Αυτό γιατρέ το έχω πάθει κ γω πρόσφατα με μια και έχω αρχίσει να ψάχνομαι μην είμαι τπτ πούστης κ τέτοια.
Πάλι καλά που δεν είμαι λούνγκρος. Φαντάζεσαι;
Πουστιά είναι κι αυτό βέβαια αλλά δε γαμείς.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42888
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 17 Φεβ 2019, 03:07

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
16 Φεβ 2019, 20:47
Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Φεβ 2019, 18:33

Επίσης είναι ωραίο ότι όταν μιλάνε, θα σου πούνε όλο τον ειρμό της σκέψης τους.
Ωραίο, εάν έχεις αϋπνίες
Καλή ατάκα (όχι πρωτότυπη), αλλά το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον. Επίσης γενικά όπως φαίνεται κι από το στυλ μου στο πχορουμ μου αρέσει να μη μιλάω πολύ και απλά να πετάω one liners. Ε αυτό δένει πολύ με την τάση που έχουν οι γυναίκες να μιλάνε πολύ.

Όταν είμαι με άντρα που ούτε αυτός μιλάει πολύ, ε τότε είναι που απλά δε μιλάει κανείς και βαριέμαι.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20236
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 17 Φεβ 2019, 03:18

Dwarven Blacksmith έγραψε:
17 Φεβ 2019, 03:07
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
16 Φεβ 2019, 20:47
Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Φεβ 2019, 18:33

Επίσης είναι ωραίο ότι όταν μιλάνε, θα σου πούνε όλο τον ειρμό της σκέψης τους.
Ωραίο, εάν έχεις αϋπνίες
Καλή ατάκα (όχι πρωτότυπη), αλλά το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον. Επίσης γενικά όπως φαίνεται κι από το στυλ μου στο πχορουμ μου αρέσει να μη μιλάω πολύ και απλά να πετάω one liners. Ε αυτό δένει πολύ με την τάση που έχουν οι γυναίκες να μιλάνε πολύ.

Όταν είμαι με άντρα που ούτε αυτός μιλάει πολύ, ε τότε είναι που απλά δε μιλάει κανείς και βαριέμαι.
Εγω γραφω one liners αλλά λεω κατεβατά ! Λες να κανω καμια προσπάθεια για sexting μπας και τη δω αλλιως;;;; Αλλά φοβαμαι μη μας μείνει συνήθεια και τον στελνω σε αλλο δωματιο για να του στειλω σμς!
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 17 Φεβ 2019, 06:59

Γραφικός έγραψε:
16 Φεβ 2019, 21:30
Γενικά οι πληροφορίες που λαμβάνουμε και επιβεβαιώνουν τις προκαταλήψεις μας έχουν μεγαλύτερο βάρος από αυτές που δεν τις επιβεβαιώνουν. Αν κάποιος θεωρούσε τις γυναίκες πουτάνες, αν βρισκόταν σε παρέα δέκα γυναικών κι οι δυο ήταν πουτάνες, δεν θα έλεγε "σήμερα το 1/5 των γυναικών που γνώρισα ήταν πουτάνες" αλλά "σήμερα γνώρισα άλλες δυο πουτάνες, έχει γεμίσει ο κόσμος". Έχοντας υπ' όψη ότι παίζει να έχω πέσει θύμα αυτού του bug του μυαλού, θα τολμήσω μια γενίκευση: νομίζω πως οι γυναίκες βοηθούν πιο εύκολα ανιδιοτελώς κάποιον που έχει ανάγκη. Αν πεινούσα δεν θα ζητούσα από άνδρα να μου δώσει λίγο φαΐ, αλλά από γυναίκα. Ο άνδρας, και να μου δίνανε, θα έλεγε μετά στους φίλους του "αααχ, σήμερα τάισα τον καημένο τον γραφικό, τι να κάνεις; Έχει ανάγκη ο καημένος", ποντάροντας να πούνε οι υπόλοιποι "ο φίλος μας είναι ψυχάρα". Οι γυναίκες το έχουν μέσα τους δεν θα το ανέφεραν καν.
:smt038:smt038
Πολυ ωραιος.Το εχω γραψει κι εγω πιο πριν οτι πιο ευκολα θα μπορουσα να μιλησω για ενα προβλημα μου σε μια φιλη παρα σε εναν φιλο.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 17 Φεβ 2019, 08:46

Εσθήρ έγραψε:
16 Φεβ 2019, 20:37
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Φεβ 2019, 20:27
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
16 Φεβ 2019, 20:19


ίσως η λέξη φιλία να ακούγεται βαριά.αυτό πιστεύω ότι κάνει τους περισσότερους να είναι αρνητικοί στο οτι δεν υπάρχει φιλία κτλ.
Εδώ που τα λέμε κουλούρι, η φιλία είναι βαρύ πράγμα. Και δεν πιστεύω ότι αυτό που την καθορίζει είναι η έλλειψη του ερωτικού στοιχείου αλλά η εμπιστοσύνη που έχεις σε κάποιους ανθρώπους. Για να το θέσω πιο καθαρά, ακόμη και μεταξύ στρέιτ γυναικών η πραγματική φιλία δεν είναι κάτι πολύ συνηθισμένο, έτσι δεν είναι;
Αν παιρνεις παραδειγμα απο εσενα μπορει.Διοτι εγω εχω πραγματικες φιλες με γυναικες,οπως και με αντρες.
Συνηθως δν εχουν πραγματικες ή πολλες γυναικες φιλες,αυτες που ζηλευουν τις αλλες γυναικες.Γεγονος.Ευτυχως δεν ειναι ετσι οι περισσοτερες. :)
Όχι, δεν παίρνει παράδειγμα απο τον εαυτό της. Δεν είναι πολύ συνηθισμένο είπε, όχι ότι δεν υπάρχει.
Εγώ να συμπληρώσω ότι η φιλία γενικά δεν είναι κατι το συνηθισμένο. Ούτε στους άντρες. Ασχέτως αν εκείνοι μπερδεύουν πολλές φορές την παρέα με τη φιλία.
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
16 Φεβ 2019, 20:39
ανάμεσα στον έρωτα και στην φιλία θα προτιμήσω το πρώτο,γιατί ο έρωτας υπάρχει παντού ενώ η φιλία όχι. :lol:
Αντίθετα δεν έπρεπε να πηγαίνει αυτό βρε κουλούρι; Δηλαδή να προτιμάμε τη Φιλία που ειναι σπανιότερη απ τον Ερωτα; Και κρατάει και περισσότερο.





Μου αρέσουν πολύ οι γυναίκες αρκεί να μην είναι μπίμπο στάιλ ή φανατικές θεούσες, μονοδιάστατες τελος πάνττων, δε μπορώ, βαριέμαι. Ισχύει και για τους άντρες το ίδιο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών