Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ενωσηΚ
Δημοσιεύσεις: 1105
Εγγραφή: 03 Μάιος 2019, 01:26

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ενωσηΚ » 10 Ιουν 2019, 21:41

blackpaint έγραψε:
10 Ιουν 2019, 18:02
απο τις απαντησεις που ελαβα, συμπεραινω πως, μ εξαιρεση τον Ορεστη, και την ΓΑΛΗ που εκανε μια σωστη ερωτηση, οι υπολοιποι δεν εχετε και μεγαλη εμπειρια απο κοινωνικες σχεσεις μεταξυ ενηλικων. Σιγουρα οχι ο Αππερκατ, που εσπευσε να ξορκισει το σεναριο ως κατι που δεν θα συνεβαινε ποτε των ποτων σε αυτον και ασφαλως οχι ο Ερμης, που θα πεταγε τον αλλον απο τις σκαλες επειδη φλερταρε τη δικια του. Να μου θυμησετε να μην σας καλεσω σε καποιο απο τα θρυλικα παρτυ μου.
Να μας θυμίσεις να βάλουμε την Γαλή μας να κλαίει, τύπε
LEONAS έγραψε:
25 Ιουν 2019, 15:51
Εγώ ξυπόλητος και ξεβρακωτος

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 15431
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 10 Ιουν 2019, 21:48

ενωσηΚ έγραψε:
10 Ιουν 2019, 21:41
blackpaint έγραψε:
10 Ιουν 2019, 18:02
απο τις απαντησεις που ελαβα, συμπεραινω πως, μ εξαιρεση τον Ορεστη, και την ΓΑΛΗ που εκανε μια σωστη ερωτηση, οι υπολοιποι δεν εχετε και μεγαλη εμπειρια απο κοινωνικες σχεσεις μεταξυ ενηλικων. Σιγουρα οχι ο Αππερκατ, που εσπευσε να ξορκισει το σεναριο ως κατι που δεν θα συνεβαινε ποτε των ποτων σε αυτον και ασφαλως οχι ο Ερμης, που θα πεταγε τον αλλον απο τις σκαλες επειδη φλερταρε τη δικια του. Να μου θυμησετε να μην σας καλεσω σε καποιο απο τα θρυλικα παρτυ μου.
Να μας θυμίσεις να βάλουμε την Γαλή μας να κλαίει, τύπε
:003:
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 10 Ιουν 2019, 22:04

ενωσηΚ έγραψε:
10 Ιουν 2019, 21:41
blackpaint έγραψε:
10 Ιουν 2019, 18:02
απο τις απαντησεις που ελαβα, συμπεραινω πως, μ εξαιρεση τον Ορεστη, και την ΓΑΛΗ που εκανε μια σωστη ερωτηση, οι υπολοιποι δεν εχετε και μεγαλη εμπειρια απο κοινωνικες σχεσεις μεταξυ ενηλικων. Σιγουρα οχι ο Αππερκατ, που εσπευσε να ξορκισει το σεναριο ως κατι που δεν θα συνεβαινε ποτε των ποτων σε αυτον και ασφαλως οχι ο Ερμης, που θα πεταγε τον αλλον απο τις σκαλες επειδη φλερταρε τη δικια του. Να μου θυμησετε να μην σας καλεσω σε καποιο απο τα θρυλικα παρτυ μου.
Να μας θυμίσεις να βάλουμε την Γαλή μας να κλαίει, τύπε
εσενα ουτε καν σε περιελαβα στο ερωτημα, παρολαυτα πεταγεσαι σαν την πορδη. Αι παραπερα.

Ορέστης 35

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 10 Ιουν 2019, 23:06

blackpaint έγραψε:
10 Ιουν 2019, 18:02
απο τις απαντησεις που ελαβα, συμπεραινω πως, μ εξαιρεση τον Ορεστη, και την ΓΑΛΗ που εκανε μια σωστη ερωτηση, οι υπολοιποι δεν εχετε και μεγαλη εμπειρια απο κοινωνικες σχεσεις μεταξυ ενηλικων. Σιγουρα οχι ο Αππερκατ, που εσπευσε να ξορκισει το σεναριο ως κατι που δεν θα συνεβαινε ποτε των ποτων σε αυτον και ασφαλως οχι ο Ερμης, που θα πεταγε τον αλλον απο τις σκαλες επειδη φλερταρε τη δικια του. Να μου θυμησετε να μην σας καλεσω σε καποιο απο τα θρυλικα παρτυ μου.
Μονο εγω σε καταλαβαινω κολλητε!

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11917
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 11 Ιουν 2019, 03:19

ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 21:50
Sid Vicious έγραψε:
08 Ιουν 2019, 20:39
blackpaint έγραψε:
08 Ιουν 2019, 10:31
Λοιπον υποθεση εργασιας για Uppercut.
Εισαι με την δικια σου σ ενα παρτυ. Καποια στιγμη, εχετε βρεθει σε διαφορετικα πηγαδακια φιλων και παρατηρεις πως εχει πιασει κουβεντα με αλλο αντρα, και μαλιστα μπανικο και δυνητικα ζορικο. Ισος με σενα και ισως "ανωτερος". Απο την εκφραση του προσωπου, καταλαβαινεις πως την γουσταρει. Της χαμογελαει ενω μιλανε, παιρνει εκφρασεις σα να φλερταρει, αν και τα πραγματα μενουν πολιτισμενα, δεν αγγιζονται ας πουμε. Αυτο συνεχιζει για αρκετα λεπτα.
Τι κανεις; Πας να την βρεις και να την παρεις αγκαλια η να της δωσεις φιλι, γνωστοποιωντας την κτηση σου στον αντιπαλο; 'Η την εμπιστευεσαι και την αφηνεις να ολοκληρωσει την συζητηση μαζι του και να του πει/δειξει πως εχει γκομενο και αυτος εισαι συ; 'Η μηπως κατι άλλο;
Και για να το κανω πιο δυσκολο, ενω εισαι σε διλημμα, ο αλλος βγαζει το τηλεφωνο του και μοιαζει να ετοιμαζεται να σημειωσει κατι (το τηλεφωνο της;).
Σαν σκέψη είναι λάθος αυτό το σενάριο. Είναι ένα πιθανό σενάριο αλλά είναι λάθος σαν τρόπος σκέψης γιατί από την στιγμή που χρησιμοποιείς λέξεις όπως "ίσος με", "ανώτερος από" υιοθετείς έναν τρόπο σκέψης συγκριτικό και ανταγωνιστικό και όχι αυτόνομο, οριοθετείς τον εαυτό σου αλλά και την σχέση σου σε αντιδιαστολή με άλλους και όχι σε συνάρτηση με τον εαυτό σου.
Επίσης κάνει ένα βασικό λάθος.
Ψάχνεται στην έκφραση του προσώπου του πιθανού αντίζηλου και όχι στην έκφραση της κοπελιάς του.
Αν η δική της έκφραση είναι αδιάφορη ή φιλική ο άλλος ή η άλλη (αν πρόκειται για αντίστροφο σκηνικό) ας κοιτάζει όπως θέλει.
Αν δεν είναι φιλική και δείχνει διαθεσιμότητα, το θέμα δεν σώζεται ανεξαρτήτως παρέμβασης.
Αυτό είναι και το σημαντικότερο και ο λόγος που πραγματικά δεν χρειάζεται καμια παρέμβαση, ποσο μάλιστα καραμπαμπισμους του στυλ "οριοθετω τα σύνορα της κτήσης μου". Είναι ένα ανευ ουσίας δίλημμα πιστεύω.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11917
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 11 Ιουν 2019, 03:22

blackpaint έγραψε:
10 Ιουν 2019, 18:02
Να μου θυμησετε να μην σας καλεσω σε καποιο απο τα θρυλικα παρτυ μου.
Α όλα και όλα, εγώ είμαι άνθρωπος των θρυλικών πάρτυ.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 11 Ιουν 2019, 03:50

Sid Vicious έγραψε:
11 Ιουν 2019, 03:22
blackpaint έγραψε:
10 Ιουν 2019, 18:02
Να μου θυμησετε να μην σας καλεσω σε καποιο απο τα θρυλικα παρτυ μου.
Α όλα και όλα, εγώ είμαι άνθρωπος των θρυλικών πάρτυ.
δεν αμφιβαλλω γι αυτο.

Άβαταρ μέλους
ενωσηΚ
Δημοσιεύσεις: 1105
Εγγραφή: 03 Μάιος 2019, 01:26

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ενωσηΚ » 11 Ιουν 2019, 03:51

:zz:
LEONAS έγραψε:
25 Ιουν 2019, 15:51
Εγώ ξυπόλητος και ξεβρακωτος

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 11 Ιουν 2019, 10:26

this_man έγραψε:
10 Ιουν 2019, 20:29
Ίφιδα έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:56
κτητικότητας, γιατι αρρώστια ειναι.
Αρρώστια να ζηλεύει ο άλλος και τον αέρα που αναπνέεις, να ζηλεύει όχι μόνο τους άντρες που είναι δίπλα σου αλλά ακόμα και τις φίλες σου ή τη δουλειά σου γιατί σε κάνουν να ασχολείσαι με κάτι άλλο
Δεν είναι αρρώστια αυτό. Είναι η φυσιολογική δυναμική που διέπει όλες τις σχέσεις μεταξύ δύο ανθρώπων (σύζυγοι, αφεντικό-εργαζόμενος, γονείς-παιδια, ταπανταόλα). Πάντα το ένα μέλος της σχέσης είναι ελέγχων/κτήτωρ και το άλλο ελεγχόμενος/κτήμα.
Τίποτα το φυσιολογικό δεν έχει. Εγωισμός είναι, άρρωστος εγωισμός

Γιάννης

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 11 Ιουν 2019, 14:07

Ίφιδα έγραψε:
11 Ιουν 2019, 10:26
this_man έγραψε:
10 Ιουν 2019, 20:29
Ίφιδα έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:56
κτητικότητας, γιατι αρρώστια ειναι.
Αρρώστια να ζηλεύει ο άλλος και τον αέρα που αναπνέεις, να ζηλεύει όχι μόνο τους άντρες που είναι δίπλα σου αλλά ακόμα και τις φίλες σου ή τη δουλειά σου γιατί σε κάνουν να ασχολείσαι με κάτι άλλο
Δεν είναι αρρώστια αυτό. Είναι η φυσιολογική δυναμική που διέπει όλες τις σχέσεις μεταξύ δύο ανθρώπων (σύζυγοι, αφεντικό-εργαζόμενος, γονείς-παιδια, ταπανταόλα). Πάντα το ένα μέλος της σχέσης είναι ελέγχων/κτήτωρ και το άλλο ελεγχόμενος/κτήμα.
Τίποτα το φυσιολογικό δεν έχει. Εγωισμός είναι, άρρωστος εγωισμός
Εγωισμός είναι, ναι. Αλλά όχι άρρωστος. Απλά φυσιολογικός. Όχι μόνο για εμάς, αλλά για όλα τα ανώτερα θηλαστικά.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 11 Ιουν 2019, 14:27

this_man έγραψε:
11 Ιουν 2019, 14:07
Ίφιδα έγραψε:
11 Ιουν 2019, 10:26
this_man έγραψε:
10 Ιουν 2019, 20:29


Δεν είναι αρρώστια αυτό. Είναι η φυσιολογική δυναμική που διέπει όλες τις σχέσεις μεταξύ δύο ανθρώπων (σύζυγοι, αφεντικό-εργαζόμενος, γονείς-παιδια, ταπανταόλα). Πάντα το ένα μέλος της σχέσης είναι ελέγχων/κτήτωρ και το άλλο ελεγχόμενος/κτήμα.
Τίποτα το φυσιολογικό δεν έχει. Εγωισμός είναι, άρρωστος εγωισμός
Εγωισμός είναι, ναι. Αλλά όχι άρρωστος. Απλά φυσιολογικός. Όχι μόνο για εμάς, αλλά για όλα τα ανώτερα θηλαστικά.
Όχι, δεν ισχύει για τα θηλαστικά. Φυσιολογικο το βαφτίζεις εσύ. Με ποια λογική είναι φυσιολογικό;

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32712
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 11 Ιουν 2019, 14:45

Naida έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:19
Ίφιδα έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:04
- Ναι γειά σας, θα ήθελα έναν άντρα ανατολίτη που να σεβεται και τις ατομικές μου ελευθερίες, έναν κτητικό κατά 50% δηλαδή να μου κάνει μια ζηλίτσα αν με δει να μιλάω με άντρα αλλά όχι να με πρήξει, να μου πει "πού πας έτσι ντυμένη;" αλλά να μην με αναγκάσει να αλλάξω, να μου πει "Γιατί θες να βγεις με τη φίλη για καφέ αφού μιλάτε στο τηλέφωνο" αλλά να μ αφήνει να βγαινω, να με παίρνει 250 τηλέφωνα τη μέρα αλλά αν του πω φτάνει να μου λέει "έχεις δίκιο αγαπούλα το παράκανα", να είναι πολύ ερωτιάρης αλλά να αντέξει το πρώτο τρίμηνο χωρίς σεξ και εννοείται χωρίς να ρίξει βλέφαρο σε άλλη, να με κάνει να ζηλεύω αλλά να μου είναι 150% πιστός και τέλος να μ έχει υποτακτική πόρνη στο κρεβάτι αλλά σ όλα τα υπόλοιπα βασίλισσα κορώνα στο κεφάλι του. Α και...
- Καθήστε, θα σας ειδοποιήσουμε
SpoilerShow
Εικόνα

Μα γιατί αργούν τόσο πολΥ;
:lol:
ΝΑΙ!

Που παραλαμβάνω παρακαλώ;
Βρισκεστε σε γραμμη προτεραιότητας, παρακαλω περιμενετε.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Ιουν 2019, 14:48

Ασέβαστος έγραψε:
11 Ιουν 2019, 14:45
Naida έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:19
Ίφιδα έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:04
- Ναι γειά σας, θα ήθελα έναν άντρα ανατολίτη που να σεβεται και τις ατομικές μου ελευθερίες, έναν κτητικό κατά 50% δηλαδή να μου κάνει μια ζηλίτσα αν με δει να μιλάω με άντρα αλλά όχι να με πρήξει, να μου πει "πού πας έτσι ντυμένη;" αλλά να μην με αναγκάσει να αλλάξω, να μου πει "Γιατί θες να βγεις με τη φίλη για καφέ αφού μιλάτε στο τηλέφωνο" αλλά να μ αφήνει να βγαινω, να με παίρνει 250 τηλέφωνα τη μέρα αλλά αν του πω φτάνει να μου λέει "έχεις δίκιο αγαπούλα το παράκανα", να είναι πολύ ερωτιάρης αλλά να αντέξει το πρώτο τρίμηνο χωρίς σεξ και εννοείται χωρίς να ρίξει βλέφαρο σε άλλη, να με κάνει να ζηλεύω αλλά να μου είναι 150% πιστός και τέλος να μ έχει υποτακτική πόρνη στο κρεβάτι αλλά σ όλα τα υπόλοιπα βασίλισσα κορώνα στο κεφάλι του. Α και...
- Καθήστε, θα σας ειδοποιήσουμε
SpoilerShow
Εικόνα

Μα γιατί αργούν τόσο πολΥ;
:lol:
ΝΑΙ!

Που παραλαμβάνω παρακαλώ;
Βρισκεστε σε γραμμη προτεραιότητας, παρακαλω περιμενετε.
Είμαι κοντά στην πηγή :hebit:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ενωσηΚ
Δημοσιεύσεις: 1105
Εγγραφή: 03 Μάιος 2019, 01:26

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ενωσηΚ » 11 Ιουν 2019, 15:07

Εύγε, θα βοήθησε η μαθητεια διπλα στην master of grandmadaughters
LEONAS έγραψε:
25 Ιουν 2019, 15:51
Εγώ ξυπόλητος και ξεβρακωτος

Γιάννης

Re: Σας αρέσουν οι γυναίκες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 11 Ιουν 2019, 15:09

Ίφιδα έγραψε:
11 Ιουν 2019, 14:27
this_man έγραψε:
11 Ιουν 2019, 14:07
Ίφιδα έγραψε:
11 Ιουν 2019, 10:26


Τίποτα το φυσιολογικό δεν έχει. Εγωισμός είναι, άρρωστος εγωισμός
Εγωισμός είναι, ναι. Αλλά όχι άρρωστος. Απλά φυσιολογικός. Όχι μόνο για εμάς, αλλά για όλα τα ανώτερα θηλαστικά.
Όχι, δεν ισχύει για τα θηλαστικά. Φυσιολογικο το βαφτίζεις εσύ. Με ποια λογική είναι φυσιολογικό;
Με την λογική ότι υπερισχύει στατιστικά, και βγάζει νόημα εξελικτικά.

(Άσχετο: Μην το παίρνεις προσωπικά)

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών